Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Καλημέρα συναγωνιστές ... μια ερωτησούλα που ταλαιπωρεί φίλο και δεν τον αφήνει να κάνει tattoo .. και που δυστυχώς δεν θυμάμαι τι μου είχαν πει κι εμένα όταν είχα κάνει το δικό μου ... λοιπόν για να μην πολυλογώ, ο φίλος νομίζει ότι δεν μπορεί να κάνει τώρα tattoo επειδή έρχεται καλοκαίρι και θα το δει ο ήλιος ... ισχύει αυτό; και αν ναι μπορεί με κάποια αντιηλιακή αλοιφή π.χ. να το κανονίσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων γι απαντήσεις.
ωσπου να καθαρισει το σχεδιο δεν μπορει να παει θαλασσα γιατι θα χαλασει!να κανει υπομονη καποιες μερες και μετα ας παει!αντηλιακη αλοιφη βαζουμε αφου εχει καθαρισει το σχεδιο και ειναι σχετικα κανουργιο!!αλλα τι ξερω εγω??? :grin: :grin: :grin: :grin:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
συμφωνω με warhol...!!!καταρχην οταν το τατουαζ ειναι φρεσκο τις πρωτες μια δυο μερες τουλαχιστον εμενα μου το ειχε καλυμενο και μετα εβαζα αλοιφουλα..!!μου ειχε πει οτι αν θες σε λιγο καιρο να πας θαλασσα να βαζει αρκετο αντηλιακο πανω στο τατουαζ...!! τωρα παιζει να κανει και ο οργανισμος και το δερμα...!!σε μια φιλη που εχει 3 τατοο και τα 3 για πολλυ καιρο ξεφλουδιζαν για αρκετο καιρο σε μενα παλι τις πρωτες 2 μερες μονο..!!
 

Επισκέπτης
συμφωνω με warhol...!!!καταρχην οταν το τατουαζ ειναι φρεσκο τις πρωτες μια δυο μερες τουλαχιστον εμενα μου το ειχε καλυμενο και μετα εβαζα αλοιφουλα..!!μου ειχε πει οτι αν θες σε λιγο καιρο να πας θαλασσα να βαζει αρκετο αντηλιακο πανω στο τατουαζ...!! τωρα παιζει να κανει και ο οργανισμος και το δερμα...!!σε μια φιλη που εχει 3 τατοο και τα 3 για πολλυ καιρο ξεφλουδιζαν για αρκετο καιρο σε μενα παλι τις πρωτες 2 μερες μονο..!!
ευχαστιστω που συμφωνεις μαζι μου!επειδη δεν ξερω εγω  :grin: :grin: :grin:
 

InAthens

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
268
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
ωσπου να καθαρισει το σχεδιο δεν μπορει να παει θαλασσα γιατι θα χαλασει!να κανει υπομονη καποιες μερες και μετα ας παει!αντηλιακη αλοιφη βαζουμε αφου εχει καθαρισει το σχεδιο και ειναι σχετικα κανουργιο!!αλλα τι ξερω εγω??? :grin: :grin: :grin: :grin:
Thanks θείο ... το ξέρω ότι δεν ξέρεις αλλά εκτιμώ την προσπάθειά σου να βοηθήσεις  :grin:
 

InAthens

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
268
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
συμφωνω με warhol...!!!καταρχην οταν το τατουαζ ειναι φρεσκο τις πρωτες μια δυο μερες τουλαχιστον εμενα μου το ειχε καλυμενο και μετα εβαζα αλοιφουλα..!!μου ειχε πει οτι αν θες σε λιγο καιρο να πας θαλασσα να βαζει αρκετο αντηλιακο πανω στο τατουαζ...!! τωρα παιζει να κανει και ο οργανισμος και το δερμα...!!σε μια φιλη που εχει 3 τατοο και τα 3 για πολλυ καιρο ξεφλουδιζαν για αρκετο καιρο σε μενα παλι τις πρωτες 2 μερες μονο..!!
Thanks thanoss τώρα που τα είπες αυτά θυμήθηκα κι εγώ λίγα από τότε που έκανα το δικό μου (10 χρόνια πάνε .. πωπω κάτι πρέπει να κάνω  :think:)... αλλά το είχα κάνει Οκτώβρη οπότε δεν έπαιζε θάλασσα και ήλιος ...  :grin:
 

Επισκέπτης
το οτι δεν ξερεις κανει μπαμ απο το χιλιομετρο...!! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

(φενεται οτι ξερεις)
αλλα πεζει ρολο και το δερμα του καθενος
το δερμα παιζει ρολο στο κατα ποσο θα αποροφησει το χρωμα και το αν θα χρειαστει περισσοτερα απο ενα περασματα!!επισης το αν θα ματωσει κατα τη διαρκεια του χτυπηματος του τατουαζ!!
Thanks θείο ... το ξέρω ότι δεν ξέρεις αλλά εκτιμώ την προσπάθειά σου να βοηθήσεις  :grin:
εχω κανει πανεπιστημιακη μελετη στο θεμα  :2funny: :2funny: :2funny:τι μου θυμιζει αυτη η φραση ?τι μου θυμιζει? :grin: :grin:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Thanks thanoss τώρα που τα είπες αυτά θυμήθηκα κι εγώ λίγα από τότε που έκανα το δικό μου (10 χρόνια πάνε .. πωπω κάτι πρέπει να κάνω  :think:)... αλλά το είχα κάνει Οκτώβρη οπότε δεν έπαιζε θάλασσα και ήλιος ...  :grin:
και γω και τα δυο τα τατοο τετια περιοδο τα χα κανει...!!!βεβεα αυτο δεν σημαινει οτι το καλοκαιρι δεν θελει προσοχη επειδη δεν ειναι φρεσκο.το αντιλιακο του το θελει γιατι μετα απο χρονια θα θελει ξανα πατημα γιατι το χρωμα αρχιζει να αλιωνεται και να πρασινιζει (ειδεικα αν το τατουαζ εχει πολλα χρωματα μεσα)
 

Επισκέπτης
και γω και τα δυο τα τατοο τετια περιοδο τα χα κανει...!!!βεβεα αυτο δεν σημαινει οτι το καλοκαιρι δεν θελει προσοχη επειδη δεν ειναι φρεσκο.το αντιλιακο του το θελει γιατι μετα απο χρονια θα θελει ξανα πατημα γιατι το χρωμα αρχιζει να αλιωνεται και να πρασινιζει (ειδεικα αν το τατουαζ εχει πολλα χρωματα μεσα)
παιζει ρολο ο καλλιτεχνης που το χτυπησε,τι μοτερακια χρησιμοποιησε,τι χρωματα εβαλε κτλ κτλ!!αντιλιακο δεν χρειαζεται να βαζετε με υψηλο δεικτη ,ειδικα εσεις που τα εχετε αρκετα χρονια!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ο καλιτεχνης παιζει τον κυριο ρολο....!!!μετα ολλα τα αλλα..!!
 

InAthens

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
268
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
ο καλιτεχνης παιζει τον κυριο ρολο....!!!μετα ολλα τα αλλα..!!
Φυσικά και παίζει ρόλο ο καλλιτέχνης ... θυμάμαι όταν έψαχνα το δικό μου είχαμε κάνει κολλάζ από 2 σχέδια για να το βγάλουμε τελικά. βέβαια με τα χρόνια έχω σκεφτει και τροποποιήσεις αλλά θα δούμε ... ίσως όταν φτάσουν οι γιοι μου να μου ζητήσουν tattoo  να κάνω κι εγώ άλλο  :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
αν καποια στιγμη θελησω να βγαλω ενα τατουαζ ξερετε ποσο κοστιζει περιπου σχετικα μικρου μεγεθους και αν αφηνει σημαδι σαν εγκαυμα?
ετυχε παλια να δω σε μια που ειχε βγαλει το τατουζ της και ειτανε χαλι μαυρο?
 

Επισκέπτης
αν καποια στιγμη θελησω να βγαλω ενα τατουαζ ξερετε ποσο κοστιζει περιπου σχετικα μικρου μεγεθους και αν αφηνει σημαδι σαν εγκαυμα?
ετυχε παλια να δω σε μια που ειχε βγαλει το τατουζ της και ειτανε χαλι μαυρο?
υπολογιζε τα διπλα απο οτι κοστιζε το τατουαζ!!το αν αφησει σημαδι εξαρταται απο την παλαιοτητα του σχεδιου ,το μεγεθος και αν εχει χρωμα ή οχι!!ΥΓ.ο σαβαλας ποσταρε το τατουαζ αλλα εναν καλο λογο δεν ειπε  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:ουτε αν του αρεσε ..... :headbang: :headbang: :headbang:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
υπολογιζε τα διπλα απο οτι κοστιζε το τατουαζ!!το αν αφησει σημαδι εξαρταται απο την παλαιοτητα του σχεδιου ,το μεγεθος και αν εχει χρωμα ή οχι!!ΥΓ.ο σαβαλας ποσταρε το τατουαζ αλλα εναν καλο λογο δεν ειπε  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:ουτε αν του αρεσε ..... :headbang: :headbang: :headbang:
φιλε μου το τατουαζ δεν ειναι πολλυ μεγαλο ειναι μαυρο και δεν εχει χρωματα...!!τωρα για τα διπλασια που λες δεν το νομιζω γιατι το χω κανει στο εξωτερικο σε πολυ χαμηλη τιμη...!!!
 

Επισκέπτης
φιλε μου το τατουαζ δεν ειναι πολλυ μεγαλο ειναι μαυρο και δεν εχει χρωματα...!!τωρα για τα διπλασια που λες δεν το νομιζω γιατι το χω κανει στο εξωτερικο σε πολυ χαμηλη τιμη...!!!
αμα δεν δω το τατουαζ δεν μπορω να σου πω....
 

Επισκέπτης
τα καινουργια σχεδια που κατεβασα απο το νετ για να τα εχω στη δουλεια !!ξεκιναμε...σαβαλα παρακολουθα!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • Img46167_vampire_girl.jpg
    Img46167_vampire_girl.jpg
    41,1 KB · Εμφανίσεις: 23
  • Img46173_60seconds.jpg
    Img46173_60seconds.jpg
    43,4 KB · Εμφανίσεις: 16

Επισκέπτης
για πανο ειναι αυτο....
 

Συνημμένα

  • Img86343_nas100gabe.jpg
    Img86343_nas100gabe.jpg
    47,3 KB · Εμφανίσεις: 17

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.134
Κριτικές
491
Like
37.461
Πόντοι
41.447
για πανο και σαβαλα κατεβασες, για εμένα τίποτα! >:(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom