Νέα

Ομοφοβικό κλίμα στα ελληνικά σχολεία διαπιστώνει έρευνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whiteman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 139
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
14 Δεκ 2013
Μηνύματα
624
Κριτικές
1
Like
641
Πόντοι
86
Δεν καναμε κατι  απλα ένα παιδακι που ερχεται στο κοσμο αυτό   είναι φυσικο  στο σχολειο που πηγενει  με τα αλλα παιδακια που εχουν Μαμα και μπαμπα  αυτό όταν θα είναι στο σχολειο  σημερα   με τα αλλα παιδακια,καταλαβενεις  όταν θα πηγενει ο λακης  ο καραφλας  στο σχολειο και όχι η ματερα του  τι κραξιμο θα τρωει το παιδακι  δεν μπωρει να κρατος  δικαιου  φιλε μου  να περναει μετρα για τα ομοφυλα  ζευγάρια αλλα να μην εχει και ειδικα σχολεια  να πηγενουν  τα παιδακια αυτά, εσυ ευκολα λες την γνωμη σου εδώ μεσα αλλα σε ένα παιδακι  9 ετων που εχει μαμα και μπαμπα  και ζει περιπου νορμαλ κανει κριτικη  σε ένα παιδακι γκει δεν μπωρεις αυτό να το καταλάβεις ουτε  κανεις κατι  γιατι δεν μπωρεις να αλλαξεις την φυση  ρε μεγαλε  
 

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
Το συγκεκριμένο νήμα μου έδωσε την ιδεα να κάνουμε και ψηφοφορία/δημοσκόπηση ως κοινότητα.
(στάση str8 μελών απέναντι σε gay)
Aς συνεχιστεί η γενική κουβέντα που άνοιξε εδώ.
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
όχι ομως όταν προσπαθεί να με πείσει ότι ειναι αυτός φυσιολογικός και όλοι οι άλλοι ανώμαλοι...

γιατί εκεί έχετε φτάσει

Ποιος εχει πει κατι τετοιο? Δεν ισχυει αυτο που λες
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Οχι δεν υπαρχει πρεπει στις ανθρωπινες σχεσεις,ακομα και στις σχεση γονεα -παιδιου.Αν εσυ απαιτεις οπωσδηποτε αποδοχη και σεβασμο και φροντιδα και προδερμ ,τοτε μαλλον εχεις καποιο προβλημα με αυτο που εισαι οτι αν ειναι κ αυτο.Εισαι αυτο που εισαι και στα παπαρια σου και σε οποιον αρεσει.Δεν υπαρχει πρεπει να με αγαπατε.Ενηλικιωθειτε επιτελους η ζωη ειναι σκληρη

Δεν υπαρχει πρεπει. Αλλα αν δεν αγαπας το παιδι σου, δεν εισαι πατερας. Εννοω για να εισαι πατερας πρεπει να αγαπας το παιδι σου αλλιως δεν εισαι πατερας. Παλι παιζουμε με τις λεξεις βλεπω.

Σημασια εχει να ειναι καλο παιδι, να βοηθαει τους συνανθρωπους του, και να μην προσβαλλει τον κοσμο. Ετσι το μεγαλωνεις σωστα
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
τυπε ο κουτσος ομως δεν λεει οτι ειναι φυσιολογικος ανθρωπος,και δεν ζηταει να παιξει ποδοσφαιρο    :S :S :S
εσεις λετε οτι εισαστε φυσιολογικοι ανθρωποι,και θελετε να σας δωσουν και παιδια    :S :S :S
καταλαβαινεις τη διαφορα;    ;)

Δεν μιλησα για παιδια. Σε αυτό διαφωνω σε καποια πραγματα για αλλους λογους και είναι μεγαλη κουβεντα.. Μιλαμε για απλες σχεσεις αγαπης. Εχουν δικαίωμα να ερωτευτουν όπως οι στρειτ
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Έχουν γραφτεί και μαλακίες πιο πάνω απο άτομα που όταν ξεκίνησαν να γράφουν νόμιζα οτι συμφωνούσα. Έχει το δικαίωμα λέει ο άλλος να κράξει τον κουτσό και να τον κάνει να αισθανθεί άσχημα. Αυτές τις μαλακίες λέτε και κάνετε κάποιοι και θα μας φάνε λάχανο φεμινίστριες και γκέι, και θα έχουν και δίκιο.

Αυτό που ήθελα να πω βασικά είναι ότι στο όνομα της διαφορετικότητας και της αποδοχής της έχει καταντήσει το σκηνικό να είναι εντελώς τούμπα. Μάθανε τώρα όλοι, με το που γίνει κάποια κριτική σε άνθρωπο που τυχαίνει να είναι gay, αν και η κριτική δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτή του την προτίμηση, να σου πετάει ο άλλος τη μαλακία ότι είσαι ομοφοβικός. Έχει γίνει πράξη το "δώσε θάρρος στο χωριάτη". Δεν μπορείς να λες την άποψή σου πλέον, μόνο να ακούς την άποψη των γκέι για εσένα και αυτοί που υποτίθεται παλεύουν για την ελευθερία της αυτοδιάθεσης να σου απαγορεύουν τη δική σου. Αυτά είναι που κάνουν άτομα σαν και εμένα, που όπως έγραψα νωρίτερα έχω φίλους γκέι και είναι άτομα που εκτιμώ πάρα πολύ, να έχω σιχαθεί όλο αυτό το σκηνικό.

Γιατί το κάνετε αυτό;

Σε αυτό εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω να το κανουν πολλοι γκει αυτό. Όμως αν εχει καποιος μια συνεχομενη αρνητικη σταση απέναντι στους γκει (όπως τα σχολια που διαβαζω)δειχνει ομοφοβια. Το να πας κοντρα σε καποιον που διαφερει, υπαρχουν καποιες επιπτωσεις. Εχεις σκεφτει ποσοι μπορουν να διαβαζπυν τετοια σχολια και να νιωθουν ασχημα με τον εαυτο τους? Δεν είναι ολοι γκει ιδιοι. Υπαρχουν ατομα που πανε σε ψυχολογο επειδή νιωθουν μεινεκτικα με σχολια σαν αυτά.

Καλο είναι να λεμε την αποψη μας αλλα χωρις ταμπελες και προσβολες.
 
OP
OP
whiteman

whiteman

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2017
Μηνύματα
464
Like
241
Πόντοι
1
ελεος με την ομοφοβια. κανεις δεν ενδιαφερεται για τον καθε ομοφυλοφιλο αρκει να μην ενοχλει και να μην εχει
παρανοικες απαιτησεις οπως πχ η υιοθεσια παιδιων. τα παιδια θελουν πατερα και μανα.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Αξιόπιστη έρευνα , της μαλακίας το ανάγνωσμα από την αρχή έως το τέλος.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
. Όμως αν εχει καποιος μια συνεχομενη αρνητικη σταση απέναντι στους γκει (όπως τα σχολια που διαβαζω)δειχνει ομοφοβια.

Το να πας κοντρα σε καποιον που διαφερει, υπαρχουν καποιες επιπτωσεις.

Εχεις σκεφτει ποσοι μπορουν να διαβαζπυν τετοια σχολια και να νιωθουν ασχημα με τον εαυτο τους? Δεν είναι ολοι γκει ιδιοι. Υπαρχουν ατομα που πανε σε ψυχολογο επειδή νιωθουν μεινεκτικα με σχολια σαν αυτά.

Καλο είναι να λεμε την αποψη μας αλλα χωρις ταμπελες και προσβολες.

μπα δεν το καταλαβα αυτο με το ζορι να εχουμε θετικη γνωμη για τους π@@στηδες;

μπα και απειλες ;

δικο τους προβλημα

την αποψη μας θα την λεμε οπως γουσταρουμε εμεις δεν θα μας υποδειξετε εσεις

απο οτι φαινεται ο φασισμος και ο ρατσισμος αποκαλυφθηηκαν σε ολη την διασταση τους απο τους ντιγκινταγκες






















 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Για ομοφοβικό κλίμα  στα ελληνικά σχολεία, κάνει λόγο η Colour Youth – Κοινότητα LGBTQ Nέων Αθήνας, επικαλούμενη τα στοιχεία έρευνας.  που πραγματοποίησε.

Λίγα λόγια για μας
Είμαστε μια ομάδα LGBTQ νέων ατόμων, που έχει ως στόχο τη δημιουργία μιας ισχυρής κοινότητας νέων, την υποστήριξη των μελών της και τη διεκδίκηση των δικαιωμάτων της!

members.jpg




με ποια δικαιοδοσια πανε αυτοι οι τυποι στα σχολεια γυμνασια και λυκεια και κανουν ερευνες για ενα τοσο ευαισθητο θεμα οπως ειναι η σεξουαλικοτητα;

δεν αποτελει προσωπικο δεδομενο του καθενος;

πως βγαζουν στην σεντρα 2000 ατομα ;

επιπλεον μιλανε στο καταστατικο για μη κερδοσκοπικο σωματειο


ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α
Επωνυμία – Έδρα – Σκοπός – Δομή
Άρθρο 1 – Επωνυμία, διακριτικός τίτλος και έδρα
1.1. Ιδρύεται στην Αθήνα Αττικής το μη κερδοσκοπικό Σωματείο με την επωνυμία «COLOUR
YOUTH (ΚΟΛΟΡ ΓΙΟΥΘ) – Κοινότητα LGBTQ (ΕΛ ΤΖΙ ΜΠΙ ΤΙ ΚΙΟΥ) Νέων Αθήνας» και με τον
διακριτικό τίτλο «COLOUR YOUTH» με έδρα την Αθήνα.


και πιο κατω μιλαν για περιουσια

Άρθρο 17 – Τύχη Περιουσίας του Σωματείου
Η περιουσία του Σωματείου σε περίπτωση διαλύσεως δεν διανέμεται μεταξύ των μελών του,
αλλά διανέμεται σε κοινωφελή ιδρύματα, σωματεία ή οργανώσεις με σκοπούς συναφείς με
τους σκοπούς του Σωματείου ή, σε περίπτωση απουσίας τέτοιων, στο Ελληνικό Δημόσιο. Για
την τύχη της αποφασίζει η Γενική Συνέλευση των τακτικών μελών.








 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τζωνη προφανως και είναι προσωπικο θεμα η σεξουαλικοτητα του καθενος και προφανως οποιος θελει συμμετεχει .
δεν τα παιρνουν με το ζορι τα παιδια να συμπληρωσουν ένα γκαλοπ.
παιρνουν την αδεια από την δεθυτεροβαθμια εκπαιδευση, το σχολειο και στο τελος οι γονεις και τα ιδια τα παιδια αν δεν θελουν δεν συμμετεχουν στο ερωτηματολογιο.

στην δικη μου την σχολη πηγαιναν ως βιολογοι να κανουν στατιστικη και μετραγαν υψος , περιφερεια κεφαλιου και καποια αλλα μεγεθη με την αδεια των σχολικων αρχων φυσικα και οποιος δεν ηθελε ο ιδιος ή ο γονιος του δεν συμμετειχε τοσο απλο, που κολλησες δεν καταλαβα?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν υπαρχει πρεπει. Αλλα αν δεν αγαπας το παιδι σου, δεν εισαι πατερας. Εννοω για να εισαι πατερας πρεπει να αγαπας το παιδι σου αλλιως δεν εισαι πατερας. Παλι παιζουμε με τις λεξεις βλεπω.

Σημασια εχει να ειναι καλο παιδι, να βοηθαει τους συνανθρωπους του, και να μην προσβαλλει τον κοσμο. Ετσι το μεγαλωνεις σωστα
και ποιος σου ειπε ότι θελουν ολοι να λεγονται πατερες ενός γκεη?
οι περισσοτεροι πατερες των τραβεστι τα εχουν διωξει και δεν θελουν να τα ξαναδουν.
οχι και να τους λενε πατερες τους. πατερας σου λεει ειμαι μονο για τα υπολοιπα παιδια μου, αν εχουν.


το προκλητικο και προβλημα για μενα ειναι οτι η απορριψη και η απεχθεια προς τους γκεη βαφτιζεται ομοφοβια. το οτι δεν θελει καποιος να βλεπει πχ χοντρους ή φαλακρους ή αντρες ή νεγρους επειδη ειναι στρεητ και του αρεσουν οι λεπτες γυναικες ειναι χοντροφοβικος? φαλακροφοβικος? αντροφοβικος? νεγροφοβικος?

απλα στην μια πειρπτωση δεν γουσταρεις την εμφανιση καποιου και πας σε αλλη παραλια και στην αλλη δεν σου αρεσει η συμπεριφορα του, ο χαρακτηρας ή τα κουνηματα του και παλι πας σε αλλη παραλια.


οπως φευγω απο ενα καφενειο που συχναζουν ολυμπιακοι γιατι ακουω πραγματα που μου φαινονται μπουρδες ετσι φευγω και απο γκεη μπαρ. δεν τους φοβαμαι ουτε την ομοφυλοφιλια φοβαμαι για να με λετε ομοφοβικο. καποια πραγαμτα σε αυτο το κοσμο μας αρεσουν πχ το σουβλακι καποια αλλα που δεν μας αρεσουν πχ το σπανακορυζο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ.
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
και ποιος σου ειπε ότι θελουν ολοι να λεγονται πατερες ενός γκεη?
οι περισσοτεροι πατερες των τραβεστι τα εχουν διωξει και δεν θελουν να τα ξαναδουν.
οχι και να τους λενε πατερες τους. πατερας σου λεει ειμαι μονο για τα υπολοιπα παιδια μου, αν εχουν.


το προκλητικο και προβλημα για μενα ειναι οτι η απορριψη και η απεχθεια προς τους γκεη βαφτιζεται ομοφοβια. το οτι δεν θελει καποιος να βλεπει πχ χοντρους ή φαλακρους ή αντρες ή νεγρους επειδη ειναι στρεητ και του αρεσουν οι λεπτες γυναικες ειναι χοντροφοβικος? φαλακροφοβικος? αντροφοβικος? νεγροφοβικος?

απλα στην μια πειρπτωση δεν γουσταρεις την εμφανιση καποιου και πας σε αλλη παραλια και στην αλλη δεν σου αρεσει η συμπεριφορα του, ο χαρακτηρας ή τα κουνηματα του και παλι πας σε αλλη παραλια.


οπως φευγω απο ενα καφενειο που συχναζουν ολυμπιακοι γιατι ακουω πραγματα που μου φαινονται μπουρδες ετσι φευγω και απο γκεη μπαρ. δεν τους φοβαμαι ουτε την ομοφυλοφιλια φοβαμαι για να με λετε ομοφοβικο. καποια πραγαμτα σε αυτο το κοσμο μας αρεσουν πχ το σουβλακι καποια αλλα που δεν μας αρεσουν πχ το σπανακορυζο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ.

Άλλο το δεν μας αρεσουν και άλλο ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Μπορει καποιος να πει "δεν μου αρεσουν οι αντρες", δεν μπορει ομως καποιος να πει δεν είναι φυσιολογικος, είναι αρρωστοι οι γκει  κλπ. Πρεπει να υπαρχει λιγο σεβασμος. Το ιδιο γινεται με τις επιλογες που ανεφερες πχ χοντρος κλπ. Δικο του ειναι το σωμα, οτι θελει το κανει. Αμα δεν σου αρεσε φευγεις, και χεστηκε στην τελικη και ο αλλος που εφυγες. Αν εσυ δεν θες να κανεις παρεα με εναν χοντρο ή ολυμπιακο το ιδιο θα λεει για σενα ο χροντρος και ο ολυμπιακος. Ουτε αυτοι θα θελουν να κανουν παρεα αν ειναι ο αλλος αρνητικος και μουντρουχος

Καταλαβες το λεω πιστευω.Άλλο "δεν μου αρεσει" και άλλο προσβαλλω/μειωνω. Κι εσυ μπορει να εχεις κατι που δεν μου αρεσει πανω σου αλλα δεν εχω δικαιωμα να σε προσβαλλω αλλα ειναι και ασχημοα και να στα αναφερω αν δεν με ρωτησεις

Εν τω μεταξυ ο Johny βλεπω οτι εχει μια δυσκολια στην κατανοηση και τωρα εξηγειται...Το να λεει για ρατσισμο οταν οι ανθρωποι προσπαθουν να αμυνθουν απο τον ιδιο τον ΡΑΤΣΙΜΟ και να το συνδεει ετσι τι να πω... Ειναι και θεμα κατανοησης μετα.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
απελαση των λαθρο και εγκλεισμος των π@@στηδων στα χοτ ποστ

η λυση
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
187
Πόντοι
16
Λίγα λόγια για μας
Είμαστε μια ομάδα LGBTQ νέων ατόμων, που έχει ως στόχο τη δημιουργία μιας ισχυρής κοινότητας νέων, την υποστήριξη των μελών της και τη διεκδίκηση των δικαιωμάτων της!

members.jpg

Κάτι μου θυμίζει ο πρώτος....ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑ...τον ξέρω..ΧΑΧΑΑ

Πέρα απο τη πλάκα, το τυπακι μπορεί να είναι ότι πιο δροσερό έχω πετύχει ποτέ και έχω συνομιλήσει αλλά φαίνεται καλό παιδάκι και αγαθό. Εχω μιλήσει μαζί του γιατί δουλεύει σε μια εταιρία που έχω συνεργαστεί στο παρελθόν. Απο κάτι λαμόγια που συναντάω κατα καιρούς και έχουν ηλίθιες απαιτήσεις απλά για να το πάιξουν έξυπνοι, ο συγκεκριμένος ήταν πολύ συνεργάσιμος και καλός στη δουλειά του.
Έχοντας αναφέρει πιο πάνω ανάμεικτα συναισθήματα για τους gay, με αρκετά ναι μεν αλλά, ο συγκεκριμένος είναι από τους gay που είναι πολύ ΟΚ ατομο χωρίς να βγάζει καμία κακία ή κόμπλεξ (αντιφατικό θα έλεγε κάποιος απο τη στιγμή που συμμετέχει ενεργά σε μια τέτοια κοινότητα που συνηθίζεται να τις τρέχουν οι πιο "ακραίοι/ες"). Αν με ρώταγε κάποιος πως μου φαίνονται οι λεσβίες στις 2 τελευταίες φωτογραφίες θα έλεγα "κλασσικές Φεμινίστριολεσβιάρες με απειρο θυμό για τους άντρες", αλλά κρατάω μικρό καλάθι πλέον....
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
τελικα οι γκεηδες παθαινουν προστατιτιδα η κολπιτιδα;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Άλλο το δεν μας αρεσουν και άλλο ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Μπορει καποιος να πει "δεν μου αρεσουν οι αντρες", δεν μπορει ομως καποιος να πει δεν είναι φυσιολογικος, είναι αρρωστοι οι γκει  κλπ. Πρεπει να υπαρχει λιγο σεβασμος. Το ιδιο γινεται με τις επιλογες που ανεφερες πχ χοντρος κλπ. Δικο του ειναι το σωμα, οτι θελει το κανει. Αμα δεν σου αρεσε φευγεις, και χεστηκε στην τελικη και ο αλλος που εφυγες. Αν εσυ δεν θες να κανεις παρεα με εναν χοντρο ή ολυμπιακο το ιδιο θα λεει για σενα ο χροντρος και ο ολυμπιακος. Ουτε αυτοι θα θελουν να κανουν παρεα αν ειναι ο αλλος αρνητικος και μουντρουχος

Καταλαβες το λεω πιστευω.Άλλο "δεν μου αρεσει" και άλλο προσβαλλω/μειωνω. Κι εσυ μπορει να εχεις κατι που δεν μου αρεσει πανω σου αλλα δεν εχω δικαιωμα να σε προσβαλλω αλλα ειναι και ασχημοα και να στα αναφερω αν δεν με ρωτησεις

Εν τω μεταξυ ο Johny βλεπω οτι εχει μια δυσκολια στην κατανοηση και τωρα εξηγειται...Το να λεει για ρατσισμο οταν οι ανθρωποι προσπαθουν να αμυνθουν απο τον ιδιο τον ΡΑΤΣΙΜΟ και να το συνδεει ετσι τι να πω... Ειναι και θεμα κατανοησης μετα.

αμα δεν εχεις καταλαβει γιατι βριζουν τους ολυμπιακους και όχι τους ιωνικούς και τα γιαννενα.
δεν εχεις καταλαβει γιατι αποφευγουν καποιοι του χοντρούς και τις χοντρες αλλα κανεις ασχετα στο δρομο έναν αγνωστο χοντρο δεν τον βριζει ουτε τον αποφευγει αλλα αποφευγει τον τσιγγανο και την τσιγγανα που πλησιαζει συνηθως για να κλεψει ή να ζητιανεψει τοτε δεν ξερεις να ξεχωρισεις το δικαίωμα στην επιλογή, την αυτοπροστασια που είναι δικαίωμα του καθενος από τον ρατσισμο που είναι η αναιτια κακη αντιμετωπιση καποιου με βαση καποιο χαρακτηριστικο.

δεν εχουμε πχ πρόβλημα με το χρωμα αυτό κάθε αυτό, αλλα την συμπεριφορά που κουβαλάει αυτος που εχει το αντιστοιχο χρωμα, όταν δεν μας πειραζει (που δεν μας πειραζει) να εχουμε παρεα έναν ινδο αλλα ο γυφτος που είναι ιδιος εμφανισιακά μας πειραζει γιατι κλεβει και μυριζει ΔΕΝ είναι ρατσισμος, να φροντισει και ο γυφτος να πλενεται και να γινει τίμιος για να του κανουμε παρεα.

αντιστοιχα ΔΕΝ μας πειραζουν οι γκεη γιατι τους αρεσει να γαμανε τον κωλο τους ή να παιρνουν πιπες ισα ισα αυτό μειωνει τον ανταγωνισμο για εμας τους υπολοιπους και καποιοι μπορουν να βρισκουν εστω και ετσι μια τρυπα να γαμησουν. το γεγονός ότι συνηθως φερονται υπουλα είναι το πρόβλημα. ας αλλαξουν συμπεριφορά οι ιδιοι οι γκεοι να είναι ντόμπροι και όχι ψευτες και θα παψει η λεξη πουστης να είναι βρισια. όπως δεν είναι βρισια η λεξη ινδος παροτι εμφανισιακά είναι ιδιος με τον γυφτο, που αποδεικνυει ότι δεν είναι θεμα ρατσιστικο - χρωματος . αλλα κακης συμπεριφορας αυτου που το φερει.
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
αμα δεν εχεις καταλαβει γιατι βριζουν τους ολυμπιακους και όχι τους ιωνικούς και τα γιαννενα.
δεν εχεις καταλαβει γιατι αποφευγουν καποιοι του χοντρούς και τις χοντρες αλλα κανεις ασχετα στο δρομο έναν αγνωστο χοντρο δεν τον βριζει ουτε τον αποφευγει αλλα αποφευγει τον τσιγγανο και την τσιγγανα που πλησιαζει συνηθως για να κλεψει ή να ζητιανεψει τοτε δεν ξερεις να ξεχωρισεις το δικαίωμα στην επιλογή, την αυτοπροστασια που είναι δικαίωμα του καθενος από τον ρατσισμο που είναι η αναιτια κακη αντιμετωπιση καποιου με βαση καποιο χαρακτηριστικο.

δεν εχουμε πχ πρόβλημα με το χρωμα αυτό κάθε αυτό, αλλα την συμπεριφορά που κουβαλάει αυτος που εχει το αντιστοιχο χρωμα, όταν δεν μας πειραζει (που δεν μας πειραζει) να εχουμε παρεα έναν ινδο αλλα ο γυφτος που είναι ιδιος εμφανισιακά μας πειραζει γιατι κλεβει και μυριζει ΔΕΝ είναι ρατσισμος, να φροντισει και ο γυφτος να πλενεται και να γινει τίμιος για να του κανουμε παρεα.

αντιστοιχα ΔΕΝ μας πειραζουν οι γκεη γιατι τους αρεσει να γαμανε τον κωλο τους ή να παιρνουν πιπες ισα ισα αυτό μειωνει τον ανταγωνισμο για εμας τους υπολοιπους και καποιοι μπορουν να βρισκουν εστω και ετσι μια τρυπα να γαμησουν. το γεγονός ότι συνηθως φερονται υπουλα είναι το πρόβλημα. ας αλλαξουν συμπεριφορά οι ιδιοι οι γκεοι να είναι ντόμπροι και όχι ψευτες και θα παψει η λεξη πουστης να είναι βρισια. όπως δεν είναι βρισια η λεξη ινδος παροτι εμφανισιακά είναι ιδιος με τον γυφτο, που αποδεικνυει ότι δεν είναι θεμα ρατσιστικο - χρωματος . αλλα κακης συμπεριφορας αυτου που το φερει.
Δεν ειπα εγω οτι ολοι οι γκει ειναι ιδιοι. Οπως και οι στρειτ δεν ειναι ολοι ιδιοι. Απ ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου με τους γκει είναι με την συμπεριφορά ΚΑΠΟΙΩΝ γκει. Αυτό δεν είναι λογικο όμως να τους τσοβαλιαζεις ολους. Εχουμε δει ασχημες συμπεριφορες ολων των ειδων. Αν φερονται καποιοι γκει υπουλα όπως λες εννοείται πως είναι κατακριτέο. Το ιδιο και οι στρειτ και οι λεσβιες και bi και οι Ελληνες και οι ξενοι. Ετσι δεν είναι?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.479
Like
27.696
Πόντοι
5.506
αμα δεν εχεις καταλαβει γιατι βριζουν τους ολυμπιακους και όχι τους ιωνικούς και τα γιαννενα.
δεν εχεις καταλαβει γιατι αποφευγουν καποιοι του χοντρούς και τις χοντρες αλλα κανεις ασχετα στο δρομο έναν αγνωστο χοντρο δεν τον βριζει ουτε τον αποφευγει αλλα αποφευγει τον τσιγγανο και την τσιγγανα που πλησιαζει συνηθως για να κλεψει ή να ζητιανεψει τοτε δεν ξερεις να ξεχωρισεις το δικαίωμα στην επιλογή, την αυτοπροστασια που είναι δικαίωμα του καθενος από τον ρατσισμο που είναι η αναιτια κακη αντιμετωπιση καποιου με βαση καποιο χαρακτηριστικο.

δεν εχουμε πχ πρόβλημα με το χρωμα αυτό κάθε αυτό, αλλα την συμπεριφορά που κουβαλάει αυτος που εχει το αντιστοιχο χρωμα, όταν δεν μας πειραζει (που δεν μας πειραζει) να εχουμε παρεα έναν ινδο αλλα ο γυφτος που είναι ιδιος εμφανισιακά μας πειραζει γιατι κλεβει και μυριζει ΔΕΝ είναι ρατσισμος, να φροντισει και ο γυφτος να πλενεται και να γινει τίμιος για να του κανουμε παρεα.

αντιστοιχα ΔΕΝ μας πειραζουν οι γκεη γιατι τους αρεσει να γαμανε τον κωλο τους ή να παιρνουν πιπες ισα ισα αυτό μειωνει τον ανταγωνισμο για εμας τους υπολοιπους και καποιοι μπορουν να βρισκουν εστω και ετσι μια τρυπα να γαμησουν. το γεγονός ότι συνηθως φερονται υπουλα είναι το πρόβλημα. ας αλλαξουν συμπεριφορά οι ιδιοι οι γκεοι να είναι ντόμπροι και όχι ψευτες και θα παψει η λεξη πουστης να είναι βρισια. όπως δεν είναι βρισια η λεξη ινδος παροτι εμφανισιακά είναι ιδιος με τον γυφτο, που αποδεικνυει ότι δεν είναι θεμα ρατσιστικο - χρωματος . αλλα κακης συμπεριφορας αυτου που το φερει.
βριζεις τους ολυμπιακους τυπε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom