Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Είσαστε πιάσε τον έναν και χτύπα τον άλλον....
Έλεος που σας έπιασε ο πόνος για τον apoc-πατέρα  :grin:

Μήτσο, επειδή ρώτησες σε άλλο thread έχω 3 λογαριασμούς στην Πειραιώς και δεν έχει διπλασιαστεί κανένας.
Αντιθέτως μέρα με τη μέρα βαίνουν μειουμένοι  >:(
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Από έγκυρη τραπεζική πηγή ακούω ότι έχουν αρχίσει να σκάνε δάνεια κατασκευαστών, τα οποία μέχρι πρότινος ήταν λίρα εκατό για τις τράπεζες...
Την ίδια στιγμή, αιτήσεις για στεγαστικά δάνεια απορρίπτονται με την αυτή ευκολία που 19χρονη εμφανίσισμη ελλεεινίδια μοιράζει χυλόπιττες σε συνομηλίκους της...
Έχω την αμυδρά υποψία ότι δεν βρίσκονται καν υποψήφιοι αγοραστές αφού όσοι έχουν κασέρι, είτε το έχουν διώξει είτε το έχουν κάνει μασούρια και το φυλάνε εκεί που δε φωτίζει ποτέ ο ήλιος ενώ οι λοιποί ακόμη και με anal rimming σε όλο το προσωπικό της Τράπεζας δάνειο δεν παίρνουν...


Τα πράγματα είναι δύσκολα για όσους μπήκαν στο παιχνίδι από το 2007 και μετά και μάλιστα με δανεικά...
Οι υπόλοιποι αν έφτιαξαν κομπόδεμα, ίσως και να την βγάλουν καθαρή...


ΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ !!!!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Εμεις δηλαδη τι λεμε τοσον καιρο ?  :think: :think: :think:



[size=20pt]ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!

ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ !!!!!
[/size]
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
popcorn_soda.jpg
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Είσαστε πιάσε τον έναν και χτύπα τον άλλον....
Έλεος που σας έπιασε ο πόνος για τον apoc-πατέρα  :grin:

Δεν με ενδιαφερει ο πατερας του... απλα του τονιζω οτι εχει χασει τις οικογενειακες αξιες οι οποιες εγω θεωρω πολυτιμοτερες απο καθε τι αλλο .....


Μήτσο, επειδή ρώτησες σε άλλο thread έχω 3 λογαριασμούς στην Πειραιώς και δεν έχει διπλασιαστεί κανένας.
[size=15pt]Αντιθέτως μέρα με τη μέρα βαίνουν μειουμένοι[/size]  >:(

ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΣΥ .....

Αν και εφαγα το κραξιμο απο τους ΕΞΥΠΝΟΥΣ του σαιτ....  :headbang: :headbang: :headbang:

Την επιβεβαιωση ηθελα απλα...
Αλλα και παλι σε τρεις λογαριασμους τι να καταλαβεις ?






Πως γινεται αυτη η χασουρα ?

εξοδα τραπεζας ?
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Τα πράγματα είναι δύσκολα για όσους μπήκαν στο παιχνίδι από το 2007 και μετά και μάλιστα με δανεικά...
Οι υπόλοιποι αν έφτιαξαν κομπόδεμα, ίσως και να την βγάλουν καθαρή...

Οι δικες μου πηγές (εταιρεια Μπετόν) λένε ότι πρόβλημα έχουν με επιταγές και οικοδομές του 2007 άντε 2008.
Μετά όποιοι ξεκίνησαν οικοδομές ειχαν κάνει τα κουμάντα τους. Οι περισσοτεροι φιλοι-γνωστοί κατασκευαστες μετά το 2007 δεν ξεκίνησαν νέα οικοδομή.

Πάντως δεν θελει και πολλή σκέψη ότι οποιος ξεκινάει οικοδομή αγοράζοντας ακόμα και το οικόπεδο με δανεικά κάποια στιγμή θα έπεφτε έξω.

Οπως και να χει, το πρόβλημα δεν το χουν μονο οι κατασκευαστες που δεν πουλάν διαμερίσματα αλλα και οι οικοπεδούχοι που δεν μπορούν να δώσουν το οικοπεδο τους αντιπαροχη και που οι τιμές των οικοπέδων είναι σε επιπεδα 2007 ή και λιγότερο.  
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
οι γαμωτραπεζες δεν εχουν καταργησει την προμηθεια ως οφειλαν...σιγα μη μας διπλασιασουν και τις καταθεσεις μας.. :P
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ΝΑΙ βρε συ !!!!!

το ΣΟΟΥ ξαναρχισε !!!!!


Δεν υπαρχουν που δεν υπαρχουν δουλειες για ΚΑΝΕΝΑΝ
ας το ριξουμε στον χαβαλε  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:



[size=20pt]ΤΡΙΚΑΡΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ? ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !!!!!!!![/size]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Πως γινεται αυτη η χασουρα ?

εξοδα τραπεζας ?

Όλα μαζί, αλλά και ότι βγάζω περισσότερα απ' όσα βάζω  :grin:

...και επειδή έχω και άλλους γνωστούς που έχουν νταλαβέρια με την Πειραιώς,
κανείς δεν είχε την τύχη μέχρι στιγμής...
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
οι γαμωτραπεζες δεν εχουν καταργησει την προμηθεια ως οφειλαν...σιγα μη μας διπλασιασουν και τις καταθεσεις μας.. :P

ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Υγ.

η γκομενα αυτη το γλυφει ωραια το οπλο ..... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ΗΔΟΝΙΚΑ !!!!!!!!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Όλα μαζί, αλλά και ότι βγάζω περισσότερα απ' όσα βάζω  :grin:

Αυτο ειναι κακη διαχειριση...

Να το προσεξεις....


[size=20pt]Εγω εχω ΝΟΜΟ και ΚΑΝΟΝΑ....

Οτι μπαινει δεν βγαινει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!
[/size]
[size=13pt]ΠΡΩΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ !!!!!!!

Μετα ΟΛΕΣ τις αλλες !!!!!!
[/size]
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ !!!!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Εμεις δηλαδη τι λεμε τοσον καιρο ?  :think: :think: :think:



[size=20pt]ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!

ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ !!!!!
[/size]

Όχι κουκλίτσα μου...
Δεν λέμε το ίδιο πράγμα...
Εγώ περιγράφω συνθήκες πιστωτικής ασφυξίας που έχει γονατίσει δεκάδες κλάδους μεταξύ των οποίων και τους κατασκευαστές...
Εσύ απλά χειροκροτείς συμπλεγματικές δηλώσεις άλλων- δεν έχεις καν δική σου άποψη...
Υπάρχει διαφορά.

Οι δικες μου πηγές (εταιρεια Μπετόν) λένε ότι πρόβλημα έχουν με επιταγές και οικοδομές του 2007 άντε 2008.
Μετά όποιοι ξεκίνησαν οικοδομές ειχαν κάνει τα κουμάντα τους. Οι περισσοτεροι φιλοι-γνωστοί κατασκευαστες μετά το 2007 δεν ξεκίνησαν νέα οικοδομή.

Πάντως δεν θελει και πολλή σκέψη ότι οποιος ξεκινάει οικοδομή αγοράζοντας ακόμα και το οικόπεδο με δανεικά κάποια στιγμή θα έπεφτε έξω.

Οπως και να χει, το πρόβλημα δεν το χουν μονο οι κατασκευαστες που δεν πουλάν διαμερίσματα αλλα και οι οικοπεδούχοι που δεν μπορούν να δώσουν το οικοπεδο τους αντιπαροχη και που οι τιμές των οικοπέδων είναι σε επιπεδα 2007 ή και λιγότερο.  

Σωστή η μαντάμ...

Φυικά κάποιοι απλά βγάζουν το κόμπλεξ τους έναντι συγκεκριμένου κλάδου, παραπλέποντας την καθίζηση που έχει προκληθεί σε δεκάδες συναφείς επαγγελματικές κατηγορίες...

Σα να πανηγυρίζεις που καίγεται το σπίτι του γείτονα και να μην βλέπεις που έχει αρπάξει και το δικο σου...
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Αυτο ειναι κακη διαχειριση...

Να το προσεξεις....


[size=20pt]Εγω εχω ΝΟΜΟ και ΚΑΝΟΝΑ....

Οτι μπαινει δεν βγαινει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!
[/size]
[size=13pt]ΠΡΩΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ !!!!!!!

Μετα ΟΛΕΣ τις αλλες !!!!!!
[/size]

Έχεις ένα δίκιο, αλλά κάποια στιγμή βγαίνουν.
Καλύτερα να τα βγάλεις εσύ.
Αν τυχόν και τα βρουν άλλοι να σαι σίγουρος ότι θα τα ξεκοκαλίσουν...  :grin:
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Έχεις ένα δίκιο, αλλά κάποια στιγμή βγαίνουν.
Καλύτερα να τα βγάλεις εσύ.
Αν τυχόν και τα βρουν άλλοι να σαι σίγουρος ότι θα τα ξεκοκαλίσουν...  :grin:

Αυτο το εχω βιωσει σε αλλα σπιτια και ξερω ...

θα τα ξεκοκκαλισω  οταν ερθει η ωρα..... ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ !!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
οποιος εχει μετρητό σήμερα καλό είναι να πάρει δολλάρια.....και όχι σπίτι......
η γερμανία είχε αυξηση εξαγωγών νομίζω 7% το φλεβάρη, μόλις γαμήσει και τα PIGS (άλλωστε αυτός είναι ο στόχος της) θα είναι νο1 δύναμη στην Ευρώπη. το ευρώ θα πέσει κάτω λίγο ή περίπου στο 1:1 και όλοι θα είναι φχαριστημένοι...
οι γερμανοι θα είναι ζάμπλουτοι, οι εγγλέζοι θα έχουν πάλι ισχυρό νόμισμα, οι γάλλοι θα το παίζουν μπαλλαντέρ, τα PIGS θα ξεπουλήσουν τα καλύτερα κομμάτια γης για να ζήσουν και οι γερμανοεγγλέζοι θα δημιουργήσουν τη δική τους λατινική ευρώπη.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
οποιος εχει μετρητό σήμερα καλό είναι να πάρει δολλάρια.....και όχι σπίτι......
η γερμανία είχε αυξηση εξαγωγών νομίζω 7% το φλεβάρη, μόλις γαμήσει και τα PIGS (άλλωστε αυτός είναι ο στόχος της) θα είναι νο1 δύναμη στην Ευρώπη. το ευρώ θα πέσει κάτω λίγο ή περίπου στο 1:1 και όλοι θα είναι φχαριστημένοι...
οι γερμανοι θα είναι ζάμπλουτοι, οι εγγλέζοι θα έχουν πάλι ισχυρό νόμισμα, οι γάλλοι θα το παίζουν μπαλλαντέρ, τα PIGS θα ξεπουλήσουν τα καλύτερα κομμάτια γης για να ζήσουν και οι γερμανοεγγλέζοι θα δημιουργήσουν τη δική τους λατινική ευρώπη.

ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ .....?
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
οποιος εχει μετρητό σήμερα καλό είναι να πάρει δολλάρια.....και όχι σπίτι......
η γερμανία είχε αυξηση εξαγωγών νομίζω 7% το φλεβάρη, μόλις γαμήσει και τα PIGS (άλλωστε αυτός είναι ο στόχος της) θα είναι νο1 δύναμη στην Ευρώπη. το ευρώ θα πέσει κάτω λίγο ή περίπου στο 1:1 και όλοι θα είναι φχαριστημένοι...
οι γερμανοι θα είναι ζάμπλουτοι, οι εγγλέζοι θα έχουν πάλι ισχυρό νόμισμα, οι γάλλοι θα το παίζουν μπαλλαντέρ, τα PIGS θα ξεπουλήσουν τα καλύτερα κομμάτια γης για να ζήσουν και οι γερμανοεγγλέζοι θα δημιουργήσουν τη δική τους λατινική ευρώπη.
ρε συ εχουμε 90 χιλιαρικα στην μπαντα...
αξιζει να κανεις την αλλαγη;
η κανεις λογο για πιο χοντρα φραγκα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom