Νέα

Οδηγοί αστικής συγκοινωνίας - κινητά τηλέφωνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Annapurna
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
161
Κριτικές
3
Like
375
Πόντοι
21
Ρούφη, βγηκε το gov Gr ,κανε καταγγελία και για τα ακαθάριστα οικόπεδα
Βλάκα,αν είσαι επιβάτης σε λεωφορείο ή ταξί που ο οδηγός του μιλάει ακατάπαυστα στο κινητό,και τρακάρει και χτυπήσεις,θα παρακαλάς να είχε κάνει κάποιος καταγγελία.
Με τη δική μου ασφάλεια δε θέλω να παίζει κανείς και για κανένα λόγο.Αν εσύ τα θεωρείς όλα ρουφιανιά,αν μπουν διαρρήκτες στο διπλανό σπίτι να μην καλέσεις την αστυνομία,και όταν θα μπουν στο δικό σου να τους έχεις και γλυκάκι για κέρασμα.
 

Ippokratis22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
551
Κριτικές
1
Like
1.137
Πόντοι
206
Βλάκα,αν είσαι επιβάτης σε λεωφορείο ή ταξί που ο οδηγός του μιλάει ακατάπαυστα στο κινητό,και τρακάρει και χτυπήσεις,θα παρακαλάς να είχε κάνει κάποιος καταγγελία.
Με τη δική μου ασφάλεια δε θέλω να παίζει κανείς και για κανένα λόγο.Αν εσύ τα θεωρείς όλα ρουφιανιά,αν μπουν διαρρήκτες στο διπλανό σπίτι να μην καλέσεις την αστυνομία,και όταν θα μπουν στο δικό σου να τους έχεις και γλυκάκι για κέρασμα.
Ασε μας ρε ρουφιανε
, κάνετου ήρεμα μια παρατήρηση
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.567
Κριτικές
171
Like
91.357
Πόντοι
46.423
Μόνο στην Ελλαδα πρεπει να θεωρείται κακο το να καταγγείλεις κάποιον που παρανομη και αυτο ειναι απόδειξη γιατι η χωρα ειναι μπουρδελο.

Σωστά.

Εδώ στην Ελλάδα έχουμε καταντήσει να φοβόμαστε να μιλήσουμε για να μη θίξουμε κάποιες ομάδες πολιτών που αποδεδειγμένα παρανομούν και εν προκειμένω παίζουν με την ασφάλεια των υπολοίπων.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.705
Πόντοι
216
εδώ δεν υπάρχει στις στάσεις χώρος να κάτσει ο κοσμακης ρε μάστορα η' να καλύψει το κορμί του από τις βροχές και τα κρύα, με τους οδηγούς ασχολείσαι? :rolleyes:
Έλα ντε με τα μουνιά. Πάνε και κάνουν στάσεις 2x2m και στοιβάζεται η πλέμπα ο ένας πάνω στον άλλον. Βέβαια άμα ο περαστικός θέλει πληροφορίες, να κάνει τράκα τσιγάρο ή να χαζέψει κανα στρίγκο είναι ότι πρέπει :confused: Πόσες φορές έχω δει τουμπανοκωλαράκια παρατεταγμένα στη σειρά να περιμένουν να μπουκάρουν μέσα πριν καλά καλά κατέβουν οι επιβαίνοντες :confused::confused:
Η χαρά του λήντερ εφαψία :confused::confused:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.024
Πόντοι
27.261
Έλα ντε με τα μουνιά. Πάνε και κάνουν στάσεις 2x2m και στοιβάζεται η πλέμπα ο ένας πάνω στον άλλον. Βέβαια άμα ο περαστικός θέλει πληροφορίες, να κάνει τράκα τσιγάρο ή να χαζέψει κανα στρίγκο είναι ότι πρέπει :confused: Πόσες φορές έχω δει τουμπανοκωλαράκια παρατεταγμένα στη σειρά να περιμένουν να μπουκάρουν μέσα πριν καλά καλά κατέβουν οι επιβαίνοντες :confused::confused:
Η χαρά του λήντερ εφαψία :confused::confused:
σε αρκετες-παρα πολλες στασεις υπαρχει ΜΟΝΟ η ταμπελα.
δε μιλαω σε τιποτα "παραμεθοριες" περιοχες η' χωραφια κλπ... εκει αστο.
αν βρεθεις νυχτα η' σε κανα "τελευταιο" δρομολογιο, μπορει να σε παρουν κυνηγι τιποτα σκυλια η' λυκοι ξεχασμενοι... αμα εισαι και κανας μαμουχαλος ιδιως.
οι τυποι ειναι απλα μαλακες και αχρηστοι με οτι συνεπαγεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ggthd

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.557
Κριτικές
62
Like
45.260
Πόντοι
9.297
Μα πόσο πλεμπαιοι είστε, oh mondieu!
Μπαίνετε σε ΜΜΜ; Δεν έχετε chauffeur τύποι μου;
Toν αποφεύγουν γιατί αντί να τον πληρώσουν τα δώρα τα βάλανε στην άκρη για να πάνε διακοπές στις Μαλδίβες νήσους.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Να πηγαίνετε με τα πόδια, αν φοβάστε.
Τίποτα δε θα τους κάνουν. Ξέρετε γιατί; Δεν έχουν οδηγούς. Δεν πάει κανείς να γαμιεται οκτώ ώρες στους δρόμους Αθήνας ή Θεσσαλονίκης για 900€.
Έχουν ας πούμε 200 τρόλεϊ και έξω δε βγαίνουν ούτε τα 80.
Ειδικά σε οδηγούς με δίπλωμα για αρθρωτά υπάρχει μεγάλη έλλειψη.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
406
Like
726
Πόντοι
81
Βλάκα,αν είσαι επιβάτης σε λεωφορείο ή ταξί που ο οδηγός του μιλάει ακατάπαυστα στο κινητό,και τρακάρει και χτυπήσεις,θα παρακαλάς να είχε κάνει κάποιος καταγγελία.
εχεις δει πολλες φορες να τρακάρει λεωφορειο;
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
464
Like
609
Πόντοι
81
Εγώ πάντως κάνω συνέχεια καταγγελίες μέσα από τη σελίδα του οασα και μου απαντάνε μετά από κανα μήνα, ελέγθηκε, ύστερα από εδε κτλπ δεν προέκυψε κάτι εις βάρος του οδηγού.
Οπότε έχω καταλήξει στο να τους παίρνω απλά πίπα σε κανα τέρμα αν τους πετύχω καυλωμένους :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.557
Κριτικές
62
Like
45.260
Πόντοι
9.297
Μετά από αγώνα του Π.Α.Ο.Κ.περιμενα στην στάση κοντά στο γήπεδο Τούμπας να έρθει αστικό για κέντρο ενώ είχα ενημερωθεί ότι έχει τουλάχιστον ένα δρομολόγιο ακόμα από την ώρα λήξεως του αγώνος και μετά ...δεν εμφανίσθηκε ΠΟΤΕ...τσίμπησα ταξί μετά από μισή ώρα αναμονής...εξαιρετική εξυπηρέτηση!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom