Νέα

Οι μαύρες πίσω από Δημαρχείο Αθήνας/Βαρβάκειο Αγορά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ray
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 427K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)
Εγγρ.
8 Μαΐ 2012
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Μάλλον συμφωνώ.

Πως όμως αρκετές απ' αυτές μιλάνε σχετικά καλά αγγλικά?

Η επισημη γλωσσα στην Γκανα και Νηγηρια ειναι η αγγλικη  και οι δυο χωρες εχουν υπαρξει στο προσφατο παρελθον βρετανικες αποικιες.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
H διακριση μεταξυ Τζαμαικανης η Νιγηριανης μαυρουλας τι νοημα εχει; Αλλωστε ο μαυρος πληθυσμος της Βορειου και Νοτιου Αμερικανικης ηπειρου προεκυψε απο την εξαγωγη-εισαγωγη σκλαβων απο τη  Δυτικη Αφρικη.
Σ'οποια μαυρουλα κι'αν κανεις την ανοητη ερωτηση: "Απο που εισαι;" και σε δει καπως μπρουκλη το "from Jamaica" θα στο πουνε στο 90% των περιπτωσεων για να φαινονται πως ειναι ταχα καπως πιο εξωτικες.
Τα κυκλωματα ομως που εμπορευονται τις μαυρουλες στην χωρα μας, δραστηριοποιουνται σχεδον αποκλειστικα στην Νιγηρια οπου υπαρχει απιστευτη εγκληματικοτητα, ενω υπαρχουν και ορισμενες που προερχονται απο την Γκανα αλλα αυτες ειναι λιγοτερες συγκριτικα με τις Νιγηριανες.
Μια απο αυτες που ετυχε να γνωρισω παρακολουθουσε ενα βιντεο στο U Tube οπου ενας φουκαρας που εκλεψε ενα βραχιολι πετροβοληθηκε στην μεση του δρομου απο τους περαστικους κι'αφου τον ζαλισαν και τον ματωσαν με τις πετριες που τουχαν ριξει του πεταξαν και καμια δεκαρια κασονια πανω του και του βαλανε φωτια καιγοντας τον ζωντανο.
Καθως η μαυρουλα τοβλεπε και χαχανιζε την ρωτησα "Καλα ετσι κανετε εσεις με τα κλεφτρονια στην χωρα σας;" και μου απανταει"Φυσικα και ετσι κανουμε αν τυχει και ο αλλος πιαστει στα πρασα. Δεν το πιστευεις; Τι νομιζεις πως εχει αξια η ανθρωπινη ζωη στην Νιγηρια;" Σημειωτεον οτι ο πατερας της ειναι αστυνομικος και το οπλο εκει το χρησιμοποιουν οι αστυνομικοι για αφορμες που κανεις εδω δεν θα μπορουσε ποτε να διανοηθει.  Ετυχε μαλιστα να μου δειξει δυο φορες νταβαντζηδες Νιγηριανους στην Αχαρνων απο αυτους που φερνουν στην Ελλαδα απο καμια 20ρια κοπελες τον χρονο, ολες τους προερχομενες απο την Νιγηρια. Την Τζαμαικανη ποιος να την φερει εδω;
ναι συμφωνω αλλα δεν ειναι το ιδιο η μαυρουλα απο την αφρικη ή η μαυρουλα απο χωρα της αμερικανικης ηπειρου ή καραβαικης ! οπως αναφερεις εδω στην ελλαδα ολες αυτες που κανουν πιατσα ειναι κατα 90 της 100 απο νηγηρια και 10 της 100 απο γκανα !
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.179
Κριτικές
86
Like
3.976
Πόντοι
5.015
[quote author=nixtoperpatitis  link=topic=76.msg3943290#msg3943290 date=1342650849]
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ , ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ .... ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΤΙ ΑΡΩΣΤΙΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ , ΤΟ AIDS ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟΛΟΓΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ .... ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ.... ΟΠΟΥ ΜΑΥΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΑ , ΣΕΧ ΚΑΠΟΤΑ , ΠΙΠΑ ΚΑΠΟΤΑ , ΓΛΩΣΣΟΦΙΛΟ ΚΑΠΟΤΑ ... ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
[/quote]

:2funny: :2funny: :2funny: Πώς γίνεται αυτό; Περνάς την καπότα στη γλώσσα; :2funny: :2funny: :2funny: Απλά ΔΕ ΔΙΝΕΙΣ γλωσσόφιλο σε μαύρη ούτε κατά διάνοια...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
[quote author=nixtoperpatitis  link=topic=76.msg3943271#msg3943271 date=1342650358]
       Ο Σελασιέ, ως Ρας Ταφάρι, θεωρήθηκε επισήμως μετενσάρκωση του Ιησού και απευθείας απόγονος της δωδέκατης φυλής του Ισραήλ και, με βάση το προφητικό βιβλίο της Αποκάλυψης, της Καινής Διαθήκης, ο Μεσσίας που θα οδηγήσει τους λαούς της Αφρικής και της αφρικανικής διασποράς στη Σιών και την ελευθερία.
[/quote]
URL]]
 

AmInoT(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
36
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
σε όποιον λείπουν οι μαυρούλες ας περάσει μια βόλτα από το Μετάξι, το περασμένο Σάββατο βράδυ πέτυχα τέσσερις σε τρία διαφορετικά σπίτια. Τίμησα τις δύο, με ένα εικοσαρικάκι πέρασα ωραία και τζάμπα...μέχρι και τα τηλ. μου έδωσαν. 'Οποιος θέλει πιο κυριλέ καταστάσεις ας στείλει pm για να λάβει τηλέφωνα από την ικανοποιητική συλλογή μου :sunglasses: Ζήτω οι μαύρες κωλάρες!!!!! Κάτω οι άσπροι ζελέδες  :kissass:
 

AmInoT(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
36
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
αν πάντως έχετε ξεμείνει προσωρινά από φράγκα ρίχτε μια ματιά σε αυτό, με μέτρο όμως... ;)

p.s παίδες όσοι μου στείλατε pm λίγη υπομονή plz και θα επανέλθω.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
σε όποιον λείπουν οι μαυρούλες ας περάσει μια βόλτα από το Μετάξι, το περασμένο Σάββατο βράδυ πέτυχα τέσσερις σε τρία διαφορετικά σπίτια. Τίμησα τις δύο, με ένα εικοσαρικάκι πέρασα ωραία και τζάμπα...μέχρι και τα τηλ. μου έδωσαν. 'Οποιος θέλει πιο κυριλέ καταστάσεις ας στείλει pm για να λάβει τηλέφωνα από την ικανοποιητική συλλογή μου :sunglasses: Ζήτω οι μαύρες κωλάρες!!!!! Κάτω οι άσπροι ζελέδες  :kissass:
τυπε μηπως το τα τηλ που σου εδωσαν ειναι αυτα?
210-7239.945
210-5212054
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny:
εγραψες για ακομη μια φορα φιλε !!!!   :rockon: :rockon:αυτα ειναι τηλεφωνα για aids !!!  :fuck2:
:grin:
γιαυτο το ειπα δικε μου
μηπως του εδωσαν τηλ του κεελπνο και δεν καταλαβε το υπονοουμενο ο τυπος :grin:
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
24
Πόντοι
16
τυπε μηπως το τα τηλ που σου εδωσαν ειναι αυτα?
210-7239.945
210-5212054
ενταξει εγω πιστευω οτι αυτα ειναι τυχερα δεν σημαινει οτι επειδη πας κ με μαυρη ειναι σιγουρο πως θα κολλησεις και κατι,ουτως η αλλως βαζεις καποτα...κ δινεις πονο :fuck2:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.548
Πόντοι
3.656
ενταξει εγω πιστευω οτι αυτα ειναι τυχερα δεν σημαινει οτι επειδη πας κ με μαυρη ειναι σιγουρο πως θα κολλησεις και κατι,ουτως η αλλως βαζεις καποτα...κ δινεις πονο :fuck2:
Αν όποιος πήγαινε με μαύρη κόλλαγε, εγώ θα ήμουν μακαρίτης, γιατί έχω πάρει πάνω από τριάντα μαυρούλες, συνήθως από Νιγηρία - Γκάνα.
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Αν όποιος πήγαινε με μαύρη κόλλαγε, εγώ θα ήμουν μακαρίτης, γιατί έχω πάρει πάνω από τριάντα μαυρούλες, συνήθως από Νιγηρία - Γκάνα.
απο ανγκολα θελω τυποι μου :grin:  πεστε μου εχει μαυρακια απο ανγκολα :bigdick: στη πιατσα 
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Απόψε (Πέμπτη βράδυ) περί τις 12:30 η Πατησίων που τη διέτρεξα με τη μοτο από Ιθάκης μέχρι τέρμα είχε καμιά 10ριά μαυρούλες που τη ψάχνανε τη δουλειά.
Σπαρμένες σ' όλο το μήκος.
Είχε και στρουμφ όμως, οπότε ήταν στην τσίλια, με την ψυχή στο στόμα.
 

AmInoT(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
36
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε apolyto_arseniko πραγματικά κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι οι μαυρούλες που δουλεύουν στην Αθήνα έχουν HIV, είναι βρωμιάρες κ.λ.π. Δεν μπορώ να στο αποδείξω βέβαια, θα έπρεπε να έχεις τις εμπειρίες μου για να καταλάβεις... ίσως θα μπορούσες να μου πεις τις εμπειρίες σου με μαύρες, να σου πω κι εγώ για να βοηθηθούμε κι οι δυο. Τέσπα, απλά λέω ότι αν είσαι λίγο καπάτσος, δείξεις πραγματικό ενδιαφέρον και τις δεις όπως πραγματικά είναι τότε θα περάσεις καλά μαζί τους. Είναι μετανάστριες που πουλιούνται γιατί δεν έχουν αλλή λύση αλλά και πηγαίνουν στην εκκλησία πολύ συχνότερα από τις ξαδέλφες μας. Βέβαια το θέμα δεν είναι αυτό, στο κάτω κάτω μπορεί σε κάποιον να κάτσει κι η εξαίρεση. Το θέμα είναι οτι όπως σου είπα τις προάλλες στο Μετάξι με ένα ψωρό δεκάρικο πήρα χωρίς βιασύνες μια γκομενάρα στα όρια του gfe...Μου έκατσε αλλά ήξερα και πως να μιλήσω τη ''γλώσσα της''...
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
απο ανγκολα θελω τυποι μου :grin:  πεστε μου εχει μαυρακια απο ανγκολα :bigdick: στη πιατσα   
εχω παει ανγκολα πριν 2 χρονια.στην πρωτευουσα λουαντα. ωραιο μερος για οσους λατρευουν τα μαυρακια !!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.548
Πόντοι
3.656
Προς τους εραστές της μαύρης σάρκας. Σήμερα, ώρα 13.00 έκανα αυτοψία στη διασταύρωση Σωκράτους με Χαλκοκονδύλη και υπήρχαν στημένα στο φανάρι 3 μαυράκια, νεαρά, κοντούλικα, αλλά δεν είχαν και τίποτα το ιδιαίτερο επάνω τους, οπότε δεν τις προτίμησα. Το αναφέρω, γιατί μάλλον δειλά - δειλά ξαναεμφανίζονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom