Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Λονδινο οικονομικα!Κριση κ ολοι η Ελλαδα εχει καγιεν.πως σου φανηκε??
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παιδί μου η κυκλοφορία καγιέν-τζεροκι-λαμποργκίνι κλπ δεν φανερώνει τίποτα.
Μάλλον φιγούρα και ψυχικά κόμπεξ δείχνει. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους,
Δεν το έχω ξαναπεί, η δουλεία μου είναι να υπηρετώ πολύ μα πάρα πολύ πλούσιους ανθρώπους. Ονόματα δεν μπορώ να πω, πάντως είμαι πολύ κόντα τους και τους ζω στην δική τους καθημερινότητα.
Όλοι αυτοί δεν ζουν τον πλούτο τους όπως οι περισσότεροι φανταζόμαστε, με απλότητα και ηθικές αξίες που όλοι μας  έχουμε ξεχάσει. Αν έχουν μέγαρα, νησιά, σκάφη κλπ όλα αυτά δεν τους απασχολούν και δεν τα επιδεικνίουν γαι να ξεχωρίσουν και καλά. Κάποιοι νεόπλουτοι που τα παλαιά τζάκια τους έχουν στο  :badair: κάνουν την ζημιά, δες την ιστορία του Στριγγου, νομίζεις ότι θα πεθάνει πλούσιος.
Ο πατέρας σου σπούδασε εργάστηκε και έφτασε κάπου, μπράβο του, είναι όμως γιαυτούς που σου λέω μια τρίχα, ένα τίποτα όχι σαν άνθρωπος σαν οικονομική μονάδα.
Ετσι λοιπόν για να μην μακρολογώ, πιστεύω ότι έχουμε χάσει το μέτρο. Αισχοκέρδια ματαιοδοξία ανηθηκότητα κλπ λάθος μονάδες μέτρισεις. Ρώτα τον απλό εργαζόμενο που είναι και ο  πιθανός πελάτης σου, είναι δικά του τα όνειρα ή άλλοι του τα φυτευσαν στο κεφάλι.
Όσο για την αγγλική οικονομική σχολή βλέπεις τα αποτελέσματα των θεωριών της και που εισαι ακόμη.
Λιγότερη έπαρση να είχαμε όλοι μας θα τα λέγαμε καλύτερα. Αυτά που σου έγραψα πες στον πατέρα σου και τα λέμε.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΟΥΦ τέλος με τα μαθήματα ζωής, καλύτερα ο καθένας στη τύφλα του και στην ψωνάρα του
Εχω μια πελώριααααααα λαχτάρααααααα  :knockinb: εργολάβους
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ο καθενας λεει τα δικα του κ επηρεαζει τον οποιοδηποτε,εγω βλεπω την καθημερινοτητα κ κρινω.Απο εκει κ περα για παρε εσυ κανενα διαμερισματακι σε χαμηλη τιμη κ μιλαμε......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Παιδί μου η κυκλοφορία καγιέν-τζεροκι-λαμποργκίνι κλπ δεν φανερώνει τίποτα.
Μάλλον φιγούρα και ψυχικά κόμπεξ δείχνει. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους,
Δεν το έχω ξαναπεί, η δουλεία μου είναι να υπηρετώ πολύ μα πάρα πολύ πλούσιους ανθρώπους. Ονόματα δεν μπορώ να πω, πάντως είμαι πολύ κόντα τους και τους ζω στην δική τους καθημερινότητα.
Όλοι αυτοί δεν ζουν τον πλούτο τους όπως οι περισσότεροι φανταζόμαστε, με απλότητα και ηθικές αξίες που όλοι μας  έχουμε ξεχάσει. Αν έχουν μέγαρα, νησιά, σκάφη κλπ όλα αυτά δεν τους απασχολούν και δεν τα επιδεικνίουν γαι να ξεχωρίσουν και καλά. Κάποιοι νεόπλουτοι που τα παλαιά τζάκια τους έχουν στο  :badair: κάνουν την ζημιά, δες την ιστορία του Στριγγου, νομίζεις ότι θα πεθάνει πλούσιος.
Ο πατέρας σου σπούδασε εργάστηκε και έφτασε κάπου, μπράβο του, είναι όμως γιαυτούς που σου λέω μια τρίχα, ένα τίποτα όχι σαν άνθρωπος σαν οικονομική μονάδα.
Ετσι λοιπόν για να μην μακρολογώ, πιστεύω ότι έχουμε χάσει το μέτρο. Αισχοκέρδια ματαιοδοξία ανηθηκότητα κλπ λάθος μονάδες μέτρισεις. Ρώτα τον απλό εργαζόμενο που είναι και ο  πιθανός πελάτης σου, είναι δικά του τα όνειρα ή άλλοι του τα φυτευσαν στο κεφάλι.
Όσο για την αγγλική οικονομική σχολή βλέπεις τα αποτελέσματα των θεωριών της και που εισαι ακόμη.
Λιγότερη έπαρση να είχαμε όλοι μας θα τα λέγαμε καλύτερα. Αυτά που σου έγραψα πες στον πατέρα σου και τα λέμε.

+100000000000000000

Trikarde σε παω με χιλια βρε μπαγασακο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΜΠΙΡΜΠΙΛΙΑΡΗ  !!!

Τι λες να του αγορασουμε ενα διαμερισματακι ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ να μην κλαιγεται ?

ΨΥΧΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ  :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Λονδινο οικονομικα!Κριση κ ολοι η Ελλαδα εχει καγιεν.πως σου φανηκε??

Μπραβο παιδι μου .....ΕΥΓΕ !!!

Δεν μας λες ομως γιατι κλαιγονται οι μαντραδες για τα απουλητα
ΚΑΓΙΕΝ - ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ - ΤΖΑΓΚΙΟΥΑΡ - ΜΠΕ ΕΜ ΒΕ ?????

ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ....

ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΝΤΡΑΔΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ''ΦΤΩΧΑ ΑΜΑΞΑΚΙΑ'' ???

Ετσι ΞΕΚΙΝΑΝΕ ολα .....

απο τα ΑΜΑΞΑΚΙΑ θα φτασουμε στα απουλητα ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑΚΙΑ
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ο καθενας λεει τα δικα του κ επηρεαζει τον οποιοδηποτε,εγω βλεπω την καθημερινοτητα κ κρινω.Απο εκει κ περα για παρε εσυ κανενα διαμερισματακι σε χαμηλη τιμη κ μιλαμε......

για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ σου λεμε κι εμεις

η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΑΣ ΥΣΧΕΙΕΙ ΤΥΧΕΡΕ εργολαβε .....ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
βρε παιδακια τι στεναχωριεσται ολα στην ωρα τους θα ερθουνε ο καθενας θα παρει το δρομο του κ θα δουμε ποιος θα επιβιωσει....Αλλα εγω δεν βλεπω να κατεβαινουν οι τιμες.οποτε βρειτε χρηματα αν θελετε να παρετε κ εσεις το σπιτακι σας.Τρικαρδε που μενεις αν επιτρεπεται??
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Και εγώ σε πάω καθε μέρα και ποίο πολύ ΚΥΡΙΕ ΑΧΑΧΟΥΧΑ (αν και κανα δύο μέρες σε άφησα μονάχο σου λόγο τρεξήματων)
ΨΥΧΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Ναι αδελφέ στο τέλος με τα λεφτά που προσφέρουμε μάλλον εκεί θα αγοράσουμε
ΨΥΧΙΚΟ. όμως επειδή ξέρουμε που ανοίκουμε και ποιοί έιμαστε, προτιμώ λαικότερα. Τα λαμόγια άστα να ονειρεύονται.
Παντως οι προσφορές μας είναι υψηλές θα πρέπει να τις κατεβάσουμε και άλλο.
 

Finder

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
198
Like
2
Πόντοι
1
Αντε ρε trikardo, γαμα κανα "εργολαβο" να ξεκαυλωσεις επιτελους!!!
Ολο "θα γαμησω", "θα κανω", 'θα" "θα" "θα" εισαι!

 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ναι μας τα επριξες κανονικα δικιο εχει ο φιλος.Αντε για γαμα να δουμε......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Και εγώ σε πάω καθε μέρα και ποίο πολύ ΚΥΡΙΕ ΑΧΑΧΟΥΧΑ (αν και κανα δύο μέρες σε άφησα μονάχο σου λόγο τρεξήματων)
ΨΥΧΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Ναι αδελφέ στο τέλος με τα λεφτά που προσφέρουμε μάλλον εκεί θα αγοράσουμε
ΨΥΧΙΚΟ. όμως επειδή ξέρουμε που ανοίκουμε και ποιοί έιμαστε, προτιμώ λαικότερα. Τα λαμόγια άστα να ονειρεύονται.
Παντως οι προσφορές μας είναι υψηλές θα πρέπει να τις κατεβάσουμε και άλλο.

Φιλε μου τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΓΚΕΣ προσφορες μας ΦΥΣΙΚΑ θα τις κατεβασουμε....
.... μολις μπει το 2009 και θα ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ....
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟΥ 2009 !!!

ΕΙΠΑΜΕ ....

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ .....ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ


Δεν ηρθε προς το παρον ΑΚΟΜΗ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ .....

ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ !!!


ειπαμε ....

ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΑΜΑΞΑΚΙΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑΚΙΑ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν κοιμήθηκα καλά χθες το βράδυ. Εβλεπα εφιάλτες, ότι  :knockinb:εργολάβους τους παρτουζώναμε κανονικά με τον αχαχουχα, ειμαι ομως καραστρειτ και δεν γουσταρω ανωμαλίες. Ξυπνισα δυο τρις φορές υδρομένος και μετα έκανα το πασχαλινο αρνακι. Στριμοξα την μανταμ δυο φορες αλλα αυτη γυρνουσε πλευρό. Ξημερόματα νωρις τσιγαρο και  :coffee: πηρα την αποφαση να βγάλω τις λιριτσες μου απο την θηρηδα, εξω  για Σαββατικυριακο.
Θα φερω σπιτι σε ειδικα ισοθερμηκη συσκεβασια για παραμηνουν ζεστες, θα με λουση μανταμ μου και μετα  ;) :knockinb: Μας ανεβαζουν την λιμπιτο, τι βιαγκρα και :jerking:
 

Επισκέπτης
Δεν κοιμήθηκα καλά χθες το βράδυ. Εβλεπα εφιάλτες, ότι  :knockinb:εργολάβους τους παρτουζώναμε κανονικά με τον αχαχουχα, ειμαι ομως καραστρειτ και δεν γουσταρω ανωμαλίες. Ξυπνισα δυο τρις φορές υδρομένος και μετα έκανα το πασχαλινο αρνακι. Στριμοξα την μανταμ δυο φορες αλλα αυτη γυρνουσε πλευρό. Ξημερόματα νωρις τσιγαρο και  :coffee: πηρα την αποφαση να βγάλω τις λιριτσες μου απο την θηρηδα, εξω  για Σαββατικυριακο.
Θα φερω σπιτι σε ειδικα ισοθερμηκη συσκεβασια για παραμηνουν ζεστες, θα με λουση μανταμ μου και μετα  ;) :knockinb: Μας ανεβαζουν την λιμπιτο, τι βιαγκρα και :jerking:
στο +15.10 ο χρυσος τρικορφε..
 

Επισκέπτης
θα τους σκισουμε τον κωλο(των κυριων τους) τρικορφε..

ΕΣΥΕ-Μείωση 9,3% οικοδομικής δραστηριότητας τον Ιούλιο


    ΑΘΗΝΑ, 8 Οκτ. (Reuters) - Μείωση 9,3% σημείωσε η συνολική 
οικοδομική δραστηριότητα στην Ελλάδα τον Ιούλιο σε ετήσια βάση, 
βάσει του αριθμού των αδειών που εκδόθηκαν, είπε την Τετάρτη η 
Εθνική Στατιστική Υπηρεσία Ελλάδος (ΕΣΥΕ). 
    Η ΕΣΥΕ είπε ότι τον Ιούλιο εκδόθηκαν σε όλη τη χώρα 7.846 
άδειες που αντιστοιχούν σε 2,006 εκατ. τετραγωνικών μέτρων, 
έναντι 8.652 αδειών που αντιστοιχούσαν σε 2,388 εκατ. 
τετραγωνικών μέτρων το αντίστοιχο διάστημα πέρυσι. 
    Από τις αρχές του έτους έως τα τέλη Ιουλίου εκδόθηκαν 40.512 
νέες άδειες σε όλη τη χώρα, κατά 16,8% χαμηλότερα σε σχέση με το 
αντίστοιχο περυσινό διάστημα, που αντιστοιχούν σε 10,573 εκατ. 
τετραγωνικά μέτρα, είπε η ΕΣΥΕ. 
    Ακολουθούν τα στοιχεία που δημοσιοποίησε η ΕΣΥΕ για την 
οικοδομική δραστηριότητα. 
*****************************************************************
                              Ιουλ. 2008   Ιουλ. 2007    Διαφορά 
                                     (σε χιλιάδες)
Όγκος (κυβ.μέτρα)σε χιλ.       7.651,4      9.384,3     -18,5% 
Επιφάνεια (τετ.μέτρα)σε χιλ.   2.005,6      2.388,2     -16,0% 
Οικοδομικές άδειες             7.846        8.652        -9,3% 
 
                           Ιαν-Ιουλ. 2008  Ιαν-Ιουλ.2007 Διαφορά 
                                     (σε χιλιάδες)
Όγκος (κυβ.μέτρα)σε χιλ.       40.717,7     47.962,1    -15,1% 
Επιφάνεια (τετ.μέτρα)σε χιλ.   10.572,7     12.548,0    -15,7% 
Οικοδομικές άδειες             40.512       48.706      -16,8% 
----------------------------------------------------------------- 
    πηγή:ΕΣΥΕ

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αδελφε Πλεζουρα καλημερα, συγνώμη που δεν το ανέφερα, σε είδα και σενα στις παρτούζες με τους εργολάβους, είσουνα σε μια γωνια και τους αποτελείωνες. Μετα τους έκανες μια προκτοραφή και τωρα όλοι τους είναι Εθνικη Σταρ
 

Επισκέπτης
Αδελφε Πλεζουρα καλημερα, συγνώμη που δεν το ανέφερα, σε είδα και σενα στις παρτούζες με τους εργολάβους, είσουνα σε μια γωνια και τους αποτελείωνες. Μετα τους έκανες μια προκτοραφή και τωρα όλοι τους είναι Εθνικη Σταρ
μπααααα..ουτε εγω γαμαω στρακια..ομως την βρισκω να τους περνω το σκαλπ..
γαμιωντας σε παει ρε..
ποσα τετραγωνικα ζηταγες για τις κιτρινιαρες???
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Διαμερισμα 110τμ περιπου με 3 υπνου + παρκιν+ μεγαλη αποθήκη, αεράτο +3 οροφου, θεα εστω και μακρινη θάλασσα.
Νοτια και ει δυνατον παραθαλασσιο. Τσιτσιφιες προς ιπποδρομο, Μοσχατο χαμηλα Αλιμο προς λοφους κλπ
 

Επισκέπτης
Διαμερισμα 110τμ περιπου με 3 υπνου + παρκιν+ μεγαλη αποθήκη, αεράτο +3 οροφου, θεα εστω και μακρινη θάλασσα.
Νοτια και ει δυνατον παραθαλασσιο. Τσιτσιφιες προς ιπποδρομο, Μοσχατο χαμηλα Αλιμο προς λοφους κλπ
επρεπε να βαλεις σημειωση οτι οι περιοχες που ζητας ειναι για σημερα-για τωρα..γιατι απο δευτερα σε βλεπω να ζητας για πανοραμα βουλας με τις μισες..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αδελφε Πλεζουρα, ειμαι σεμνος και ταπεινος, δεν ειμαι πλεονεκτης και όπως εχω ξαναγραψει ξερω ποιός ειμαι και τη ΔΕΝ θελω. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΕΌΠΛΟΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΔΕΝ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom