Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οποιος προλαβει ...... ΤΡΕΧΤΕ

ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας 

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....


ΠΡΟΛΑΒΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΜ ..... :rockon: :rockon: :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ρε γείτονα κύριε Αχαχουχα, που χαθήκανε οι αρχιτεκτονες , μηχανικοί και μεσίτες.
Μετά τους εργολάβους -όχι τα γλυκά- μήπος να κλείσουμε με κανενα μεσίτη για επιδόρπιο
ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ρε γείτονα κύριε Αχαχουχα, που χαθήκανε οι αρχιτεκτονες , μηχανικοί και μεσίτες.
Μετά τους εργολάβους -όχι τα γλυκά- μήπος να κλείσουμε με κανενα μεσίτη για επιδόρπιο
ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....


Κανουν συσκεψη και μελετανε τις πραγματικα πολυ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΜΑΣ

ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....


Μολις μου προτειναν κι αλλο διαμερισμα αλλα δεν μου κανει η περιοχη :think: :think: :think:

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ......

Δεν θελω να αποχωριστω τα ΛΑΤΡΕΦΤΑ ΜΟΥ ΕΥΡΩ ΕΥΚΟΛΑ :rockon: :2funny: :rockon: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Για ποια περιοχή ενδιαφέρεσε;
ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....
Εμενα πολλα πμ από βορεια προαστια ενω ψαχνω για νοτια

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Κορυδαλλο - Αιγαλεω - Ταυρο - Μοσχατο - Καλλιθεα - Πετραλωνα αλλα αν μου πουν και αλλες περιοχες και μου κανουν κλικ ..... 

ΕΙΠΑΜΕ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ - ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ

ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ.....

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

Δεν προλαβαινω να απανταω στα ΠΜ

ΕΣΚΑΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΟΝΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕΡΙΑ ......
Η ΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ .....

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Με λύπη βλέπω άλλο ένα thread, στο οποίο ειπώθηκαν χρήσιμες πληροφορίες, να καταλήγει εκεί που καταλήγουν αρκετά θέματα.....στην "Σηπτική Δεξαμενή Λυμάτων" του bourdela.com
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ρε γειτονακι Γερμανια ειναι μακρια και κρυα, παντος και γω νοτια ψαχνω.
Οι εργολαβοι σηκόνουν και σηκονουν, κτιζουν κτιζουν, τι θα κανουν τοσα διαμερίσματα.
Εχουν συμβολαια με του οικοπεδούχους να τα παραδόσουν, αλλα τα απουλητα τι θα τα κάνουν;
Νομίζω ότι πρεπει να κατεβάσουμε τις προσφορές μας.
Εσυ στα 50000ευρώ για να πάρεις κανενα τζεροκι και γω 450 λίρες ειναι καλά, μηπος παρώ εξοχικό μαζί με κατι άλλες που γεννησανε οι 500.
ΑΑΑΑΑ μην ξεχάσεις να λες στους εργολάβους ότι τα υπογλωσσια χάπια δεν καταπίνονται.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Με λύπη βλέπω άλλο ένα thread, στο οποίο ειπώθηκαν χρήσιμες πληροφορίες, να καταλήγει εκεί που καταλήγουν αρκετά θέματα.....στην "Σηπτική Δεξαμενή Λυμάτων" του bourdela.com

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ αφου δεν υπαρχουν λεφτα δεν ενδιαφερεται κανεις για αγοραπωλησιες
παρε παραδειγμα τον τρικαρδο ....

Τεσπα ...

Για να δουμε που θα πανε τωρα με την ΚΡΙΣΗ στην ΠΟΡΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τα υπογλωσσια τα πιπιλας.
Κατι σα να κανεις πιπα, οχι να σου κανουνε.
Οταν φιλε dfwk λες "Σηπτική Δεξαμενή Λυμάτων" εννοείς κατι σαν Χημικη Τουαλέτα
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παντος μια άλλη σοβαρή πρόταση μου είναι οι κκ κατασκευαστές να κάνουν λαχειοφόρο-λοταρία-αγορά των απουλήτων.
Κατι σαν το λαχειο του στόλου παλιά. Θα τα κονομίσουν σίγουρα, εμεις αν ειμαστε τυχεροι θα τα πάρουμε κανένα τσάμπα.
Και μία σοβαρή ερώτηση μου ειναι, ανεβάζει αρκετά το κόστος κατασκεύης η ενοικίαση μιας χημικής τουαλέτας και αυτό το τεράστιο κόστος (για την σωματικη ανάγκη των εργαζομένων) θα πρέπει να μεταφέρετε στον αγοραστή;
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Παντος μια άλλη σοβαρή πρόταση μου είναι οι κκ κατασκευαστές να κάνουν λαχειοφόρο-λοταρία-αγορά των απουλήτων.
Κατι σαν το λαχειο του στόλου παλιά. Θα τα κονομίσουν σίγουρα, εμεις αν ειμαστε τυχεροι θα τα πάρουμε κανένα τσάμπα.
Και μία σοβαρή ερώτηση μου ειναι, ανεβάζει αρκετά το κόστος κατασκεύης η ενοικίαση μιας χημικής τουαλέτας και αυτό το τεράστιο κόστος (για την σωματικη ανάγκη των εργαζομένων) θα πρέπει να μεταφέρετε στον αγοραστή;

Εδω κανεις λαθος τρικαρδε ....

Λαχειο ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ λεγοταν και κληρωνε ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ (ΑΠΟΥΛΗΤΕΣ)
Και διαμερισματα (επισης ΑΠΟΥΛΗΤΑ)

Αν μου δωσουν καλο ποσοστο ευχαριστως να πουλησω τα ΛΑΧΕΙΑ τους (λαχειοπωλης ειμαι)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ειμαι καποιας ηλικίας ΚΥΡΙΕ αχαχουχα. Ξεχνάω.
ΛΑΧΕΙΟ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ λεπόν, καλό όνομα, οπως λεμε πέντε κρίκοι ενα τάλαρο.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αδελφε μου κολτσίδα, αργησα να σου απαντήσω σόρυ, ατα παρακάτω που έχεις γράψει.
Αν δε με απατα η μνημη μου ο κυριος Στριγγος οπως λες ειναι ο ιδιοκτητης του συγκροτηματος του Πορτο Καρρας με το καζινο. Μεγαλη πεινα θα εχει.
Ποσο δικιο ειχε ο αρχιεπισκοπος με το ανεκδοτο με τη κατσικα του γειτονα...

Νομίζω οτι όντος ο κ.Στρίγγος του Πορτο Καρρας είναι αυτός που με ενοχλεί με πμ.
Οσο για την κατσίκα του γείτονα, δεν θέλω να πεθάνει αλλά δεν θέλω και να τρώει από το δικό μου χωράφι.Οι εργολάβοι και τα τσιράκια τους φάγανε πολλά λεφτα από τον κοσμάκι αυτά τα χρόνια και των υπερχρέοσαν. Χώρις ιχνός εκδηκιτικότητας και χαιρεκακίας νομίζω ότι πρέπει να ματόσουν και αυτοί λίγο, αμ τι άλλο για να διδαχτούνε.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εχθές το βράδυ στις ειδήσεις των 11μμ στην ετ1, είδα ύστερα από πολύ καιρό μια αγαπημένη μου φάτσα.
Μέσα λοιπόν σε "ρεπορταζ" για την εικόνα της στεγαστικής αγορές  σήμερα με την διεθνή οικονομική κρίση, ξαφνικά φωτίστηκε το είναι μου, τελείως αντανακλαστικά.
Ηταν ο κ. Ρεβύφης, ο πρόεδρος των κτηματομεσιτών και κάποιος κ. Μπισπικάς ο αντιπρόεδρος.
Ο πρόεδρος φυσικά για μία ακόμη φορά μίλησε για άνοδο της αγοράς με μικρές διορθώσεις κλπ.
Αδέλφια με πήραν τα κλάματα, όχι από τα γέλια από λύπη, πως ήταν έτσι ο πρόεδρος, σεμνός ανθρώπινος και η φωνή πνίγονταν στο λαιμό του.
Που είναι τα χρόνια τα παλιά, τότε που σαν άλλος Μωάμεθ καβάλα στο άτι του έμπαινε στην Αγιά Σοφία, που σαν Μέγας Ναπολέον κατατρόπωνε τους εχθρούς σε δεκάδες νικηφόρες μάχες.
Ο κ.Ρεβύφης σκιά του παλαιού ένδοξου εαυτού, νομίζω με ένα από τα παλία του κουστούμια, μίζερος και κατηφής, έπαιζε ξανά την ίδια κασέτα.
Φαινομενικά αισιόδοξος, γκρίζος μαύρος και πεινασμένος όμως, δεν έδειχνε να πιστεύει ούτε ο ίδιος λέξη από όσα έλεγε.
Και μην μου πει κανενας παπαγάλος ότι τα έχει κονομίσει για αυτόν και τα εγγόνια του, θα γελάσω, γιατί το χρήμα θέλει συνεχώς πότισμα και ανανέωση,  αν κάποιος νεόπλουτός καιροσκόπος δεν κάνει μπάζες-αρπαχτές συνεχώς στο τέλος τα πουλά όλα μπιτ παρά.
Δεν επαναλαμβάνω την προσφορά μου, γιατί θα περιμένω, ώσπου να μου δώσουν κανένα διαμέρισμα δώρο.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Περίμενε, γιατί μπορεί να αρχίσουν να τα δίνουν ξανά με κουπόνια εφημερίδων όπως παληά ο Ανδρουλιδάκης.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
παζάρι δεν ξέρω αν γίνεται αλλά εγώ το πούστη το μηχανικό που μου έκανε budget 1.200€/μ2 που κτίζω (όλα μέσα, με περιβαλλοντες χωρους)και κάθε μέρα μου τα μασάει και έχω αναγκαστεί να γίνω και εγω ΠΜ και να ψάχνω όλα τα υλικά ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΡΑΣΤΩ να μην του ξανακάτσει CT του παπάρα! :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αγαπητε ElftexTP, καλύτερα να ανοίξεις νέο θερντ, με θέμα "αποπεράτωση οικίας"
Παντως εχω να σου πω τα εξης :
1.ΔΕΝ πιστεύω να ΜΗΝ έχεις υπόγραψες καμία ρήτρα χρόνου απεράτωσης με τον μηχανικό, γιατι θα σε :knockinb:
2.Αν δεν σου έχει τραβίξει χρήμα μπροστά, αυτός χάνει ουσιαστικά.
3.Αν δεν έχεις δάνειο αποπεράτοσης οικίας  :grin:
4.Οι περισσότεροι αδελφοί από εδω μέσα ειναι μηχανικοί ρώτα τους.
5.Αν έχεις λίγο ρευστό αγόρασε μόνος σου κάποια υλικά (πλακάκια κλπ) αποθηκευσέτα
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Κορυδαλλο - Αιγαλεω - Ταυρο - Μοσχατο - Καλλιθεα - Πετραλωνα αλλα αν μου πουν και αλλες περιοχες και μου κανουν κλικ ..... 

ΕΙΠΑΜΕ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ - ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ

ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 75+ΤΜ 2+οροφου 10ετιας

60.000 EYROS ΖΕΣΤΑ-ΖΕΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ.....

Και αλλο ενα διαμερισμα στα 90+τμ 500 ΛΙΡΙΤΣΕΣ Ω ΝΑΙ ΧΡΥΣΕΣ απο τον ΤΡΙΚΑΡΔΟ .....

Δεν προλαβαινω να απανταω στα ΠΜ

ΟΛΑ ΣΠΑΡΤΑΡΙΣΤΑ .....


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

-Eχω πεθανει στο γελιο μαζι σου, ολες αυτες τις ημερες...!!!!

-Τεσπα..Αντε επειδη εισαι καλο παιδι κατα βαθος...

-Θα σου δωσω ενα δυαρι 70 τμ στην Καλλιθεα, 20ετιας στα 105,000 €..

-Ετσι βρε, επειδη σε συμπαθεισα με τοσα γελια που μου προκαλεις..

ΥΓ - Αυτη η τιμη που σου κανω, ειναι για τωρα..Πριν αρχισουν να πεφτουν τα επιτοκια...Ηδη σημερα στην Αυστραλια, αρχισαν να την πτωση..Τ Ρ Ε Χ Α....!!!!!!!

Ααα..και που'σαι..Ειπαμε ο ανθρωπος λεγεται Στεγγος, οχι Στριγγος.. :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ευχαριστώ ΝΟΚΙΑ είσαι πολύ καλός.
Θα σου αντιπροτείνω 40000 ευρώ και πολλά είναι, ζεστά χωρίς δάνειο. Αν μου αρέσει φυσικά.
Όσο για τον κύριο που αναφέρεις και πιθανόν να είναι το πρότυπο σου, μάλλον έχει αλλάξει επώνυμο, Στρίγγος το έκανε, γιατί φορά στριγκ μήπως και βρεί κανα καλό παιδί και τον  :knockinb:
Έχει γέλιο ο πανικός σας, ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑ ΦΤΩΧΙΑΑΑΑΑΑ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ρε Νοκια άστω καλύτερα, μην μου στήλεις πμ.
Πέρνω πίσω την προτασή μου για τα 40000ευρώ ειναι πάρα πολλά.
Τέλος φίλε σου προτίνω, αν είναι αεράτο και φωτηνο να το μετατρέψεις σε θερμοκήπιο τύπου Ζωνιανων. Άντε καλές φούμες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom