Νέα

Ο Νέρι Καστίγιο είπε το «ναι»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα guard22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
ασους ρε φιλε vangong.

τωρα που κερδιζουν εστω και καφετεριες-καφε μπαρ-πιτσαριες.

αφου σκεφτονται να δινουν στις αντιπαλους τους φανελες του θρυλου να αισθανθουν οτι κερδιζουν και καμια φορα εμας.

ασε που την γλωσσα την δουλεβουν στην διαρκεια του πρωταθληματος για αλλους λογους.....



το πιασες το υπονοουμενο ετσιιιι????? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Μεγάλε αυτοί αγοράζουν πρωταθλητές και νομίζουν ότι πήραν πρωτάθλημα .... είναι και γκαντέμηδες με την κλήρωση .... μαντήλι δεν βρίσκουν να κλαψουν !!!!
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
  Ουτε η Ιφιγενεια εν Καμινιω δεν εκλαιγε ετσι οταν τι σφαζανε!

  Θελετε να μου πειτε οτι ο Καστιγια κλαιγεται 40 μερες επειδη τσεπωσε 6,000,000€.
  Εναν Αρχιμηδη πήρε και το  μυδι μετα απο 10 χρονια!
  Ιφιγενεια εν Καστιγιω κατηντησε ο Νερι!!1

  Οσο για την κληρωση θα παρακαρει ο Φερερ τον Ριμπο μεταξυ κεντρου και μεγαλης περιοχης να κανει καμια επελαση ή λιγο εξω απο τη μεγαλη περιοχη να τραβηξει κανα σουτ ή θα τον εχει για καμια στημενη φαση και ο Θεος Βοηθος!!

  και να αποκλειστουμε ετοιμο το παραμυθι "μεγαλη ομαδα η Σεβιλλη ιστορικη κλπ κλπ"

  Παντως το ματσ στην Ισπανια θα το παιξουν και καποιοι ανθρωποι διπλο στο στοιχημα ενω αν επαιζε ο γαβρος παιζεται μονο ξερος ΑΣΣΟΣ!
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
βΦιλε septic,ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω το μισος σου,η για την ακριβεια την απαξιωση που αισθανεσαι για το Κοκκαλη..
Μαλλον θα εισαι μικρος σε ηλικια και δεν εχεις ζησει στο πετσι σου τα πετρινα χρονια και τους Κοσκωτοσαλιαρεληδες..
Ο Κοκκαλης και κανενα μεγαλο παικτη να μην ειχε φερει και πρωταθλημα να μην ειχαμε σταυρωσει και 5αρες να τρωγαμε μεσα εξω απο ΠΑΟ και ΑΕΚ,στη τελικη καλυτερος προεδρος θα ηταν απο δαυτους...
Και οσον αφορα την αποψη σου για τις επιχειρηματικες κινησεις του Κοκκαλη,αυτοαναιρεισαι μεσα απο τα γραφομενα σου..
Γιατι η πωληση του Νερι,αποτελει τη μεγαλυτερη επιχειρηματικη κινηση ποδοσφαιρικου παραγοντα-προεδρου,στην ιστορια του Ελληνικου ποδοσφαιρου..
Και με τετοιες κινησεις,δειχνει οτι ο Ολυμπιακος βαδιζει σε σωστο δρομο και ισως καποτε γινει μια επιτυχημενη επιχειρηση..Αγοραζοντας παικτες φτηνα και πουλωντας ακριβα...
Και αν προσεξες,εκτος Κοβασεβιτς και Αντζα,ολες οι αλλες μεταγραφες γινανε με γνωμονα και την μεταπολιτικη αξια τους..

Υ.Γ..Φιλε Τρουενο δεν εχεις αδικο..Ομως και το Ολυμπιακος-Σεβιλλη θα το παιζαν και καποιο διπλο,ενω το ΑΕΚ-Σεβιλλη θα ειναι στανταρ διπλο του 1,40 το πολυ...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
  Οτι αποτελεσμα φερει εξω η ΑΕΚ πρεπει να παει για την νικη στο ΟΑΚΑ. Το ΟΑΚΑ ειναι ενα μεγαλο γήπεδο δεν ευνοει τις κλειστες αμυνες ουτε το τσουκου τσουκου μπαλλ. Ο Ριβαλντος δεν ειναι και κανα παιδακι να τρεχει πανω κατω στο ΟΑΚΑ οποτε στο μεσα παιχνιδι δεν θα προσφερει.

  Παντως ο θειος εχει πιασει τον σφυγμο του γαυρου.
ο γαυρος δεν θελει να βλεπει μπαλλα στο γηπεδο, θελει εφημεριδα ιντριγκα και μεταγραφες.

Με τη μπαλλα δεν ασχολειται ο μεσος γαυρος. Ποιος θα φτιαχνει παιχνιδι ρεεεε ο γερο-Τζολε και ποιος θα βαζει γκολ ο Μπορχας?????

  Τελος ο θειος του Ριβαλντο του εκανε πουστια!! Μαλλον ειχαν συμφωνησει, εφερε ο Ριμπο και την 1η του γυναικα στην ελλαδα και του τη φορμαρε ο θειος!!!
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
  Οτι αποτελεσμα φερει εξω η ΑΕΚ πρεπει να παει για την νικη στο ΟΑΚΑ. Το ΟΑΚΑ ειναι ενα μεγαλο γήπεδο δεν ευνοει τις κλειστες αμυνες ουτε το τσουκου τσουκου μπαλλ. Ο Ριβαλντος δεν ειναι και κανα παιδακι να τρεχει πανω κατω στο ΟΑΚΑ οποτε στο μεσα παιχνιδι δεν θα προσφερει.

  Παντως ο θειος εχει πιασει τον σφυγμο του γαυρου.
ο γαυρος δεν θελει να βλεπει μπαλλα στο γηπεδο, θελει εφημεριδα ιντριγκα και μεταγραφες.

Με τη μπαλλα δεν ασχολειται ο μεσος γαυρος. Ποιος θα φτιαχνει παιχνιδι ρεεεε ο γερο-Τζολε και ποιος θα βαζει γκολ ο Μπορχας?????

  Τελος ο θειος του Ριβαλντο του εκανε πουστια!! Μαλλον ειχαν συμφωνησει, εφερε ο Ριμπο και την 1η του γυναικα στην ελλαδα και του τη φορμαρε ο θειος!!!
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο ο γαύρος δεν θέλει να παίζει μπάλα θέλει να παίρνει το πρωτάθλημα με 10, 15 και 20 βαθμούς διαφορά.....θέλει να ρίχνει 3άρες και 4άρες στον Πανθηναϊκό και την ΑΕΚ... θέλει να έχει παίκτες σαν τον Ριβάλντο το Τζιοβάνι και τον Καρεμπέ ...αλλά προς θεού να μην βλέπει μπάλα .... Τελικά ο γαύρος είναι περίεργος  αλλά  είναι και πιο μάγκας απο τους δευτεροτρίτους που μάλλον παίζουν μπαλάρα αλλά χάνουν από Κέρκυρες και λιμά της Σουπερλίγκα...
Ε ρε γλώσσα αυγουστιάτικα !!!
 

septic

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
396
Like
3
Πόντοι
1
πιπινομανιακ και βανγκογκ δεν θυμαμαι ουτε σαλιαρελη ουτε κοσκωτα.
δε με ενδιαφερουν κιολας γιατι αποσο γνωριζω ηταν οι μαυρες σελιδες του θρυλου.εγω ξερω οτι ο κοκαλης εκανε πολλα για τον ολυμπιακο.καραισκακη, προπονητικο κεντρο,ξοφλησε χρεη, πρωταθληματα,παικταραδες.ηταν οτι χρειαζοταν η ομαδα για να φτιαχτει.για να αναστηθει.για να μεγαλουργησει ομως εχει αποδειχτει τα τελευταια 7 χρονια ανικανος.μας παραμυθιαζει με προπονητες τυπου λεμονη,ματζουρακη ,μεχρι και κολλια εφερε.εναν σοβαρο που πηρε τον κατανετς τον φαγαν νυχτα γιατι δεν χαιδεψε τα αφτια των οπαδων.σου λεει θα μου τους ξεσηκωσει αυτος ενω καθε χρονο τους παρηγορω με ενα πρωταθληματακι, θα φερω και ενα ονοματακι το καλοκαιρι και παλι θα πουλησουμε ελπιδα.αφου μασανε οι μαζες.καλος και αγιος ο κοκαλης, αλλα τωρα που εφτιαξε το μαγαζι γωνια να παει σπιτι του αν δεν αντεχει την υπερβαση,γιατι ειμαι γαβρος και θελω τον θρυλο να πρωταγωνιστει και στο τσαμπιονς λιγκ.η ελλαδα ειναι δεδομενη.αλοιμονο αν τιθεται ζητημα να νικησουμε τους πεθαμενους βαζελους.
ο τζολε ειναι γνωμη μου πως γερασε,και αν αγαπαγε τον θρυλο θα εφευγε μοναχος του.με τον νερι εχω τρελα οπως και ολη η 7 γιατι απλουστατα ηταν ο καλυετρος που εχει περασει απο τον ολυμπιακο αποσο θυμαμαι πλην τζιοβανι στα ντουζενια του.και μου τη σπαει γενικα που ο τζολε εχει ολα τα μεσα να τον γλειφουν ενω ο νερι αομα και τωρα στο απογειο της καριερας του δεχεται πολεμο.στις δηλωσεις του εχει απολυτο δικιο..ελεος..το κοκαλακι στη διοικηση..που τον ρωταν ποιον θα παρουμε και απο την κοκα λεει τον ναβουχοδονοσορα....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Φίλε,ο Ολυμπιακός από τους τίτλους αλλά και από τα άσχημα χρόνια έγινε αυτό που είναι τώρα...η συσπείρωση που είχαν τότε οι οπαδοί ήταν απίστευτη....πέζαμε με Ξάνθη στο Καραισκάκη και είχε 35.000 κόσμο....και το πρωτάθλημα το είχαμε ήδη χάσει....αν ο Κόκκαλης είναι ανίκανος όπως λές ο Τζίγγερ τί είναι?Ακόμα και ο Αμπράμοβιτς με τέτοια χρήματα που έχει χαλάσει θα έπρεπε να έχει παίξει έστω 1 τελικό Τσάμπιονς Λίγκ...και φέτος έχασε και το πρωτάθλημα....για τον Τζόλε είναι αποψή σου...αλλά να ξέρεις πως το 99% των γαύρων τον αγαπούν....όσο για τον μικρό τον Κόκκαλη,τον Πέτρο,αυτά που λές για κόκα...δεν τα σχολιάζω.....δεν αξίζουν σχολιασμό....το συμπέρασμα είναι ένα:Ο Σωκράτης είναι ο καλύτερος πρόεδρος όλων των εποχών(βάση τίτλων και αυτών που πρόσφερε),ο Τζόλε ο καλύτερος ξένος της σύγχρονης ιστορίας της ομάδας....και ο κόσμος του Θρύλου ο καλύτερος παίχτης που είχε ποτέ.....
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο ο γαύρος δεν θέλει να παίζει μπάλα θέλει να παίρνει το πρωτάθλημα με 10, 15 και 20 βαθμούς διαφορά.....θέλει να ρίχνει 3άρες και 4άρες στον Πανθηναϊκό και την ΑΕΚ... θέλει να έχει παίκτες σαν τον Ριβάλντο το Τζιοβάνι και τον Καρεμπέ ...αλλά προς θεού να μην βλέπει μπάλα .... Τελικά ο γαύρος είναι περίεργος  αλλά  είναι και πιο μάγκας απο τους δευτεροτρίτους που μάλλον παίζουν μπαλάρα αλλά χάνουν από Κέρκυρες και λιμά της Σουπερλίγκα...
Ε ρε γλώσσα αυγουστιάτικα !!!

 περσι παντως επαιξες 10 σοβαρα παιχνιδια κερδισες 2-3 και εφαγες καντι γκολ που ουτε στις αλανες δεν μπαινουνε!!!

 Τωρα αν θεωρεις το θρυλο υπερομαδα επιδη κερδισες τις Καλλιθεες και της Καλαμαριες και τους Ιωνικους με 4ερες και 3ρες ΟΚ!

 Η ΑΕΚ εχασε βαθμους απο μικρες ομαδες λογω ελειψης παγκου και ο βζελος λογω ελειψης ψυχολογιας!!!

 Εσυ και παγκο εχεις και ψυχολογία, ΟΜΑΔΑ δεν εχεις!!!

...και ο κόσμος του Θρύλου ο καλύτερος παίχτης που είχε ποτέ.....

  Αυτο ειναι που εχεις!!!!  Λαο που παει γηπεδο (και αν δεν πανε οι βασικοι εχεις και παγκο αλλους τόσους)!!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
περσι παντως επαιξες 10 σοβαρα παιχνιδια κερδισες 2-3 και εφαγες καντι γκολ που ουτε στις αλανες δεν μπαινουνε!!!
Τωρα αν θεωρεις το θρυλο υπερομαδα επιδη κερδισες τις Καλλιθεες και της Καλαμαριες και τους Ιωνικους με 4ερες και 3ρες ΟΚ!
Η ΑΕΚ εχασε βαθμους απο μικρες ομαδες λογω ελειψης παγκου και ο βζελος λογω ελειψης ψυχολογιας!!!
Εσυ και παγκο εχεις και ψυχολογία, ΟΜΑΔΑ δεν εχεις!!!
Και εσείς αφού έχετε ομάδα...γιατί δεν το πήρατε?Λόγω πάγκου ο ένας και λόγω ψυχολογίας ο άλλος?Πέρσι κανείς φίλε μου δεν είχε ομάδα....κανείς από τους 3 του πρώην ΠΟΚ...απλά ο Θρύλος είχε τις μονάδες και την προσωπικότητα των παιχτών....το θέμα είναι πως η ομάδα με 10/11 πρωταθλήματα κάνει σωστές κινήσεις και οι άλλοι δύο κάνουν....(ας είμαι ευγενικός...)

Αυτο ειναι που εχεις!!!!  Λαο που παει γηπεδο (και αν δεν πανε οι βασικοι εχεις και παγκο αλλους τόσους)!!

Φυσικά και το έχω....και είμαι πολύ περήφανος...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Ο οπαδός θέλει νίκη κι ασ έρθει όπως να ναι: με αυτογκόλ, με πέτσινο πέναλτι, με πιασμένη την αντίπαλη ομάδα. Κι αμά τους πεις τίποτα για θέαμα θα σου πετάξει και καμιά παρόλα ότι ''άμα θες θέαμα πήγαινε στο θέατρο''. Αυτός είναι ο Έλληνας οπαδός.
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!!!!!!!γιαυτο και εχουμε τα χαλια που εχουμε......να συμπληρωσω οτι ο "μεσος" οπαδος ηδονιζετε περισσοτερο αμα κερδιζει με τσατσιες και πουστιες...
 

Επισκέπτης
"Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Νίκο Αλέφαντο που ήταν ο καλύτερος προπονητής που είχα στον Ολυμπιακό. Πάντα πίστευε σε μένα και είχε προβλέψει την εξέλιξή μου".

Πηγή: www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Olympiacos/162629.html] contra.gr [/url]


E, αφού πίστεψε σε αυτόν ο Αλέφαντος... τι να λέμε τώρα!!! Μπουκαδόρος!!! :cheesy:
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Η δηλωση της χρονιασ αυτη περι Αλεφαντου!
 

APSOGOS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
Διαβάστε τα πρωτοσέλιδα της Ηχούς..  Πείτε μου τι πίνουν και δεν μας δίνουν
 

Συνημμένα

  • athlitiki_2.jpg
    athlitiki_2.jpg
    388,1 KB · Εμφανίσεις: 55
  • athlitiki1.jpg
    athlitiki1.jpg
    34,5 KB · Εμφανίσεις: 23

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ayto to κκε τι ειναι ρε μαγκες...?
 

septic

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
396
Like
3
Πόντοι
1
φιλε μου ποδολαγνε
εγω δεν ζητησα τελικο τσαμπιονς λιγκ.εστω καποιες διακρισεις.η σημερινη κατασταση ομως ειναι το αλλο ακρο...
δεν συγκρινω τον κοκαλη με κανεναν στην ελλαδα.αυτο ελειπε να τον βαλουμε στα ιδια σκατα με τον τζιγγερ.αλλα οπως σου ειπα δεν θελω να μενω στα κεκτημενα.θελω πιο πολλα.και εκει ειναι που χανει ο κοκαλης.οχι στα του εσωτερικου.
για τζολε μη παιρνεις ορκο οτι τον αγαπουν το 99%των οπαδων..διαρκειας ειχες και ειχα την τελευταια χρονια..στη δε φιεστα οταν σηκωσε το κυπελλο ειδες που οι μισοι του εριχναν το βρισιδι της αρκουδας..μετα παιξανε ξυλο βεβαια με τους αλλους μισους αλλα αυτο ειναι αλλη υποθεση.
τελος αυτα για τον κοκαλη δεν ειναι συκοφαντιες και κακοβουλα σχολια δικα μου.πραγματικοτητα ειναι.
τεσπα...ας δουμε πως θαμαστε φετος,δλδ αν μεχρι χριστουγεννα θαχουμε καθαρισει η οχι και ναρχισουμε με ενα καλο πουλι στο σιχαμενο γηπεδο για να καβλωσουμε
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Ειχα ακουσει την συνεντευξη του Αλεφαντου, στην ΝΕΤ πριν 3 χρονια νομίζω, έσκιζε τα ρουχα του πως ένα τόσο μεγάλο ταλέντο έμενε αναξιοποίητο, πως ο Καστιγιο λογω ταπερμανέντου και ηλικίας ήθελε διαφορετική προσεγγιση, ότι ολη η ομάδα μπορουσε κτιστεί επάνω του (εμενα μου φανηκαν οι γνωστες υπερβολές του Αλέφαντου), και τελικά ο μικρός τον δικαίωσε παιζοντας έναντίον Βραζιλίας και όχι όπως άλλοι παικταράδες (Τζόλε, πόσα αλήθεια πέναλτυ έχει βαρέσει τόσα χρόνια) που κάνουν φοβερές εμφανίσεις με Καλλιθέα και Ατρόμητο? Επαναλαμβάνω δεν χαίρεστε όλοι που ένας πιστιρικάς 23 ετών τα κονόμησε? Υπάρχει κάποιος από εσάς που δεν θα ήθελε είναι στην θέση του? Ασχετα ομάδας
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
  Εχω μια απορια επειδη δεν βλέπω τα ματς του Ολυμπιακου.

  Σε ποσα παιχνιδια (ας ειναι και ευκολα) ξεκλειδωσε ο Καστιγιος την αντιπαλη αμυνα??? Εγω ξερω ενα με τη Σαχταρ που το εβαλε και μετα κοιμηθηκε όλη η επιθεση!!

  Εγω ως οπαδος θελω εναν επιθετικο να ξεκλειδωσει την αντίπαλη αμυνα. τι να το κάνω αν ντριμπλαρει ολη την αντιπαλη αμυνα και βαλει γκολ στο 2-0 (οπως εβαλε με την ΑΕΚ το 3ο) ειναι ωραιο ως αισθησηαλλα απο ουσια μηδεν.

  Το θεμα ειναι να κανει το 1-0 να φύγει το αγχος.

  ΥΓ μας τα εχετε πρηξει με αυτο το γκολ εναντιον της Βραζιλίας.
  Δηλαδη ο Ροσσι που έκανε χατ τρικ εναντιον της Βραζιλίας το 82 θα πουλιουταν σημερα 60,000,000€.

  Ασε που η Βραζιλία δεν φημίζεται για την στοιβαρη αμυνα της

  ΥΓ 2 σε αυτο που ειπε ο px75 συμφωνω αλλα εγω εννοω οτι οι γαβροι ερωτευονται παιχτες τεχνιτες οπως Τζιοβαννι-Καστιγιο και οχι παιχτες εργατες οπως ο Τζολε που κουβαλανε ολη την ομαδα σατα ποδια τους (βλεπεις φευγει ο Νερι χαμος εφυγε ο Γιαννακόπουλος΄σε μια εβδομαδα ξεχάστηκε)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom