Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
για τσεκαρε σε παρακαλω τις προσφορες μας αν ειναι καλογραμμενες και ευδιακριτες
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166

Ωραια τα λες και συμφωνω αλλα  για πες μας που ειδες αυτη την μειωση στην Ελλαδα στα καυσιμα ?

Τα τροφιμα που ολοενα κι ακριβαινουν τα ακους ?

Καποιοι μιλανε για αυξησεις στα τροφιμα που θα τις δουμε σε 2-3 εβδομαδες κατα 45%

Ποιος λοιπον θα στεγασει τα ονειρα του με τις τιμες που πωλουνται τα σπιτια σημερα παροτι εχουν ψιλομειωθει οι τιμες κατα 15% ?

Εκτος κι αν θεωρεις αγοραστη τον γιατρο με τα φακελακια η τον καθηγητη με τα ιδιαιτερα οι οποιοι εχουν φυσικα ΜΑΥΡΑ χρηματα ....

Μετα τα μαγαζια ειναι ετοιμα για φουντο .... ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΗΔΕΝ ...
(με τα χιλια τα κρατανε οι ανθρωποι μην χασουν τις συνταξεις τους)
Το ξερω γιατι με τετοιο κοσμο δουλευω.....και βλεπω

Και εσυ πιστευεις οτι οι δανειοληπτες θα μπορουν να πληρωνουν την δοση για το σπιτι οπως εχουν τα πραγματα και με αυτην την ακριβεια που ερχεται ειδικα στα ειδη πρωτης αναγκης ?

Και αφου ειναι ΟΛΑ καλα οπως μας τα παρουσιαζεις γιατι δεν πουλιονται τα σπιτια ευκολα και υπαρχουν 230.000 ΑΠΟΥΛΗΤΑ ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ Η ΦΟΥΣΚΑ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ
και αυτη η στιγμη ειναι ΚΟΝΤΑ .....

ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ .....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ !!!

ΑΛΛΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΥΧΕΡΕ ΕΡΓΟΛΑΒΕ ......

Οι προσφορες μας υσχειουν μεχρι τον φλεβαρη του 2009

Αχαχουχας 60.000 ευρωπουλες για 75+τμ 2ου + μεχρι δεκαετιας
με παρκινγκ και αποθηκη

Τρικαρδος  500 λιριτσες μαλαματενιες ζεστες για διαμερισμα παραθαλασσιο 110τμ + παρκινγκ και αποθηκη

Πλεζουρας  50 χηνες ευρωπαιες για 60τμ οροφου με παρκινγκ και αποθηκη

Προλαβαινετε τυχεροι εργολαβοι να εισπραξετε .....

μετα τον 2/2009 οι τιμες των προσφορων θα μειωθουν κατα 30-50%

Λογω χειμωνα και αυξημενων καυσιμων που εχουν παρει την ανηφορα .......(για ελληνικα δεδομενα)

Μηπως να κοιταμε για παλιο ΧΩΡΙΣ θερμανση και κοινοχρηστα ?  :think:

Τα στεγαστικά και η οικοδομή είχαν πέσει ήδη από το 2007, πριν δηλαδή ξεσπάσει η παρούσα οικονομική κρίση...

Ο λόγος ήταν αφενός η υπερπροσφορά ακινήτων, αφετέρου ο κορεσμός της σχετικής αγοράς...
Από τα τέλη του 1990, όποτε τα στεγαστικά δάνεια άρχισαν να γίνονται πιο προσιτά έως το 2006 πουλήθηκαν άπειρα ακίνητα ενώ την ίδια δεκατετία ο πληθυσμός δεν αυξήθηκε ανάλογα...
Όταν πχ το 2002 και το 2005 ειδικά, ενόψει κατάργησης της έκπτωσης όλων των τόκων από το φορολογητέο εισόδημα τη μία και ενόψει αύξησης των αντικειμενικών την άλλη έγινε της ΠΟΥΤΑΝΑΡΑΣ στην αγορά ακινήτων, χωρίς μάλιστα να υπάξει κάποια αξιόλογη πτώση ενδιάμεσα, είναι λογικό η αγορά αυτή να κορεστεί...
Βάλτε στην εξίσωση ότι οι τράπεζες έπρεπε να εξυγιάνουν τα χαρτοφυλάκιά τους όποτε άρχισαν να είναι πιο προσεκτικές στις χορηγήσεις, ότι πολλοί από αυτούς που αγόρασαν τότε σπίτι πήραν και 3-4 καταναλωτικούλια για να τα επιπλώσουν, χώρια τις πιστωτικές, όποτε λογικό είναι η αγορά να πέσει...

Η πτώση των τιμών παρόλα αυτά είναι πολύ μικρή και μάλλον είναι διόρθωση στις υπερβολές τις προηγούμενης περιόδου...
Μόνο από ψοφίμια μπορείς να αγοράσεις φθηνά αλλά αυτό έπαιζε ανέκαθεν..
Αν και στην ελλάδα τα ψοφίμια δεν είναι και τόσα πολλά τελικά..

Αν θα μπορείτε λοιπόν να αγοράζετε σπίτια με λίγες λίρες ή τενεκέδες λάδι όπως την κατοχή, είναι κάτι αμφίβολο...προς το παρόν τουλάχιστον...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Το απόγευμα που έφερα τις λίρες σπίτι, από την κλιματιζόμενη θυρίδα, για το Σαββατοκύριακο. Εγινε πανηγύρι, στήλαμε τα παιδιά για σπορ και αφού η μανταμ μου έκανε ένα λουσιματάκι με τις λιρίτσες, κάναμε Πασχα.
Φίλε αχαχουχα δεν ξέρεις πόσο αφροδισιακές είναι οι λιρίτσες, τι βιάγκρα που λένε ( δεν έχω δοκιμάσει ) αλλά δεν θέλω να τις δώσω κοψοχρονία. Θα κατεβάσω την προσφορά  :think:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Το απόγευμα που έφερα τις λίρες σπίτι, από την κλιματιζόμενη θυρίδα, για το Σαββατοκύριακο. Εγινε πανηγύρι, στήλαμε τα παιδιά για σπορ και αφού η μανταμ μου έκανε ένα λουσιματάκι με τις λιρίτσες, κάναμε Πασχα.
Φίλε αχαχουχα δεν ξέρεις πόσο αφροδισιακές είναι οι λιρίτσες, τι βιάγκρα που λένε ( δεν έχω δοκιμάσει ) αλλά δεν θέλω να τις δώσω κοψοχρονία. Θα κατεβάσω την προσφορά  :think:

+ 1000000000000000000000000000000000

συμφωνω κι επαυξανω

αλλα αυτοι την ΒΙΟΛΑ ΤΟΥΣ .....

μας δουλευουν τρικαρδε .......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Όταν ακούω κάτι διορθωτικές τιμές και άλλες τέτοιες  :jerking: γελάω. Τι να πω τώρα;
Εχουν κάψει μυαλά και  :uglystupid:
ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε αχαχουχα να σου τις δανείσω για Κυριακή απόγευμα. Δευτέρα πρωι πάλι θυρίδα.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Φιλε αχαχουχα να σου τις δανείσω για Κυριακή απόγευμα. Δευτέρα πρωι πάλι θυρίδα.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ευχαριστω φιλε ΤΡΙΚΑΡΔΕ αλλα ειναι κομματακι βαριες για το φτωχο μου κεφαλακι

ΠΡΟΤΙΜΩ τα 60.000 σε  20ευρα για καθημερινο ΜΠΑΝΑΚΙ στην ΛΕΚΑΝΗ

και μετα τα φτιαχνω σε δεσμιδες και κατω απο το ΣΤΡΩΜΑ και φωναζω το ct και το :knockinb: ΠΛΟΥΣΙΑ !!! :rockon: :2funny:
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Το απόγευμα που έφερα τις λίρες σπίτι, από την κλιματιζόμενη θυρίδα, για το Σαββατοκύριακο. Εγινε πανηγύρι, στήλαμε τα παιδιά για σπορ και αφού η μανταμ μου έκανε ένα λουσιματάκι με τις λιρίτσες, κάναμε Πασχα.
Φίλε αχαχουχα δεν ξέρεις πόσο αφροδισιακές είναι οι λιρίτσες, τι βιάγκρα που λένε ( δεν έχω δοκιμάσει ) αλλά δεν θέλω να τις δώσω κοψοχρονία. Θα κατεβάσω την προσφορά  :think:

χαχαχα, ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΡΙΚΑΡΔΕ μαζί σου λέμε !!! ΤΕΛΕΙΟ με τις λιρίτσες που έρχονται
σπίτι για βόλτα από τη θυρίδα σαν να είναι παιδάκια σου ...χεχεχε
ΓΟΥΣΤΑΡΩ το mentalite :-)

Προσφορά κι από εμένα με 60.000Ευρώπουλα ΜΕΤΡΗΤΑ για σπίτι ίδιο με του Φίλτατου
   Αχαχούχα, δηλαδή 70-75τμ ορόφου:2-3 με φυσικό αέριο και έως 15-ετίας

Είδατε, εγώ είμαι πολύ πιο 'χριστιανός' από τους ΑΡΧΟΝΤΕΣ Αχαχούχα και Τρίκαρδο,
αλλά θέλω να είναι σε πολύ καλή κατάσταση το ακίνητο.

Υ.Γ. Προσφορές με PM. (ΔΕΝ αστειεύομαι)
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Πουλαω 70 τμ, 2ου οροφου, διαμπερες 20ετιας στην Καλλιθεα στα 109,000 €..

ΥΓ - "Λεφταδες" των 60,000 € αποκλειονται..Για σας εχω κατι γκαρσονιερες..!!Οχι ΠΜ..!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Συντροφε ΧΟΤΣΚΟΡ σε παρακαλώ να τηρείς την σειρα προτεραιότητας.
Υπάρχουν απούλητα διαμερίσματα για όλους μας και οι πεινασμένοι εργολάβοι π΄ρα πολλοί, όμως όπως και στα μπουρδέλα θα πρέπει να υπάρχει σειρά. Στήλτε και ρεπορταζ με εμπειρίες, όπως αυτές του ΜΕΓΑ ΠΙΤΣΙΛΙΣΤΗ
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Η ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ....
....''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ Α.Ε.'' .....
.....ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ......


ΤΑ ΜΕΤΡΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΞΙΑ..... ΑΡΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΕΦΤΟΥΝ !!!!!

ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΤΥΧΕΡΕ ΕΡΓΟΛΑΒΕ ......
..........ΝΑ ΤΑ ΑΥΓΑΤΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΕΦΤΕΙ !!!!!!


Οι προσφορες μας υσχειουν μεχρι τον ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ του 2008


Αχαχουχας 50.000 ευρωπουλες για 75+τμ 2ου + μεχρι δεκαετιας
με παρκινγκ και αποθηκη και τζακουζι !!!

Τρικαρδος  400 λιριτσες μαλαματενιες ζεστες για διαμερισμα παραθαλασσιο 110τμ + παρκινγκ και αποθηκη και τζακουζι !!!


Πλεζουρας  40 χηνες ευρωπαιες για 60τμ οροφου με παρκινγκ και αποθηκη και τζακουζι !!!

χοτσκορ 60 χηνες ευρωπαιες για 70-75 τμ 2-3ου οροφου μεχρι 15 ετιας
παρκινγκ και αποθηκη και τζακουζι !!!


Προλαβαινετε τυχεροι εργολαβοι να εισπραξετε .....

μετα τον 11/2008 οι τιμες των προσφορων θα μειωθουν κατα 10-30%

Λογω ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ .......

Μηπως να κοιταμε για παλιο ΧΩΡΙΣ θερμανση και κοινοχρηστα ?    :think:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Με το μπαρδον φίλε αχαχουχα, νομίζω ότι ΔΕΝ είναι ΠΛΗΡΗΣ ο τίτλος της ενώσεως μας.
Προτείνω
[move]"ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΟΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ"[/move]
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:



ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ......

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΡΙΚΑΡΔΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ''ΤΖΑΚΟΥΖΙ''
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σε συνέχεια της πρότασης μου, για την μετανονομασία της ενδοξης
Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων",
που έγινε με πολλά χαχανιτά δεχτή. Προτείνω τη σύσταση διοικητικής επιτροπής:
Πρόεδρος: Αχαχούχας
Γραμματέας: Πλέζουρας
Ταμείας: Χοτσκορπιός
Εφορος δημοσίων σχέσεων: Τρίκαρδος
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αθηναι 11/10/2008
Προς τον Πρόεδρο της Δ.Ε της Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων", κύριο Αχαχουχα

Κύριε Πρόεδρε
Ως έφορος δημοσίων σχέσων της Ενώσεως, εχώ την τιμή να σας αναφέρω τα εξής:
Δεκάδες εργολάβοι έχουν αποστήλει πμ με προσφορές τους. Ανάμεσα στα μηνύματα τους ξεχωρίζουν αυτό του Συλλόγου Εργολάβων "Τα Απούλητα" όπου μας προσφέρουν μέγαρο επι κεντρικού δρόμου των Αθηνών για τη στέγαση της Ενώσεως μας
Ο Σύλλογος μαύρων κολομπαράδων "Ο Αμπντουλ" προσφέρετε να βοηθήσει στο δύσκολο έργο μας.
Το Σωματείο "Οι Φίλοι του Εθνικού Σταρ" απειλεί να μας μηνύσει πιστεύωντας ότι ο Σταρ είναι Ένας και μοναδικός
Αναμένω τις αποφάσεις σας για να πράξω τα ανάλογα
Μετα τιμής
Τρίκαρδος
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Σε συνέχεια της πρότασης μου, για την μετανονομασία της ενδοξης
Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων",
που έγινε με πολλά χαχανιτά δεχτή. Προτείνω τη σύσταση διοικητικής επιτροπής:
Πρόεδρος: Αχαχούχας
Γραμματέας: Πλέζουρας
Ταμείας: Χοτσκορπιός
Εφορος δημοσίων σχέσεων: Τρίκαρδος


χαχαχαχα.....Τρίκαρδε Άψογος !!! Ήδη έχουν αρχίσει να με τρώνε τα χεράκια μου
φαντασιωνόμενος τις λιρίτσες που θα μετράω και τα 500-άρικα τα ευρώπουλά μου
κατά τις αγοραπωλησίες...χεχεχε
Φίλτατε Αχαχούχα, ξέχασες να αναφέρεις οτι το ακίνητο που θέλω εγώ πρέπει να
βρίσκεται σε πολυκατοικία με φυσικό αέριο. Κατά τα λοιπά ΑΨΟΓΟΙ ...χεχεχε
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αδελφε ΧΟΤΣΚΟΡΠΙΕ δεν ξέρω αν κατάλαβες ότι είσαι ταμίας της Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων",
ΕΥΓΕ  και σε ανώτερα
ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ
Υ.Γ Δεν αναφέρεις περιοχή προτίμησης
 
OP
OP
bordelman

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εγω σας προτεινω με την πεινα που επικρατει να γινουν τα απουλητα στουντια και μασαζερι.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε bordelman ευχαρηστούμε, η σοβαρή προτασή σου θα συζητηθεί στην επόμενη σύναξη ΔΕ της Ενώσεως Καλοπληροτών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των Εργολάβων", 
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδακια ξεκωληστε με το θεμα τι μας ζαλιζεται αλλο.Χρυσος και ακινητα δεν πεφτει ποτε τελεια κ παυλα.μονο ανεβαινουν.Γιαυτο φιλτατε τρικαρδε μαθε τον τροπο να βρεις πολλα ευρωπουλα μπας κ παρεις κανενα ρετιρε!!!!φιλικα!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom