Νέα

Οι γιατροί είναι πονηροί...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
Είναι γνωστό τι μουνοπανα είναι οι γιατροι οι περισσότεροι εννοώ από αυτούς που έχουν την δυνατότητα να γαμησουν οικονομικά τον ασθενή όχι τα γιατρουδακια που μοχθούν για την επιβίωση αλλά γνωρίζοντας ποσό μουνοπανο είμαι και εγώ και άλλοι για το χρήμα παραδέχομαι ότι αν ήμουν στην θέση τους θα έκανα πολύ χειρότερα .Η μονη μας διαφορά είναι ότι αυτοί είναι μορφωμένοι και απολαμβάνουν ένα αυταπόδεικτο κύρος στον κοινωνικό περίγυρο που οι περισσότεροι δεν αξίζουν σαν άνθρωποι
επισης θεωρουνται και καλοι γσμπροι…
ειχα φιλαρακι παλια πουλαγε τρελη παπατζα σε γκομενες οτι ειναι γιατρος, τον εβλεπαν ολες σα ξερολουκουμο για γαμπρο, πηδαγε αβερτα αυτος και μετα την εκανε κανονικα…
αυτα βεβαια την προηγουμενη χιλιετια, σημερα δεν συγκινειται καμμια με το πτυχιο,, αν δεν δειξεις Ε1 και Ε9.
Επιπλεον τωρα με τα σοσιαλ ξερει η αλλη και τι χρωμα βρακι φορας, δεν πουλιεται η παπατζα ευκολα πλεον, πρεπει να εισαι καλλιτεχνης
:confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.615
Like
14.015
Πόντοι
3.656
επισης θεωρουνται και καλοι γσμπροι…
ειχα φιλαρακι παλια πουλαγε τρελη παπατζα σε γκομενες οτι ειναι γιατρος, τον εβλεπαν ολες σα ξερολουκουμο για γαμπρο, πηδαγε αβερτα αυτος και μετα την εκανε κανονικα…
αυτα βεβαια την προηγουμενη χιλιετια, σημερα δεν συγκινειται καμμια με το πτυχιο,, αν δεν δειξεις Ε1 και Ε9.
Επιπλεον τωρα με τα σοσιαλ ξερει η αλλη και τι χρωμα βρακι φορας, δεν πουλιεται η παπατζα ευκολα πλεον, πρεπει να εισαι καλλιτεχνης
:confused::confused:
το αντίθετο συμβαίνει μαν

τώρα με τα σόσιαλ η παπάτζα πάει σύννεφο...ξέρεις πόσοι άφραγκοι φτωχομπινέδες μαζεύουν λεφτά για 2-3 ακριβά πράγματα που χτυπάνε...βγάζουν και 2-3 φώτο από ''καλά'' μαγαζιά και το παίζουν μεγιστάνες το βράδυ και το πρωί πάνε στην εταιρεία που τους γαμάει τα εσώψυχα 12 ώρες για 1000 ευρώ?

οι γκόμενες (οι περισσότερες) είναι ευκολόπιστες...τα κουτάκια που κάνουν τσεκ είναι του κώλου....τουλάχιστον για αρχική εντύπωση...τώρα αν τον ζήσει τον φτωχομπινέ θα τον καταλάβει...αλλά θα την έχει φάει ήδη....και φυσικά και επειδή αυτή θα είναι πιο φτωχή από αυτόν...τι να του πει?
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
το αντίθετο συμβαίνει μαν

τώρα με τα σόσιαλ η παπάτζα πάει σύννεφο...ξέρεις πόσοι άφραγκοι φτωχομπινέδες μαζεύουν λεφτά για 2-3 ακριβά πράγματα που χτυπάνε...βγάζουν και 2-3 φώτο από ''καλά'' μαγαζιά και το παίζουν μεγιστάνες το βράδυ και το πρωί πάνε στην εταιρεία που τους γαμάει τα εσώψυχα 12 ώρες για 1000 ευρώ?

οι γκόμενες (οι περισσότερες) είναι ευκολόπιστες...τα κουτάκια που κάνουν τσεκ είναι του κώλου....τουλάχιστον για αρχική εντύπωση...τώρα αν τον ζήσει τον φτωχομπινέ θα τον καταλάβει...αλλά θα την έχει φάει ήδη....και φυσικά και επειδή αυτή θα είναι πιο φτωχή από αυτόν...τι να του πει?
ναι οκ, εννοω δεν μπορεις να βγαινεις να δηλωνεις γιατρος γιατι στην πεφτουν σε dt ολοι οι γνωστοι και φιλοι οτι εισαι απατεωνας.
οτι μπορει να δειχνεις μια ψευτικη εικονα πλουτου και χλιδης, προφανως και γινεται.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.615
Like
14.015
Πόντοι
3.656
ναι οκ, εννοω δεν μπορεις να βγαινεις να δηλωνεις γιατρος γιατι στην πεφτουν σε dt ολοι οι γνωστοι και φιλοι οτι εισαι απατεωνας.
οτι μπορει να δειχνεις μια ψευτικη εικονα πλουτου και χλιδης, προφανως και γινεται.
Εμ αυτό λέω δε χρειάζεται να δηλώσει γιατρός...απλά να βγάλει τις σωστές φώτο
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.061
Κριτικές
7
Like
9.798
Πόντοι
1.686
Μην πιστεύετε τις αρχιδιές περί ιατρών που φεύγουν στο εξωτερικό. Ναι έφυγαν κάποιοι. Κάποιοι λίγοι.
Δεν έφυγαν όλοι!
Και μη βγαίνεις εκτός θέματος, δε μιλάμε για άλλα επαγγέλματα τώρα.
Αν και, εγώ έχω την απαίτηση απ' όλους να με σέβονται.
Όποιος δε με σέβεται,με χάνει από πελάτη.


Γιατί φεύγουν στο εξωτερικό οι Έλληνες γιατροί;​


2,552 views Jan 26, 2024


Τα "μεγάλα μυαλά" φεύγουν - 20.000 γιατροί μετανάστες στο εξωτερικό για μια καλύτερη ευκαιρία​

Jun 7, 2023


Εκτιμάται ότι από το 2010 – εποχή που η χώρα μας μπήκε σε καθεστώς μνημονίων και επιτήρησης – και έως σήμερα, 20.000 Έλληνες γιατροί έχουν φύγει στο εξωτερικό, αναζητώντας καλύτερες συνθήκες εργασίας και καλύτερες αμοιβές. Από τότε μέχρι σήμερα η κατάσταση έχει ξεφύγει αρκετά με τους έλληνες γιατρούς να επιλέγουν το εξωτερικό αναζητώντας καλύτερες συνθήκες εργασίας και αφήνοντας το ελληνικό σύστημα να “μαραζώνει” αναγκαστικά, αφού δεν έχουν άλλη επιλογή.


Οι περισσότεροι νοτιο-Ευρωπαίοι ιατροί μεταναστεύουν κυρίως στο Ηνωμένο Βασίλειο, τη Γερμανία, την Ιρλανδία, την Ελβετία, τη Γαλλία, τις σκανδιναβικές χώρες και τελευταία στα Εμιράτα
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.061
Κριτικές
7
Like
9.798
Πόντοι
1.686
Πάνω από 20.000 νέοι γιατροί έφυγαν από την Ελλάδα.

Οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

Η ΝΔ χρηματοδοτείται από τα Ιδιωτικά Κέντρα και υποχρηματοδοτε'ι
το ΕΣΥ , επίτηδες.

Οι τρελόγριες και οι τρελόγεροι εξακολουθούν
να ψηφίζουν ΝΔ !

:2funny: :2funny::2funny:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
Εμ αυτό λέω δε χρειάζεται να δηλώσει γιατρός...απλά να βγάλει τις σωστές φώτο
Ναι ρε τυπε εμεις ομως ειμαστε της παλιας σχολης…
θελουμε να ξεροσταλιαζει το γκομενακι και εσυ να της λες « μωρο εχω μονο 15 λεπτα…φερνουν εναν εικοσαχρονο για μεταμοσχευση, η ζωη του ειναι στα χερια μου, ειναι σημαντικο να παω ηρεμος και ψυχραιμος… θα βοηθησεις?» καθως κατεβαζεις το φερμουαρ.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.061
Κριτικές
7
Like
9.798
Πόντοι
1.686
Αν ένας γιατρός δεν είναι καλός,
ή/και δεν έχει καλή συμπεριφορά,
αυτό μαθαίνεται και τον ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ.

Τι γίνεται με τους Δικαστές που δεν είναι καλοί στη δουλειά τους
και είναι κακοί άνθρωποι ;
ΔΕΝ μπορεί να τους αποφύγει κα΄ποιος, παρά μόνο
αν ζητήσει ΑΝΑΒΟΛΗ με ιατρική βεβαίωση ! :2funny:
:2funny::2funny:

Βέβαια , πρέπει να πας σε έμπειρο δικηγόρο της πιάτσας
να δει τη σύνθεση.
Που να ξέρεις εσύ, ποιος Δικαστής είναι κακός ;:2funny:

Άρα τα πράγματα είναι καλύτερα , για τους γιατρούς.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.615
Like
14.015
Πόντοι
3.656
Ναι ρε τυπε εμεις ομως ειμαστε της παλιας σχολης…
θελουμε να ξεροσταλιαζει το γκομενακι και εσυ να της λες « μωρο εχω μονο 15 λεπτα…φερνουν εναν εικοσαχρονο για μεταμοσχευση, η ζωη του ειναι στα χερια μου, ειναι σημαντικο να παω ηρεμος και ψυχραιμος… θα βοηθησεις?» καθως κατεβαζεις το φερμουαρ.
εγώ δεν είμαι της παλιάς σχολής ρε τύπε


εγώ θέλω να είναι η γκόμενα γιατρός να χειρουργεί και εγώ να κάθομαι στη βίλα της στο καβούρι να την περιμένω να γυρίσει :coffee:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
και στο instagram

αλλά αυτές χρειάζεται να ποστάρουν μόνο κώλο και βυζιά και έγινε η δουλειά
Θα ‘ρθει μια μερα που και οι γιατροι μονο κωλο και βυζια θα ποσταρουν….ή μηπως ηλθε ηδη?:confused:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
εγώ δεν είμαι της παλιάς σχολής ρε τύπε


εγώ θέλω να είναι η γκόμενα γιατρός να χειρουργεί και εγώ να κάθομαι στη βίλα της στο καβούρι να την περιμένω να γυρίσει :coffee:
οταν λες καθομαι, εννοεις στα γονατα καθως της φτιαχνεις τον κηπο?
ή στο γκαραζ που της επισκευαζεις το καμπριο?
γιατι για κατι αλλο..δυσκολο:coffee:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.255
Πόντοι
786
και στο instagram

αλλά αυτές χρειάζεται να ποστάρουν μόνο κώλο και βυζιά και έγινε η δουλειά
μια γιατρός που βάζει φωτο με μαγιό τί είναι; πόσο απελπισμένη;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.615
Like
14.015
Πόντοι
3.656
οταν λες καθομαι, εννοεις στα γονατα καθως της φτιαχνεις τον κηπο?
ή στο γκαραζ που της επισκευαζεις το καμπριο?
γιατι για κατι αλλο..δυσκολο:coffee:
όχι αυτά θα τα κάνει το προσωπικό εγώ θα πίνω μπύρες στην πισίνα και θα την ακονίζω μέχρι να γυρίσει και να μου δώσει το κάμπριο να βγω έξω :sunglasses:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
όχι αυτά θα τα κάνει το προσωπικό εγώ θα πίνω μπύρες στην πισίνα και θα την ακονίζω μέχρι να γυρίσει και να μου δώσει το κάμπριο να βγω έξω :sunglasses:
Κοιτα…με τη συναδελφο εχουμε επειγον ιατρικο συμβουλιο για βαρυ περιστατικο…, θα χρειαστει να μελετησουμε την περιπτωση κανενα διημερο, μου ειπε αν θες να παραγγειλεις και πιτσα.
μην την περιμενεις …θ’ αργησει…:sunglasses::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.615
Like
14.015
Πόντοι
3.656
Κοιτα…με τη συναδελφο εχουμε επειγον ιατρικο συμβουλιο για βαρυ περιστατικο…, θα χρειαστει να μελετησουμε την περιπτωση κανενα διημερο, μου ειπε αν θες να παραγγειλεις και πιτσα.
μην την περιμενεις …θ’ αργησει…:sunglasses::confused:
κράτα τη και 1 βδομάδα εγώ θα φωνάξω κόσμο να κάνω πάρτυ στην πισίνα της :tooth:

απλά πες της να γεμίσει την κάρτα γιατί τελείωσαν τα λεφτά
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306


Γιατί φεύγουν στο εξωτερικό οι Έλληνες γιατροί;​


2,552 views Jan 26, 2024


Τα "μεγάλα μυαλά" φεύγουν - 20.000 γιατροί μετανάστες στο εξωτερικό για μια καλύτερη ευκαιρία​

Jun 7, 2023


Εκτιμάται ότι από το 2010 – εποχή που η χώρα μας μπήκε σε καθεστώς μνημονίων και επιτήρησης – και έως σήμερα, 20.000 Έλληνες γιατροί έχουν φύγει στο εξωτερικό, αναζητώντας καλύτερες συνθήκες εργασίας και καλύτερες αμοιβές. Από τότε μέχρι σήμερα η κατάσταση έχει ξεφύγει αρκετά με τους έλληνες γιατρούς να επιλέγουν το εξωτερικό αναζητώντας καλύτερες συνθήκες εργασίας και αφήνοντας το ελληνικό σύστημα να “μαραζώνει” αναγκαστικά, αφού δεν έχουν άλλη επιλογή.


Οι περισσότεροι νοτιο-Ευρωπαίοι ιατροί μεταναστεύουν κυρίως στο Ηνωμένο Βασίλειο, τη Γερμανία, την Ιρλανδία, την Ελβετία, τη Γαλλία, τις σκανδιναβικές χώρες και τελευταία στα Εμιράτα
Ok τύπε μου. Οk. Ο,τι πουν τα αρχίδια οι δημοσιογράφοι το χάφτουμε αμάσητο.
Εγώ ξέρω προσωπικά ΕΝΑΝ και μόνον ΕΝΑΝ ιατρό, συγγενή μου, που έφυγε στο εξωτερικό. Εσύ ξερεις προσωπικά κανένα;
Τράβα μια βόλτα στα μεγάλα δημόσια ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ των μεγάλων ελληνικών πόλεων. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΕΚΛΑ να καθίσουν οι ΙΑΤΡΟΙ τόσοι που είναι. Και τα μεγάλα ιδιωτικά δεν πάνε πίσω δηλαδή.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
Ok τύπε μου. Οk. Ο,τι πουν τα αρχίδια οι δημοσιογράφοι το χάφτουμε αμάσητο.
Εγώ ξέρω προσωπικά ΕΝΑΝ και μόνον ΕΝΑΝ ιατρό, συγγενή μου, που έφυγε στο εξωτερικό. Εσύ ξερεις προσωπικά κανένα;
Τράβα μια βόλτα στα μεγάλα δημόσια ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ των μεγάλων ελληνικών πόλεων. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΕΚΛΑ να καθίσουν οι ΙΑΤΡΟΙ τόσοι που είναι. Και τα μεγάλα ιδιωτικά δεν πάνε πίσω δηλαδή.
Δεν ισχυει τυπε.
Σε δημοσιο νοσοκομειο πιο ευκολα βρισκεις φλουρι κωνσταντινατο στο πατωμα παρα αναισθησιολογο.
Σε ιδιωτικο νοσοκομειο βρισκεις τα παντα αλλα μοσχοπληρωνεις, εκτος αν εχεις ιδιωτικη ασφαλεια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom