Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
πολυ ενδιαφερον αφιερωμα.... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
Τατουάζ ή Δερματοστιξία ή Τέχνη του Δέρματος όπως θέλετε πείτε το αλλά δεν υπάρχει καμία αμφιβολία πλέον πως είναι μια μορφή τέχνης πολύ διαδεδομένη σε όλους αυτούς που δεν φοβούνται τις βελόνες και την «μονιμότητα» στο δέρμα!

Κακά τα ψέμματα η εικόνα ενός tattoo σήμερα έχει ξεφύγει τελείως από εκείνες τις κλειστοφοβικές εικόνες στα μπράτσα των φυλακισμένων και παρακμιακών τύπων, που στιγμάτιζαν πειραματικά το δέρμα τους με βελόνες αμφιβόλου προέλευσης…

Προσωπικά σκέφτομαι κατά τον Οκτώβρη να "βαρέσω" ένα στο μπράτσο αλλά ακόμη δεν έχω ιδέα για το σχέδιο , το μέγεθος ή ακόμη και το σημείο σίγουρα. Εννοώ ότι δεν το έχω "ψάξει" σχολαστικά.

Θα ήθελα να διαβάσω γνώμες , συμβουλές , απόψεις από άτομα που είτε ασχολούνται με τον έναν ή τον άλλον τρόπο με το..."άθλημα" έχοντας "βαρέσει" τατουάζ κάπου είτε γνωρίζουν κάποια πράγματα επάνω στο θέμα μας..

Να σημειώσω τέλος ότι δεν ανήκω στην κατηγορία των..."φιγουραντζίδων" αν και καλώς ή κακώς αναπόφευκτα πλέον έχει γίνει μόδα και όποια πέτρα και αν σηκώσεις θα βρεις κάποιον/α που να έχει "βαρέσει" έστω και ένα..
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
6 τατουαζ το πρώτο πριν 20 χρόνια το ξαναπέρασα ένα χεράκι πέρσι να ανανεώσω το χρώμα! :rockon:

Τα πρώτα 5 λεπτά "πονάνε" ανάλογα και το σημείο που το κάνεις.

Ο πόνος είναι πιο πολύ σαν μια αίσθηση καψίματος.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
6 τατουαζ το πρώτο πριν 20 χρόνια το ξαναπέρασα ένα χεράκι πέρσι να ανανεώσω το χρώμα! :rockon:

Τα πρώτα 5 λεπτά "πονάνε" ανάλογα και το σημείο που το κάνεις.

Ο πόνος είναι πιο πολύ σαν μια αίσθηση καψίματος.
μούτσος τύπε ή φυλακόβιος;
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
URL]]
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
6 τατουαζ το πρώτο πριν 20 χρόνια το ξαναπέρασα ένα χεράκι πέρσι να ανανεώσω το χρώμα! :rockon:

Τα πρώτα 5 λεπτά "πονάνε" ανάλογα και το σημείο που το κάνεις.

Ο πόνος είναι πιο πολύ σαν μια αίσθηση καψίματος.

Σε ποια σημεία τα έχεις "βαρέσει"?? Επίσης τι σχέδια έχεις κάνει και τι μέγεθος (στο περίπου) έχουν??
Αν παίζουν και φωτός έστω από το διαδίκτυο ακόμη καλύτερα  :rockon:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
6 τατουαζ το πρώτο πριν 20 χρόνια το ξαναπέρασα ένα χεράκι πέρσι να ανανεώσω το χρώμα! :rockon:

Τα πρώτα 5 λεπτά "πονάνε" ανάλογα και το σημείο που το κάνεις.

Ο πόνος είναι πιο πολύ σαν μια αίσθηση καψίματος.

:thumbsup:

5 στα ίδια χρόνια.

4908364508_896aef88fb.jpg


Όποιος θέλει άρτιας αισθητικής ελληνοκεντρικά προτείνω Hellenic Stixis

 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Σε ποια σημεία τα έχεις "βαρέσει"?? Επίσης τι σχέδια έχεις κάνει και τι μέγεθος (στο περίπου) έχουν??
Αν παίζουν και φωτός έστω από το διαδίκτυο ακόμη καλύτερα  :rockon:

1 σε κάθε μπράτσο
1 γυρω απο την αριστερή γάμπα
1 στον σβέρκο χαμηλα
και 2 στην πλάτη

Στην γάμπα είναι 5 γραμμές σε στυλ blackwork lines
Blackwork-2.jpg


Στον ένα μπράτσο είναι ένα στιλέτο καρφωμένο σε μια καρδιά σε κλασικό στυλ

Στο άλλο μπράτσο είναι ενα γεωμετρικό βέλος

Στον σβερκο είναι μια νεκροκεφαλη που μεταμορφώνεται σε πουλιά

Στην πλάτη το 1 είναι τα ονόματα των παιδιών μου και το άλλο απόρρητο :sunglasses:
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
Να πούμε και για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη ότι για ιδέες κλπ υπάρχει και το TattooBox  :sunglasses:


EnglandRules σ'ευχαριστώ τύπε  :grin:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
2 μανικια 3/4 στα χερια,ξεκινησα αρχες 2000 απο ωμοπλατες πισω με συμμετρια.
πλεον εχω σταματησει απο χρονια.
Τζαπανις κ Βιομηχανικα θεματα ασπρομαυρα.
μην κανετε καλοκαιρι λογω νταλα ηλιου κ η μπεπανθολ θα τρεχει ποταμια μαζι με τον ιδρωτα κ θα γεμισετε τοπικα σπυρακι λογω λιπαροτητας κ ιδρωτα.
καλη υπομονη φιλε Ελλην αν κανεις. :sunglasses:

να τα λεμε αυτα παιδια.
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
ολη αυτη την διαδικασια την βαριεμαι μαν....κατσε να στο ''χτυπησουν'' μετα αλοιφες,οχι ηλιο τον πρωτο καιρο κτλ..

Έχεις δίκιο κολλητέ..  :hi:
Ερώτηση: Τι αλοιφές έβαζες?? Στα πρακτικά του θέματος..
Επίσης ρε παιδιά πάνω κάτω τι τιμές παίζουν τι σήμερον ημέρα?? Πχ για ένα μεσαίου μεγέθους τατού στο μπράτσο που να πιάνει λίγο πιο πάνω από τον αγκώνα ξέρω γω..
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Έχεις δίκιο κολλητέ..  :hi:
Ερώτηση: Τι αλοιφές έβαζες?? Στα πρακτικά του θέματος..
Επίσης ρε παιδιά πάνω κάτω τι τιμές παίζουν τι σήμερον ημέρα?? Πχ για ένα μεσαίου μεγέθους τατού στο μπράτσο που να πιάνει λίγο πιο πάνω από τον αγκώνα ξέρω γω..
μπεπανθολ εβαζα με την κοκκινη γραμμη που ειναι για εκδορες,καψιματα κτλ
υπαρχει κ με την μπλε γραμμη αλλα ειναι λαιτ
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Έχεις δίκιο κολλητέ..  :hi:
Ερώτηση: Τι αλοιφές έβαζες?? Στα πρακτικά του θέματος..
Επίσης ρε παιδιά πάνω κάτω τι τιμές παίζουν τι σήμερον ημέρα?? Πχ για ένα μεσαίου μεγέθους τατού στο μπράτσο που να πιάνει λίγο πιο πάνω από τον αγκώνα ξέρω γω..

Απο τιμές όλα είναι σχετικά, τι θα κάνεις, σε ποιον θα το κάνεις, το μέγεθος, τα χρώματα κ.λ.π
Αν κάνεις ένα μικρό δύσκολο να σου πάρει κάτω απο 40-50, αν ξαναπας σε αυτόν για το ίδιο θα σου έπαιρνε 30.
Όσο κάνεις και γίνεις πελάτης πέφτει η τιμή συνήθως.
Να θυμάσαι κάτι σίγουρα....κανείς δεν μένει στο ένα τατουαζ ;)
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Εμένα μου αρέσει η διαδικασία γενικά, το να ψάξεις σχέδιο τι χρώματα θες να έχει κ.λ.π
Μην φρικάρεις όμως με βελόνες και αίματα, όσο σου το κάνει στο σκουπίζει και βλέπεις αίματα, πριν στο τυλίξει όταν τελειώσει και κάνει το καλό το σκούπισμα αρκετό αίμα και βλέννα...ελπίζω να μην τα σιχαίνεσαι αυτα
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
τι σχεδιο θες να κανεις?
ζεις Αθηνα?
αν οχι που βρισκεσαι?
ποσα Ευρω διαθετεις?
θες ασπρομαυρο ή εγχρωμο?
μα τις βελονες τα πας καλα γενικα?

Λοιπόν τύπε θα σου απαντήσω επιγραμματικά:

- Όπως έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα στο παρόν thread σκέφτομαι (αρχικά) να κάνω ένα tattoo μεσαίου μεγέθους στο μπράτσο που να φτάνει μέχρι πάνω από τον αγκώνα. Όσον αφορά το σχέδιο ακόμη δεν έχω κατασταλάξει αλλά θα ήθελα να έχει σχέση με την παράδοση / πολιτισμό / κουλτούρα κυρίως αλλά όχι και απαραίτητα. Αυτή την περίοδο χαζεύω ιδέες / σχέδια κλπ κυρίως από το TattooBox.

- Δεν ζω στην Αθήνα αλλά έρχομαι αρκετά συχνά και μάλιστα κατά 99,9% θα κάνω και το τατού επάνω και μάλιστα έχω καταλήξει στο Inkaholic Tattoo Studio συνεπώς δεν είναι πρόβλημα αυτό.

- Τύπε το πολύ μέχρι 70άρι και αν... Οι εποχές δεν προσφέρονται για πολλές σπατάλες..

- Ασπρόμαυρο.

- Κανένα πρόβλημα με τις βελόνες. Άλλωστε είμαι και εθελοντής αιμοδότης με κάρτα.  :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom