Νέα

Οι άνδρες χωρίς σύντροφο αυξάνονται, διότι οι γυναίκες γίνονται υπέρ-εκλεκτικές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 882
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
2. Έχουμε συνηθίσει στη μοναξιά. Σήμερα έχει ο καθένας το σπίτι του , το αμάξι του, τα λεφτά του ,την παρέα του, τα χόμπι του ,τα τετράποδά του ,και σου λέει τι τη θέλω την οικογένεια για να ξεβολευτώ; Να έρθει το άλλο άτομο να μου αλλάξει την καθημερινότητά μου; Και άμα έχω καύλες ή θα πάω στο στουντέλο μου ή θα κανονίσω με κανέναν από την παρέα που είναι εχέμυθος και όλα καλά.

Κάνουν πως τη συνηθίζουν.Υπάρχουν και αυτοί που υποφέρουν απ'τη μοναξιά (κυρίως οι άντρες δηλαδή),θέλουν αλλά δεν μπορούν να βρουν σύντροφο,δεν έχουν και παρέα μετά απο μια ηλικία και δεν βγαίνουν σχεδόν καθόλου,και καταλήγουν να'ναι μόνο σπιτι-δουλειά και στο περιθώριο.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.261
Like
3.519
Πόντοι
1.706
Όχι αν και ήθελε. Είχα κάνει το λάθος παλαιότερα με παρόμοιο προφίλ γυναικας. Μαθαίνω από τις μαλακιες μου
Μπράβο λοιπόν γιατί μαθαίνεις.
Μην ξεχνάς όμως πως η χυλόπιτα που την κέρασες μας έβαλε όλους στο ίδιο τσουβάλι, ΠΑΛΙ.
Το φταίξιμο δεν είναι δικό σου, της μαλακισμένης είναι.
Από την άλλη βέβαια, για ποιο λόγο είπαμε πως πήγατε για καφέ?? :2funny::headbaning1::2funny::headbaning1::hi:
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Τι μαλακίες γράφετε ρε παιδιά ??? Τα πιστεύεται αυτά ??
Μην σας κάνει εντύπωση που άλλοι γαμάνε και εσείς μόνο πουτάνες και την χούφτα σας.
Βελτιώστε τον εαυτό σας πρώτα και μετα κρίνεται τις γυναίκες.
Εκτός απο αυτές που δεν σας κάνουν υπάρχουν και άλλες που είναι μια χαρά άτομα .
Τώρα γατί δεν τις βρίσκετε εσείς αλλά άλλοι μπορούν ..... απλά δεν έχετε μάθει να μιλάτε και να καταλαβαίνεται τις γυναίκες.
Ξέρω πολλούς εργάτες , γκαρσόνια, νταλικέρηδες κτλ που έχουν μια χαρά σχέση .....φυσικά με κοπέλες του επιπέδου τους.
Ανεβάστε το επίπεδο σας ή βρείτε μια κοπέλα στο δικό σας επίπεδο.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Έβγαινα και εγώ πρόσφατα με αριστερή ,σκυλομανα, που έκανε κρα να γίνει κανονική μάνα,έλεγε πως ο Τραμπ είναι π διάολος,ήταν υπέρ του κρέατος από φυτά( σαν μεταλλαγμένο μου κάνει αυτό) και κατά του να τρώμε κρέας γτ κάνουμε φόνους ζώων.

Δεν άντεξα να βγω πάνω από δυο φορές.
Αυτές οι εναλλακτικές δεν πλένονται κιόλας, κάνουν οικονομία στο νερό, για καλό οικολογικό αποτύπωμα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Τι μαλακίες γράφετε ρε παιδιά ??? Τα πιστεύεται αυτά ??
Μην σας κάνει εντύπωση που άλλοι γαμάνε και εσείς μόνο πουτάνες και την χούφτα σας.
Βελτιώστε τον εαυτό σας πρώτα και μετα κρίνεται τις γυναίκες.
Εκτός απο αυτές που δεν σας κάνουν υπάρχουν και άλλες που είναι μια χαρά άτομα .
Τώρα γατί δεν τις βρίσκετε εσείς αλλά άλλοι μπορούν ..... απλά δεν έχετε μάθει να μιλάτε και να καταλαβαίνεται τις γυναίκες.
Ξέρω πολλούς εργάτες , γκαρσόνια, νταλικέρηδες κτλ που έχουν μια χαρά σχέση .....φυσικά με κοπέλες του επιπέδου τους.
Ανεβάστε το επίπεδο σας ή βρείτε μια κοπέλα στο δικό σας επίπεδο.
Και γιατί να ανεβάσουμε το επίπεδο μας, όταν μπορούμε να κατεβάσουμε το επίπεδο της γυναίκας;
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.320
Like
9.400
Πόντοι
2.306
Μπράβο λοιπόν γιατί μαθαίνεις.
Μην ξεχνάς όμως πως η χυλόπιτα που την κέρασες μας έβαλε όλους στο ίδιο τσουβάλι, ΠΑΛΙ.
Το φταίξιμο δεν είναι δικό σου, της μαλακισμένης είναι.
Από την άλλη βέβαια, για ποιο λόγο είπαμε πως πήγατε για καφέ?? :2funny::headbaning1::2funny::headbaning1::hi:
Γιατί ειμαι ΔΟΥΛΟΣ του πουτσου μου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτές οι εναλλακτικές δεν πλένονται κιόλας, κάνουν οικονομία στο νερό, για καλό οικολογικό αποτύπωμα.
Μεγάλη αλήθεια φίλε.
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.770
Like
6.947
Πόντοι
1.056
και για πειτε σε μαγκες στη τελικη, μαυτη τη κατασταση που επικρατει, πως πρεπει να ζησει ενας μεσος αντρας για να ειναι οσο το δυνατον περισσοτερο ευτυχισμενος? να ζησει οσο το δυνατον καλυτερα αυτη τη γαμημενη ζωη που του δωθηκε? και δεν εννοω μονο να βγαλει λεφτα και να κανει τα χομπυ του. πιο πολυ με τις γυναικες εννοω. πως πρεπει δλδ να ειναι απεναντι τους? να ειναι αδιαφορος και να ασχολειται μονο με τα χομπυ του? να ειναι μουνοδουλος και αγαπουλας μπας και φαει κανα κοκκαλακι? να πηγαινει μονο με πουτανες? τι να κανει τελικα?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.299
Κριτικές
62
Like
44.956
Πόντοι
9.297
Έβγαινα και εγώ πρόσφατα με αριστερή ,σκυλομανα, που έκανε κρα να γίνει κανονική μάνα,έλεγε πως ο Τραμπ είναι π διάολος,ήταν υπέρ του κρέατος από φυτά( σαν μεταλλαγμένο μου κάνει αυτό) και κατά του να τρώμε κρέας γτ κάνουμε φόνους ζώων.

Δεν άντεξα να βγω πάνω από δυο φορές.
Συνεχίστε να ασχολείστε με ναυάγια του διαδικτύου και θα καταντήσετε όπως και αυτές....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.299
Κριτικές
62
Like
44.956
Πόντοι
9.297
και για πειτε σε μαγκες στη τελικη, μαυτη τη κατασταση που επικρατει, πως πρεπει να ζησει ενας μεσος αντρας για να ειναι οσο το δυνατον περισσοτερο ευτυχισμενος? να ζησει οσο το δυνατον καλυτερα αυτη τη γαμημενη ζωη που του δωθηκε? και δεν εννοω μονο να βγαλει λεφτα και να κανει τα χομπυ του. πιο πολυ με τις γυναικες εννοω. πως πρεπει δλδ να ειναι απεναντι τους? να ειναι αδιαφορος και να ασχολειται μονο με τα χομπυ του? να ειναι μουνοδουλος και αγαπουλας μπας και φαει κανα κοκκαλακι? να πηγαινει μονο με πουτανες? τι να κανει τελικα?
Προτεραιότητα οι πουτανες γιατί έχουν καλύτερη σχέση κόστους / απόδοσης.
Επένδυση σε ερασιτέχνες τόσο όσο ,ίσα για να υπάρχει λίγο ενδιαφέρον όπως το Στοίχημα.
 

vitsiozos

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2006
Μηνύματα
125
Like
350
Πόντοι
21
Παρατηρήσατε κάτι στο άρθρο για τον ψυχολόγο; Η κοινωνία παρουσιάζεται επίπεδη, όπως πίστευαν κάποτε ότι είναι και η γη. Δεν υπάρχουν πουθενά κοινωνικές διαφοροποιήσεις ανάλογα με το εισόδημα, τη μόρφωση, τη γεωγραφική θέση που ζεις, οι διαφορές ανάμεσα σε πόλεις και χωριά εξαφανίστηκαν, η επίδραση της Οικονομίας ούτε που αναφέρεται (κρίση, ακρίβεια, ανεργία, χαμηλοί μισθοί σαν να μην υπάρχουν), πανδημία, κλιματική αλλαγή, φυσικές καταστροφές, γενικά ό,τι μπορεί να μετατρέψει έναν άνθρωπο από ευτυχισμένο αν τα έχει, σε απόλυτα δυστυχισμένο όταν δεν τα έχει. Σαν να μην παίζουν κανέναν ρόλο οι εξωτερικές συνθήκες στις σχέσεις των δύο φύλων, σαν να εξαρτώνται αυτές οι τελευταίες αποκλειστικά από την εσωτερική ψυχική διάθεση αντρών και γυναικών, σαν να είναι οι άντρες και οι γυναίκες αυτόνομες υπάρξεις που κινούνται στο Σύμπαν μέσα σε μια γυάλινη σφαίρα, αποφεύγοντας οποιαδήποτε επαφή με το εξωτερικό περιβάλλον.

Η πραγματικότητα είναι όμως ότι οι σχέσεις των φύλων, όπως και οι ενδοοικογενειακές σχέσεις και γενικότερα οι διαπροσωπικές επηρεάζονται άμεσα από το κυρίαρχο οικονομικό/πολιτιστικό μοντέλο στο οποίο είμαστε καταδικασμένοι να ζούμε και να αναπαράγουμε με ή χωρίς τη θέλησή μας.

Πώς θα έβλεπαν οι άντρες τις γυναίκες αν δε διαφημιζόταν πχ παντού το ιδανικό σώμα, το αιώνια νέο και σφριγηλό ως το μοναδικό πρότυπο; Πώς θα έβλεπαν οι γυναίκες τους άντρες αν δε διαφημιζόταν συνέχεια το πρότυπο του επιτυχημένου, δυναμικού άντρα; Πόσο ανταγωνισμό στις σχέσεις των δύο φύλων προκαλεί αυτή η εμπορευματοποίηση του "ωραίου" και πόση απογοήτευση όταν αποκαλυφθεί ότι ο/η σύντροφος που γνωρίσαμε δεν ανταποκρίνεται και τόσο σε αυτό το υπερεξιδανικευμένο πρότυπο αλλά είναι ένας συνηθισμένος άνθρωπος;

Φοβάμαι ότι για να απαντηθούν τα παραπάνω θα πρέπει να αμφισβητηθούν σε βάθος όλα τα ως τώρα δεδομένα και να γίνουν μεγάλες ανατροπές. Δεν ξέρω αν είμαστε έτοιμοι για να τις κάνουμε.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Προτεραιότητα οι πουτανες γιατί έχουν καλύτερη σχέση κόστους / απόδοσης.
Επένδυση σε ερασιτέχνες τόσο όσο ,ίσα για να υπάρχει λίγο ενδιαφέρον όπως το Στοίχημα.
Εγώ από τότε που έπεσε το bitcoin επενδύω μόνο σε παντρεμένες δυστυχισμένες, σίγουρη σταθερή απόδοση χωρίς ρίσκο.
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.390
Κριτικές
2
Like
3.541
Πόντοι
456
Στο άρθρο του Greg Matos το οποίο δημοσιεύτηκε στο επιστημονικό περιοδικό Psychology Today, αναφέρεται ότι αυξάνεται διαρκώς ο αριθμός των ανδρών που μένουν μόνοι, διότι δεν καλύπτουν τις προδιαγραφές που ζητούν οι γυναίκες.

Ποιες είναι αυτές: Οι άνδρες να είναι συναισθηματικά διαθέσιμοι, να επικοινωνούν καλά μαζί τους και να μοιράζονται κοινές αξίες.




Ναι αυτές είναι,όπως τα λέει ο γιατρός :jerking: :jerking2:
οι κοινες αξιες ειναι εμεις να πεθαινουμε καθε μερα στη δουλεια για να μπορουμε να προσφερουμε στη καργιολα οτι της κατεβει......κοινη αξια ειναι επισης εμεις να εχουμε ματια μονο για εκεινη αλλα αυτη μπορει να εχει ινσταγκραμ,μυμ,ονλφανς γιατι πλεον εχουν ολες......θα μπορει να πηγαινε οπου θελει με τις αλλες καργιολες φιλες της αλλα εμεις για ενα γηπεδο εχουμε τρεις αγωνιστικς γκρινια.....δεν εχουν καταλαβει οτι επεσαν θυμα της ιδιας τους της ματαιοδοξιας.....σε μερικα χρονια το πιο επικερδες επαγγελμα θα ειναι ο ψυχολογος.....το προτυπο πχ Τουνη και αλλων μπορει στην αρχη να εχει λεφτα αλλα καμμια δεν υπολογιζει το κοστος.....νομιζουν οτι μαζευοντας φολλοουερς οι εταιρειες θα σφαζονται στα ποδια οτυς....δεν καταλαβαινουν οτι το σκανδαλο,η μανουρα ειναι αυτα που πουλανε.....
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.666
Κριτικές
41
Like
3.679
Πόντοι
4.587
ισχυει με τις γαμιολες να πουμε. μου ζητανε φωτογραφια στα σοσιαλ και μετα εξαφανίζονται. ΜΠΟΤΑΝΕΣ ελλεηνιδες το παιζουν δύσκολες ενω ειμαι μια χαρα ανθρωπος :undecided::undecided::undecided:
Μηπως σε λενε αργυρη;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.299
Κριτικές
62
Like
44.956
Πόντοι
9.297
Εγώ από τότε που έπεσε το bitcoin επενδύω μόνο σε παντρεμένες δυστυχισμένες, σίγουρη σταθερή απόδοση χωρίς ρίσκο.
Mεσω διαδικτύου προφανώς....σιγά μην μαθαίνεις για τέτοιες περιπτώσεις από τον περιπτερά...άντε και να ξέρει πως θα μιλήσει μαζί σου όπως εκείνος ο λάθρο περιπτεράς που πέτυχα στην Ομόνοια :headbang: :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.299
Κριτικές
62
Like
44.956
Πόντοι
9.297
Σου είπα ότι ήταν από το διαδίκτυο τύπε; Είπες τη μαλακια σου πάλι
Βρήκες τέτοιο ναυάγιο από κοντά και τσιμπησες;Έχεις τόσο χρόνο για χάσιμο;Αν εγώ είπα μαλακια,εσύ την έκανες...περαστικά!:2funny::2funny:
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
266
Κριτικές
1
Like
1.071
Πόντοι
81
Στα π@π@ρι@ μας τι κάνουν οι γυναίκες....
Εμείς οι άντρες είμαστε πιο εκλεκτικοι απ αυτές
Κάθε βδομάδα πάμε μ αυτές που επιλέγουμε εμείς διότι έτσι κ@βλωνουμε μόλις τις δούμε....
Δε μας ενδιαφέρει ούτε από που είναι, Ούτε τι έχουν
Εμείς γουστάρουμε γυναίκες με το θέλω μας....
Αυτές ας πάνε να βρουν το πρίγκιπα
Χρατς Χρουτς
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.063
Κριτικές
10
Like
13.048
Πόντοι
3.846
Στην τελική όλα είναι ένα σχήμα φαύλου κύκλου.
Είσαι μόνος ,βλέπεις τσόντες και πας σε μπουρδέλα ,περιμένεις να βρεις για σχέση μία Lisa Ann. Ανακαλύπτεις ότι γύρω σου κυκλοφορούν καθημερινές γυναίκες, απογοητεύεσαι ,κλείνεσαι στον εαυτό σου, βλέπεις τσόντες και πας σε μπουρδέλα.... και ο νοών νοείτο.

Είσαι γυναίκα κάνεις σύντομες ή αδιάφορες σχέσεις μέχρι τα 30, μετά αποφασίζεις ότι θες να κάνεις οικογένεια, προσπαθείς να βρεις τον ιδανικό γιατί δε δέχεσαι να κάνεις κάτι λιγότερο από την οικογένεια που βλέπεις στα σίριαλ, δε βρίσκεις έξω τέτοιους, μένεις μόνη, αναπτύσσεις μίσος για τους άντρες επειδή δε σου χάρισαν την ιδανική οικογένεια που ήθελες, αρχίζεις να αδιαφορείς και να μοιράζεις άκυρα, μένεις μόνη.... και πάει λέγοντας.

Το μυστικό για την ευτυχία υπάρχει και είναι απλό. Λέγεται επικοινωνία: Ταιριάζουμε; Ξεκινάμε με συγκατοίκηση και βλέπουμε. Δεν ταιριάζουμε; Σεξ αν γουστάρουν και οι δύο και άντε στο καλό.

Και εγώ όπως ο συναγωνιστής glyfomounix δε μπορώ να κάνω χωριό με εναλλακτικές. Έχω γνωρίσει πολλές τέτοιες, με καμία δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, τώρα τις αποφεύγω όσο τίποτα. Πολύ απλά δεν ταιριάζουμε σε βασικά ζητήματα, άρα γιατί να το κουράζουμε;
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.320
Like
9.400
Πόντοι
2.306

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
902
Κριτικές
18
Like
3.091
Πόντοι
1.436
μια απλη παρατηρηση που δε ξερω αν ειπώθηκε πιο πριν...
πως γινετε να υπαρχουν μονοι ανδρες χωρις να υπαρχουν επισης μονες γυναικες εκτος και αν οι ανδρες ειναι πολλοι περισσοτεροι
ή λιγοι ανδρες τα εχουν με πολλες ταυτοχρονα?μαθηματικα αυτο δε βγαινει
απο οσο ξερω στη κινα και στην ινδια οι ανδρες ειναι πιο πολλοι απο τις γυναικες οχι ομως στις δυτικες κοινωνιες...
επισης δε ξερω κανενα ομορφο και πλουσιο ανδρα που να εχει προβλημα να βρει αρα μαλλον αυτοι δεν εχουν το προβλημα κοινων αξιων...

ο elon musk για παραδειγμα εχει 10 παιδια απο διαφορετικες γυναικες αρα μαλλον εχει πολλες κοινες αξιες... :think::think::think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom