Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
τα επιχειρηματα μας ειναι παρα πολλα και δικαια

αν διαβασεις τις πρωτες 30 σελιδες θα δεις οτι εσεις οι κατασκευαστες ριξατε την συζητηση στις χημικες τουαλετες



τεσπα δεν παρεξηγω κανεναν γιατι ολοι μαχομαστε για τα συμφεροντα μας απο  την δικη μας σκοπια





αλλα να μην υποτιμαμε και την νοημοσυνη του συνομηλιτη μας
ετσι ?




φιλικα



αυτα .......




Οπως νομίζεις...
εξακολουθω να πιστεύω ότι αν ήταν υπερβολικά τα κέρδη των κατασκευαστών και λογικές οι τιμές των οικοπέδων κανένας δεν θα αγόραζε απο κατασκευαστες αλλά θα προτιμούσε να κατασκευάσει το σπίτι του έτσι όπως το θέλει αυτος.
Σαν τον παλιό καλό καιρό ένα πράμα.....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
εχει κανείς ιδέα πόσες άδειες βγήκαν το 2007? το 2008? το 2009?
είναι πολύ λιγότερες καθώς όλοι έκαναν κράτει. Τα παλιά σιγά σιγά φεύγουν ενώ δεν μπαίνουν αρκετά νέα στην αγορα.


Στο τέλος τέλος αν δεν σ αρέσει η τιμή δεν αγοράζεις. τόσο απλά. Δεν σου φταίει ο κατασκευαστής.

Είναι γεγονός ότι εκδώθηκαν πολύ λιγότερες άδειες τα τελευταία έτη.
όμως επειδή όλοι τρέξανε να βγάλουν άδειες πριν το τέλος του 2005 (λόγο του ΦΠΑ) έχουν την υποχρέωση να παραδόσουν τα διαμερίσματα στους οικοπεδούχους που τα έδωσαν αντιπαροχή.
Και εδώ ξεκινά το μεγάλο πανηγύρι, αφού θα πρέπει να ολοκληρόσουν την πολυκατοικία.
Και να αποδώσουν τα συμφωνηθέντα διαμερίσματα.

Εεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ρε γέλια. Να κτήζεις την πολυκατοικία για τους οικοπεδόυχους και να σου μένουν αμανάτη τα υπολοιπα :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166

30000 το 2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το 2009 ποσα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;θα πουλήσεται
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Είναι γεγονός ότι εκδώθηκαν πολύ λιγότερες άδειες τα τελευταία έτη.
όμως επειδή όλοι τρέξανε να βγάλουν άδειες πριν το τέλος του 2005 (λόγο του ΦΠΑ) έχουν την υποχρέωση να παραδόσουν τα διαμερίσματα στους οικοπεδούχους που τα έδωσαν αντιπαροχή.
Και εδώ ξεκινά το μεγάλο πανηγύρι, αφού θα πρέπει να ολοκληρόσουν την πολυκατοικία.
Και να αποδώσουν τα συμφωνηθέντα διαμερίσματα.

Εεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ρε γέλια. Να κτήζεις την πολυκατοικία για τους οικοπεδόυχους και να σου μένουν αμανάτη τα υπολοιπα :2funny: :2funny: :2funny:


Εμένα μου φαίνεται λίγο κάφρικο να χαίρεσαι με την πτώση στις κατασκευες γιατι ηλιθιωδώς νομίζεις ότι έτσι εκδικείσαι τους κατασκευαστες, μια που είσαι αρκετά απένταρος να αγοράσεις διαμέρισμα...
Στην ουσία όμως αυτοι που έχουν πρόβλημα είναι οι εργάτες στην οικοδομή.
Οι κατασκευαστες είχαν υπερκέρδη απο την άνθηση του 2005-2006 και αν μη τη άλλο "έχουν να φάνε".
Οι εργάτες όμως??????? Αυτοι που παρακαλάν για ένα μεροκάματο....
Πραγματικά δεν μπορει κανείς να φανταστει τον πόνο του μεσήλικα που πάει για το μεροκάματο και γυρίζει με άδεια χέρια..

Δεν φταις εσυ που έχεις μαύρα μεσάνυχτα αλλά σκέψου λίγο ποιους κοροιδεύεις....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εμένα μου φαίνεται λίγο κάφρικο να χαίρεσαι με την πτώση στις κατασκευες γιατι ηλιθιωδώς νομίζεις ότι έτσι εκδικείσαι τους κατασκευαστες, μια που είσαι αρκετά απένταρος να αγοράσεις διαμέρισμα...
Στην ουσία όμως αυτοι που έχουν πρόβλημα είναι οι εργάτες στην οικοδομή.
Οι κατασκευαστες είχαν υπερκέρδη απο την άνθηση του 2005-2006 και αν μη τη άλλο "έχουν να φάνε".
Οι εργάτες όμως??????? Αυτοι που παρακαλάν για ένα μεροκάματο....
Πραγματικά δεν μπορει κανείς να φανταστει τον πόνο του μεσήλικα που πάει για το μεροκάματο και γυρίζει με άδεια χέρια..

Δεν φταις εσυ που έχεις μαύρα μεσάνυχτα αλλά σκέψου λίγο ποιους κοροιδεύεις....


Μπα ο Κομμοδίνος είναι και φιλέσπλαχνός και κομμουνιστής;;;;;;;;;;;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Βρε το έχω γράψει ότι δεν είμαι χαιρέκακος, αλλά συνεχίζω να ποστάρω, αν και τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους, μόνο και μόνο γιατί δεν παραδέχεσται τις λαμογίες σας.
Όσο για τους εργάτες, εδώ και χρόνια δεν υπάρχουν Ελληνες πλέον, τους ξεπαστρέψατε στο βωμό του κέρδους. Αρα μην μιλάτε για φισπλαχνία και πατριωτισμό.
Τέλος χαίρωμαι αν θα φύγουν οι Αλβανοί, καλά τους έχουμε φτιάξει τόσα χρόνια.
 

Επισκέπτης
Μπα ο Κομμοδίνος είναι και φιλέσπλαχνός και κομμουνιστής;;;;;;;;;;;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Βρε το έχω γράψει ότι δεν είμαι χαιρέκακος, αλλά συνεχίζω να ποστάρω, αν και τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους, μόνο και μόνο γιατί δεν παραδέχεσται τις λαμογίες σας.
Όσο για τους εργάτες, εδώ και χρόνια δεν υπάρχουν Ελληνες πλέον, τους ξεπαστρέψατε στο βωμό του κέρδους. Αρα μην μιλάτε για φισπλαχνία και πατριωτισμό.
Τέλος χαίρωμαι αν θα φύγουν οι Αλβανοί, καλά τους έχουμε φτιάξει τόσα χρόνια.



Προφανώς ο,τι ξέρεις απο οικοδομή το ακούς στα έγκυρα ( :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:) δελτία ειδήσεων....

μπετατζης, ηλεκτρολόγος, υδραυλικός, μπογιατζής, αλουμινάς, πλακάς και αρετά άλα συνεργεία μου αποτελούνται απο Ελληνες
αλλα ακόμα  και αν δεν ήταν έτσι...
ρατσιστάκι??????????????????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Προφανώς ο,τι ξέρεις απο οικοδομή το ακούς στα έγκυρα ( :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:) δελτία ειδήσεων....

μπετατζης, ηλεκτρολόγος, υδραυλικός, μπογιατζής, αλουμινάς, πλακάς και αρετά άλα συνεργεία μου αποτελούνται απο Ελληνες
αλλα ακόμα  και αν δεν ήταν έτσι...
ρατσιστάκι??????????????????

Δεν θα απαντήσω όχι γιατί σε απαξιώνω (το αντιθετο μάλιστα) αλλά για να το βρεις μόνος σου.
όσο για τα ελληνικά συνεργεία μάλλον μιλάς για Έλληνες υπεργολάβους και όχι εργάτες.
Κανένας τεχνίτης που και που υπάρχει αλλά εργάτης είναι είδος προς εξαφάνησει.
Τους "φάγατε" για πλάκα όταν ηρθαν οι ξένοι με τα φθηνά και ανασφάλιστα μεροκάματα.
 

Επισκέπτης
Δεν θα απαντήσω όχι γιατί σε απαξιώνω (το αντιθετο μάλιστα) αλλά για να το βρεις μόνος σου.
όσο για τα ελληνικά συνεργεία μάλλον μιλάς για Έλληνες υπεργολάβους και όχι εργάτες.
Κανένας τεχνίτης που και που υπάρχει αλλά εργάτης είναι είδος προς εξαφάνησει.
Τους "φάγατε" για πλάκα όταν ηρθαν οι ξένοι με τα φθηνά και ανασφάλιστα μεροκάματα.


Οσο σκέφτομαι απάντησε μου κι εσυ σε κάτι....
γιατί όλοι με περνάτε για άντρα?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Οσο σκέφτομαι απάντησε μου κι εσυ σε κάτι....
γιατί όλοι με περνάτε για άντρα?

:think:τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι γυναίκα;;;;;;;;;;;;;

Αν είσαι πάντως ή αν πιστευεις ότι εισαι πάντως, μαγκιά σου
 

Επισκέπτης
:think:τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι γυναίκα;;;;;;;;;;;;;

Αν είσαι πάντως ή αν πιστευεις ότι εισαι πάντως, μαγκιά σου

Ελπίζω τώρα με την καρδουλίτσα να μοιάζω περισσότερο με κοριτσάκι...
Βέβαια εσυ σαν τρίκαρδος, θα δείξεις ακόμα μεγαλύτερη κατανόηση σε μένα τη μικρή, καλή και αθωα κατασκευαστριούλα...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ναι!!!!!!!!!!!ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!βεβαίως, αλλιμονο τι λέτε;;;;;
Στα γονατάκια μου θα σε παίξω,
νταχτιριντι νταχτιριντι του λέγανε :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Θα γίνεις η κοκκινοσκουφίτσα μου και εγώ ο λύκος ΣΟΥ, που θα μου πουλήσεις το διαμέρισμα τσάμπα :cool2:
 

Επισκέπτης
Ναι!!!!!!!!!!!ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!βεβαίως, αλλιμονο τι λέτε;;;;;
Στα γονατάκια μου θα σε παίξω,
νταχτιριντι νταχτιριντι του λέγανε :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Θα γίνεις η κοκκινοσκουφίτσα μου και εγώ ο λύκος ΣΟΥ, που θα μου πουλήσεις το διαμέρισμα τσάμπα :cool2:

αααα δεν παίζει...
το δίνω προικα όμως αν θες...
και όχι μόνο ένα δ/μα, καταλαβαίνεις πόσα απούλητα έχω...
σου 'φεξε βρε!!!!!!!!!!!!!
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
αααα δεν παίζει...
το δίνω προικα όμως αν θες...
και όχι μόνο ένα δ/μα, καταλαβαίνεις πόσα απούλητα έχω...
σου 'φεξε βρε!!!!!!!!!!!!!
klonos μη προσπαθεις να δικαιολογηθεις για τους εργολαβους. Θες επιχειρηματα? Πάμε λοιπον klone:
1) Λες οτι σε νοιαζουν τα μεροκαματα των εργατων...Σιγα θα βαλω τα κλαματα...Γιατι οταν σακατευονται οι φουκαραδες οι εργατες σε εργατικο ατυχημα (Ελληνες ή ξενοι αδιάφορο), τρεχουν στα δικαστηρια για χρονια? Για πλακα? Οχι, τρεχουν γιατι δεν τους πληρωνετε τις αποζημιωσεις τους απο το ατυχημα
2) Δηλαδις θες να μας πεισεις οτι δεν κανετε παραβασεις του Πολεοδομικου νόμου? Ποιος ευθυνεται για αυτη την αναρχη δομηση στην Αθηνα? Οπωσδηποτε οι Υπουργοι και η Πολεοδομια, αλλά εσεις ειστε που τους λαδωνετε.
3) Δεν θα κανω διαλογο Κυριακατικα μαζι σου γιατι σε βαριεμαι. Επιστρεφω στα μπουρδελοstrip threadakia
 

Επισκέπτης
klonos μη προσπαθεις να δικαιολογηθεις για τους εργολαβους. Θες επιχειρηματα? Πάμε λοιπον klone:
1) Λες οτι σε νοιαζουν τα μεροκαματα των εργατων...Σιγα θα βαλω τα κλαματα...Γιατι οταν σακατευονται οι φουκαραδες οι εργατες σε εργατικο ατυχημα (Ελληνες ή ξενοι αδιάφορο), τρεχουν στα δικαστηρια για χρονια? Για πλακα? Οχι, τρεχουν γιατι δεν τους πληρωνετε τις αποζημιωσεις τους απο το ατυχημα
2) Δηλαδις θες να μας πεισεις οτι δεν κανετε παραβασεις του Πολεοδομικου νόμου? Ποιος ευθυνεται για αυτη την αναρχη δομηση στην Αθηνα? Οπωσδηποτε οι Υπουργοι και η Πολεοδομια, αλλά εσεις ειστε που τους λαδωνετε.
3) Δεν θα κανω διαλογο Κυριακατικα μαζι σου γιατι σε βαριεμαι. Επιστρεφω στα μπουρδελοstrip threadakia

1) εχεις δει τι αποζημιώσεις ζητανε και παίρνουν?
2) στι Σαλαμίνα και άλλες περιοχές που δεν έχουν χτίσει κατασκευαστες θες να πεις ότι όλα είναι νόμιμα?
3) και φυσικά δεν θα κάνεις διάλογο μαζί μου, προφανώς είναι μια άγνωστη λέξη σε σένα. Να επιστρέψεις στα μόνα θρεντάκια που έχεις κάτι να πεις.
 

Επισκέπτης
klonos μη προσπαθεις να δικαιολογηθεις για τους εργολαβους. Θες επιχειρηματα? Πάμε λοιπον klone:
1) Λες οτι σε νοιαζουν τα μεροκαματα των εργατων...Σιγα θα βαλω τα κλαματα...Γιατι οταν σακατευονται οι φουκαραδες οι εργατες σε εργατικο ατυχημα (Ελληνες ή ξενοι αδιάφορο), τρεχουν στα δικαστηρια για χρονια? Για πλακα? Οχι, τρεχουν γιατι δεν τους πληρωνετε τις αποζημιωσεις τους απο το ατυχημα
2) Δηλαδις θες να μας πεισεις οτι δεν κανετε παραβασεις του Πολεοδομικου νόμου? Ποιος ευθυνεται για αυτη την αναρχη δομηση στην Αθηνα? Οπωσδηποτε οι Υπουργοι και η Πολεοδομια, αλλά εσεις ειστε που τους λαδωνετε.
3) Δεν θα κανω διαλογο Κυριακατικα μαζι σου γιατι σε βαριεμαι. Επιστρεφω στα μπουρδελοstrip threadakia


Και φυσικά είναι παραπάνω απο προφανές ότι είσαι ακατάλληλος για διάλογο όταν δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Είπα εγω πουθενά ότι οι κατασκευαστες δεν κάνουν παραβάσεις του πολεοδομικού νόμου????????????
ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΠΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ??????????

Αλλά η άναρχη δόμηση είναι άλλο πράγμα.
Ξέρεις κατασκευαστή να χτίζει σε μη άρτιο οικοπεδο?
Ποτέ κανείς.

Η άναρχη δόμηση οφείλεται σε άλλους λόγους, αλλά πραγματοποιείται κατα βάση απο ιδιώτες που ψάχνοντας να στεγάσουν τις οικκογένειές τος έχτιζαν νύχτα τα αυθαιρετα χωρίς καθόλου άδεια οικοδομής
π.χ.
Ανω κορυδαλλος, Αγ Βαρβάαρα, Καισαριανή, Δραπετσώνα παλιότερα
Σαλαμίνα, Λούτσα κλπ σημερα
 

Επισκέπτης
Και επειδη θεωρω ότι βγήκαμε εκτός θέματος με τις εμπάθειες ορισμένων, αν ο θεματοθέτης θέλει ακόμα συμβουλές για παζάρια ας μου στείλει pm να του πω 2-3 τρόπους...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
αααα δεν παίζει...
το δίνω προικα όμως αν θες...
και όχι μόνο ένα δ/μα, καταλαβαίνεις πόσα απούλητα έχω...
σου 'φεξε βρε!!!!!!!!!!!!!

Δεν είμαι εδώ γαι να δώσω σπέρμα.
Αλλά για να πιώ αίμα - των εργολάβων :tickedoff:

ΥΓ. α!!!!!!!! σε παρακαλώ εγώ δε ειμαι προικοθύρας

    στήλε όμως κανέναν Ε9 να σε έχω υπόψη μου για τρίτο σταφάνι
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
1) Δεν είμαι εδώ γαι να δώσω σπέρμα.
Αλλά για να πιώ αίμα - των εργολάβων :tickedoff:

2) ΥΓ. α!!!!!!!! σε παρακαλώ εγώ δε ειμαι προικοθύρας

    στήλε όμως κανέναν Ε9 να σε έχω υπόψη μου για τρίτο σταφάνι

1) Παρακαλω τα μελη του συλλογου " Θελω, αλλα δεν εχω φταλε" να πινουν και καμμια Αmita.. :2funny:
   Ολο λενε λενε, μεχρι που μαλλιασε η γλωσσα τους, αλλα στο τελος παιρνουν τα **χιδια μου.. :2funny:

2) 3καρδε,τελικα η μονη λυση να παρεις σπιτι, ειναι να χωρισεις και να παντρευτεις τον/την klwnos, και για να ξενο-γαμισεις να πας στο Κιεβο..  :2funny:

Αυτα..

ΥΓ - Που'σαι..Μην ξεχασεις μεθαυριο να πληρωσεις το νοικι, ετσι ?? :2funny:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ο Παπαθανασιου βρηκε χρημα απο τις μυγες ολα καλα δηλαδη.....


απο την μυγα ξυγκι που λεμε


η απελπισια δεν εχει ορια πλεον .......



θα γελασει καθε πικραμενος

Ποιός πικραμένος;
Για μαύρο χρήμα δεν έχετε ακούσει τίποτα;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πριν λίγο παρακολουθούσα ειδήσεις και έπαθα πλάκα με τα αθέμητα μέσα που χρησιμοποιούν οι εργολάβοι κατασκευαστές για να διατηρήσουν "ψηλά" τις τιμές των ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ.  Στο ALFA είχαν στημένω ρεπορταζ και καλά όπου μιλούσαν για άνωδο των τιμών.
Ο κ.Καψαδοτέτιος μάλιστα έλεγε για +10% στις περιοχές φιλέτα (μιαμ- μιαμ) χωρίς να αναφέροι ποιές είναι καν. Είναι γελίοι για κλάματα, φυσικά και οι "δημοσιογράφοι". :tickedoff: Δεν μιλησαν κανένας άλλος παράγωντας της κτηματαγοράς :jerking:

Μετά 5΄ στο ALTER είπαν ότι σύμφωνα με έρυενα του Πανεπιστημίου Πειραιά τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ σε Αθήνα - Σαλονίκη είναι αισίος 195000.

[move]195000 ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ[/move]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom