Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αγαπητε στον Κορυδαλλο με 180 χιλιαρικα αντε να αγορασεις 2 θεσεις παρκινγ το πολυ!


φιλενάδα, στον Κορυδαλλο τετοιες τιμές παίζουν

"ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (Ανω), πωλείται οροφοδιαμέρισμα 80 τ.μ., 2ου ορόφου, κατασκευής 2004, 2 υ/δ, πάρκιν, 12 τ.μ. αποθήκη, τζάκι, τέντες, a/c, πόρτα ασφαλείας, τιμή 168.000 ευρώ"


 

Επισκέπτης
κλωνε μη παραθετεις ηλιθια παραδειγματα, 168.000 (+ τα συμβολαιογραφικα και λοιπα εξοδα) για 80 τετραγωνικα 6ετιας, δεν ειναι δυνατο να συγκριθουν με το κοστος καινουριου διαμερισματος 100-120 τμ!

Λες το καινούριο των 93 μ² (γιατι τόσα βγάζει το οικόπεδο του φίλου σου) να φτάσει τις 300.000????
Αλλιώς γιατι δεν το αγόραζες εσυ?
Η γιατι αυτος δεν έφτιαχνε ένα 4όροφο και να πουλήσει τα δ/τα?

Κατι δεν πάει καλα με τη λογική σου, δε σου φαίνεται?
 

Επισκέπτης
Επισης θελω να καταγγειλω τους νεοπλουτους ολων των κατηγοριων οτι χαλασανε την αγορα των κορασιδων παγκοσμιως αφου ξοδευαν αλλογιστα ποσα για γαμοσυνευρεσεις και δωρα προς εξ ανατολων πορνιδια, ποσα που αλλωστε δεν ειχαν κουραστει ιδιαιτερα να βγαλουν!
Εχοντας μεγιστη εμπειρια σεξοτουρισμου προς ανατολας, μου φανηκε καπως το φαινομενο καποιοι νεοπλουτοι να κανουν απιστευτα δωρα σε μεχρι πρωτινος πεινασμενα τσουλια (μεχρι διαμερισματα γραφανε οι αθεοφοβοι δεν κανω πλακα) με αποτελεσμα να τα κανουν να την δουν και να ζητανε "βουνά απο την καστόρια"(ετσι ακριβως), για να σε βαλουνε σε κουβεντα! Αισχος ντροπη να τους μαραθει το πεος!!


τωρα αρχιζει να διαφαίνεται γιατι τόσο μένος με τους κατασκευαστες....
 

Επισκέπτης
Επισης εγω δεν μιλησα για ανω κορυδαλλο που ειναι περιοχη σαφως πιο υποβαθμισμενη απο τον κορυδαλλο αλλα για κεντρικο σημειο καθετο της ταξιαρχων! Αμα ταδινε και κει 168000 ειμαι πολυ μαλακας που δεν πηγα να τα αγορασω ολα!


τοτε ήταν πολύ μαλάκας ο φίλος σου (με το συμπάθειο δηλαδη)
Αλλά τιμές τριγυρω δεν κοίταξε πριν πουλήσει????????????
Βρήκε άλλον να πουλάει τόσο?????????????


Αν έχεις κί άλλους τέτοιους φιλους ριξε pm....
 

Επισκέπτης
Κατασκευαστης το αγορασε το οικοπεδο και πουλησε μετα τα διαμερισματα, δυστυχως σεν γνωτιζω ποσο αλλα σιγουρα οχι 180 που λες!


Πάντως και 170 μ² να ήταν πάλι φτηνα το πούλησε....
γαμώτο, να μη σε "συναντήσω΄" νωρίτερα....


Και επαναλαμβάνω... αν έχεις κι άλλους τετοιους ρίξε pm....
 

Επισκέπτης
Δεν μπορω να γνωριζω τους λογους που το εδωσε τοσο και ως εκ τουτου αδυνατω να βγαλω ασφαλες συμπερασμα για το υψος iq του φιλου μου!

Αλλιώς (συμφωνα με τα δικά σου δεδομένα), το δινε αντιπαροχή, έπερνε 1.2 όροφο, τα πουλαγε 300+ 0,2*300 = 360.000

Σύμφωνα με τα δικά σου δεδομένα πάντα.....

Οπότε βλέπεις ότι στη λογική σου κάτι δεν δένει....



 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!!!!

225 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΠΑΖΑΡΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Χλωμά πρόσωπα, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

Ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνετε να προβληματιστώ με τα λόγια και τα νούμερα σας, στέλνοντας σήματα καπνού από την ξεχασμένη, Τσιάπας που διψάει για μάθηση....

Προς ΜΕΜΟΣΑΝ.....

Τον εργαζόμενο και τον οικοδόμο τους ξέρω. Ο Βωβός και η Αγγελοπούλου τί είναι "ειδικότητες"? Εμεις εδώ στην Επαρχία μας, ΔΕΝ εχουμε τέτοιες... Στα παιχνίδια μας όμως ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ έχουμε κανόνες. Με βασικούς αυτόυς του Δικαίου και της Κοινωνικής Συνοχής και της Αξιοπρεπειας. Σωστά μιλάς νομίζω πως πρέπει και εσείς να ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΤΕ τους όρους του δικού σας παιχνιδιού.

Προς Κλώνο....

Τί είναι το ΚΡΑΧ???????????????
ΈΤΣΙ κάνει όταν με το δρεπάνι κόβεις το καλαμπόκι εδώ στην Τσιάπας.... Και ΠΑΝΤΑ το πάνω μέρος (1ο) ΠΕΦΤΕΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ από το κάτω (2ο).... Για την ακρίβεια το τρώμε για να ζήσουμε οι υπόλοιποι. Χεχε!

Τι είναι το "πλαφόν"? Μήπως το ΕΛΑΧΙΣΤΟ? Ποιοι το βάζουν τελικά εκεί στο Ελλαδισταν και με ποιούς όρους? Πολλα ακούν τα Ινδιάνικα αυτιά μου (Κατασκευαστές, Τραπεζες, Χρηματιστήρια, Καταναλωτές...), αλλά λιγα βλέπουν τα Ινδιάνικα μάτια μου. Κράτος δεν έχετε?

Προς 1ΠερσοναΝονΓκρατα......

Είπες πως μπορούσες να πατήσεις επί πτωμάτων και δεν το έκανες γιατί έτσι σου μάθανε. Στον Πόλεμο δεν φαντάζομαι να είχες πρόβλημα?
Στο ερωτηματολόγιο σου ΕΣΥ έχεις απαντήσει?
Εγω ναι.... Γι'αυτό είμαι στην φιλόξενη Τσιάπας και έχω την ηρεμία μου....


Με Αγωνιστικους χαιρετισμους και Πολλές ευχαριστίες που με ανεχτήκατε στην Κοινότητα Σας.....

Κακός Ινδιάνος Μίλησε...... 

Υ.Γ. Τί κάνει μια Κουμμουνίστρια "Κοπέλα" στον παρηκμασμένο Καπιταλισμό? Βγάζει ΥΠΕΡΚΕΡΔΟΣ :2funny: :2funny: :2funny:



 

Επισκέπτης
Δεν υπάρχει κρίση φίλε αχαχουχα....

Μόνο όσοι δεν έχουν λεφτά ή πτώχευσαν...βλέπουν την κρίση...hehehe !!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Προς 1ΠερσοναΝονΓκρατα......

Είπες πως μπορούσες να πατήσεις επί πτωμάτων και δεν το έκανες γιατί έτσι σου μάθανε. Στον Πόλεμο δεν φαντάζομαι να είχες πρόβλημα?
Στο ερωτηματολόγιο σου ΕΣΥ έχεις απαντήσει?
Εγω ναι.... Γι'αυτό είμαι στην φιλόξενη Τσιάπας και έχω την ηρεμία μου....

και να σου το μάθουν πρέπει να το έχεις στο DNA σου
στον πόλεμο έχω πάντα πρόβλημα γιατί είμαι πάντα με τους αδύνατους.
Κοιμάμαι πολύ ήσυχος γιατί δεν έχω πειράξει κανέναν και δε χρωστάω σε κανέναν.
Αυτοί όμως που ευεργέτησα, ή ευεργετώ ακόμα δε μ αφήνουν να κοιμηθώ.

Ινδιάνε:
O Nay Wah O Hent 
O Nay Wah O Hent, O Nay Wah O Hent
Way ha-a he

O Nay Wah O Hent, Way ha-a he

O Nay Wah O Hent, O Nay Wah O Hent
Way ha-a he
 

Επισκέπτης
Κοιμάμαι πολύ ήσυχος γιατί δεν έχω πειράξει κανέναν και δε χρωστάω σε κανέναν.

Πέρνα απ'το σπίτι να μου αφήσεις τα 5.000€ που σου δάνεισα την Παρασκευή...κ άσε τα ψόφια...

Πες τους και πόσες λαμποργκίνι έχεις κάψει για να πάρεις τα λεφτά απ'τις ασφάλειες...κ πόσα άλλα κόλπα....

ΨΕΥΤΗ κ ΥΠΟΚΡΙΤΗ !!!
 

Επισκέπτης
και να σου το μάθουν πρέπει να το έχεις στο DNA σου
στον πόλεμο έχω πάντα πρόβλημα γιατί είμαι πάντα με τους αδύνατους.
Κοιμάμαι πολύ ήσυχος γιατί δεν έχω πειράξει κανέναν και δε χρωστάω σε κανέναν.
Αυτοί όμως που ευεργέτησα, ή ευεργετώ ακόμα δε μ αφήνουν να κοιμηθώ.


Κλασικό ανέκδοτο....
Ολοι εδω μέσα σύμφωνα με τα λεγόμενά τους είναι αδύνατοι ή βοηθούν τους αδυνάτους...
Προφανώς οι άλλοι, οι κακοι που βλέπουμε στην πραγματική ζωή δεν μπαίνουν σε τουτο το αγνό σαιτ!!!

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πέρνα απ'το σπίτι να μου αφήσεις τα 5.000€ που σου δάνεισα την Παρασκευή...κ άσε τα ψόφια...
:think:
εγώ νόμισα ότι μου τα χάρισες.

Πες τους και πόσες λαμποργκίνι έχεις κάψει για να πάρεις τα λεφτά απ'τις ασφάλειες...κ πόσα άλλα κόλπα....
1,5

ΨΕΥΤΗ κ ΥΠΟΚΡΙΤΗ !!!

U can do better than that.  :booty:
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Ινδιανε άσε τις φιλοσοφίες, σε περιμένουν κάτι ποτούλες να τους μάθεις για παζάρια με νέους κατασκευαστές....  :2funny:

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Κλασικό ανέκδοτο....
Ολοι εδω μέσα σύμφωνα με τα λεγόμενά τους είναι αδύνατοι ή βοηθούν τους αδυνάτους...
Προφανώς οι άλλοι, οι κακοι που βλέπουμε στην πραγματική ζωή δεν μπαίνουν σε τουτο το αγνό σαιτ!!!
δε βλέπω να χρειάζεσαι κάτι.
διαφορετικά κερνάμε και καφέ.

Υ.Γ.
ο καθένας στη ζωή κρίνεται από τις πράξεις του.
δεν κρύβομαι, δεν έχω Klwnous και όσοι με ξέρουν και εδώ και όξω ξέρουν πάνω κάτω με ποιόν έχουν να κάνουν.
Για τους λοιπούς το νετ είναι μια εύκολη και ανέξοδη οδός να μετατρέπουν τη ζωή τους σε σήριαλ του Φώσκολου.
Αλλου του λείπουν γκόμενες, άλλου λεφτά, άλλου σπίτια, άλλου αυτοκίνητα, άλλου εξουσία.
Εμένα δε μου λείπει κάτι άμεσα.
Εάν χρειαστώ κάτι θα φτιάξω και γω klwno..
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
τώρα σοβαρά...πόσες πιθανότητες δίνεις να το διαβάσουμε αυτό το κατεβατό?

:2funny:

(πλάκα κάνω)
 

Επισκέπτης
:think:
εγώ νόμισα ότι μου τα χάρισες.

Τα 4999 σου χάρισα...τα υπόλοιπα να περάσεις κ να τ'αφήσεις στο πλατύσκαλο...ούτε να σε βλέπω δεν θέλω...


Το 0.5 που λείπει που είναι ?


Nooo..i am tired....constructors took all my money and left me with a broken heart... :booty: :booty:
 

Επισκέπτης
Υ.Γ.
ο καθένας στη ζωή κρίνεται από τις πράξεις του.
δεν κρύβομαι, δεν έχω Klwnous και όσοι με ξέρουν και εδώ και όξω ξέρουν πάνω κάτω με ποιόν έχουν να κάνουν.
Για τους λοιπούς το νετ είναι μια εύκολη και ανέξοδη οδός να μετατρέπουν τη ζωή τους σε σήριαλ του Φώσκολου.
Αλλου του λείπουν γκόμενες, άλλου λεφτά, άλλου σπίτια, άλλου αυτοκίνητα, άλλου εξουσία.
Εμένα δε μου λείπει κάτι άμεσα.
Εάν χρειαστώ κάτι θα φτιάξω και γω klwno..

Άσε ρε κλώνε...πες μας ποιός είσαι ρε....

Ο lakis ? O HotScorpios ? ή μήπως o grata1personanon ?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Τα 4999 σου χάρισα...τα υπόλοιπα να περάσεις κ να τ'αφήσεις στο πλατύσκαλο...ούτε να σε βλέπω δεν θέλω...
τα θες σε σπαστά νούμερα;

Το 0.5 που λείπει που είναι ?
ότι απέμεινε από τους πυροσβέστες.

Nooo..i am tired....constructors took all my money and left me with a broken heart... :booty: :booty:

όποιος μπλέκει με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom