Νέα

Παλιοί ξένοι μπασκετμπολίστες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 978
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
Το

"Φατσούλα Φατσούλα
Είσαι Αδελφούλα"

Των κιτρινόμαυρων σκουληκιών ίσως είναι περιεκτικότατο  :sunglasses:
 

leon212

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Τόνι Γουάιτ, θεός! Έπαιξε σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ με μεγάλη επιτυχία (ειδικά στην ΑΕΚ).
Τόνι Κόστνερ, πρώτα Σπόρτινγκ και μετά ΑΕΚ. Δυνατός αριστερόχειρας σέντερ, ήρθε σε μεγάλη ηλικία.
Μίρκο Μιλίσεβιτς, ΑΕΚ και Απόλλωνας Πατρών. Τρίχα πουλόβερ και χέρι αλά μπέρι. Θεός!

μια διορθωση.ο ουαιτ επαιξε αεκ και αρη,οχι παοκ.αργοτερα πηγε και παπαγου.η καριερα του

ο μιλισεβιτς,δεν ειχε το αλμα να πηδηξει ουτε εφημεριδα(και αν ηταν και κυριακατικη :knockinb):,αλλα ηταν απιστευτα χρησιμος.ακομα πετγουει σε απολλωνα πατρας(τον εφαγαν κατι συμμοριες στην αμερικη)
 

asteri_12

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
155
Κριτικές
10
Like
81
Πόντοι
11
Γκοραν Σομπιν. Σερβος στον Αρη 2.05 σεντερ με φοβερο σουτ απο μεση αποσταση.
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Σόμπιν, σωστός!!!
Επίσης, Μιχαήλ Μισούνοφ, με το μουσάκι. Δυνατός σέντερ, καλός σκόρερ και μεγάλος τσαμπουκάς!
Δείτε χειρισμό της μπάλας στο 2.35  :2funny: :2funny:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
Επίσης, Μιχαήλ Μισούνοφ, με το μουσάκι. Δυνατός σέντερ, καλός σκόρερ και μεγάλος τσαμπουκάς!
ο μισουνοφ ηταν μετριοτατος...οσον αφορα τον τσαμπουκα ισχυει...ο κουκουλεκιδης ειχε γραψει στο φυλλο αγωνα οτι ο μισουνοφ του ειπε"εσενα θα σε γαμησω ρε μουνι" :grin:
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Καλά, σίγουρα ήταν μετριότατος! Απλώς, μπροστά στον Τσέκο, τον Μπιλή, τον Αριδά και τον Μπάμπη Παπαδάκη, φάνταζε επαγγελματίας του NBA!  :2funny:

Σαββάτο 19 Οκτωβρίου 1996

Tου N. ΠETPΟYΛAKH

Tρελά πράγματα συμβαίνουν στον Aρη τις τελευταίες ημέρες. Mετά την προχθεσινή μήνυση που κατέθεσε ο πρόεδρος του συλλόγου Λευτέρης Xατζόπουλος κατά του Mιχάλη Mισούνοφ, χθες βγήκε στον αέρα ένα φοβερό γεγονός.

Ο αντιπρόεδρος του συλλόγου Σάκης Aδαμόπουλος αποκάλυψε ότι πριν από λίγες ημέρες ο Mισούνοφ πήγε στο γραφείο του και τον απείλησε με περίστροφο ότι θα τον σκοτώσει αν δεν του δώσουν τα χρήματα που του χρωστάνε.

H δήλωση Aδαμόπουλου: «Hρθε στο γραφείο μου, έβγαλε πιστόλι και δεν το πήρα στα σοβαρά, γιατί, αν το έπαιρνα, θα έπρεπε να του κάνω μήνυση και να τον διώξουμε από την Eλλάδα. Eγώ το πήρα σαν αστείο και δεν το ανέφερα καν στους υπόλοιπους του δ.σ. του συλλόγου».

Ο Mισούνοφ βγήκε στο ραδιόφωνο (A-103) και την ώρα που έκανε αυτές τις δηλώσεις ο Aδαμόπουλος τον διέψευσε, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ποτέ δεν πήγα στο γραφείο του κυρίου Aδαμόπουλου και φυσικά δεν έχω πιστόλια. Aυτά όλα είναι αστεία και είναι φανερό ότι θέλουν να με εξοντώσουν» κάτι που απέφυγε να σχολιάσει ο κ. Aδαμόπουλος, που τον άκουγε...

Οσο για τον πρόεδρο του συλλόγου Λευτέρη Xατζόπουλο χθες έκανε δηλώσεις: «Ο Mισούνοφ μάς απείλησε και με τη γιουγκοσλαβική μαφία, τράβηξε πιστόλι στον αντιπρόεδρο και εξύβρισε εμένα. Tι άλλο θα πρέπει να γίνει δηλαδή για να φύγει από τον Aρη; Eκτός αν όλοι εμείς είμαστε τρελοί κι αυτός είναι ο λογικός...».

Ο Mισούνοφ όμως είπε και κάτι άλλο: «Ολο αυτό το διάστημα που δεν παίζω στον Aρη δεν είμαι τραυματίας. Mε έχει ``καθαρίσει'' ο προπονητής και η διοίκηση, ενώ στον κόσμο λένε ότι είμαι τραυματίας. Θέλουν να με διώξουν, αλλά πρέπει να μου το πουν διαφορετικά, όχι με λάσπη...».

Ο Mαρκόπουλος απέκλεισε από την αποστολή του αγώνα με τον Παπάγο τον Mιχάλη Mισούνοφ, κάτι που σημαίνει ουσιαστικά την οριστική αποπομπή του παίκτη από την ομάδα, γεγονός που θα επιβεβαιωθεί μετά την απολογία του.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
στις αρχες των 90's ειχαν περαση στο γυναικοκοσμο ελληνοαμερικανοι μπασκετμπολιστες...ο κρις παπασαραντου τα'χε με την τσιντικιδου,ο παπαχρονης με τη μηλιαρεση κ.α.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
κουιζ:ποιος ειναι ο πιο κοντος παιχτης που επαιξε στην Α1? :rolleyes:
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Μην ξεχνάμε και τον ελληνοκαναδό Τζορτζ Παπαδάκο, σέντερ του Ολυμπιακού (2.13), με πολύ καλές κινήσεις στη ρακέτα και πολύ υψηλά ποσοστά ευστοχίας στα τρίποντα!
Τον έφαγαν οι τραυματισμοί στον αχίλλειο τένοντα.

Ο πιο κοντός παίχτης; Αχιλλέας Δεμέναγας από Δάφνη;
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
Ο πιο κοντός παίχτης; Αχιλλέας Δεμέναγας από Δάφνη;
εισαι ωραιος! :thumbsup:

αυτον ειχα κι εγω υπ'οψιν μου,1.77 υψος...

στη συνεχεια ομως θυμηθηκα και τον ταιους εντνι του ολυμπιακου που ειχε ιδιο υψος  ;) ο κορφας επισημως ηταν 1.78,επομενως ειναι ψηλοτερος απ'αυτους  :grin:
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Αλφόνσο, 1.75 ήταν ο Δεμέναγας, το θυμάμαι καλά!
Απλώς προσπαθώ να θυμηθώ κι έναν αντίστοιχο κοντό που είχαν οι Αμπελόκηποι. Θα το βρω, πού θα πάει  :rockon:

έντιτ: Για τον Φλώρο έλεγα, αλλά είναι 1.85 τελικά.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ο μοραλες ηταν ισπανος..

ενας αλλος μετριος ψηλος που περασε απ'τα ελληνικα παρκε ηταν ο αιγυπτιος σαμιρ γκουντα σε μικρες ομαδες

στον παοκ επαιξαν και ο μπαζαρεβιτς(που τον εκαναν ελληνα σε μια νυχτα)και ο σκοτ σκαιλς που μετα εγινε κοουτς της ιδιας ομαδας
γαμώ τα θρεντάκια...

λοιπόν, ο Σαμίρ Γκούντα είχε παίξει στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν θυμάμαι την ομάδα (νομίζω Ολυμπιαδα;;)
Ο Ορτίθ απίστευτος παίκτης. Άλλος τεράστιος ψηλός στην άνθιση του Περιστερίου ο Νόρις.
Άλλος ψηλός παικταράς ο Μπάρλοου του Πάοκ.
Από ΑΕΚ ο Ρολάντο Μπλάκμαν - μορφή κι ας μην έπαιξε πολύ. Γλυκό σουτάκι κι ας ήρθε στα τελευταία του.
Χαλαρά ο καλύτερος ξένος που θυμάμαι και ας μην έπαιξε Ελλάδα ήταν ο Μπομπ Μάκαντου. Στα 40 του σκότωνε οτιδήποτε από τα 6,50 μέτρα.
Νομίζω σας έχει διαφύγει ο Βολκόφ που ήταν επίσης τεράστιος παίκτης αν και δεν μου άρεσε πολύ το στυλ του.
Μαζί με τον Κούζμα ήταν και άλλος ένας εσθονός, ποιος θυμάται; Κι αυτός βρωμοχέρης.

Στον Ολυμπιακό είχε παίξει ο Μίντλετον (παικτούρα σε λάθος χρόνο) και ο τοντ Μίτσελ.

Επίσης, μια και μιλάμε για ελληνοποιημένους, να θυμηθούμε τους Γιάριτς και Γκούροβιτς του Περιστερίου, τον Ζεβροσένκο του Ολυμπιακού και τον Μιχαήλοφ του Άρη. Το Περιστέρι είχε κάνει τότε κάτι μαντεψιές.....Αν δεν είχε ψηλό ένα απίστευτο....Φάσουρα...θα είχε σούπερ ομάδα.
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Μαζί με τον Κούζμα ήταν και άλλος ένας εσθονός, ποιος θυμάται; Κι αυτός βρωμοχέρης.

Το Περιστέρι είχε κάνει τότε κάτι μαντεψιές.....Αν δεν είχε ψηλό ένα απίστευτο....Φάσουρα...θα είχε σούπερ ομάδα.

Τελευταίε μοϊκανέ, προφανώς εννοείς τον παικταρά Τιτ Σοκ, σωστά;
Όσο για τον Φάσουρα, που έπαιζε και με γυαλιά (!!!), ποιος θυμάται μια πάσα του από τα 7 μέτρα, χωρίς να βλέπει, η οποία κατέληξε μέσα με ταμπλό;  :2funny: :2funny: :2funny:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
μιας και το'φερε ο λογος,η δαφνη του δεμεναγα και του καναδου σμρεκ ειχε νικησει τον ολυμπιακο σε ενα επικο ματς 3 παρατασεων(πασπαλι 53 ποντους)  :grin:
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
κουιζ:ποιος ειναι ο πιο κοντος παιχτης που επαιξε στην Α1? :rolleyes:
O Tσοσκούνογλου της ΑΕΚ δε νομίζω να πρόλαβε την Α1...  :think:

Πάντως οι αντίπαλοι τον υποδέχονταν με το σύνθημα:

"Τσόοοοοοοοοντα   Τσόοοοοοοοοοντα"

:2funny: :2funny: :2funny:
 

leon212

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
γαμώ τα θρεντάκια...

λοιπόν, ο Σαμίρ Γκούντα είχε παίξει στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν θυμάμαι την ομάδα (νομίζω Ολυμπιαδα;;)

τον αιγυπτιο γκουντα τον ειχε φερει ο αρης το 95.τον ειχαν δει στο παγκοσμιο του 94 που ειχε παιξει καλα τον φασουλα.μετριος παιχτης,κυνηγαγε συνεχεια την ταπα και ετρωγε συνεχεια προσποιησεις.τον αντικατεστησε  ο αρης στα μισα με τον εντι στοουκς που ειχε παιξει πριν στον πανιωνιο.μετα δωθηκε δανεικος στο βαο,τη χρονια που νικησε τον ολυμπιακο-με τζεφ μαλοουν ο βαο τοτε,και εκτοτε γλυτωσαμε.περσι πρεπει να επαιζε στο ιραν
 

leon212

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
επισης απιστευτο παλικαρι ειναι ο ιρλανδος ρομπερτ ρενφροε που ειχε φερει παλι ο αρης.το χαρακτηριστικο του ηταν τα απιστευτα κοτσιδακια που ειχε στα μουσια του.πανισχυρος τυπος με τατουαζ παντου,αλλα μυρωδιας απο μπασκετ
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • 14.jpg
    14.jpg
    11,9 KB · Εμφανίσεις: 21
  • STO-BOUD.jpg
    STO-BOUD.jpg
    32,6 KB · Εμφανίσεις: 24

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom