Νέα

Ο Κούλης δίνει 150 ευρώ σε νέους για να εμβολιασθούν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα averkios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 782
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
Η καρμπονάρα για να γίνει al dente θέλει γράσο, οι βαλβολίνες μουλιάζουν τις ταλιατέλες
καρμποναρα με ταλιατελες μην το ξαναπεις θα κανει ο Μπαρος χαρακιρι που εχει δωσει ενα 3οροφο σε ιταλικα εστιατόρια
καρμποναρα μονο με σπαγγετι ΑΥΣΤΗΡΑ
εντωμεταξυ τις ταλιατελες ο αθηναιος τις λεει χυλοπιτες ή Λαζάνια , οποτε καταλαβαινεις οτι δεν μπορουμε να συννεοηθουμε , οποτε ας μεινουμε στα βασικά
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
αν δεν εχει φαει ο Μπαρος καρμπονάρα με βαλβολίνες και μπεικον τι να μας πει απο την ζωη του
ο αθηναιος επειδη ειναι μαγκας φτιαχνει καρμποναρα με αυγα περιστεριων και ξερεις ποσο δυσκολο ειναι να μαζεψεις αυγα περιστεριων. :confused: :confused: :confused:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
πας κανεις το δευτερο εμβολιο με αστρα και αν ζησεις μου δειχνεις πιστοποιητικο εμβολιασμου με ταυτοτητα γιατι εκει στην Ζοφρια κανετε πουστιες,θα ελεγχθεις απο μπατσο φιλο μου για το γνησιο και ο γκαζοτενεκες σπορελαιο δικος σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ναι αλλα εχει φαει γκουρμεδιες φρισκις με το μπος :confused:
φρισκις ρε τσιπη τετοια παιρνεις στα κακομοιρα γατακια. :confused::confused::confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
καρμποναρα με ταλιατελες μην το ξαναπεις θα κανει ο Μπαρος χαρακιρι που εχει δωσει ενα 3οροφο σε ιταλικα εστιατόρια
καρμποναρα μονο με σπαγγετι ΑΥΣΤΗΡΑ
εντωμεταξυ τις ταλιατελες ο αθηναιος τις λεει χυλοπιτες ή Λαζάνια , οποτε καταλαβαινεις οτι δεν μπορουμε να συννεοηθουμε , οποτε ας μεινουμε στα βασικά
Μου κοψες κάθε ελπίδα να δηλώσω συμμετοχή στο μάστερσεξ :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
Μου κοψες κάθε ελπίδα να δηλώσω συμμετοχή στο μάστερσεξ :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
μπορεις να δηλωσεις , αλλα παιξε μονο με λαδερα φαγητα , να κανεις και την διαφορά , ολοι κανουν μαλακιες που δεν ξερουν πως λεγονται , ενας δεν κανει κλασσικα φαγητά
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: barock

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.248
Πόντοι
456
Καλά μιλάμε μας έστειλες.... για πες... ποιος το είπε αυτό? Ο χίος? ο βλαξεβάνης? νομίζω ούτε ακόμα κι αυτοί θα έλεγαν κάτι τέτοιο. Πραγματικά δεν το έχω ακούσει ξανά αυτό!!!! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Πριν το δεύτερο lockdown υπήρχε η θέληση να μείνουν ανοιχτά τα μαγαζιά. Όμως αφού η επιτροπή λοιμωξιολόγων εισηγήθηκε lockdown θα άνοιγε ο δρόμος για ποινικές ευθύνες σε περίπτωση που κάποιος υπουργός παράκουγε και τα κράταγε ανοιχτά. Κάπως έτσι ήταν το αφήγημα. Δε θυμάμαι που το είδα, εμένα λογικό μου φαίνεται.

Tα μέτρα προστασίας πάρθηκαν για να μην τιγκάρουν οι ΜΕΘ κι αν χρειαστεί κάποιος άλλος ΜΕΘ για άλλο λόγο να βρει. Ο δεύτερος λόγος ήταν για να μην γίνει μεγάλη διασπορά ιού και μετά κλείσουμε για κάνα 6μηνο, κάτι που θα έστελνε την οικονομία για βρούβες.
Καλά, στο 1ο lockdown ο σκοπός των μέτρων ήταν να μηδενιστούν εντελώς τα κρούσματα. Όπως και έγινε. Και τα νοσοκομεία ήταν άδεια τότε. Μετά το καλοκαίρι που ξέφυγε η κατάσταση άρχισαν να λένε "για να μην γεμίσουν οι ΜΕΘ". Αν και αμφιβάλλω αν άλλαξε η στρατηγική τους και τότε. Θυμάμαι τον Κικίλια να λέει "θέλω lockdown τύπου Μαρτίου".
Όχι, δεν θέλουν να σώσουν κανένα με το ζόρι. ΑΝ ήταν έτσι θα το επέβαλαν όπως και με την καραντίνα που σου έλεγε "θα μείνεις μέσα και τέλος". Άλλο "σου δίνω κίνητρο για να εμβολιαστείς" και άλλο "στο επιβάλλω". Κι οι άλλες χώρες το ίδιο κάνουν.
Μακάρι.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.285
Κριτικές
1
Like
35.306
Πόντοι
6.256
Τα μρνα εμβολια θα αποδειχτουν στο αμεσο μελλον τι προκαλουν.
Τα νανολιπιδια των μρνα που εχουν και το γενιτικο υλικο του ιου προσβαλοντας το κυτταρο και δημιουργωντας τη πρωτεινικη ακιδα αυτοματα παράγονται τα αντισωματα.
Μεχρι εδω καλα,ελα ομως που το θεμα ειναι οτι επηρεαζεται μονο το εξωτερικο περιβλημα του κυτταρου η εισχωρει στον πυρηνα με αποτελεσμα να εχουμε γενετικες μεταλλαξεις.
Αν συμβαινει αυτο οποιαδηποτε γενετικη μεταλλαξη φερει και νεα δεδομενα και επιπτωσεις στον οργανισμό.
Περα απο αυτοανοσα συνδρομα αιματολογικες κακοηθειες και ανάπτυξη ογκων.
Γονιδιακη μεταλλαξη εγινε και με το τσερνομπιλ λογω της ακτινοβολιας και με τα πυρινικα κλπ. Και ειδαμε τις επιπτωσεις που ειχαν.
Και τι σε νοιαζουν αυτα?
Εχεις σκοπο να διαιωνισεις το ειδος σου? Δε νομιζω
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Εχεις μια θεση στο μιστερμλκ 21-70
ΠΑΡΤΑ ΜΟΥΝΤΖΑ.jpg
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.125
Κριτικές
4
Like
9.078
Πόντοι
2.306
Τα θυματα ειναι σε καραντινα η σε θαλαμο covid η διασωληνωμενα η κατω απο δυο μετρα χωμα.Ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε...
Πουτσες μπλε είναι κι άλλα πράγματα.. Αλλά μάλλον πολύ σκαι βλέπεις..δεν εξηγηται αλλιώς.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Πουτσες μπλε είναι κι άλλα πράγματα.. Αλλά μάλλον πολύ σκαι βλέπεις..δεν εξηγηται αλλιώς.
Ξερουν απο π@υτσες μπλε

Εχουν και συμβουλο στον κουλη γιαυτο το θεμα

patelis_prothipourgos_ton_sizigo_mou.jpg
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Μεγαλος επαναστατης
Επαναστατης ειναι οποιος δεν το κανει.
Εγω π.χ δεν θα το κανω και θα ασκω αντισταση μεχρι τελους.
Τι ψυχοπονια επιασε πισω πισω τη κυβερνηση για τη ζωη των πολιτων?
Τοσα αλλα εμβολια τα πληρωναμε χρυσα για να μας τα κανουνκαι αυτο να πληρωνει κιολας ο κουλης 150αρα να το κάνουν,καποιο λακκο εχει η φαβα.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
ο αλεξ δεν θα ψηφισει νδ

εχω ενα προαισθημα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Επαναστατης ειναι οποιος δεν το κανει.
Εγω π.χ δεν θα το κανω και θα ασκω αντισταση μεχρι τελους.
Τι ψυχοπονια επιασε πισω πισω τη κυβερνηση για τη ζωη των πολιτων?
Τοσα αλλα εμβολια τα πληρωναμε χρυσα για να μας τα κανουνκαι αυτο να πληρωνει κιολας ο κουλης 150αρα να το κάνουν,καποιο λακκο εχει η φαβα.
Σωστα.
Ενω αν σας εβαζε να πληρωσετε 150 ευρω για να εμβολιασθειτε, θα τρεχατε και θα λεγατε οτι η αναλγητη κυβερνηση παιζει με τη ζωη του λαου.
Ο επαναστατης του τζατζικιού
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ο αλεξ δεν θα ψηφισει νδ

εχω ενα προαισθημα
Γιατι, εχεις κανενα προαισθημα οτι δεν θα ζω του χρονου?
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Και ποιος σου ειπε οτι ειναι υποχρεωτικη η νοσηλεια?
Αν αρρωστησεις, να την αρνηθεις. Δεν παει το κρατος κανεναν με το ζορι στο νοσοκομειο.
Οσοι νοσηλευονται στις ΜΕΘ, με το ζορι τους πηγαν εκει?
Τύπε το εχεις τερματισει μιλαμε.

Το θεμα ειναι ομως οτι οταν δεν θα μπορεις να παρεις ανασα και θα εχεις 42 πυρετο, θα ικετευεις για ενα κρεβατακι στο νοσοκομειο και η μαγκια θα σου εχει παει περιπατο. Οπως και αρκετων αλλων, που ηταν αρνητες και οταν νοσηλευθηκαν αρχισαν να ανεβαζουν ποσταρισματα που ζητανε συγνωμη απο την οικογενεια τους και οσους επηρεασαν.

Υ.Γ. Πετας και μια Βορεια Κορεα, ετσι για απροσδιοριστο λογο
Μια ζωη υπερβολικός εισαι και κινδυνολογος.
Κολλησαμε τον μαρτιο 4 φιλαρακια κανενας απο αυτα που λες δεν επαθε κατι,μια απλη γριπουλα ηταν οπως και οι αλλες.
Απλα χτυπάει εντονα τους ανω των 60,αν είσαι 20 30 εως 40 δεν διατρεχεις κινδυνο απο τον κοβιντ.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Πριν το δεύτερο lockdown υπήρχε η θέληση να μείνουν ανοιχτά τα μαγαζιά. Όμως αφού η επιτροπή λοιμωξιολόγων εισηγήθηκε lockdown θα άνοιγε ο δρόμος για ποινικές ευθύνες σε περίπτωση που κάποιος υπουργός παράκουγε και τα κράταγε ανοιχτά. Κάπως έτσι ήταν το αφήγημα. Δε θυμάμαι που το είδα, εμένα λογικό μου φαίνεται.
Δεν έχω να σχολιάσω κάτι, μάλλον θα το είδες σαν comment κάπου στο Facebook, μόνο εκεί συναντάς την υπερμετρη μαλακία :)


Καλά, στο 1ο lockdown ο σκοπός των μέτρων ήταν να μηδενιστούν εντελώς τα κρούσματα. Όπως και έγινε.
Ναι, αυτός ήταν ο σκοπός. Να μην αρχίσουν να γεμίζουν.


Και τα νοσοκομεία ήταν άδεια τότε. Μετά το καλοκαίρι που ξέφυγε η κατάσταση άρχισαν να λένε "για να μην γεμίσουν οι ΜΕΘ".
Ακριβώς όπως τα λές... άδεια στην αρχή και σιγά σιγά άρχισαν να γεμίζουν επικίνδυνα.


Αν και αμφιβάλλω αν άλλαξε η στρατηγική τους και τότε. Θυμάμαι τον Κικίλια να λέει "θέλω lockdown τύπου Μαρτίου".

Μακάρι.
Κανένας δεν θέλει Lockdown. Εσύ αυτό πιστεύεις? Ότι κάποιοι επιδιώκουν Lockdown? Για ποιο λόγο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μια ζωη υπερβολικός εισαι και κινδυνολογος.
Κολλησαμε τον μαρτιο 4 φιλαρακια κανενας απο αυτα που λες δεν επαθε κατι,μια απλη γριπουλα ηταν οπως και οι αλλες.
Απλα χτυπάει εντονα τους ανω των 60,αν είσαι 20 30 εως 40 δεν διατρεχεις κινδυνο απο τον κοβιντ.
Λογικη πενταχρονου. Αφου σου λεει δεν κολλησα βαρια εγω, δεν κολλαει κανενας αλλος βαρια.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Λογικη πενταχρονου. Αφου σου λεει δεν κολλησα βαρια εγω, δεν κολλαει κανενας αλλος βαρια.
Κι επειδή δεν είναι 5χρονος, μπορείς να πεις ότι είναι λογική μαλάκα :)
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom