Νέα

Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για Ουκρανίδες μουνάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.426
Κριτικές
7
Like
532
Πόντοι
316
Ώς εθνική κουλτούρα και γλώσσα εμείς είμαστε το πιό παλιό μαγαζί. Αυτή ήταν μόνο μία φάση ως κυριαρχική οντότητα. Το ιστορικό και πολιτιστικό βάθος μας είναι τρομακτικό. Δεν είμαστε κάν μέρος μίας οικογένειας λαών. Είμαστε μοναδικοί. Παίζει να κάνουν κανά εκατομμύριο χρόνια να καθαρίσουν τις παγκοσμιότερες γλώσσες και την παγκόσμια επιστήμη απο τα Ελληνικά. :grin:
τα αντιδανεια θες να πεις...γιατι τα δανειστηκε η γαλλικη και η γαλλικη τα μετεφερε στον υπολοιπο κοσμο

αλλα μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας
ουκρανικη συνειδηση υπηρχε ανεκαθεν απο το 1600 περιπου
ουκρανικο κρατος και εννοια ουκρανικη γλωσσα δεν υπηρχε
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.435
Κριτικές
3
Like
3.386
Πόντοι
786
Εφόσον η Ρώμη πάτησε στούς ώμους μας, κάθε Ευρωπαϊκή πέτρα να σηκώσεις θα μας βρείς από κάτω. :grin:

Όσο για τους Ουκρανούς, καλή η προσπάθεια, αλλά θέλει και λίγο κράτος και γλώσσα έστω κάποτε στην ιστορία για να διαχωρίσει μία οντότητα, εντάξει όχι και σε επίπεδο επικράτειας Μέγα Αλέξανδρου και παγκόσμιας θεμελίωσης επιστημών, πολιτικής, και φιλοσοφίας όπως εμείς, αλλά να δείξουν κάτι κάπως σαφώς δικό τους κάποτε βρε παιδί μου. Ακόμα και οι καμπυλοφόρες προκοφόρες Νικιτά ακόμα στα Ρώσικα τραγουδάνε.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
τα αντιδανεια θες να πεις...γιατι τα δανειστηκε η γαλλικη και η γαλλικη τα μετεφερε στον υπολοιπο κοσμο

αλλα μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας
ουκρανικη συνειδηση υπηρχε ανεκαθεν απο το 1600 περιπου
ουκρανικο κρατος και εννοια ουκρανικη γλωσσα δεν υπηρχε

Nαι αλλα η ουκρανικη αυτη συνειδηση υπηρχε περισσοτερο κοντρα στο πολωνολιθουανικο βασιλειο και οχι στους ρωσους. ( ορθοδοξου που ηθελαν να απελευθερωθουν απο τους καθολικους πολωνους). Και τοτε ηθελαν να ενσωματωθουν στη Ρωσσια περισσοτερο
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Nαι αλλα η ουκρανικη αυτη συνειδηση υπηρχε περισσοτερο κοντρα στο πολωνολιθουανικο βασιλειο και οχι στους ρωσους. ( ορθοδοξου που ηθελαν να απελευθερωθουν απο τους καθολικους πολωνους). Και τοτε ηθελαν να ενσωματωθουν στη Ρωσσια περισσοτερο

Οντως ο ουκρανικός εθνικισμός αναπτύχθηκε τη δεκαετία του 1920 όταν οι Πολωνοί πήγαν να κάνουν εθνοκάθαρση.Π.χ. στο Λβωφ μόνο το 1% των φοιτητών ήταν Ουκρανοί,οι εθνικιστές Πολωνοί του Πιλσούδκι είχαν κάψει εκατοντάδες ορθόδοξες εκκλησίες στο Βολύν κτλ οπότε οι Ουκρανοί τα πήραν στο κρανίο.Απλά οι ακραιφνείς Ουκρανοί εθνικιστές Μπαντέρα κτλ συμμάχησαν με το Χίτλερ.Φυσικά ο Χίτλερ όταν η βέρμαχτ κατέλαβε το Λβωφ έδωσε στους ουκρανούς εθνικιστές 3 πούτσους και 2 καυλιά και δεν τους άφησε να σηκώσουν την ουκρανική σημαία.Οπότε αυτοί έφτιαξαν τον UPA και άρχισαν να σφάζουν Πολωνούς.Εσφαξαν κάπου μισό εκατομμύριο Πολωνούς μέχρι το 1945 για αυτό τώρα στο Λβωφ δεν έχουν μείνει σχεδόν καθόλου Πολωνοί ενώ το 1939 ήταν κατά 80% πολωνική πόλη.Βέβαια και οι Πολωνοί της Armiya Krajowa καθάρισαν αρκετούς Ουκρανούς και το 1947 η κομμουνιστική Πολωνία έδιωξε όλους τους Ουκρανούς(200000) από τα πολωνικά εδάφη σαν αντίτιμο για τα εγκλήματα του UPA.
Πρόσφατα στο Λβωφ ανηγέρθη άγαλμα του Bandera και οι Πολωνοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα.Οι Ουκρανοί αρνούνται όμως οποιαδήποτε συγγνώμη.
Tο ίδιο και οι Πολωνοί αρνούνται να απολογηθούν για τους διωγμούς των Ουκρανών από την Πολωνία θεωρούν οτι ήταν δίκαιη πράξη.
 

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.426
Κριτικές
7
Like
532
Πόντοι
316
Nαι αλλα η ουκρανικη αυτη συνειδηση υπηρχε περισσοτερο κοντρα στο πολωνολιθουανικο βασιλειο και οχι στους ρωσους. ( ορθοδοξου που ηθελαν να απελευθερωθουν απο τους καθολικους πολωνους). Και τοτε ηθελαν να ενσωματωθουν στη Ρωσσια περισσοτερο
διαβασε το λινκ που εβαλα που ειναι η ιστορια και μετα
οι ουκρανοι οπως οι πολωνοι και οι φιλανδοι ηθελαν αυτοδιαθεση και ανεξαρτησια πρωτιστος

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
κλικαρε και δες ακομα μεγαλυτερη ηταν...
δες συνασπισμους και καθε ουκρανια τι πιστευε οτι εχει σαν εθνικα εδαφη


οπου η συγκεκριμενη οντοτητα σαν υμνο ειχε το <η ουκρανια δεν εχει πεθανει ακομα>
ΕΛΕΟΣ!Τι σχεση εχει το Ροστωφ με την Ουκρανια? :2funny:Εμεις εχουμε καλητερα επιχηρηματα αν θελουμε να διεκδικισουμε καποιες επαρχιες του Πακισταν που ειχε παει ο Μεγας Αλεξανδρος  :2funny:παρα οι Ουκρανοι το Ροστωφ  :2funny:
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
Διαβάζω το παρόν θρεντ από την αρχή και έχω φτάσει μέχρι την σελίδα 310, είσαι ο μόνος που λες και επιμένεις ότι ο Ιωσήφ γράφει παραμύθια.Παρόλα που κανείς δεν συντάχθηκε μαζί σου και όλοι πήραν το μέρος του Ιωσήφ.Είχες απόλυτο δίκιο σε όλα αυτά που έγραψες.  
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Για μουναρες δε γραφετε τιποτα. Μονο για ασχετα με το θρεντ θεματα μιλατε. Πατε για καφε καλυτερα να τα πειτε και δωστε ινφο για οσους θελουν να γαμησουν, αλλιως καντε αναλυσεις σ αλλα θρεντς.στραβωνεται ο κοσμος, εκτος κι αν την εχετε δει να ναι το τσαρδι σας μερικοι μερικοι κι εχετε το δικαιωμα να γραφετε οτι γουσταρετε οπου γουσταρετε.
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
εδω δεν συμφωνω μαζι σας,ο δασκαλος ειναι μεγαλος επιστημονας και σοφος.τους τελευταιους 2 μηνες μιλω μαζι του και μπορω να το επιβαιβεωσω οτι εκτος απο μεγαλος πλακατζις ειναι με διαφορα ο καλυτερος ουκρανολογος.κανουμε πλακα με τις μαλακιες που μου γραφουν οι μουνιτσες και που μου αρεσει αμεσως να πιανω την σκεψη τους αμεσως και αυτες προσβαλονται και θυμωνονται.λεει ο δασκαλος μην προσβαλεις και συ τι κοπελες για πουτανες τισ περασες?δεν ειναι οπειες οπειες απο σπιτι απο τζακι ειναι με σπουδες πιανο και ξενες γλωσες χαχαχαχα.δεν καταλαβα που εχει αδικο και που δεν συμφωνηται με τον μεγα ιωσηφ.δεν ειπε οτι γνωριζει κοπελες στα μουσεια,οπερες και γκαλερι χαχαχαχαχ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Για μουναρες δε γραφετε τιποτα. Μονο για ασχετα με το θρεντ θεματα μιλατε. Πατε για καφε καλυτερα να τα πειτε και δωστε ινφο για οσους θελουν να γαμησουν, αλλιως καντε αναλυσεις σ αλλα θρεντς.στραβωνεται ο κοσμος, εκτος κι αν την εχετε δει να ναι το τσαρδι σας μερικοι μερικοι κι εχετε το δικαιωμα να γραφετε οτι γουσταρετε οπου γουσταρετε.
Αυτο λεω κ εγω  :2funny:εχουνε να πανε 10 χρονισ Ουκρανια  :2funny: για Ρωσσια δεν εχουνε παει ποτέ και εχουν και αποψη  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
εδω δεν συμφωνω μαζι σας,ο δασκαλος ειναι μεγαλος επιστημονας και σοφος.τους τελευταιους 2 μηνες μιλω μαζι του και μπορω να το επιβαιβεωσω οτι εκτος απο μεγαλος πλακατζις ειναι με διαφορα ο καλυτερος ουκρανολογος.κανουμε πλακα με τις μαλακιες που μου γραφουν οι μουνιτσες και που μου αρεσει αμεσως να πιανω την σκεψη τους αμεσως και αυτες προσβαλονται και θυμωνονται.λεει ο δασκαλος μην προσβαλεις και συ τι κοπελες για πουτανες τισ περασες?δεν ειναι οπειες οπειες απο σπιτι απο τζακι ειναι με σπουδες πιανο και ξενες γλωσες χαχαχαχα.δεν καταλαβα που εχει αδικο και που δεν συμφωνηται με τον μεγα ιωσηφ.δεν ειπε οτι γνωριζει κοπελες στα μουσεια,οπερες και γκαλερι χαχαχαχαχ
Φυσικα και ειναι αφου μενει Ουκρανια 12-13χρονια!Ολοι οι αλλοι εδω μεσα ειναι ασχετοι :2funny:για τη Ρωσια παντος εμένα Ρωταει αν θελει καποια πληροφορια.
    Μου εδωσε και για σενα μια ιδεα  :2funny: εγω ηθελα να βαλω απλος να σε κατουρισει η πριγγηπισσα μου και μετα να εισαι δενος με ενα λουρακι σκυλου σετη γωνια,να σταζεις τη χρυ βροχη απο την πριγγηπισσα μου και να βλεπεις που θα γαμαω  :2funny:Αυτος μου ειπε να σου βαλω και ενα καροτο στον κώλο  :2funny:
    Κριμα που δεν εισαι Ελλαδα θα πηγαιναμε στα πηδηχτήρια
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Αυτο λεω κ εγω  :2funny:εχουνε να πανε 10 χρονισ Ουκρανια  :2funny: για Ρωσσια δεν εχουνε παει ποτέ και εχουν και αποψη  :2funny:
Ουτε 20 σελιδες δε πρεπει να μεινουν. Καλο θα τα ενα διημερο οφφ για ξεκαθαρισμα στο σαιτ. Να ξαλαφρωσει κι ο σερβερ λιγο..
 

Roben_twn_mudiwn

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2014
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0
Φυσικα και ειναι αφου μενει Ουκρανια 12-13χρονια!Ολοι οι αλλοι εδω μεσα ειναι ασχετοι :2funny:για τη Ρωσια παντος εμένα Ρωταει αν θελει καποια πληροφορια.
   Μου εδωσε και για σενα μια ιδεα  :2funny: εγω ηθελα να βαλω απλος να σε κατουρισει η πριγγηπισσα μου και μετα να εισαι δενος με ενα λουρακι σκυλου σετη γωνια,να σταζεις τη χρυ βροχη απο την πριγγηπισσα μου και να βλεπεις που θα γαμαω  :2funny:Αυτος μου ειπε να σου βαλω και ενα καροτο στον κώλο  :2funny:
Αυτό με το καρότο θα ήθελα πολύ να το δω !! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Enginieros

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2014
Μηνύματα
915
Like
4
Πόντοι
6
Ας επιστρεψουμε  στο θεμα ...

Η μαχη θα δωθει στο νησι των ιπποτων  :dancing:


Μιλαω εδω και καποιο καιρο με μια καλη μουνιτσα ουκρανιδα (skype k με καμερα )που δουλευει σε καλο χοτελ του κιεβου σαν λογιστρια  μου ειπε μαλλον θα παει διακοπες ροδο με μια φιλη κι αν μπορω να ερθω...να βρεθουμε!!!για να δουμε......σπονσορινκ διακοπων δε παιζει με την συγκεκριμενη γιατι δεν εχει τεσταρηστει!

Βεβαια θελει να ερθει κ η αλλη ουκρανιδα μου ελλαδα :2funny:

Με ελλεινιδες δεν ασχολουμαι.. :jerking: ειπα σε μια μουναρα εδω (για πλακα) παμε ντουμπαι κ με εκλασε  :headbang:..μετα την ειδα με ενα μπαρμανι μουσατο μαυριδερο λετσο!!!θα την παει στο εξωτικο κατσικοχωρι ))))))


Σλαβιδια ρε μονο


Καμμια ελλεινιδα δεν θα σου πει ελα θα ειμαι διακοπες εκει.....





 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    128 KB · Εμφανίσεις: 36

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ουτε 20 σελιδες δε πρεπει να μεινουν. Καλο θα τα ενα διημερο οφφ για ξεκαθαρισμα στο σαιτ. Να ξαλαφρωσει κι ο σερβερ λιγο..
Γ αυτο τους ειπα και κανανε το αλλο Thread που εχουνε γεμισει με φωτογραφιες ακτεβασμενες απο το ιντερνετ  :jerking: αλλα γραφουνε κ εδω  :jerking:
  Παντος δεν εχουνε καμια σχεση με την πραγματικοτητα γιατι απλουατα δεν πηγαινουν εκει  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ας επιστρεψουμε  στο θεμα ...

Η μαχη θα δωθει στο νησι των ιπποτων  :dancing:


Μιλαω εδω και καποιο καιρο με μια καλη μουνιτσα ουκρανιδα (skype k με καμερα )που δουλευει σε καλο χοτελ του κιεβου σαν λογιστρια  μου ειπε μαλλον θα παει διακοπες ροδο με μια φιλη κι αν μπορω να ερθω...να βρεθουμε!!!για να δουμε......σπονσορινκ διακοπων δε παιζει με την συγκεκριμενη γιατι δεν εχει τεσταρηστει!

Βεβαια θελει να ερθει κ η αλλη ουκρανιδα μου ελλαδα :2funny:

Με ελλεινιδες δεν ασχολουμαι.. :jerking: ειπα σε μια μουναρα εδω (για πλακα) παμε ντουμπαι κ με εκλασε  :headbang:..μετα την ειδα με ενα μπαρμανι μουσατο μαυριδερολετσο!!!!


Σλαβιδια ρε μονο


Καμμια ελλεινιδα δεν θα σου πει ελα θα ειμαι διακοπες εκει.....
Ετοιμαζω το καινουργιο βιντεακι μου για της Ελεηνιδες  :2funny: ποιο μουσάτο λετσο? :2funny:Εδω του Παπαχρόνη γραφανε  :2funny: και τον θαυμάζαν τα ζωα οι Ελεηνιδες :2funny:
 

Enginieros

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2014
Μηνύματα
915
Like
4
Πόντοι
6
Ετοιμαζω το καινουργιο βιντεακι μου για της Ελεηνιδες  :2funny: ποιο μουσάτο λετσο? :2funny:Εδω του Παπαχρόνη γραφανε  :2funny: και τον θαυμάζαν τα ζωα οι Ελεηνιδες :2funny:


Αναμενουμε  βιντεο κραξε ελλεινιδες και μουσατους πυρφορους!!!!!!  :rockon:
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
RIGA - The free trade area between Ukraine and the European Union will launch from Jan. 1, 2016, according to a final statement issued by the attendees of the Eastern Partnership summit.
22/5/15
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Κοιταξτε πως ξεφορτωνουν τις βαλιτσες... Αμ το φορτηγο;  Μες στην τεχνολογία και στον εξυχρονισμο οι μπαγασιδες.....
Θα μου πει καποιος.... Εδώ στην Οδησσο στις τοπικές πτησεις έχουν ακομα τρακτρέρ με καρότσα, και παραλαβή κατευθείαν από την καρότσα....   :2funny:
 

Συνημμένα

  • cargo ukraine.jpg
    cargo ukraine.jpg
    274,3 KB · Εμφανίσεις: 21
  • cargo ukraine.jpg
    cargo ukraine.jpg
    274,3 KB · Εμφανίσεις: 23

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom