Νέα

ΌΧΙ στην αποχή

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Αυτό έλειπε ρε.
Χωρίς Κάτμαν σήμερα δεν πας πουθενά. :2funny:
Γι' αυτό σου λέω, ο τύπος αφουγκράζεται τις ανάγκες της κοινωνίας και πρωτοπορεί.
Πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι η Ευρώπη του ανήκει. :rockon:
τον αγγουρακη πως τον κοβεις?απτο κκε :2funny:
 

Επισκέπτης
Η αποχη,ακομη και αν γινεται χωρις την απαραιτητη συνειδηση,ειναι πραξη ΜΗ ΑΠΟΔΟΧΗΣ του πολιτικου συστηματος,de facto κινηση απαξιωσης του.

Η συμμετοχη ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ,και για αυτο ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα Κομματα επιτεθηκαν ΛΥΣΣΩΔΩΣ στην αποχη με τα συνηθη επιχειρηματα(ολα ιδια!),ενω η ΕΕ εκανε ιδιαιτερη καμπανια ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΑ-ακομη και σε χωρες οπου οι ψηφηφοροι δεν θα πανε στην παραλια:Τα ακουμπησαν δλδ οι κομισαριοι για να πουν"ψηφιστε ρε γμτ,μην μας αφηνετε ετσι!".

Αυτο που επιδιωκουν ειναι πολυ απλο,και ευτυχως ξεκαθαρο πλεον σε πολυ κοσμο:ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ απο την κοινωνια...η αποχη σε υψηλο ποσοστο σημαινει πλεον κοινωνικη απονομιμοποιηση.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
τον αγγουρακη πως τον κοβεις?απτο κκε :2funny:

Το Μπάμπη λες?
Δεν το ξέρω αυτόν αλλά λογικά ένας λόγος που το έβαλαν στο ψηφοδέλτιο είναι το πρεστίζ του ονόματός του.
Νομίζω ότι αποσκοπεί στη σωτηριά του συστήματος από την καπιταλιστική αγορά και τη στρατηγική των μονοπωλίων, ε? :think:
Και αυτός δυνατός είναι! Άλλον έχουμε? :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Το Μπάμπη λες?
Δεν το ξέρω αυτόν αλλά λογικά ένας λόγος που το έβαλαν στο ψηφοδέλτιο είναι το πρεστίζ του ονόματός του.
Νομίζω ότι αποσκοπεί στη σωτηριά του συστήματος από την καπιταλιστική αγορά και τη στρατηγική των μονοπωλίων, ε? :think:
Και αυτός δυνατός είναι! Άλλον έχουμε? :2funny:
ειναι μορφη ρε
μεγαλη μουρη :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
ειναι μορφη ρε
μεγαλη μουρη :2funny:

Φίλε ο Λεβέντης λες να κάνεις τίποτα?
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα του.


ο τυπος ο αρκανς6 χαθηκε αυτες τις μερες ρε
λες να κατεβει με κανα κομμα?
:2funny:

Κολομβιανοί Οικολόγοι? :2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Φίλε ο Λεβέντης λες να κάνεις τίποτα?
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα του.


Κολομβιανοί Οικολόγοι? :2funny: :2funny: :2funny:
ο λεβεντης εχει χασει την αιγλη του
τωρα δεν εχει καν πλακα

με σημα μια κολομβιανη γραβατα :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
ο λεβεντης εχει χασει την αιγλη του
τωρα δεν εχει καν πλακα

με σημα μια κολομβιανη γραβατα :2funny:

Ναι 'ντάξει, έχεις ένα δίκαιο αλλά είναι μέσα στις top 5 μορφές ακόμα.
Άμα δεις το ψηφοδέλτιο του αμέσως σκέφτεσαι τα βιντεάκια του.
Έχει βάλει και τη φωτό του πάνω-πάνω που 'χει πάρει ένα βλέμμα "Άμα δε με ψηφίσεις σε γάμησα" και ξερένεσαι στα γέλια.
Πάντως είναι πολλά τα κόμματα τύπε και εμείς μιλάμε για 10 το πολύ.
Είδα και κάτι συμμαχίες ουράνιου τόξου και κάτι άλλα μυστήρια κόλπα.



Ο τύπος μας άνετα κάνει για πολιτικός.
Το φαντάζομαι με κάνα σλόγκαν "Εμενα θα ψηφισεις να το ξερεις". :2funny:
Κολομβιανή γραβάτα, Χίλντα & Καταλίνα και μετά δε σταματάει πουθενά. :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ναι 'ντάξει, έχεις ένα δίκαιο αλλά είναι μέσα στις top 5 μορφές ακόμα.
Άμα δεις το ψηφοδέλτιο του αμέσως σκέφτεσαι τα βιντεάκια του.
Έχει βάλει και τη φωτό του πάνω-πάνω που 'χει πάρει ένα βλέμμα "Άμα δε με ψηφίσεις σε γάμησα" και ξερένεσαι στα γέλια.
Πάντως είναι πολλά τα κόμματα τύπε και εμείς μιλάμε για 10 το πολύ.
Είδα και κάτι συμμαχίες ουράνιου τόξου και κάτι άλλα μυστήρια κόλπα.



Ο τύπος μας άνετα κάνει για πολιτικός.
Το φαντάζομαι με κάνα σλόγκαν "Εμενα θα ψηφισεις να το ξερεις". :2funny:
Κολομβιανή γραβάτα, Χίλντα & Καταλίνα και μετά δε σταματάει πουθενά. :rockon:
θα συμπληρωνα στο σλογκαν...εμενα θα ψηφισεις αλλιως θα σε γαμησω εγω να ξερεις φιλε
:2funny: :2funny:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
:2funny: :2funny: :2funny:

Πού πήγε αυτός, έπαθα στέρηση λέμε!
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
θα συπληρωνα στο σλογκαν...εμενα θα ψηφισεις αλλιως θα σε γαμησω εγω να ξερεις φιλε
:2funny: :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ά ν ε τ α.
Φαντάσου τον τύπο μας σε κανα debate με άλλους πολιτικούς και δημοσιογράφους ή σε κάνα σκηνικό με παράθυρα στην τηλεόραση να τσακώνεται με άλλους εκπροσώπους κομμάτων και να παίρνει σοβαρό ύφος και να λέει:
"Φίλε δεν τη γαμαω εγω τη γκομενα σου άλλος είναι να ξερεις"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ά ν ε τ α.
Φαντάσου τον τύπο μας σε κανα debate με άλλους πολιτικούς και δημοσιογράφους ή σε κάνα σκηνικό με παράθυρα στην τηλεόραση να τσακώνεται με άλλους εκπροσώπους κομμάτων και να παίρνει σοβαρό ύφος και να λέει:
"Φίλε δεν τη γαμαω εγω τη γκομενα σου άλλος είναι να ξερεις"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
θα σε κανω κολομβιανη γραβατα εγω να ξερεις ε
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ειναι μορφη ρε ο αρκανς
:rockon:
 

Paok4Life

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
Ούτε έξω απο εκλογικό κέντρο δεν πέρασα! :rockon:
 

Επισκέπτης
Και κατι ακομη...ο δρομος προς την κοινοβουλευτικη Δημοκρατια ΔΕΝ ηταν στρωμενος με αιμα?
ΔΕΝ χρειαστηκε να γινει μια Επανασταση καπου,καποτε το 1789 νομιζω,και να στηθουν γκιλοτινες στην πλατεια Ομονοιας-των Παρισιων,οχι της Αθηνας?
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν κυρώσεις για τους απέχοντες.Αυτά τα περί αποχής περισσότερο ως μόδα και ως "μαγκιά" τα εκλαμβάνω.Μου είπαν ότι δε θα πάνε να ψηφίσουν,άτομα που έχουν ρίξει ουκ ολίγον ιδρωτα να τρέχουν πίσω από τα 2 κόμματα εξουσίας για να εξασφαλίσουν μια θέση στον παράδεισο του Δημοσίου.Και αυτοί ομιλούν για "κλέφτες"...Υποκριτές...Από τη μία απαιτούμε,και από την άλλη αρνούμαστε.1ΟΟ φορές να έβλεπα ένα άθροισμα 85% λευκών και άκυρων σε ποσοστό συμμετοχής 90%...Μόλις γίνει καμιά πρόσληψη ή κάποιο πρόγραμμα και με Ευρωπαϊκά χρήματα,αυτοί που σήμερα πλατσούριζαν στα νερά κάποιας παραλίας,θα τρέχουν και θα ψάχνουν "βυσμα" να μπουν.
 

Επισκέπτης
Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν κυρώσεις για τους απέχοντες.
Χαλαρα,θα ειναι το επομενο βημα αν η αποχη κινηθει σε πολυ υψηλα επιπεδα.

Μουνοπανα,εμεις δινουμε οδηγιες για 65ωρα,Μπολκενσταιν κλπ,και εσεις ΑΡΝΕΙΣΤΕ να μας νομιμοποιησετε?...Θα σας παρει ο διαολος τον πατερα...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Καλά τα 65ωρα κλπ θα τα περάσουν και με συμμετοχή 2%.Θυμάσαι τι έλεγε ο κ.Μίχαλος πριν την "κρίση" για ελαστικα ωράρια;Αντέδρασαν οι πάντες,αλλά με την έλευση της "κρίσης" όλοι είπαν "εντάξει μωρέ,από το να χάσω τη δουλειά μου θα δουλεύω 3-4 ημέρες".Έτσι θα τα περνάνε όλα στον χρόνο τους.
 
OP
OP
Φυλήςυχος Πολίτης

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Και κατι ακομη...ο δρομος προς την κοινοβουλευτικη Δημοκρατια ΔΕΝ ηταν στρωμενος με αιμα?
ΔΕΝ χρειαστηκε να γινει μια Επανασταση καπου,καποτε το 1789 νομιζω,και να στηθουν γκιλοτινες στην πλατεια Ομονοιας-των Παρισιων,οχι της Αθηνας?

Φυσικά και χρειάστηκε. Απλά στην Ελλάδα το βρήκαμε κάπως έτοιμο και ήδη στρωμένο. Όταν εμείς κάναμε ΕΘΝΙΚΗ επανάσταση κάποιοι άλλοι έκαναν ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ. Όταν εμείς βάζαμε ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΟΝΑΡΧΙΑ στο κεφάλι μας κάποιοι άλλοι την απετίνασαν. Έτσι, όταν κάναμε εκλογές είχαν ήδη κερδιθεί κάποια πράγματα και για εμάς. Απλά το υπενθύμισα σε αυτόν που αγνοεί τους αγώνες που έγιναν. Όχι ΑΠΟ εμάς. Αλλά όπως κατεληξε και ΓΙΑ ΕΜΑΣ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom