Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
παλι καλα ομως που δεν δουλευει στην ελλαδα ,γιατι θα μου ειχε παρει ολους τους πελατες  :2funny: :2funny: :2funny:!!χμμχμχμχ θα της στειλω μαιλ να ερθει να δουλεψει για μενα  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:!!παντως πολυ πισω ειμαστε σαν χωρα στο θεμα του τατουαζ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
στους tattoo artist...σιγουρα...

σ'αυτους που χτυπουν tattoo...δεν θα το ελεγα...μια βολτα στις παραλιες...θα σε πεισει...
ο καθε πουλ-μουρ τυπακος...που βγαινει απ'το σπιτι μονο για να βρει γκομενα...καθε καλοκαιρ...χτυπαει κ ενα tattoo...
Ξενερωσα αφανταστα...οταν εβλεπα στα 10 ατομα...οι 6 να εχουν tattoo...κ ολα να ειναι παρομοια...


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ.........ΤΟ TATTOO ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ...ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ Κ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΡΑΤΣΑ ΜΑΣ.....
 

Επισκέπτης
στους tattoo artist...σιγουρα...

σ'αυτους που χτυπουν tattoo...δεν θα το ελεγα...μια βολτα στις παραλιες...θα σε πεισει...
ο καθε πουλ-μουρ τυπακος...που βγαινει απ'το σπιτι μονο για να βρει γκομενα...καθε καλοκαιρ...χτυπαει κ ενα tattoo...
Ξενερωσα αφανταστα...οταν εβλεπα στα 10 ατομα...οι 6 να εχουν tattoo...κ ολα να ειναι παρομοια...


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ.........ΤΟ TATTOO ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ...ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ Κ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΡΑΤΣΑ ΜΑΣ.....
και σε αυτους που χτυπανε ταττοο παλι πισω ειμαστε!!οπως και εσυ ειπες χτυπανε σχεδον ολοι παρομοιοτυπα σχεδια  :headbang: :headbang:!!και συνηθως μικρα σε μεγεθος !!εχεις δει πολλους να εχουν μανικι ολο τους το χερι?η να εχουν τατουαζ στο χερι στη μεσα πλευρα πανω απο το καρπο?οχι βεβαια!!γιατι ο ελληνας δεν εχει αποδεχτει πληρως και την τεχνη του τατουαζ  :headbang: :headbang:και αυτο δεν βοηθαει ουτε εμας  να βελτιωθουμε μεσα απο περιπλοκα σχεδια που θα μπορουσε καποιος να διαλεξει!!
 

Επισκέπτης
και σε αυτους που χτυπανε ταττοο παλι πισω ειμαστε!!οπως και εσυ ειπες χτυπανε σχεδον ολοι παρομοιοτυπα σχεδια  :headbang: :headbang:!!και συνηθως μικρα σε μεγεθος !!εχεις δει πολλους να εχουν μανικι ολο τους το χερι?η να εχουν τατουαζ στο χερι στη μεσα πλευρα πανω απο το καρπο?οχι βεβαια!!γιατι ο ελληνας δεν εχει αποδεχτει πληρως και την τεχνη του τατουαζ  :headbang: :headbang:και αυτο δεν βοηθαει ουτε εμας  να βελτιωθουμε μεσα απο περιπλοκα σχεδια που θα μπορουσε καποιος να διαλεξει!!

σιγουρα κ σ'αυτους που χτυπανε πισω ειμαστε....κ γενικα στη νοοτροπια ειμαστε πισω...
βασικα τα περισσοτερα ατομα δεν γνωριζουν ή ειναι ημιμαθεις(χειροτερο) για το θεμα τατουαζ...
οσον αφορα το μεγεθος...εχω μια ενσταση...δυστυχως ή ευτυχως λιγοι ανθρωποι στις μερες μας ειναι ελευθεροι επαγγελματιες...ή γενικα εχουν ελευθερια κινησεων στη δουλεια τους...οποτε αναγκαζονται πολλοι να χτυπουν τατουαζ σε σημεια που δεν φαινονται ή φαινονται ελαχιστα ωστε να μην εχουν προβλημα...επισης,πολλοι ανθρωποι αντιμετωπιζουν προβληματα στο σπιτι...γιατι οσο να'ναι ολοι οι γονεις δεν ειναι το ιδιο ανεκτικοι κ ανοιχτομυαλοι...επισης,ο παραγον οτι το τατουαζ ειναι κατι μονιμο κ δυσκολα αφαιρειται..ειναι ενας ακομη ανασταλτικος παραγον ειδικα αν παρουμε ως δεδομενο οτι πολλα ατομα χτυπουν επειδη ειναι μοδα..επειδη ετσι νομιζουν οτι κατι θα γινουν κλπ κλπ κλπ....

Δυσκολο θεμα το τατουαζ γενικα...οχι μονο στην Ελλαδα...αλλα παγκοσμιως...
 

Επισκέπτης
αυτο που αναφερεις για το προβλημα που εχουν οσοι δουλευουν σαν υπαλληλοι ,ειναι θεμα της νοοτροπιας του ελληνα!στην αγγλια ,στην αμερικη ,στη γερμανια δεν εχουν τετοια προβληματα !!απλα σαν χωρα ζησαμε καποιες καταστασεις που μας αφησαν μια δεκαετια πισω!!οταν η υπολοιπη ευρωπη και αμερικη ζουσε την σεξουαλικη επανασταση και τα παιδια των λουλουδιων ,η ελλαδα ασχολιοταν με  ηλιθιους συνταγματαρχες!αυτο και πολλα αλλα μας αφησαν πισω ....!!και φυσικα φταιμε και εμεις οι επαγγελματιες του χωρου που ουσιαστικα δεν κανουμε τιποτα για να ενημερωθει ο κοσμος!γιατι καποιοι μετρανε τη δουλεια τους με τα ποσα θα βγαλουν και δεν τους απασχολει πως θα ανεβει ενα σκαλοπατι η τεχνη αυτη!χρεωνουν εξωφρενικα  ποσα για ενα σχεδιο που δεν αξιζει ουτε τα μισα!!
 

Επισκέπτης
αυτο που αναφερεις για το προβλημα που εχουν οσοι δουλευουν σαν υπαλληλοι ,ειναι θεμα της νοοτροπιας του ελληνα!στην αγγλια ,στην αμερικη ,στη γερμανια δεν εχουν τετοια προβληματα !!απλα σαν χωρα ζησαμε καποιες καταστασεις που μας αφησαν μια δεκαετια πισω!!οταν η υπολοιπη ευρωπη και αμερικη ζουσε την σεξουαλικη επανασταση και τα παιδια των λουλουδιων ,η ελλαδα ασχολιοταν με  ηλιθιους συνταγματαρχες!αυτο και πολλα αλλα μας αφησαν πισω ....!!και φυσικα φταιμε και εμεις οι επαγγελματιες του χωρου που ουσιαστικα δεν κανουμε τιποτα για να ενημερωθει ο κοσμος!γιατι καποιοι μετρανε τη δουλεια τους με τα ποσα θα βγαλουν και δεν τους απασχολει πως θα ανεβει ενα σκαλοπατι η τεχνη αυτη!χρεωνουν εξωφρενικα  ποσα για ενα σχεδιο που δεν αξιζει ουτε τα μισα!!
1.σε μεγαλες/σοβαρες πολυεθνικες της Γερμανιας,Ιταλιας κ Ισπανιας απαγορευονται τα τατουαζ,μικρα ή μεγαλα...επιτρεπονται οσα δεν φαινονται!Δεν αναφερομαι στους εργατες...αλλα στους υπαλληλους των γραφειων!
2.Εχεις μεγαλο δικιο οτι ειμαστε τουλαχιστον 1 δεκαετια πισω...αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο...
3.Τεραστιο δικιο κ για τις τιμες...οποιος ψαχτει λιγακι...καταλαβαινει αμεσα περι τινος προκειται εδω στην Ελλαδα...βεβαια,υπαρχουν στουντιο που σεβονται τον πελατη κ εχουν πολυ καλες τιμες...ακομη κ ευκολιες...;)
 

Επισκέπτης
γερμανια και αγγλια ειναι οι χωρες που ειχα παρακολουθησει καποια σεμιναρια!!αυτο που λες ερχεται σε πληρη αντιθεση με αυτα που ειδα και παρατηρησα οσο καιρο εμεινα εκει!επισης εχω συνεργαστει με γερμανο καλλιτεχνη που ηταν στην ελλαδα και παλι αλλιως μου τα ελεγε!!
Πραγματι υπαρχουν και σοβαρα μαγαζια που σεβονται τον πελατη και τη δουλεια τους!μαγαζια που δεν δινουν χαρτζηλικια σε περιοδικα και καναλια για να διαφημιζονται,μαγαζια που τηρουν ολους τους κανονες υγιεινης ,μαγαζια που δεν πληρωνουν για να παιρνουν αδειες που ξερουν οτι δεν δικαιουνται και το κυριοτερο μαγαζια που προβαλλουν τη δουλεια τους και δεν χρειαζονται σπρωξιμο απο κανεναν!
 

tsompanos

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
Το δικό μου δεξια επάνω ωμομπλάτη. Ξερω δεν ειναι ότι καλyτερο σαν φωτογραφιία αλλα την πηρα μονος μου απο κινητο. Θα προσπαθήσω για καλυτερη λήψη καποια στιγμη. Εχω ενα προσχεδιο για να το μεγαλώσω να περασω τον κορμό του δράκου απο τα επανω πλευρα κατω απο το χερι και να φτασει η ουρα του κοντα στην δεξιά μου ρόγα. Αλλα ειναι ακομα στο προσχεδιο οταν το τελειώσω θα το παρουσιασω ολοκληρομενο
 

Συνημμένα

  • 15082007043.jpg
    15082007043.jpg
    430,4 KB · Εμφανίσεις: 29

Επισκέπτης
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • katvond--large-msg-1183263570.jpg
    katvond--large-msg-1183263570.jpg
    20,6 KB · Εμφανίσεις: 32

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Φιλαράκια έχει καταντήσει αηδία το θέμα με τα tattoo στην Ελλάδα. O κάθε "τρεντόβλαχος" και η κάθε χαζογκόμενα τρέχει να χτυπήσει και από τουλάχιστον μια "μουντζούρα" (όλα αυτά που κάνουν είναι μουντζούρες!!!) και μετά νομίζουν ότι κάποιοι είναι !!! Άσε τους Artists που στην πλειοψηφία τους είναι επιτήδειοι και απατεώνες. Το tattoo που πρόκειται να χτυπήσω εγώ σε λίγο καιρό, θα ολοκληρωθεί μετά από 6-7 sessions και είναι κάτι που με εκφράζει.
Προσοχη: ΄Σχεδόν κανένας δεν κάθεται να σκεφτεί κάποιοι σχέδιο, να μεταφέρει την ιδέα του στον tattoo artist και να του κάνει καινούριο σχέδιο. όλοι ψάχνουν ένα βιβλιό διαλέγουν ένα σχέδιο και λένε : Αυτό θέλω !!!! Και έτσι καταλήγουμε στο γεγονός να βλέπεις διαφορετικά άτομα με παρόμοια ή τα ίδια ακριβώς tattoo.
Κρίμα πάντως που έχει καταντήσει έτσι, γιατί εγώ προσωπικά το tattoo το θεωρώ μεγάλη ιστορία και στην ελλάδα έχει ξεφτιλιστεί τελείως...
 

Επισκέπτης
Φιλαράκια έχει καταντήσει αηδία το θέμα με τα tattoo στην Ελλάδα. O κάθε "τρεντόβλαχος" και η κάθε χαζογκόμενα τρέχει να χτυπήσει και από τουλάχιστον μια "μουντζούρα" (όλα αυτά που κάνουν είναι μουντζούρες!!!) και μετά νομίζουν ότι κάποιοι είναι !!! Άσε τους Artists που στην πλειοψηφία τους είναι επιτήδειοι και απατεώνες. Το tattoo που πρόκειται να χτυπήσω εγώ σε λίγο καιρό, θα ολοκληρωθεί μετά από 6-7 sessions και είναι κάτι που με εκφράζει.
Προσοχη: ΄Σχεδόν κανένας δεν κάθεται να σκεφτεί κάποιοι σχέδιο, να μεταφέρει την ιδέα του στον tattoo artist και να του κάνει καινούριο σχέδιο. όλοι ψάχνουν ένα βιβλιό διαλέγουν ένα σχέδιο και λένε : Αυτό θέλω !!!! Και έτσι καταλήγουμε στο γεγονός να βλέπεις διαφορετικά άτομα με παρόμοια ή τα ίδια ακριβώς tattoo.
Κρίμα πάντως που έχει καταντήσει έτσι, γιατί εγώ προσωπικά το tattoo το θεωρώ μεγάλη ιστορία και στην ελλάδα έχει ξεφτιλιστεί τελείως...
τι μεγεθος εχει??θα βαλεις χρωμα ή οχι?ειναι πολυπλοκο?γιατι τα 6-7 περασματα μου φαινονται πολλα!!!δεν ξερω βεβαια το σχεδιο οποτε κραταω μια πισινη!!και να ξερεις οτι 6-7 περασματα σημαινει οτι θα τραβιεσαι για αρκετους μηνες!!
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Θα καλύψει επιφάνεια πάνω από 20x10cm. Θα έχει και αρκετά χρώματα. Πρόκειται για Ιαπωνέζικο δράκο και εγώ υπολογίζω ότι θα μου πάρει κάπου 3-4 μήνες για να ολοκληρωθεί. Σωστά ?
Και τα χρήματα θα είναι περίπου 600-700 ευρώ!!!
Αλλά το έψαξα πολύ το θέμα. Είδα Fallen Angels, Aliens, Ατελείωτα tribal αλλα τελικά κατέληξα σε αυτό. Φυσικά έχει υποστεί πάρα πολλές τροποποιήσεις αλλά πιστεύω ότι θα βγει πολύ καλό. Και αυτός που θα μου το κάνει είναι Πανελλαδικά γνωστός και είναι απο τους κορυφαίους.
 

Επισκέπτης
6-7 περασματα να εχουν τελειωσει σε 3-4 μηνες δεν γινεται!!για να προχωρησεις στο επομενο περασμα πρεπει να εχει καθαρισει το προηγουμενο!αυτο βεβαια εξαρταται και απο την επιφανεια και την λεπτομερεια που θα βγαζει ο καλλιτεχνης καθε φορα !!πανελλαδικα γνωστος και απο τους κορυφαιους? :think: :think:!!ο μονος που μου ερχεται στο μυαλο δεν εχει μαγαζι στη αθηνα....αλλα πανω βορεια  ;) ;)!
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Σωστός. Αυτός είναι. Και μάλιστα σε δύο πόλεις.
Αυτός δεν μου είπε πόσο καιρό θα μας πάρει. απλά μου είπε ότι θέλει 6-7 sessions. Α! έχει και πολύ λεπτομέρεια... οπότε ? πόσο καιρό λες ?
 

Επισκέπτης
Σωστός. Αυτός είναι. Και μάλιστα σε δύο πόλεις.
Αυτός δεν μου είπε πόσο καιρό θα μας πάρει. απλά μου είπε ότι θέλει 6-7 sessions. Α! έχει και πολύ λεπτομέρεια... οπότε ? πόσο καιρό λες ?
στη μια πολη παει  μονο καθε σ/κ  ;) ;) ;)!!δεν μπορω να σου πω αν δεν δω το σχεδιο!!να ξερεις οτι ενα απο τα βραβεια που πηρε ηταν για εναν χριστο που ειχε "χτυπησει" !!!!καλη επιλογη εκανες,ειναι πολυ καλος!!ειδικευεται στα σκοτεινα σχεδια  ;) ;) ;)!
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
στη μια πόλη πάει 1 σ/κ τον μήνα !!!
θα σου στείλω το σχέδιο σε πμ.
Βέβαια δεν θα το κάνω εκεί που το έχει και αυτός στην εικόνα. θα το κάνω απο τα πλευρά έως το μπούτι. Δες το σχέδιο και πεσ μου.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
kat von d!tattoo artist στην αμερικη !!δυστυχως στην ελλαδα δεν κυκλοφορουν τετοιες γυναικες  :huh: :huh: :huh: :huh:

Αυτή είναι από τις καλύτερες φωτογραφίες της KatVonD που έχω δει!

"My favorite decades for women — in every aspect from fashion to style, music, everything — are the ‘40s and the ‘50s, for sure. Growing up with my mom, who was definitely a beauty queen, she was always wearing make-up. She was very girly-girl. I was always into being a woman and looking like a woman, even though I know I take it to the extreme. I think with the ‘40s and the ‘50s it’s like, the make-up and the style and the hair and the fashion and everything, it’s made to accentuate women in the most beautiful way."
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Και μερικές ακόμα  :dancing:
 

Συνημμένα

  • kat-bkgd.jpg
    kat-bkgd.jpg
    165,2 KB · Εμφανίσεις: 38

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
:dancing:
 

Συνημμένα

  • kat_von_d_03.jpg
    kat_von_d_03.jpg
    101,5 KB · Εμφανίσεις: 58

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
:dancing:
 

Συνημμένα

  • kat_von_d_04.jpg
    kat_von_d_04.jpg
    90,6 KB · Εμφανίσεις: 49

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
:dancing:
 

Συνημμένα

  • kat_von_d_05.jpg
    kat_von_d_05.jpg
    81,8 KB · Εμφανίσεις: 57

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom