Νέα

Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για Ουκρανίδες μουνάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Ακριβως ετσι ειναι.Αν καποιος θελει καθαρα ξανθιες Ρωσσιδες που δεν εχουνε καμια επυμηξια με τιποτ'αλλο καλη λυση ειναι η Βόλογκντα (700 χλμ. απο Αγια Πετρουπολη) ή ακομα καλητερα το Αρχανγκελσκ βεβαια εκει πας μονο με αεροπλανο ή με τρενο κοντα 2 μερες ταξηδι.Εννοειται το Αρχανγκελσκ μονο καλοκαιρι γιατι ειναι πολυ βορεια και το χειμωνα κανει ψωφοκρυο

Και Αρχανγκελσκ εχω παει και Σεβεροντβινσκ και πιο πανω στο Μουρμανσκ (για δουλειες παντα οχι για γκομενες). Απλα να σημειωσω οτι ειναι μικρες πολεις για δεδομενα Ρωσιας, κατι σα να παει ξερωγω Γαλλος να ψαχνει γκομενα στη Χαλκιδα ας πουμε και να σου πω και την αληθεια στο Αρχανγκελσκ δε πολυειδα και νεο κοσμο. Και ειναι πραγματικα τερμα θεου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Και Αρχανγκελσκ εχω παει και Σεβεροντβινσκ και πιο πανω στο Μουρμανσκ (για δουλειες παντα οχι για γκομενες). Απλα να σημειωσω οτι ειναι μικρες πολεις για δεδομενα Ρωσιας, κατι σα να παει ξερωγω Γαλλος να ψαχνει γκομενα στη Χαλκιδα ας πουμε και να σου πω και την αληθεια στο Αρχανγκελσκ δε πολυειδα και νεο κοσμο. Και ειναι πραγματικα τερμα θεου.
Μουρμανσκ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ερχονται οι Ρωσσοι ναυτικοι με τα λεφτα και της εχουνε κακομαθει παρα πολυ.Το Αρχανγκελσκ δεν ειναι και τοσο μικρη πολη εχει πανω απο 300.000 κατοικους και εχει καμια 10αρια πανεπηστημια και μπορεις να καμακωσεις πανευκολα η Χαλκιδα δεν πρεπει να εχει ουτε 40.000 το μεγαλο αρνητικο ειναι οτι εκει δεν μπορεις να πας με αυτοκινητο (θεωρειτικα γινεται στην πραξη ομως ειναι αδυνατον!) το αμαξι παιζει πολυ μεγαλο ρολο παντου.Το Αρχανγκελσκ εχει και διεθνες αεροδρομιο βεβαια ειναι μικροτερο ακομα και απο του Κισινιωφ!Περσι πεταξα μεσω Αρχανγκελσκ οταν πηγα Ναριν-Μαρ.Ο καιρος ειναι λιγακι πιο κρυος απο την Αγια Πετρουπολη 3-4 βαθμους.Για το καλοκαιρι  ειναι ενας πολυ καλος προορισμος οτι πρεπει εδω μπορει να κανει και 25-26 βαθμους και να μας ψησει εκει πανω απο 22-23 πολυ σπανια να κανει.Οι γκομενες ειναι αγαμητες μεχρι αηδιας γιατι οι εκει αντρες ειναι χειροτεροι ακομα και απο αυτους της Αγιας Πετρουπολης.
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.287
Κριτικές
8
Like
2.092
Πόντοι
266
Έβγαινα κάποτε μέ Μοσχοβίτισα. Έλεγε όντως κάτι υπεροπτικά γιά άλλες πρώην ΕΣΣΔ χώρες αλλά καί επαρχία Ρωσίας. Ατομικά ήταν ή πιό ενδιαφέρουσα καί μοντέρνα Ρωσίδα πού είχα γνωρίσει πάντως. Είχε αρκετά δυτικότροπο προφίλ & χιούμορ, όχι λαμογιές, έκανε δώρα. Ενδιαφέρουσες βρήκα καί τίς Λευκορωσίδες, αλλά τσαμπουκαλούδες. Πιό πολυ μού άρεσε ή νοοτροπία πού είχαν κοπέλες από Σιβηρία, ειδικά πρός Άπω Ανατολή. Γλυκιές. Από κάτι μέρη όπως Ταμπόβ καί Βαρόνις ήταν πιό σκληρές & αντιδραστκές. Όπως καί από Καζάν.
Αυτη η νοοτροπια εχει πολυ βαθιες ριζες και ειναι απο τον καιρο της CCCP που δεν μπορουσες να πας και να μεινεις σε οποια πολη θελεις και αν ησουν προτευουσιανος η επαρχιωτης ηταν για παντα και δεν αλλαζε παρα σε πολυ λιγες και εξαιρετικες περιπτωσεις . Αυτο εκανε τους μοσχοβιτες υπεροπτες και υποδιεστερους τους επαρχιωτες . Με την διαλυση της CCCP η Μοσχα τραβηξε πανω της το μεγαλυτερο μερος τον επενδυσεων και τον αναπτυξιακων προγραμματων . Μεχρι την εκλογη του Πουτιν η επαρχια ηταν απομονωμένοι και σε διαλυση . Η Μοσχα λοιπον ηταν κρατος εν κρατει και εκανε τους μοσχοβιτες να φερονται ετσι λες και ηταν αλλη ρατσα και φυλη απο τους υπολοιπους ρωσους . Ηταν αγενεις οχι μονο με τους ρωσους αλλα και με ολους τους ξενους . Tα τελευταια χρονια το φαινομενο εξαλείφεται σταδιακα .
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Είχα μείνει εκεί πριν αρκετά χρόνια (πρέπει να είχε πρωτοανοίξει τότε). Απλά φανταστικό ξενοδοχείο!!!
Γειά σου Φίλε!

Απο καλοκαίρι σε ανατολική χώρα δεν έχω καθόλου άποψη! Ελπίζω να περνας καλά και να μας πεις εντυπώσεις και πληροφορίες για όσους είμαστε πίσω και (λόγω φόρτου εργασίας) δεν μπορούμε να ταξιδέψουμε! Πάντος λογικά θα διάβασες αυτά που έλεγα πέρσι τον Δεκέμβριο απο Κίεβο! Το σκηνικό κάπως έτσι είναι με τη μόνη διαφορά πως οι ντέβουσκες λόγω θέρους μπορεί να είναι πιο θετικές...Και μιλάω πάντα για καμάκι! Τα υπόλοιπα απο τους άλλους...

Τώρα για τις πληροφορίες που δίνει ο καθένας πρόσεξε διότι αν κάνουμε αναγωγή στα ξενοδοχεία και πούμε οτι δίνουν παρόμοιες συμβουλές και στα υπόλοιπα, θα έχεις θεματάκι... ;) :2funny:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Όσο για τις Μοσχοβήτισες.... πως γίνεται να έχουμε τόσες πόλεις της Ρωσίας κυρίως πέρσι και φέτος και πλην της Μόσχας και της Αγ. Πετρούπολης να μην έχω(και οι φίλοι μου) καν κάνει γνωριμία με Ρωσίδα άλλης πόλης πλήν των δύο μεγαλύτερων :think: :think: :think:... Η μήπως είναι μαλακισμένες για κάποιους επιδή δεν κάθονται με φτηνοδώρα(όχι οτι εμένα μου κόστισαν τίποτα :rockon:)....Μήπως μαλακισμένες είναι όλες οι άλλες???

Φέτος έχει γίνει το BIG BANG!!! Μας την πέφτουν απο παντου!!!!---> Yekaterinemburg,Rostov,Samara,Perm,Krasnodar,Ufa,Chiliabinsk,Penza,Tula,Yaroslav,Kirov,Nyzny Novgorad.... και πολλές άλλες πόλεις...
Αλλά "φως" στο πουλί μας δεν βλέπουμε απο τις επαρχίες τους!
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.287
Κριτικές
8
Like
2.092
Πόντοι
266
Οι πραγματικες μοσχοβιτισες κανουν δωρα αρκει να σε γουσταρουν
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μαλακες κουβαλαμε καθε μερα κατι μουνες απο Αυστραλια και Νιου Ζηλαντ,τι ουκρανες και ρωσσιδες και μαλακιες μου λετε....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Οι πραγματικες μοσχοβιτισες κανουν δωρα αρκει να σε γουσταρουν
Ναι αλλα πραγματικες Μοσχοβιτισες απο αυτες που λενε οτι ειναι Μοσχοβιτισες ειναι μια  στις 10 ολες οι αλλες ειναι απο καπου αλλου και οι περισσοτερες μπορει να εχουνε πεταξει καπου μεσω Μοσχας και εχουνε παει μονο στο αεροδρομιο της Μοσχας :2funny:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Μαλακες κουβαλαμε καθε μερα κατι μουνες απο Αυστραλια και Νιου Ζηλαντ,τι ουκρανες και ρωσσιδες και μαλακιες μου λετε....
ξερω σε ποιο καραβι εισαι. :grin: :grin:
α ενα πραγμα που αναγνωριζω στον ρολογα ειναι οτι τουλαχιστον ειναι ειλικρινης γιατι δεν πουλαει φουμαρα οτι γαμαει αβερτα σε αντιθεση με καποιους αλλους.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Οι πραγματικες μοσχοβιτισες κανουν δωρα αρκει να σε γουσταρουν
:2funny: :2funny: :2funny: Το πιο ακριβό δώρο που μου έκανε Ποτέ Ρωσίδα!Και βέρα Μοσχοβίτησα(μόνο αυτές κάνουν δώρα... :2funny:)
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    147,9 KB · Εμφανίσεις: 40

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Ναι αλλα πραγματικες Μοσχοβιτισες απο αυτες που λενε οτι ειναι Μοσχοβιτισες ειναι μια  στις 10 ολες οι αλλες ειναι απο καπου αλλου και οι περισσοτερες μπορει να εχουνε πεταξει καπου μεσω Μοσχας και εχουνε παει μονο στο αεροδρομιο της Μοσχας :2funny:
δηλαδη οι επαρχιωτισες της ρωσιας δημητρακη το παιζουν μοσχοβιτισες? :rolleyes:
ντρεπονται να πουν οτι ειναι απο μια πολη της επαρχιας?δεν το καταλαβαινω αυτο.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
:2funny: :2funny: :2funny: Το πιο ακριβό δώρο που μου έκανε Ποτέ Ρωσίδα!Και βέρα Μοσχοβίτησα(μόνο αυτές κάνουν δώρα... :2funny:)
για την ιστορία μετά απο λίγο καιρό μια άλλη Ρωσίδα που πετούσε λεφτά στο δρόμο μου έδινε 100€ για το παραπάνω μπιχλιμπίδι αλλα αρνήθικα λόγω συναισθηματικής αξίας... :jerking: κάνω περιστασιακά...
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
δηλαδη οι επαρχιωτισες της ρωσιας δημητρακη το παιζουν μοσχοβιτισες? :rolleyes:
ντρεπονται να πουν οτι ειναι απο μια πολη της επαρχιας?δεν το καταλαβαινω αυτο.
Ναι ο πορνομετανάστης είναι ειδικός να πεί! Εδώ αυτό που βλέπω απο τις επαρχιώτησες είναι η παντελείς  έλλειψη εμπιστοσύνης, η επιφυλακτικότητα, άσχημοι τρόποι, πονηριά σε κάθε κίνηση και διάθεση αντιπαράθεσης στο λόγο τους...
Αν προχωρήσει λίγο η γνωριμία βγάζουν προβλήματα και κάνουν κουτοπονηριές...
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Υπάρχει κάποιο σάιτ στη Ρωσία που να δίνει πονηρές συμβουλές στις Ρωσίδες πως να τη βγάζουν τσάμπα στις διακοπές τους...?
2 ντέβουσκες γνωρίστικαν πριν ένα μήνα μέσω ίντερνετ και αποφάσισαν να έρθουν διακοπές Ρόδο μαζί..
Τις έβγαλα έξω και ήταν συνέχεια απαιτήσεις αλλά δεν τους έκανα χατήρια αλλά δεν θέλαν να με ξεκόψουν όταν είδαν το αυτοκίνητο και ότι δεν πλήρωνα πουθενά...
Μέχρι και κάρτα στο κινητό θέλαν να τους βάλω... αλλά τους είπα οτι θα τις παίρνω εγώ τηλέφωνο! Ενώ φασωνόταν η μια δεν με άφηνε να χουφτώσω και έτσι την γύρισα άρον άρον πίσω...
Μετά απο 2 μέρες ήταν με έναν 40αρη έξω! Όσο την είδα δεν ήταν καν χέρι χέρι...
Απο που κι ως που πέρνουν τέτοιο θάρρος και έχουν τέτοιες απαιτήσεις???

 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Υπάρχει κάποιο σάιτ στη Ρωσία που να δίνει πονηρές συμβουλές στις Ρωσίδες πως να τη βγάζουν τσάμπα στις διακοπές τους...?
2 ντέβουσκες γνωρίστικαν πριν ένα μήνα μέσω ίντερνετ και αποφάσισαν να έρθουν διακοπές Ρόδο μαζί..
Τις έβγαλα έξω και ήταν συνέχεια απαιτήσεις αλλά δεν τους έκανα χατήρια αλλά δεν θέλαν να με ξεκόψουν όταν είδαν το αυτοκίνητο και ότι δεν πλήρωνα πουθενά...
Μέχρι και κάρτα στο κινητό θέλαν να τους βάλω... αλλά τους είπα οτι θα τις παίρνω εγώ τηλέφωνο! Ενώ φασωνόταν η μια δεν με άφηνε να χουφτώσω και έτσι την γύρισα άρον άρον πίσω...
Μετά απο 2 μέρες ήταν με έναν 40αρη έξω! Όσο την είδα δεν ήταν καν χέρι χέρι...
Απο που κι ως που πέρνουν τέτοιο θάρρος και έχουν τέτοιες απαιτήσεις???
απο εσενα που δεν τις εδιωξες με τις κλωτσιες απο την πρωτη στιγμη.ουτε λεπτο δεν καθεσαι παραπανω με δαυτες.πας για παιχνιδι αλλου.δεν εχεις ακουσει την παροιμια "δωσε θαρρος στο χωριατη και θα σε κανει αγωγιατη"?
ρωτας εδω τι επρεπε να κανεις?και λες μετα για πυρφορους της ροδου??τεσπα στα ειχα πει παλια εσυ οτι θελεις κανε.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ηταν απο Σαμάρα! Η μια δήλωνε ηθοποιός σε ένα μικρό θέατρο ...
3 μέρες βγαίναμε και μετά απο κάθε συνάντηση είχα βαρύ πονοκέφαλο!!!
Στη τρίτη ήθελε να τη πάω βραδιάτικα σε ένα μέρος 40 χλμ μακριά ....
Την πήγα ξενοδοχείο τελικά....
Ακόμα κλαίω το χρόνο μου και κάτι μικροέξοδα για τη ξεκολιάρα....
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Ηταν απο Σαμάρα! Η μια δήλωνε ηθοποιός σε ένα μικρό θέατρο ...
3 μέρες βγαίναμε και μετά απο κάθε συνάντηση είχα βαρύ πονοκέφαλο!!!
Στη τρίτη ήθελε να τη πάω βραδιάτικα σε ένα μέρος 40 χλμ μακριά ....
Την πήγα ξενοδοχείο τελικά....
Ακόμα κλαίω το χρόνο μου και κάτι μικροέξοδα για τη ξεκολιάρα....
πρωτον γιατι ποσταρεις εδω για ρωσιδες??εχει αναλογο θρεντ.
δευτερον σε γκομενες που σου συμπεριφερονται ετσι εσυ τις κανεις βολτες αντι να τις διωξεις απο το πρωτο δευτερολεπτο?????
τουλαχιστον μπας και μαθεις απο το παθημα σου.
και το καλοκαιρι καποια στιγμη φευγει.δεν εχεις χρονο για χασιμο ουτε λεφτα φυσικα...
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Ναι ο πορνομετανάστης είναι ειδικός να πεί! Εδώ αυτό που βλέπω απο τις επαρχιώτησες είναι η παντελείς  έλλειψη εμπιστοσύνης, η επιφυλακτικότητα, άσχημοι τρόποι, πονηριά σε κάθε κίνηση και διάθεση αντιπαράθεσης στο λόγο τους...
Αν προχωρήσει λίγο η γνωριμία βγάζουν προβλήματα και κάνουν κουτοπονηριές...


Κατι ξερουν οι ρωσοι που τις εχουν ταραξει στη σφαλιαρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom