Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
στο 2ο υγ τι εννοεις εστω με πμ

πως μπορει καποιος να διαφυλαξει τις οικονομιες του ?
με ενα τρισεκατομμυριο τροπους..προς το παρον με τους παραδοσιακους..αναλογα τις εξελιξεις θα πρεπει να κανει τις αντιστοιχες αναπροσαρμογες..ισως αυριο το πρωι ενα γουρουνακι να κανει 500 χρυσες..ποιος ξερει???σε αυτες τις καταστασεις δεν υπαρχουν συνταγες..βασιλευει ο νομος της ζουγκλας αρα επιβιωνει ο ισχυροτερος (συμπερασματικα ο εξυπνοτερος) μιας & μιλαμε για ανθρωπους..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
για κατι τετοια ρεπορταζ πρεπει να πληρωνουμε ερτ..κανενα ιδιωτικο καναλι δεν θα χρηματοδοτουσε κατι αναλογο απο την στιγμη που μπορουν να φωναξουν στο στουντιο τους γνωστους σπεκουλαδορους μαιντανους προκειμενου να παπαρολογισουν-τρομακρατησουν το φιλοθεαμον κοινο & μαλιστα τσαμπα..

Μην ξεχνάς (που εσύ σίγουρα δεν το ξεχνάς) ότι οι Τράπεζες μαζί με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας κάνουν το μεγαλύτερο μέρος του διαφημιστικού τζίρου των καναλιών...
Ξέρεις πολλούς να δαγκώνουν το χέρι που τους ταϊζει;

Αυτό μπορούσε να το κάνει εκ μέρους του ένας «μεσίτης δανείων». Οι εταιρείες-μεσίτες, μεσολαβούσαν για να πάρει κανείς δάνειο χωρίς ταλαιπωρία κι οι διαφημίσεις πλημμύρισαν την Αμερικανική τηλεόραση: «Χωρίς έλεγχο εισοδήματος! Χωρίς τραπεζικές ειδοποιήσεις! Δάνειο χωρίς δικαιολογητικά!». Και φυσικά όλοι έκαναν ότι δεν καταλάβαιναν.

Οι εταιρείες-μεσίτες δανείων, έπαιζαν το ρόλο του κράχτη, του πωλητή που έψηνε τους Αμερικανούς καταναλωτές να πάρουν δάνειο. Το 73% όσων πήραν δάνειο, δεν είχαν καθόλου ή είχαν ελάχιστα τεκμήρια εισοδήματος. Επρόκειτο για τα λεγόμενα «δάνεια χωρίς δικαιολογητικά», ή «τα δάνεια του ψεύτη» στη γλώσσα της αγοράς μιας και οι δανειολήπτες έλεγαν συνειδητά ψέματα.

Οι Τράπεζες βλέπεις, για να 'ναι εντάξει με «τη συνείδησή τους», ρωτούσαν τον υποψήφιο δανειολήπτη «πόσα βγάζεις;». Κι αυτός απαντούσε με άνεση «βγάζω 100.000 δολάρια» ή «βγάζω 200.000 δολάρια», γνωρίζοντας ότι κανείς δεν πρόκειται να του ζητήσει εκκαθαριστικό, ή φορολογική δήλωση. Πως το γνώριζε; Μα του το είχε πει ο μεσίτης δανείων.

Η συγκεκριμένη κατηγορία "επαγγελματιών" υπάρχει και στην Ελλάδα..
Άλλες φορές καθαρόαιμη, υπό το μανδύα του οικονομικού συμβούλου, άλλες φορές με το προκάλυμα του εργολάβου ή του μεσίτη ακινήτων...

Οι Τράπεζες, ειδικά στα στεγαστικά, από ένα σημείο και μετά, έπαψαν να ενδιαφέρονται πώς θα προσελκύσουν πελάτες και έριξαν όλο το βάρος στην προσέλκυση μεσαζόντων δίνοντας προμήθειες που έφταναν το 1,5% του δανέίου...
Για ένα δάνειο πχ 200.000 € το κοράκι θα έβγαζε μίζα 2.000-3000 €, παραπάνω δηλαδή από το μισθό του διευθυντή του καταστήματος της τράπεζας που έδινε το στεγαστικό..
Ποια είναι η δουλειά του; Το ψήσιμο του κατά κανόνα αφελούς πελάτη (διότι αν σου κόβει, πας και κάνεις παζάρι μόνος σου) να πάει στο τάδε κατάστημα της δείνα τράπεζας όπου ο διευθυντής είναι φίλος και οι ταμίες μουνάρες για να τον εξυπηρετήσουν καλύτερα...
Και φυσικά ο εκφοβισμός των υπαλλήλων της τράπεζας ότι το δάνειο δεν προχωράει αρκετά γρήγορα και ο πελάτης θα φύγει και η συνέτιση αναιδών μηχανικών που τόλμησαν να μην βγάλουν το χαμόσπιτο βερσαλλίες και των άσχετων δικηγόρων που είδαν πρόβλημα στους τίτλους επειδή και καλά υπήρχε χρησικτησία και δασική έκταση στο οικόπεδο...
Η μίζα έπεφτε με την εκταμίευση του δανείου...
Και φυσικά οι πρακτικές αυτές επεκτάθηκαν σε καταναλωτικά και πιστωτικές, όπου οι τύποι μεσολαβούσαν για να τα πάρεις χωρίς κανένα χαρτί...

Ποια τράπεζα όχι μόνο ξεκίνησε αυτές τις πρακτικές αλλα βασίζει σε αυτές το μεγάλο μερίδιο αγοράς της;
Μα η ίδια που χρηματοδότησε πρώτη φορά την εμπορική αξία του ακινήτου, η πρώτη που έδωσε μαύρα χρήματα, η πρώτη που έκανε τη χορήγηση καταναλωτικού και πιστωτικής πιο εύκολη και από την αγορά αναψυκτικού από αυτόματο πωλητή..
Α..και που πρώτη έδινε στεγαστικά με γιουριμπορ όταν οι άλλες έδιναν ακόμα εκτ...
Τα πρόβατα που τις έστελναν οι μεσίτες δεν αντιλαμβάνονταν καν τη διαφορά και τώρα η σουφρίδα τους έχει διασταλλεί επικίνδυνα...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.147
Κριτικές
491
Like
37.535
Πόντοι
41.447
Υ.Γ3 αν κατακρημνηστουν τελειως τα παντα γυρω μας,δεν θελω να γλυτωσω-δεν αντεχω(ψυχολογικα)να γλυτωσω..

ρεσπέκτ και μόνο αυτό πλεζουρα, για αυτό το τελευταιο που έγραψες...

 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Για ένα δάνειο πχ 200.000 € το κοράκι θα έβγαζε μίζα 2.000-3000 €, παραπάνω δηλαδή από το μισθό του διευθυντή του καταστήματος της τράπεζας που έδινε το στεγαστικό..

Μη λυπόμαστε και τον διευθυντακο τωρα, αφου μια εγκριση δανειου περναει πρωτα απο αυτον και μετα στα κεντρικα ... Ολοι ειναι στο κολπο και το 1,5% που λες, μοιραζεται σε καμποσους. Θα μου πεις οτι χωρις να κανουν τιποτα και πολλες φορες χαντακωνοντας κοσμο, βγαζουν χρημα μαυρο και ζεστο. Καμμια αντιρρηση. Τις περισσοτερες φορες το κορακι ειναι και ασχετος με τα τραπεζικα, απλα δηλωνει πως εχει τις "ακρες".
Σιγα μην περιμεναν οι διευθυντες των τραπεζων να ζησουν απ το μισθο τους.

Να μη μιλησουμε για τα τμηματα απαιτησεων στα κεντρικα καθε τραπεζας. Πλεον με τους πλειστηριασμους αρκει να εχεις λιγο μετρητο στην ακρη και 1 γνωριμια : η τον τραπεζουπαλληλο η τον δικηγορο η τον δημαρχο ... Να δουλεια με κερδη, που απαιτει κεφαλαιο βεβαια.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.147
Κριτικές
491
Like
37.535
Πόντοι
41.447
αυτή την εκπομπή του εξάντα την είχε χθες σε επανάληψη το βράδυ το κρατικό κανάλι....

προσωπικά πιστεύω πως αυτό που γίνεται τώρα είναι το πλήρες ξεβράκωμα του νεοφιλελευθερισμού και των υποστηρικτών της πλήρους ελευθερίας των αγορών που λένε παπαριες του στηλ " οι αγορές ρυθμίζονται μόνες τους, ο ανταγωνισμός λειτουργεί παντού και δεν χρειάζεται πουθενά και κανένας κρατικός παρεμβατισμός..."
τα είδαμε τα αποτελέσματα, όλοι οι τραπεζίτες τώρα κρέμονται απο τα αρχίδια των κυβερνήσεων και του κράτους (δηλ από τα λεφτά των φορολογουμένων) για να σωθούν.....

το έχω ξαναγράψει: όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε κανά βιβλίο του μεγαλύτερου κατέμε οικονομολόγου του αιώνα που πέρασε του John Kenneth Galbraith

John Kenneth Galbraith

και τώρα που όλη η παγκόσμια ανάπτυξη είχε στηριχθεί σε δανεικά δεκανίκια και καταρρέει οι σπεκουλάτορες όλων των αγορών φεύγουν από τις μετοχές, τα ακίνητα, τα ομόλογα και τρέχουν να σπεκουλάρουν σε προθεσμιακά συμβόλαια πρώτων υλών (πετρέλαιο) και γεωργικών προιόντων (σιτιρά) , με αποτέλεσμα οι τιμές αυτών να έχουν  ανέβει πάρα πολύ και κόσμος να πεινάει….
Και μετά βγαίνουν και μας λένε παπάρες του στηλ « για την ακρίβεια των σιτηρών φτιάνε τα βιοκάυσιμα και άλλα φαιδρά…)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μη λυπόμαστε και τον διευθυντακο τωρα, αφου μια εγκριση δανειου περναει πρωτα απο αυτον και μετα στα κεντρικα ... Ολοι ειναι στο κολπο και το 1,5% που λες, μοιραζεται σε καμποσους. Θα μου πεις οτι χωρις να κανουν τιποτα και πολλες φορες χαντακωνοντας κοσμο, βγαζουν χρημα μαυρο και ζεστο. Καμμια αντιρρηση. Τις περισσοτερες φορες το κορακι ειναι και ασχετος με τα τραπεζικα, απλα δηλωνει πως εχει τις "ακρες".
Σιγα μην περιμεναν οι διευθυντες των τραπεζων να ζησουν απ το μισθο τους.

Δεν ισχύει αυτό που λες...Τουλάχιστον όχι τα τελευταία χρόνια...
Αφενός διότι και ο διευθυντής είναι από πιεσμένος μέχρι απελπισμένος να πουλήσει- αν δεν το κάνει δεν παίρνει μπόνους και δεν εξελίσσεται...Αφετέρου διότι τα δάνεια εγκρίνονται πλέον από κεντρικές υπηρεσίες με το διευθυντή να εισηγείται στο 99% των περιπτώσεων την έγκριση...

Ωστόσο, μπορεί να  λειτουργούν κάποια κυκλώματα, κυρίως με τους εκτιμητές των ακινήτων
και εκτιμήσεις κατά παραγγελια...

Ο δ/ντης ενός καταστήματος τράπεζας αν πχ χορηγήσει δάνειο 300.000 με κάλλυμα ακίνητο που εκτιμήθηκε € 100.000 ξέρει καλά ότι στην επόμενη επιθεώρηση πάει για κακουργηματική απάτη..
Αν όμως υπάρχει μια "σωστή" εκτίμηση, του λύνονται τα χέρια...

Μίζες σε διευθυντές λέγεται ότι έπεφταν στις προηγούμενες δεκαετίες, όταν ο δανεισμός ήταν ιδιαίτερα δύσκολος...

Να μη μιλησουμε για τα τμηματα απαιτησεων στα κεντρικα καθε τραπεζας. Πλεον με τους πλειστηριασμους αρκει να εχεις λιγο μετρητο στην ακρη και 1 γνωριμια : η τον τραπεζουπαλληλο η τον δικηγορο η τον δημαρχο ... Να δουλεια με κερδη, που απαιτει κεφαλαιο βεβαια.

Ούτε και αυτό ισχύει...
Οι πλειστηραισμοί ούτως ή άλλως είναι δημόσιοι και όποιος θέλει τους μαθαίνει από το ειδικό έντυπο του ταμείου νομικών...
Και για να χτυπήσεις κάτι κεί, συνενοείσαι με τα κοράκια όχι φυσικά με την τράπεζα..

Αυτό που λες έχει κάποια βάση στην περίπτωση που κάποιος χτυπά ένα ακίνητο λίγο πριν το βγάλει η τράπεζα στο σφυρί, δίνοντας μετρητά στο ψοφίμι κερδίζοντας σημαντική έκπτωση...
Εκεί πράγματι θέλεις inside information, η οποία φυσικά πληρώνεται ακριβά...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.147
Κριτικές
491
Like
37.535
Πόντοι
41.447

Συνημμένα

  • toixo-toixo.jpg
    toixo-toixo.jpg
    30,7 KB · Εμφανίσεις: 16

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σήμερα είμαι πολύ πολύ χαρούμενος.
Πρώτον γιατί τον ακούμπησα λίγο σε κάτι χαλασμένους εργολάβους, ξεκίνησαν με τσαμπουκά και τσαλιμάκια, "ειμαι πλούσιος, εχω κτίσει την μιση Αθήνα", " έχω ξεπουλήσει και ειναι το τελευταίο μου" κλπ. Είχαν παρκαρισμένες τις τσιπούρες και ήταν όλο ύφος. Μόλις τέλειωσαν το παραμυθάκι, ξεκίνησα έγω. "Ρε εδώ κάτι μου μυρίζει πουφ", "Στο δίπλα ποιός μένει" κλπ
Τέλος, βρεθήκαμε για ουζακί και αρχίσαν τα παζάρια. Γέλιο, γελιο πολύ, οι μάγκες επιχειρίματα του κώλου. Τους έφτασα περίπου εκεί που ήθελα, δηλαδή -50% από την αρχική τους. Στο τέλος τους αφησα να το σκεφτούνε, είπια δυο ουζάκια με καλό μεζέ, πληροσαν οι μάγκες κλίνοντας το ματι στον ιδιοκτήτη, φαίνεται δεν είχαν μία, αλλά ως πελάτες είχαν πρόσωπο.
Δεύτερον ο Εθνικός Σταρ αυτη τη ώρα μιλά στο EXTRA. O  Aμπντούλ τον γιάτρεψε για τα καλά.
Τρίτον νοιώθω περήφανος γιατί ο αγώνας,που ξεκίνησα πρώτος εγώ, σε αυτό το θέρντ, ενάντια στα λαμόγια γίνεται μαζικός.
Αδελφός ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ που ξεκίνησε το θερντ, ο Πλεζουρας κλπ σηκώνουν τη σημαία του αγώνα.
 

Finder

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
198
Like
2
Πόντοι
1
Παιδια εγω σημερα ΞΕΣΚΙΣΑ ΣΤΟ ΓΑΜΗΣΙ την Scarlett Johansson.
Πολυ μουνι !!! 
Ποσα θες την ρωτησα?  50.000 $ μου ειπε.
500.000 ?????  5 χρυσες λιριτσες και πολλες σου ειναι !!! (της ειπα)...
Τελικα μου καθισε τσαμπα!!!!!  :rockon:

ΑΛΛΟ ΜΟΥΝΑΚΙ ΔΙΑθΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΣΚΙΣΙΜΟ, παρακαλω pm !!!
ΕΔΩ ΧΡΥΣΕΣ ΖΕΣΤΕΣ ΛΙΡΙΤΣΕΣ. ΕΔΩ ΧΡΥΣΕΣ ΖΕΣΤΕΣ ΛΙΡΙΤΣΕΣ !!!  :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δασκαλε Finder ο μπαμπάς σου πρέπει να σου δίδαξε πολλά για την αγορά.
Δεν σου είπε όμως, ότι η απαξίωση του προιόντος είναι το καλύτερο δείγμα ΚΡΙΣΗΣ της αγοράς.
Μάλλον εξωτερικό σπούδασες με  :jerking: καθηγητές.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Σήμερα είμαι πολύ πολύ χαρούμενος.
Πρώτον γιατί τον ακούμπησα λίγο σε κάτι χαλασμένους εργολάβους, ξεκίνησαν με τσαμπουκά και τσαλιμάκια, "ειμαι πλούσιος, εχω κτίσει την μιση Αθήνα", " έχω ξεπουλήσει και ειναι το τελευταίο μου" κλπ. Είχαν παρκαρισμένες τις τσιπούρες και ήταν όλο ύφος. Μόλις τέλειωσαν το παραμυθάκι, ξεκίνησα έγω. "Ρε εδώ κάτι μου μυρίζει πουφ", "Στο δίπλα ποιός μένει" κλπ
Τέλος, βρεθήκαμε για ουζακί και αρχίσαν τα παζάρια. Γέλιο, γελιο πολύ, οι μάγκες επιχειρίματα του κώλου. Τους έφτασα περίπου εκεί που ήθελα, δηλαδή -50% από την αρχική τους. Στο τέλος τους αφησα να το σκεφτούνε, είπια δυο ουζάκια με καλό μεζέ, πληροσαν οι μάγκες κλίνοντας το ματι στον ιδιοκτήτη, φαίνεται δεν είχαν μία, αλλά ως πελάτες είχαν πρόσωπο.
Δεύτερον ο Εθνικός Σταρ αυτη τη ώρα μιλά στο EXTRA. O  Aμπντούλ τον γιάτρεψε για τα καλά.
Τρίτον νοιώθω περήφανος γιατί ο αγώνας,που ξεκίνησα πρώτος εγώ, σε αυτό το θέρντ, ενάντια στα λαμόγια γίνεται μαζικός.
Αδελφός ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ που ξεκίνησε το θερντ, ο Πλεζουρας κλπ σηκώνουν τη σημαία του αγώνα.


Αν έριξες 50% την τιμή σε ένα ακίνητο σου οφείλουν συγχαρητήρια. Να μας πεις ποιοί ήταν αυτοί οι εργολάβοινα πάμε να αγοράσουμε και εμείς. Αν εσύ πήρες 50%, κατι άλλοι μάγκες που αγοράζουν αργό και καύσιμα 20 χρόνια από Αραβες φαντάζομαι κανα 25% παραπάνω θα το πάρουν, λόγω εμπειρίας.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Δεν ισχύει αυτό που λες...Τουλάχιστον όχι τα τελευταία χρόνια...
Αφενός διότι και ο διευθυντής είναι από πιεσμένος μέχρι απελπισμένος να πουλήσει- αν δεν το κάνει δεν παίρνει μπόνους και δεν εξελίσσεται...Αφετέρου διότι τα δάνεια εγκρίνονται πλέον από κεντρικές υπηρεσίες με το διευθυντή να εισηγείται στο 99% των περιπτώσεων την έγκριση...

Ωστόσο, μπορεί να  λειτουργούν κάποια κυκλώματα, κυρίως με τους εκτιμητές των ακινήτων
και εκτιμήσεις κατά παραγγελια...

Εχω μια ιδεα, για το ποσο πιεζεται ενας διευθυντης. Απλα λεω οτι δεν πρεπει σε καμμια περιπτωση να τον λυπομαστε επιδη ο μεσαζοντας παιρνει αερα, ενα ποσοστο. Και επειδη ο διευθυντης παιρνει το κατιτις του αλλα και επειδη δεν τα παιρνουν μονο οσοι οι δανειοληπτες γνωριζουν (ειναι ομαδα που δουλευει απο πισω).

Ο δ/ντης ενός καταστήματος τράπεζας αν πχ χορηγήσει δάνειο 300.000 με κάλλυμα ακίνητο που εκτιμήθηκε € 100.000 ξέρει καλά ότι στην επόμενη επιθεώρηση πάει για κακουργηματική απάτη..
Αν όμως υπάρχει μια "σωστή" εκτίμηση, του λύνονται τα χέρια...

Δεν το κανει μεροκαματο, συνεχεια, αλλα το κανει εξτρα. Και τα τελευταια χρονια, υπηρχαν πολλα εξτρα ... Συμφωνουμε οτι αλλη ειναι η δουλεια του.

Αναφορικα με τους πλειστηριασμους, φυσικα και ολα φαινονται. Μονο που υπαρχουν και μερικοι που γινονται παρουσια δημαρχου, συμβολαιογραφου, δικηγορου και αγοραστη  :2funny:
Εδω στον ΟΔΔΥ και γινονται ολα αυτα, σιγα μη δε γινονται σε σπιτια. Επειδη υπαρχει νομος ? Η μηπως επειδη δεν το γνωριζουμε ? Σαν να λεμε πχ οτι οποιος μπει στο Δημοσιο, μπαινει με ΑΣΕΠ.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Παιδια εγω σημερα ΞΕΣΚΙΣΑ ΣΤΟ ΓΑΜΗΣΙ την Scarlett Johansson.
Πολυ μουνι !!! 
Ποσα θες την ρωτησα?  50.000 $ μου ειπε.
500.000 ?????  5 χρυσες λιριτσες και πολλες σου ειναι !!! (της ειπα)...
Τελικα μου καθισε τσαμπα!!!!!  :rockon:

ΑΛΛΟ ΜΟΥΝΑΚΙ ΔΙΑθΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΣΚΙΣΙΜΟ, παρακαλω pm !!!
ΕΔΩ ΧΡΥΣΕΣ ΖΕΣΤΕΣ ΛΙΡΙΤΣΕΣ. ΕΔΩ ΧΡΥΣΕΣ ΖΕΣΤΕΣ ΛΙΡΙΤΣΕΣ !!!  :rockon:

Α καλα

Εγω να δεις

Βγήκα με τη Μόνικα Μπελουτσι και ειχε κατι τσιπούρες εκει παρκαρισμένες. Αλλα εγω δεν τρωω ψάρια και δε μάσησα.

Τελικά με πλήρωσε για να την πηδήξω. Και με τα λεφτά αυτά πήρα μονοκατοικία Παπάγου στο -75%
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αυτο με τους πληστηριασμους και τα κορακια

ειναι ενδιαφερον για πειτε αποψεις ....

Πως κανονιζονται και τι πρεπει να προσεχει αυτος που παει να παρει απο εκει σπιτι ?

Και για να μην ξεχνιομαστε .....

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΑΣ ΥΣΧΕΙΕΙ ΑΚΟΜΗ .....

ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ  ΤΥΧΕΡΕ ΕΡΓΟΛΑΒΕ .....

Κορυδαλλο - Αιγαλεω - Ταυρο - Μοσχατο - Καλλιθεα - Πετραλωνα
αλλα αν μου πουν και αλλες περιοχες και μου κανουν κλικ ..... 

ΕΙΠΑΜΕ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ - ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ

ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ.....

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ
500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

Και 50.000 ευρω μετρητα απο πλεσουρα
για 60 τμ

ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΕ ΕΔΩ !!!!!

θα τα μοσχοπουλησετε ΟΛΑ
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ....

ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ - ΘΕΡΟΝ - ΣΚΑΡΛΕΤ - ΤΖΟΛΙ

Εγω ΤΙΣ ΠΗΔΗΞΑ ΟΛΕΣ και με πληρωσανε κιολας !!!!

ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑΘΟΥΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εγώ φίλε αχαχουχα, προΤΙΜΩ να  :knockinb: εργολαβους
Και το παλαιό καλό ανέκδοτο:
Ξέρετε πως βγάζουν οι εργολάβοι τις καπότες;
:badair: :badair: :badair: :badair:
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αυξηθηκαν τα ακινητα στην Αμερικη 16%.παιδακια χρυσος κ ακινητα δεν πεφτουν ποτε να το ξερετε!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Staristo παιδί μου, τι κάνεις;
Ακόμα προσπαθείς να μας πουλήσεις κανένα απούλητο, στήλε πμ και θα σε βρούμε εμείς.
Να σου κάνω μία ερωτηση; Αγγλία ή Αμερική σπούδασες ή σε κανένα παράρτιμα τους εδώ;
Oikonomik;a , m;anetser,klp
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom