Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
701
Like
497
Πόντοι
26
Απλα ελπιζουν.... Ξερεις ο ετοιμοθανατος ελπιζει μεχρι τελους
η ελπιδα πεθαινει τελευταια παντα..........
Πιστευεις οτι θα κρατηθουν οι τιμες με τοσες μειωσεις στους μισθους
ακριβεια μεσου κοστους ζωης και ψαλιδισμα αποζημιωσεων, δωρων και υποψιαζομαι και εφαπαξ ?
Και ολα αυτα εν μεσω τρομερης αυξησης ανεργιας ?

Καλά τα λές, αλλά πρός το παρών δέν έχει γινει τιποτα... μας έχει φυγει η μαγκιά στα κοινόχρηστα λέμε...απ τα 10 διαμερίσματα που έχει είναι τα 4 πουλημένα μόνο..φαντάσου...πετρέλαια,αποθεματικά,φώτα κοιν. κ.τλ.. τι διάολο ρε γαμώτο,προτημάνε να τα έχουν άδεια ??? έχω τύχει σε κουβέντα με τον κατασκευαστή,που έρχονται και ρωτάνε και δέν ριχνει την τιμη με τιποτα..

(περημένω πώς και πώς μπάς έρθει και καμοιά μουνάρα δίπλα να μείνει...να βγάλω και το χώρησμα απ το μπαλκόνι μετά !!!!! ) :2funny: :P
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
(περημένω πώς και πώς μπάς έρθει και καμοιά μουνάρα δίπλα να μείνει...να βγάλω και το χώρησμα απ το μπαλκόνι μετά !!!!! ) :2funny: :P
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Καλη φαση αυτη ....  ;) ;) ;)


Τι διαμερισμα ειναι φιλε και που αν επιτρεπεται.... και ποσο σου κοστισε ?

Αν θες απαντας.....
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Βεβαίως να το αναλύσουμε

Ο υπαλληλος της ΔΟΥ - ο υπάλληλος της πολεοδομίας - ο συμβολαιογράφος κλπ δεν ήξεραν την μεγάλη απόκληση εμπορικής και αντικειμενικής αξίας;;;;; αφού ήταν κοινό μυστικό
Γιατί δεν έκαναν τις ανάλογες κινήσεις για να μην φτασει η απόκληση αυτή, σε ανω της 100% διαφορά.
Γιατί ο ΟΕΚ (οργανισμός εργατικής κατοικίας) δέχονταν ως κρατικός εγγυητής  των στεγαστικών δανείων των εργατών, αυτή την τεράστια διαφορά;;;;

Τέλος γιατί άφησαν τους εργολάβους να φουσκόσουν τις τιμές;;;;
Αστα φιλε, για ολα φταινε οι αλλοι. Πιαστηκα κοροιδο και εγω που λες. Δε πηρα κανενα δανειο ή καρτα απο αυτες που μου πασαρανε καθε μερα απο το τελεφωνο. Αλλα δε το λετε και εσεις νωριτερα οτι αμα τα παρω θα φταινε οι αλλοι. Αρα, εσυ φταις.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αστα φιλε, για ολα φταινε οι αλλοι. Πιαστηκα κοροιδο και εγω που λες. Δε πηρα κανενα δανειο ή καρτα απο αυτες που μου πασαρανε καθε μερα απο το τελεφωνο. Αλλα δε το λετε και εσεις νωριτερα οτι αμα τα παρω θα φταινε οι αλλοι. Αρα, εσυ φταις.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
701
Like
497
Πόντοι
26
Τι διαμερισμα ειναι φιλε και που αν επιτρεπεται.... και ποσο σου κοστισε ?

Αν θες απαντας.....

70τμ ,2οσ οροφος με ένα υπνοδωμάτιο,σχετικά μεγάλο σαλόνι με κουζίνα με πάσο,μπανιο μεγάλο ,αλλά όχι με μπανιέρα,με ντούζ είναι..μπαλκόνι μεγάλο ,αποθήκη,και πάρκινκ κλειστό με πόρτα με ρολό,που χωράνε και τα 2 αμάξια ενα κανονικό και ένα σμάρτ ! περιοχή Νίκαια... πιστεύω ήταν καλή η τιμούλα..

(με 2 υπνοδωμάτια είχε 160χιλ ευρώ.. δέν έφτανε η τσέπη μου..)  :(
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
πάντως όλοι μας με την καταναλωτική συμπεριφορά μας παίξαμε συνειδητά η οχι δεν έχει σημασία, στην ονομαζόμενη φούσκα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
70τμ ,2οσ οροφος με ένα υπνοδωμάτιο,σχετικά μεγάλο σαλόνι με κουζίνα με πάσο,μπανιο μεγάλο ,αλλά όχι με μπανιέρα,με ντούζ είναι..μπαλκόνι μεγάλο ,αποθήκη,και πάρκινκ κλειστό με πόρτα με ρολό,που χωράνε και τα 2 αμάξια ενα κανονικό και ένα σμάρτ ! περιοχή Νίκαια... πιστεύω ήταν καλή η τιμούλα..

(με 2 υπνοδωμάτια είχε 160χιλ ευρώ.. δέν έφτανε η τσέπη μου..)  :(

πολύ πολύ καλή τιμή...
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
70τμ ,2οσ οροφος με ένα υπνοδωμάτιο,σχετικά μεγάλο σαλόνι με κουζίνα με πάσο,μπανιο μεγάλο ,αλλά όχι με μπανιέρα,με ντούζ είναι..μπαλκόνι μεγάλο ,αποθήκη,και πάρκινκ κλειστό με πόρτα με ρολό,που χωράνε και τα 2 αμάξια ενα κανονικό και ένα σμάρτ ! περιοχή Νίκαια... πιστεύω ήταν καλή η τιμούλα..

(με 2 υπνοδωμάτια είχε 160χιλ ευρώ.. δέν έφτανε η τσέπη μου..)  :(
2.300 καλη τιμη ?
Για Νικαια μιλαμε ετσι ?
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Κελεπουρι !!!! Δανεισου και το πηρες !!!!!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
100 χιλ όλα και δέν είναι καλή τιμή ?? καινούριο ??? 2ος ?? με γκαραζαρα ???
...λάθος κάνεις μάλλον,το έψαξα πάρααααα πολύ :)
160 ΕΙΠΕΣ .....

Αν το πηρες με 100 οκ !!!!!!

Διαμαντενια τιμη....  ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ .....
Να το χαρεις....

Βρε και λεγανε οτι δεν θα πεσουν οι τιμες.......
ΚΑΘΙΖΗΣΗ θα παθουν λεμε..... τωρα ξεκινησε......
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Και ποιος εγγυαται οτι η μελετη ειναι αυτη καθαυτη ?
Και η εγγυηση τι προβλεπει δηλαδη ?


Σε ρωταω γιατι αναφερθηκαν πολλες κακοτεχνιες και πολλοι αγοραστες ετρεχαν να τα φτιαξουν βαζοντας απο την τσεπη τους χωρις να πρεπει....

Αν διαβασεις ολο το θρεντ θα διαβασεις πολλα που εχουν αναφερθει εδω κατα καιρους

Υγ. Κουβεντα κανουμε ετσι .....
Βαση μηχανικου και πολεοδομιας.Πας στην τελικη δικο σου μηχανικο και βλεπει την στατικη μελετη και σου λεει και αυτος. Οσο για την εγγυηση ειναι περιεργο κομματι αναλογα τι γραφει το συμφωνιτικο που εχεις
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Λευτερακη τα σπιτια στην ελλαδα δεν πεφτουν αγορι μου βαλτο καλα στο μυαλουδακι σου.δεν ειναι ιρλανδια εδω.εδω εχουμε ηλιο.θα πεσουν μονο οταν εσυ που πουλας το μαντρι σου το δωσεις τσαμπα οταν πεσουν τα μεροκαματα οταν πεσει το φπα οταν πεσει η βενζινη οταν πεσουν τα οικοδομικα υλικα κοκ.Δλδ ΠΟΤΕ!
  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:Αντε γεια σου να Αγιασει το ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ.Προσθέτω και οι τιμές των οικοπέδων
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δυστυχώς υπάρχουν δημοσιογράφοι που πέτανε λάσπη σε αρκετές μεγάλες επιχειρήσεις, μόνο και μόνο για να δημιουργήσουν κάποιο θέμα όταν έχουν στερέψει από ιδέες. Η επιχείρηση είναι 43 χρόνια στην κατασκευή ακινήτων και ποτέ δεν έχει αντιμετωπίσει οικονομικό πρόβλημα. Η επιχείρηση δεν είχε ποτέ συνεργασία με την Eurobank όπως κάποιος γράφει παρακάτω. Τα διαμερίσματα μας είναι 330 κλειδωμένα και άλλα 350 που τελειώνουν το πολύ σε 6 μήνες. Άρα δεν ήταν ποτέ 240. Αν υπήρχε κατασκευαστής που μπορούσε να φτίαξει 300 διαμερίσματα τον χρόνο στην Ελλάδα, όπως εμείς σίγουρα θα μπορούσε να εξασφαλίσει καλές τιμές και να μειώσει το κόστος κατασκευής. Το να δίνει μια επιχείρηση φθηνά σπίτια είναι πρός όφελος των αγοραστών και βοηθάει ανθρώπους που τα οικονομικά τους δεν είναι καλά να πάρουν σπίτι. Αυτό νομίζω ότι λέει πολλά για την εταιρία. Δυστυχώς δεν αρέσει σε πολλούς συναδέλφους που ειδικά αυτή την περίοδο δεν έχουν περιθώριο να κατεβάσουν τιμές και δεν μπορούν να πουλήσουν τίποτα. ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΥΣΣΟΥΝΕΛΟΣ
sory  αλλα το 43 χρονια ελενγχετε , γνωριζω προσοπικα οτι ξεκινησε τελη 80 στη Βουλα . Για τα υπολοιπα δεν γνωριζω
ΡΟΥΣΣΟΥΝΕΛΟ καλά αστο καλυτερα κρύψου και μην λες πολλά αστο
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Να θέσω ενα ερώτημα προς όλους.Πχ εχω 2 διαμερισματα προς πωληση.Δεν χρωσταο πουθενα  δεν δεν δεν......!Η αξια τους στο συνολο κοστολογίτε στις 640.000 ευρω και τα 2 μαζι. Έχω 2 επιλογές

1η Ρίχνω την τιμή κάτω απο το κόστος και πέρνω ένα μέρος των χρημμάτων μου τα βάζω στην τράπεζα και κάθονται με φόβο σε μια καθόλου απίθανη χρεωκοπια της χώρας να τα χάσω.

2η Τα κρατάω όπως έχουν και τα πουλάω σε μερικά χρόνια όταν καλυτερέψουν τα πράγματα να τα πουλήσω με λιγότερη χασούρα.

Εσεις τι θα διαλέγατε??????????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Να θέσω ενα ερώτημα προς όλους.Πχ εχω 2 διαμερισματα προς πωληση.Δεν χρωσταο πουθενα  δεν δεν δεν......!Η αξια τους στο συνολο κοστολογίτε στις 640.000 ευρω και τα 2 μαζι. Έχω 2 επιλογές

1η Ρίχνω την τιμή κάτω απο το κόστος και πέρνω ένα μέρος των χρημμάτων μου τα βάζω στην τράπεζα και κάθονται με φόβο σε μια καθόλου απίθανη χρεωκοπια της χώρας να τα χάσω.

2η Τα κρατάω όπως έχουν και τα πουλάω σε μερικά χρόνια όταν καλυτερέψουν τα πράγματα να τα πουλήσω με λιγότερη χασούρα.

Εσεις τι θα διαλέγατε??????????

Πρώτον, την τιμή των 640000 ευρών ποιός την ορίζει;;;;; ειναι η αντικειμενική τιμή αξίας; ή η εμπορική;;;;;
Αν είναι η αντικειμενική των ήπιες κανονικά :pipa2:
Αν είναι η εμπορική τρέφεις αυταπάτες, για πήγενε να δεις πόσα αχλάδια βάζει ο σάκος

Δεύτερον, αν ρίξεις την τιμή και τα πουλήσεις στο -40% πχ. αυτά που θα πάρεις θα είσαι  :jerking: αν τα βάλεις στην τράπεζα
Τρίτον, αν "προσδοκάς ανάσταση νεκρών" σε καμία 30αρια χρόνια που θα έχουν παλίωσει τα διαμερίσματα, τα κάνεις μαυσωλίο και τοποθετεις το κουφάρι σου για προσκήνημα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom