Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε STARISTO, ξεκώλα εσύ, αν δεν σε ενδιαφέρει το θερντ μην συμμετέχεις. Αλλά σε τσούζει και γουστάρεις, αλλιώς μούγκα και στη στρούγκα. 
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Τι να μην με ενδιαφερει ρε φιλε αφου γραφετε μαλακιες  ειστε εκτος θεματος.Ολο θα γαμησετε εργολαβους κ ολο με την παλαμη εισαστε στο χερι....Φιλικα παντα!!!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αθηναι 11/10/2008
Προς τον Πρόεδρο της Δ.Ε της Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων", κύριο Αχαχουχα

Κύριε Πρόεδρε
Ως έφορος δημοσίων σχέσων της Ενώσεως, εχώ την τιμή να σας αναφέρω τα εξής:
Δεκάδες εργολάβοι έχουν αποστήλει πμ με προσφορές τους. Ανάμεσα στα μηνύματα τους ξεχωρίζουν αυτό του Συλλόγου Εργολάβων "Τα Απούλητα" όπου μας προσφέρουν μέγαρο επι κεντρικού δρόμου των Αθηνών για τη στέγαση της Ενώσεως μας
Ο Σύλλογος μαύρων κολομπαράδων "Ο Αμπντουλ" προσφέρετε να βοηθήσει στο δύσκολο έργο μας.
Το Σωματείο "Οι Φίλοι του Εθνικού Σταρ" απειλεί να μας μηνύσει πιστεύωντας ότι ο Σταρ είναι Ένας και μοναδικός
Αναμένω τις αποφάσεις σας για να πράξω τα ανάλογα
Μετα τιμής
Τρίκαρδος

Κατοπιν ΩΡΙΜΟΥ ΣΚΕΨΕΩΣ .... :2funny: :rockon:

Προτεινω .....

ΦΟΥΛ ΕΠΙΘΕΣΗ και στο ψαχνο !!!!! :rockon:

Και μηνυση κατα του σωματειου ''Οι φιλοι του εθνικου ΣΤΑΡ''
διοτι μετα την ΚΡΙΣΗ που μαστιζει τον κοσμο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
οι ΕΘΝΙΚΟΙ ΣΤΑΡ θα πολλαπλασιαστουν επικινδυνα ....
ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ ....
:2funny:

Πραξετε οπως νομιζετε

υγ σας εχω απολυτη εμπιστοσυνη .....

ΜΕΤΑ τιμης  ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ



Υγ 2.  Τρικαρδε εχεις μεγαλη φαντασια  εχω πιαστει απο τα γελια
και ποναει η κοιλια μου εδω και δυο μερες !!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ακου να δεις νεαρέ μου, η ζωή θέλει γέλιο και σάτιρα για να την κοντρολάρεις.
Κοίτα να δεις τι γίνεται γύρω μας και μέσα μας.
Γαμίκος λεφτάς και μορφωμένος σαν εσένα μπορει να μην είμαι, αλλά εχω μάθει να γελάω και στα καλά και στα ζόρικα.
Ότι είστε για γέλια και τα επιχειρήματα σας είναι πλέον ξεκάθαρα σαθρά, το βλέπεις, ενώ ξεκίνισα να σας κράζω μόνος μου και τώρα έχουμε γίνει πολλοί.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Κύριε Πρόεδρε της Δ.Ε της Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων" εκτελώντας την σύντομη εντολή σας αναφωνώ:
ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΡΓΟΛΑΒΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Κατεβάζω την προσφορά μου στις 350 ΖΕΣΤΕΣ ΧΡΥΣΕΣ ΛΥΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΝΤΕΝΕΚΕΔΕΣ ΛΑΔΙ
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σοβαρα τωρα για πειτε ποσο κοστιζει η κατασκευη ενος διαμερισματος αν εχετε κοτσια να πειτε αληθεια στους υποψηφιους αγοραστες

Πιθανολογειται γυρω στα 750-900 ευρω το τμ (αντιπαροχες-εφοριες κτλ μεσα) και πολλα λεμε
ενω το πουλατε 2200+ το τμ αρα κερδη 120% +....

ενω οι εργατες οικοδομοι (αλλοδαποι φυσικα)
δουλευουν για 50 ευρω και αν μεροκαματο ανασφαλιστοι .....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Το ΤΕΕ πριν δυο χρόνια εδεινε ως αρχική τιμή κόστους 900 ευρώ το τ.μ.
Αν προσθέσεις το λάδομα των παπαγάλων και των εποπτικών μέσων των νομορχιών, άντε να πήγαινε στο 950 ευρώ.
Εσείς κάτω από 2500 ευρω το τ.μ. δεν δίνατε με τίποτα, φύσικά πάνω στη λεμαργία σας παρανοήσατε και σας μείνανε απούλητα, γιατι υπάρχουν πολλά και πενταετίας ακόμα.
 

Rake

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2008
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
Σοβαρα τωρα για πειτε ποσο κοστιζει η κατασκευη ενος διαμερισματος αν εχετε κοτσια να πειτε αληθεια στους υποψηφιους αγοραστες

Πιθανολογειται γυρω στα 750-900 ευρω το τμ (αντιπαροχες-εφοριες κτλ μεσα) και πολλα λεμε
ενω το πουλατε 2200+ το τμ αρα κερδη 120% +....

ενω οι εργατες οικοδομοι (αλλοδαποι φυσικα)
δουλευουν για 50 ευρω και αν μεροκαματο ανασφαλιστοι .....

Το τετραγωνικο κοστιζει 1000-1200 ευρω χωρις το αντιτιμο της αντιπαροχης ή την αξια αγορας του οικοπεδου.


Το ΤΕΕ πριν δυο χρόνια εδεινε ως αρχική τιμή κόστους 900 ευρώ το τ.μ.
Αν προσθέσεις το λάδομα των παπαγάλων και των εποπτικών μέσων των νομορχιών, άντε να πήγαινε στο 950 ευρώ.
Εσείς κάτω από 2500 ευρω το τ.μ. δεν δίνατε με τίποτα, φύσικά πάνω στη λεμαργία σας παρανοήσατε και σας μείνανε απούλητα, γιατι υπάρχουν πολλά και πενταετίας ακόμα.
Το κοστος κατασκευης πριν δυο χρονια στη Αθηνα ηταν αυτο, αλλα χωρις να συμπεριλαμβανεται η τιμη εξαγορας του οικοπεδου.

ΥΓ1 axaxouxas Αν μπρορεις να κατασκευασεις κτιριο στην Αθηνα με 750-900 ευρω συμπεριλαμβανομενης της τιμης του οικοπεδου , τοτε ελα να σε χρηματοδοτησω .

ΥΓ2 trikardos Αν μου βρεις ενα οικοπεδο αρτιο και οικοδομησιμο στην Αθηνα με τιμη μικρροτερη των 500ευρω/ανα τετραγωνικο δομησης και να κτιζει 200τμ τουλαχιστον , σου δινω το 20% της αξιας του σαν bonus.Σε ευρω ή λιρες,οτι προτιμας.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Νατα νατα ξεκίνησαν τα κουβαρντιλίκια.
Ρε φίλε Rake πόσο χρόνο θέλει η αποπεράτοση μιας μεσης πολυκατοικίας σε νορμαλ συνθήκες;
 

Rake

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2008
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
Νατα νατα ξεκίνησαν τα κουβαρντιλίκια.
Ρε φίλε Rake πόσο χρόνο θέλει η αποπεράτοση μιας μεσης πολυκατοικίας σε νορμαλ συνθήκες;
Εξαρταται τι ενοεις νορμαλ, επειδη σημαντικο ρολο στο χρονο κατασκευης (αν εχεις τα χρηματα)παιζει και το ποσους οροφους εχει.Για ενα 5οροφο με 200τμ ανα οροφο 12-18μηνες.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Το τετραγωνικο κοστιζει 1000-1200 ευρω χωρις το αντιτιμο της αντιπαροχης ή την αξια αγορας του οικοπεδου.

Το κοστος κατασκευης πριν δυο χρονια στη Αθηνα ηταν αυτο, αλλα χωρις να συμπεριλαμβανεται η τιμη εξαγορας του οικοπεδου.

ΥΓ1 axaxouxas Αν μπρορεις να κατασκευασεις κτιριο στην Αθηνα με 750-900 ευρω συμπεριλαμβανομενης της τιμης του οικοπεδου , τοτε ελα να σε χρηματοδοτησω .

ΥΓ2 trikardos Αν μου βρεις ενα οικοπεδο αρτιο και οικοδομησιμο στην Αθηνα με τιμη μικρροτερη των 500ευρω/ανα τετραγωνικο δομησης και να κτιζει 200τμ τουλαχιστον , σου δινω το 20% της αξιας του σαν bonus.Σε ευρω ή λιρες,οτι προτιμας.

ΔΕΝ αντιλεγω οτι τα οικοπεδα στην Αθηνα και γενικα παντου ειναι ακριβα αλλα σε αυτο φταινε και οι κατασκευαστες - εργολαβοι

αλλωστε εχω φιλους μου αλλοδαπους που δουλευουν οικοδομη και το τι μου λενε ειναι απιστευτο ....

Ενδεικτικα σας λεω οτι Ελληνας εργολαβος για να μου φτιαξει ενα μπανιο εξαρχης (ξηλωμα παλιου και φτιαξιμο νεου)
με τα υλικα δικα μου και συνεργειο δικο του μου ζητησε 6500 ευρω περισυ
(εννοειται πως ηρθα σε επαφη με το συνεργειο του κατοπιν συννενοησης κρυφα απο αυτους τους εργατες-μου αφησαν τηλεφωνο κρυφα )
κι εκανα την δουλεια μου με 2000 ευρω !!!

Ενω αυτοι μου ειπαν πως για ολη την δουλεια αυτη -αυτοι θα επαιρναν μονο 500 ευρω + ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΩΜΑ  απο τον ΑΦΕΝΤΗ ΑΦΕΝΤΙΚΟ !!!!!!

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Κυριε αχαχουχα θα διαφωνήσω γι αυτά που λέτε.
Νομίζω ότι υπερβάλεται ειναι πολυ μεγάλο το κέρδος και δεν νομίζω ότι θα διακινδυνεβε το όνομα της επιχειρισης του για αυτό το ποσο. Είπαμε ειναι λαμογια αλλα΄ως ενα όριο
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Και η τιμη των 750-900 ετρω το τμ πρέπει να είναι τουλάχιστον 7ετίας
Σε πιάνω αδιαβαστο προεδρε  :jerking:
 

Rake

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2008
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
ΔΕΝ αντιλεγω οτι τα οικοπεδα στην Αθηνα και γενικα παντου ειναι ακριβα αλλα σε αυτο φταινε και οι κατασκευαστες - εργολαβοι

αλλωστε εχω φιλους μου αλλοδαπους που δουλευουν οικοδομη και το τι μου λενε ειναι απιστευτο ....

Ενδεικτικα σας λεω οτι Ελληνας εργολαβος για να μου φτιαξει ενα μπανιο εξαρχης (ξηλωμα παλιου και φτιαξιμο νεου)
με τα υλικα δικα μου και συνεργειο δικο του μου ζητησε 6500 ευρω περισυ
(εννοειται πως ηρθα σε επαφη με το συνεργειο του κατοπιν συννενοησης κρυφα απο αυτους τους εργατες-μου αφησαν τηλεφωνο κρυφα )
κι εκανα την δουλεια μου με 2000 ευρω !!!

Ενω αυτοι μου ειπαν πως για ολη την δουλεια αυτη -αυτοι θα επαιρναν μονο 500 ευρω + ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΩΜΑ  απο τον ΑΦΕΝΤΗ ΑΦΕΝΤΙΚΟ !!!!!!

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

Το ποιος φταιει για τις υψηλες τιμες των οικοπεδων ειναι μεγαλη συζητηση. Σιγουρα φταινε οι μικρομεσαιοι κατασκευαστες που αγοραζαν τα οικοπεδα σε οποιαδηποτε τιμη (αφου υπηρχε μαγαλη ζητηση στην αγορα κατοικιας) αλλα η μεγαλυτερη ζημια,κατα την γνωμη μου, εγινε μετα το 2003 οταν στην αγορα κατοικιας μπηκαν και οι μεγαλες κατασκευαστικες εταιρειες που εκτοξευσαν τις τιμες προς τα πανω, αγοραζοντας σε υπερβολικα υψηλες τιμες .Οι λογοι που το εκαναν αυτο ηταν πρωτον, οτι σταματησε το παρτυ των δημοσιων εργων και επρεπε να στραφουν στην αγορα κατοικιας με οποιοδηποτε κοστος ωστε να επιβιωσουν σαν εταιριες και να μην εχουν ανενεργο προσωπικο , δευτερον το ρευστο που ειχαν απο το προηγουμενο παρτυ και τριτον η μεγαλη ζητηση κατοικιας εξαιτιας και της ευκολιας με την οποια δινονται τα στεγαστικα δανεια.
Οσον αφορα τις τιμες πωλησεις των ακινητων, γενικη πτωση των τιμων δεν προκειται να υπαρξει(στην Αθηνα) λογω της ελειψης οικοπεδων(μακαρι να βγω ψευτης). Ευκαιρειες σιγουρα υπαρχουν αλλα αν κοιταξει κανεις πως κινειται η αγορα ακινητων σε "προνομιουχες περιοχες", θα παρατηρησει σταθεροτητα και μικρη αυξηση των τιμων και οχι μειωση.Επισης , πιο ευκολα θα βρεις ευκαιριες αγορας διαμερισματος απο καταχρεωμενους ιδιωτες ,που αδυνατουν να πληρωσουν δανεια,καρτες κλπ,παρα απο κατασκευαστες.

Αναφορικα με τον εργολαβο και την προσφορα που σου εδωσε για την ανακατασκευη του μπανιου σου, το καταλαβες και μονο σου πως πηγε να σε κλεψει, αλλα η κατασκευη κτιριου ειναι κατι τελειως διαφορετικο οταν ειναι το επαγγελμα σου οπου επιβαλλεται να εχεις μια ποιοτητα.

ΥΓ trikardos Σε ανακατασκευες , ο καθενας ζηταει οτι ποσο του ερθει στο κεφαλι εκεινη την στιγμη.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Και η τιμη των 750-900 ετρω το τμ πρέπει να είναι τουλάχιστον 7ετίας
Σε πιάνω αδιαβαστο προεδρε  :jerking:
Σε ποιες τιμες κατα την ταπεινη σου αποψη  :uglystupid: :idiot:
νομιζεις οτι κυμενονται οι τιμες ΚΥΡΙΕ επι των δημοσιων σχεσεων .......
.....οι ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ σεμνοι και ταπεινοι ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ ?  :tickedoff:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν σε καταλαβενω ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ με ειρωνεύσαι, τεσπ οι τιμες σιγουρα παιζουν απο οικοπεδο σε οικοπεδο και απο κατασκευη σε κατασκευη αναλογος την περιοχη και την ποιοτητα, αντιστοιχος. ΓΚΕΓΚΕ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ και οχι αλλες ειρωνιες γιατι θα γίνουμε χωριατες αλο το ιδιο χωριο/
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
ρε παιδακια ξεκωληστε με το θεμα τι μας ζαλιζεται αλλο.Χρυσος και ακινητα δεν πεφτει ποτε τελεια κ παυλα.μονο ανεβαινουν.Γιαυτο φιλτατε τρικαρδε μαθε τον τροπο να βρεις πολλα ευρωπουλα μπας κ παρεις κανενα ρετιρε!!!!φιλικα!!!!

Οχι...Μην του λες αυτα τα πραγματα και σταματησει να γραφει..

Ο ανθρωπος ειναι για πολλα γελια..Που θα βρουμε αλλον μετα να γελαμε ετσι ????

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν σε καταλαβενω ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ με ειρωνεύσαι, τεσπ οι τιμες σιγουρα παιζουν απο οικοπεδο σε οικοπεδο και απο κατασκευη σε κατασκευη αναλογος την περιοχη και την ποιοτητα, αντιστοιχος. ΓΚΕΓΚΕ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ και οχι αλλες ειρωνιες γιατι θα γίνουμε χωριατες αλο το ιδιο χωριο/

Βρε τρικαρδε ποιος σε ειρωνευεται ?

Απλη ερωτηση εκανα και θελω απαντηση ...

ΠΟΙΕΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΡΕΧΟΥΣΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΝΑ ΤΜ ?

ΤΕΛΟΣ

Δεν μας τα λες καλα κυριε επι των δημοσιων σχεσεων ....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Νομιζω  ότι με  αρχηγια σου πηραν τα μυαλά σου αερα
 

Finder

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
198
Like
2
Πόντοι
1
http://[URL unfurl="true"]www.karagiozismuseum.gr/en/figoures/images/karagiozis.jpg[/img[/URL]]

ΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ !!!  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom