Νέα

Ο Π.Βαρώτσος βλέπει μεγάλο σεισμό μέχρι τέλος Ιουνίου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lollipop(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 138
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Δέκα μέρες μείνανε...πες μου που μένεις να έρθω εγώ εκεί...και έλα εσύ στο δικό μου...
Άντε χάρη σου κάνω...
Μπα, άκουσες για μαντζαφλάρι και ανεμαζώχτηκες??  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σόρρυ dear, δεν έχω κανένα αποπάνω μου  :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses:
 
OP
OP
L

lollipop(1)

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
216
Like
1
Πόντοι
1
Μπα, άκουσες για μαντζαφλάρι και ανεμαζώχτηκες??  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σόρρυ dear, δεν έχω κανένα αποπάνω μου  :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses:

Κρίμα...δεν πειράζει θα κάτσω με τους δικούς μου γείτονες τότε....αν αλλάξει κάτι με ενημερώνεις....
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
καλά αυτός δεν έλεγε περυσι για μεγάλο σεισμό στην Κεφαλονιά και πήρε τα αρχίδια μου!!! δεν ντρέπεται και ξαναεμφανίζεται και φέτος ?

 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Στο τελος θα γινει σαν την ιστορια με τον τσοπανο και τον λυκο.....καποια στιγμη θα πεσει μεσα ο Βαρωτσος....και θα παρουμε τα @@ μας!  :S
 
OP
OP
L

lollipop(1)

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
216
Like
1
Πόντοι
1
Στο τελος θα γινει σαν την ιστορια με τον τσοπανο και τον λυκο.....καποια στιγμη θα πεσει μεσα ο Βαρωτσος....και θα παρουμε τα @@ μας!   :S

Εγώ δεν την ξέρω την ιστορία με τον τσοπάνο και το λύκο...
Μα γιατί τα θεωρείτε όλα δεδομένα εδώ μέσα;
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
ντρόπη όμως καθε καλοκαίρι στο μέσο της τουριστικής σεζόν να λένε τέτοιες χοντρές
μαλακείες και να τρομάζουν τον κόσμο.

Πέρυσι είχε φοβηθεί ο κόσμος στο χωριο.

Σεισμογενης χώρα είμαστε που και που κάνει και κανενα σεισμό, έχουμε μάθει να ζούμε με αυτούς.
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ δεν την ξέρω την ιστορία με τον τσοπάνο και το λύκο...
Μα γιατί τα θεωρείτε όλα δεδομένα εδώ μέσα;

Θες να στην πω?   :grin:    ;)

Απο που προκυπτει αυτο δλδ....θες να μου εξηγησεις? (για το "ολα δεδομενα" λεω)    :think:
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Μαγκες οταν εγινε σεισμος στα Κυθηρα της 8/1/2006 μεσημερακι ηταν απ οτι θυμαμαι και εγινε πολυ αισθητος στην Αθηνα ημουν σε ξενοδοχειο με μια πρωην μου..το ωραιο της υποθεσης ξερετε ποιο ηταν?οτι εκεινη τη στιγμη μου επαιρνε πιπα...εγω εντωμεταξυ  απαθης με την πουτσα καγκελο σαν να μην συνεβαινε τιποτα εκεινη παραλιγο να βγει στο διαδρομο γυμνη... την προλαβα στο τσακ... :2funny: :2funny:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Τέλη του 1997 ή αρχές του 1998,δε θυμάμαι ακριβώς,η πρωινή εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ" είχε δημοσιεύσει ένα χάρτη με τα ενεργά ρήγματα στην Αττική και τι σεισμούς μπορούν να δώσουν.Στο στενό πέραμα-Σαλαμίνα,είχε πολλά και "δυνατά".Επίσης είχε κάποια που αν "σπάσουν",κοντά στο Λαύριο,θα δώσει ένα μεγαλειώδες 7αρι-7,5.Δυστυχώς δεν είχα κρατήσει την εφημερίδα.Είχε και τα ρήγματα στην Πάρνηθα που 1.5 χρόνο μετά έδωσαν το σεισμό του Σεπτεμβρίου 1999 στην Αθήνα.
 
OP
OP
L

lollipop(1)

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
216
Like
1
Πόντοι
1
Τέλη του 1997 ή αρχές του 1998,δε θυμάμαι ακριβώς,η πρωινή εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ" είχε δημοσιεύσει ένα χάρτη με τα ενεργά ρήγματα στην Αττική και τι σεισμούς μπορούν να δώσουν.Στο στενό πέραμα-Σαλαμίνα,είχε πολλά και "δυνατά".Επίσης είχε κάποια που αν "σπάσουν",κοντά στο Λαύριο,θα δώσει ένα μεγαλειώδες 7αρι-7,5.Δυστυχώς δεν είχα κρατήσει την εφημερίδα.Είχε και τα ρήγματα στην Πάρνηθα που 1.5 χρόνο μετά έδωσαν το σεισμό του Σεπτεμβρίου 1999 στην Αθήνα.

Πες μου και άλλα και θα πάψω να κοιμάμαι τα βράδια...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πες μου και άλλα και θα πάψω να κοιμάμαι τα βράδια...

Αν μπορείς πήγαινε στο αρχείο της Εφημερίδας και ψάξε να το βρεις.Ψάξε από Οκτώβριο 1997 έως και Φεβρουάριο 1998.Μόνο τις εφημερίδες από Δευτέρα έως Σάββατο.Όχι της Κυριακής.Είναι πολλές αλλά θα δεις ωραία πράγματα!
 
OP
OP
L

lollipop(1)

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
216
Like
1
Πόντοι
1
Αν μπορείς πήγαινε στο αρχείο της Εφημερίδας και ψάξε να το βρεις.Ψάξε από Οκτώβριο 1997 έως και Φεβρουάριο 1998.Μόνο τις εφημερίδες από Δευτέρα έως Σάββατο.Όχι της Κυριακής.Είναι πολλές αλλά θα δεις ωραία πράγματα!

Θα το κάνω...ευχαριστώ...θα ποστάρω αν βρω κάτι...
 

monkey_for_nothing

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.043
Like
23
Πόντοι
16
ολα τα ρηγματα εχουν το λεγομενο χρονο επαναφορας..αυτος ειναι ο χρονος που μεσολαβει μεχρι να δωσει μια χαρακτηριστικη σεισμικη δονηση δυο φορες..πχ ενα ρηγμα με δυνατοτητα σεισμου μεχρι 7 ριχτερ και χρονο επαναφορας 150 χρονια δειχνει οτι περιπου σε ενα τετοιο χρονικο διαστημα παρουμε δυο σεισμους των 7 ριχτερ..αρα προφανως με τα τοσο πολλα και μεγαλα ρηγματα που εχουμε πρεπει να περιμενουμε απο παντου το κακο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom