Νέα

Ο αριστερός/Εθνικός Ξερόλας Λάκης Λαζόπουλος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 732
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Ο τύπος είναι καλός ηθοποιός,τον είχα παρακολουθήσει παλιά. Για το λόγο αυτό ας πάει να κάνει καμιά ταινία, θέατρο να παίξει σε καμια διαφήμιση.Αυτός όμως απλά βγαίνει στην tv και κάνει το εύκολο απλά κρίνει και παράλληλα υποκρίνεται ότι και αυτός συμπάσχει μαζί μας σε όλη αυτή την κωλοκατάσταση...Πούτσες... Δεν τον παρακολουθώ από τότε που βγήκε και έκανε δηλώσεις για την υπόθεση Οτσαλάν. Βλέπω κανά πεντάλεπτο αν τύχει και αλλάζω κανάλι γιατί με αηδιάζει, τιποτένιος είναι αν εξαιρέσεις την ηθοποιια. Στην ίδια κατηγορία τον βάζω με αυτούς των κουτσομπολίστικων εκπομπών    
 

nixermanie

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
245
Like
0
Πόντοι
1
Ο Λαζοπουλος κανει οτι και ο καθε μεγαλο-δημοσιογραφος, tv-star κτλ....υποκινει συνειδησεις και παει τον κοσμο οπου αυτος θελει! Ετσι λειτουργουν τα media γι'αυτο και εχουμε γινει ζωα! Καθενας οτι τον συμφερει. Υπαρχει περιπτωση να εισαι στην τηλεοραση και να εισαι 100% καθαρος? Μπαααααααα! Παντως το να μην παρακολουθεις δεν εχει νοημα....ακους λιγο απο τον καθενα μπας και απ'ολους βγαλεις μια γενικοτερη αποψη για ολα τα θεματα...
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
δυστηχώς πρόκειται για έναν απο του εξυπνότερους και πιο ταλαντούχους ανθρώπους στον χώρο. Και λέω δυστηχώς γιατι πρόκειται για ενα μεγάλο αρχίδι που το μόνο που κάνει είναι λαϊκισμό στην τελειότερη μορφή του. Είναι ένας απο τους ανθρώπους που πολύ θα χαρώ να δώ να πεφτει.
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
..140.000  €    το  επεισοδιο   ο   αριστερος   του  κωλου   Λαζο :jerking:.........εγω  πιο  πολυ  λυπαμαι  τα  ζωα   που  τρεχουν  στο  στουντιο και  καθονται και  τον  χειροκροτουν  για να λεει  φτηνα  αστεια  για   συνταξιουχους  :headbang: 
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Μπορεί ο καθένας να συμφωνεί ή να διαφωνεί, να διασκεδάζει ή να βαριέται, αλλά τουλαχιστον για την ώρα, ο Λαζό- είναι ο μόνος που λέει τα πραγματα με το όνομά τους, χωρίς υπονοούμενα, δήθεν και πονηρο-χαζο-τιποτολογίες !
Σατυρίζει αυτά που επιλέγει ο ίδιος να σατυρίσει και καλά κάνει!
Είναι αυτός που είναι και ίσως ενοχλεί μερικούς ! Αλλά η σάτυρα τα έχει αυτά,....ενοχλεί.
Ομως ας μην ψάχνουμε το αλάθητο σε κανέναν ! Ανθρωποι και ανθρωπάκια γύρω μας ! Επειδή και άποψη έχει και τη λέει στα ίσα, εγώ τον παραδέχομαι ! Τώρα τα ανθρωπάκια θα ψάχνουν μονίμως να βρούν ψεγάδια, γιατί μόνο έτσι πιστεύουν οτι θα ανέβουν ,...μειώνοντας τους άλλους.
Δεν θέλει (νομίζω) να παραστησει κάτι άλλο ! Απλά κάνει μια λαΪκή εκπομπή και όχι κάτι ελιτίστικο που οι λίγοι  που θα καταλάβαιναν, ίσως γέλαγαν πολύ περισσότερο ! Λαϊκά - ίσα - σταράτα, αυτά που ενοχλούν ή είναι άξια χλευασμού ! Αυτά είναι όλα κι όλα και μην ψάχνετε γωνία στο δίφραγκο !
Πουλάει γιατί έχει αμεσότητα και λέει αλήθειες σε μιά εποχή που αυτά λείπουν ! Και καλά κάνει !

Οσο δε για το χρήμα ,...ΟΙ ιδέες δεν εξαγοράζονται ! Δηλαδή είναι μεγάλη μαγκιά΄, να σε πληρώνει ο εργοδότης και εσύ να μπορείς να τον σατυρίζεις  και σ αυτή τη περίπτωση να του παίρνεις και όσα πιό πολλά γίνεται !
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Δηλαδή ο ένας που παίρνει 3.000 το μήνα απο την έργασία του, είναι ή πρέπει να είναι, λιγότερο αριστερός απο αυτόν που παίρνει 1.500 ?

Τελικά πόσο μάγκας μπορεί να είναι κάποιος, που παίρνει απο τον εργοδότη του ένα σωρό λεφτά και τον φτύνει και στα μούτρα άμα λάχει ?
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Σοφή η μαλακία σου. Συγκρίνεις το βήμα που έχει στον Άλφα με 50-60% τηλεθέαση με την εκπομπή του Κοττάκη η οποία πιάνει νούμερα ανάλογα με αυτά του Νευροκοπίου τα Χριστούγεννα.

Φυσικά και δεν συγκρίνονται. Στο ΑλΤσαντήρι υποχρεωτικά σχολιάζει την επικαιρότητα όπως αυτή διαμορφώνεται και μπορεί να βάλει και κάποια προσωπική άποψη.

Έτσι δεν έχει και πολλές πάσες από την ΝΔ που έχει πέσει στην κλασσική εσωστρέφεια του χαμένου των εκλογών. Εκεί που μπορεί (πχ. για την γκεντεμοκόρη), το χύνει το δηλητήριο. Όχι πως διαφωνώ στο συγκεκριμένο. Αντιθέτως, ο περιφερόμενος θίασος και τα μέλη του (ποδηλάτης, κυκλάμινο, Σάμινας, να-την-πάρει-ο-αέρας κτλ, λούκα και λοιποί) που εύσχημα ονομάζουμε κυβέρνηση έχουν τα φώτα της δημοσιότητας, κάνουν κινήσεις που ενδιαφέρον όλους τους Έλληνες πλέον και φυσικά έχουμε καθημερινή παραγωγή σε μαλακίες και κατραπακιές.

Στην συνέντευξη αντιθέτως σχολιάζει ό,τι και όπως θέλει αυτός. Και εκεί έριξε τις μπηχτές του για τον "ακροδεξιό" Σαμαρά και την όση στήριξη μπορεί να δώσει στο θίασο gap. Απλά δεν είναι σαν τον συγγραφέα του άρθρου, ο οποίος σώνει και καλά πρέπει να τα χώσει σε όλους τους δεξιούς, για να δώσει διαπιστευτήρια.

(Σχόλια για άτομα όπως τον Μίκη τα αφήνω ασχολίαστα, καθότι ο ΘΧ είναι πολύ τσουτσέκι για να σκεφτεί έστω ότι μπορεί να τον πιάσει στο στόμα του)

Το ότι συγκρίνεις νούμερα είναι ατυχές, ακριβώς διότι αυτά καθορίζουν και τα περιθώρια των κινήσεων του. Στο ΑλΤσαντήρι δεν θα μπορούσε ποτέ να κάνει κάτι διαφορετικό από σχολιασμό της επικαιρότητας και ελαφρά ψυχαγωγία, αντί για πολιτική κουβέντα, ακριβώς γιατί αν το έκανε, θα έπαυε να πιάνει τα ποσοστά που έχει τώρα.

ΥΓ. Το ότι το gap είναι ο πιο αστείος άνθρωπος που έγινε πρωθυπουργός της μεταπολίτευσης είναι πλέον προφανές. Δεν είναι ότι του τα χώνει ο λάκης, εδώ μέχρι και ο κομιστής - που μόνο πίπες δεν έκανε στο μπασόκ η εφημερίδα του προεκλογικά - τον έχει κάνει ρόμπα παλαιότερα και δεν το έχει και σε τίποτα να το ξαναπάρει εργολαβία.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Δηλαδή ο ένας που παίρνει 3.000 το μήνα απο την έργασία του, είναι ή πρέπει να είναι, λιγότερο αριστερός απο αυτόν που παίρνει 1.500 ?
Βεβαιως και οχι..
Απλα θα ανηκει και αυτος στους λεγομενους "αριστερους με δεξιες τσεπες"...Και τετοιοι υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ..
Αλλωστε που ειναι το προβλημα?...Αφου πας τα παιδια με τη μερσεντες στο ιδιωτικο σχολειο,στο καπακι κατεβαινεις στη πλατεια Κανιγκος για να διαδηλωσεις μαζι με το ΠΑΜΕ και το συνδικατο οικοδομων...
No problem... :jerking:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ο Θανάσης Χειμωνάς δημιοσίευσε χθες στο Mediasoup ένα καταπληκτικό κείμενο για το φαινόμενο Αλ Τσαντίρι και Λαζόπουλος. Σε αυτό χωρίς υστερίες και εμπάθειες αλλά με νηφαλιότητα και επιχειρήματα αποδομεί πλήρως την εικόνα της Φωνής του Λαού που προσπαθεί να χτίσει ο τελευταίος.

Αξίζει να το διαβάσουν φίλοι και εχθροί του Λαζόπουλου παρομοίως.

www.mediasoup.gr/node/10989]http://www.mediasoup.gr/node/10989[/url]
Σωστά τα λέει σε γενικές γραμμές ο τύπος...χιλιοειπωμένες παρατηρήσεις που εξάγονται εύκολα αν παρακολουθήσεις 2-3 εκπομπές του!Μεγάλο ταλέντο  κάθεται και ξεκατινιάζεται και βγάζει τις εμπάθειες του με την Έφη Σαρρή  ,την Μιμή Ντενίση κλπ κλπ!Και φυσικά η μαλακία που λέει ότι η σάτιρα δεν έχει όρια δεν στέκει μιας και αυτό το πράγμα δεν είναι σάτιρα...
Και φυσικά εκνευριστικό το γλύψιμο στη νεολαία και στα τιμημένα γηρατειά!!!
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Δηλαδή αριστερός σημαίνει , εργάτης, αγρότης, φοιτητής,...και φτάνει !  :think:
Κανένας άλλος δεν δικαιούται τον τίτλο ? :2funny:
Οχι πως με νοιάζει δηλαδή, αλλά λέμε....
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Δηλαδή αριστερός σημαίνει , εργάτης, αγρότης, φοιτητής,...και φτάνει !  :think:
Κανένας άλλος δεν δικαιούται τον τίτλο ? :2funny:
Οχι πως με νοιάζει δηλαδή, αλλά λέμε....
πανω απολα αριστερος σημαινει κριση! μονο οι αριστεροι μπορουν να κρινουν!

πορνοπαπος σπικινγκ ναουμε
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Αριστεροί κρίνοι και δεξιές τουλίπες ! :2funny:



κρίνοι ( απο το, κρίνω ) και τουλίπες (απο το, του λείπει )
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Δηλαδή αριστερός σημαίνει , εργάτης, αγρότης, φοιτητής,...και φτάνει !  :think:
Κανένας άλλος δεν δικαιούται τον τίτλο ? :2funny:
Οχι πως με νοιάζει δηλαδή, αλλά λέμε....
Προσωπικα πιστευω,πως για να υιοθετησει καποιος την αριστερη ιδεολογια ετσι οπως μετουσιωνεται στη σημερινη πρακτικη και πραγματικοτητα,η πρεπει να ανηκει στη λαικη ταξη και τη φτωχολογια,η να ειναι παντελως ηλιθιος.
Η ιδεολογια και η κοσμοθεωρια που υιοθετει ο καθε ανθρωπος πρεπει να συναδει και με τον εν γενει "βιο και πολιτεια" του.
Οσο ψυχεδελικο μου ακουγεται ο οικοδομος που ειναι ολη μερα στο γιαπι,να ψηφιζει δεξια,αλλο τοσο ανωμαλο θεωρω και αυτον που κονομαει τα κερατα του,να μου το παιζει αριστερος...
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Προσωπικα πιστευω,πως για να υιοθετησει καποιος την αριστερη ιδεολογια ετσι οπως μετουσιωνεται στη σημερινη πρακτικη και πραγματικοτητα,η πρεπει να ανηκει στη λαικη ταξη και τη φτωχολογια,η να ειναι παντελως ηλιθιος.
Η ιδεολογια και η κοσμοθεωρια που υιοθετει ο καθε ανθρωπος πρεπει να συναδει και με τον εν γενει "βιο και πολιτεια" του.
Οσο ψυχεδελικο μου ακουγεται ο οικοδομος που ειναι ολη μερα στο γιαπι,να ψηφιζει δεξια,αλλο τοσο ανωμαλο θεωρω και αυτον που κονομαει τα κερατα του,να μου το παιζει αριστερος...


Ολοι αυτοι που λες οτι κατι δε σου καθετε καλα, και εννοω τους φραγκατους, ειναι οι λεγομενοι επαναστατες ταξεως. Κανουν ταξικη επανασταση, και μη μιλας ετσι. Ολοι οι θεωρητικοι ηταν τετοιοι, και πιστεψε το, ειναι πιο δυσκολο.
 

Επισκέπτης
Tέλος ο Λαζόπουλος και για εμένα,υπήρξα fun αλλά βαρετός και όπως περάστηκε και στον τίτλο:''Ξερόλας'' πλέον.
Μόνο αν δεν έχω τίποτα καλύτερο θα το επιλέξω και σήμερα έχει μπάλα!!!
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
ρε δεν υπάρχει αριστερός. Απλά οι περισσότεροι φοβούνται μήν χαρακτηριστούνε δεξιοί και μαζί με αυτό όλα όσα έρχονται καπέλο: φασίστες, ρατσιστές, συντηριτικοί κ.α.

Γενικά υπάρχει μια εικόνα του αριστερού, επαναστάτη, ιδεαλιστή, φιλελευθερού, ανοιχτόμυαλου πιστιρικά φοιτητή με το χύμα μαλλί και την αξυρισιά και στον αντίποδα του δεξιού, συντηριτικού, κρυφορατσιστή, κρυφοφασίστα, χοντροφαλακρού τραπεζίτη/golden boy. Δυστηχώς ακόμα και οι πολιτικές ιδεολογίες έχουν γίνει καλούπι για lifestyle τρόπο ζώης και μόδα και φυσικά η ουσιαστική ελευθερη σκέψη πάει περίπατο.

Στα ΤΕΙ είχα δεί πολλούς δήθεν αριστερούς, αναρχοαυτόνομους αντιεξουσιαστές μπλα-μπλα-μπλα και μπορώ να πώ οτι πρόκειται για το πιο αιδιαστικό συνάφι, που ίσως ξεπερνάει τα γλυώδη κομματόσκυλα της ΠΑΣΠ, ΔΑΠ και ΚΝΕ. Μιλάμε για άτομα που αμα δεν αποδεχόσουνα την δήθεν ιδεολογία και lifestyle τρόπο ζώης τους δεν σε δέχονταν στις τάξεις τους. Μαλαισμένα γίδια που παρόλο που δήλωναν αντιρατσιστές, δεν μπορούσαν να αντέξουν την παρουσία ενός Πακιστανού ή μάυρου δίπλα τους.
 

Επισκέπτης
Γενικά υπάρχει μια εικόνα του αριστερού, επαναστάτη, ιδεαλιστή, φιλελευθερού, ανοιχτόμυαλου πιστιρικά φοιτητή με το χύμα μαλλί και την αξυρισιά και στον αντίποδα του δεξιού, συντηριτικού, κρυφορατσιστή, κρυφοφασίστα, χοντροφαλακρού τραπεζίτη/golden boy. Δυστηχώς ακόμα και οι πολιτικές ιδεολογίες έχουν γίνει καλούπι για lifestyle τρόπο ζώης και μόδα και φυσικά η ουσιαστική ελευθερη σκέψη πάει περίπατο.

Ισχύει και αυτό που λες:είμαι αριστερός επειδή ''πουλάει'' αλλά μειοψηφία,εγώ προσωπικά δεν έχω γνωρίσει κάνεναν τέτοιο μέχρι σήμερα.

Επιπλέον όντως ο μεγάλος πλούτος δεν συμβαδίζει με την έννοια αριστερά(τα πολλά λεφτά δεν βγαίνουν με αριστερούς τρόπους),αλλά όχι οτί αυτό σημαίνει οτί ο αριστερός πρέπει να πεινάει για να είναι αριστερός.

 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Tέλος ο Λαζόπουλος και για εμένα,υπήρξα fun αλλά βαρετός και όπως περάστηκε και στον τίτλο:''Ξερόλας'' πλέον.
Μόνο αν δεν έχω τίποτα καλύτερο θα το επιλέξω και σήμερα έχει μπάλα!!!

Πουλάει όλο αυτό το στυλάκι... ειδικά σ' αυτούς τους χαλεπούς καιρούς....  :uglystupid:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

Μαλακα νεοΕλληνα τωρα σε πειραξε αυτα που λεει ο Λαζοπουλος?
Τοσα χρονια δεν ακουγες τι ελεγε ο στομας του? Τωρα σου ηρθε η επιφοιτηση και αντελεφθηκες ποσο λαικιστης και συμφεροντολογος ειναι?

Μην απορεις γιατι παιρνει 160,000 το μηνα, γιατι εσυ του τα δινεις. Εσυ (και εγω) ανεβασαμε την τηλεθεαση με αποτελεσμα η εκπομπη του να εχει καλυτερο διαφημιστικο μεριδιο. Το οποιο με κανει και αναρωτιεμαι γιατι μαλακα νεοΕλλην ερχεσαι και τον κατηγοριες τωρα, ενω ειχες ενδειξεις της αθλιας ζωης του νωριτερα?
Μηπως επειδη βγαζει περισσοτερα χρηματα απο σενα? Ο φθονος ειναι ο λογος?
Τοσα χρονια σου χαιδευε τα αυτια και σε αποφορτιζε απο το θυμο σου και συ ελεγες με ενθουσιασμο φωναχτα "πεσ'τα Λακη". Αλλα το υποσυνειδητο σου ελεγε ευτυχως που τα λεει για μενα γιατι εγω ειμαι κοτα και παρολες τις καρπαζιες που τρωω στη ζωη, δεν διαμαρτυρομαι γιατι εχω εσενα Λακη και καθε Λακη. Ορσε μαλακα νεοΕλληνα

Κυριο χαρακτηριστικο του κλασσικου μαλακα νεοΕλληνα ειναι οτι φανατιζεται. Πριν ενα χρονο ηταν φανατικος και συμφωνουσε απολυτα με τα λεγομενα του Λαζοπουλου, και τωρα δε θελει ουτε να τον δει ζωγραφιστο. Να κρατα αποστασεις απο τα λεγομενα, να μην "δενεται" με τον καθενα ή να κρατα μια πισινη δε μπορει. Η θα συμφωνει σε ολα ή τιποτα.

Αν ειναι να κρατησετε μια φραση στο μυαλο σας (να την κανετε μαξιλαρι οπως ειχε πει ο Λακης ή θερμοφορα, παπια, κατωσεντονο, κομοδινο, καρεκλακι μπαμπου...) για το μελλον ειναι το παρακατω αποσπασμα του Θαναση Χειμωνα:
"Ο Λαζόπουλος δίνει στον Έλληνα αυτό που χρειάζεται, του λέει αυτό ακριβώς που θέλει ν’ακούσει. Η εκπομπή του, είναι ένας ύμνος στον ελληνικό λαό."

πηγη:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom