Νέα

Ο αριστερός/Εθνικός Ξερόλας Λάκης Λαζόπουλος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 732
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306

βγηκε  η χαρχαλω
 

Phineas.Freak

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
207
Κριτικές
5
Like
19
Πόντοι
1
Το φαινόμενο Λάκης Λαζόπουλος.

Τα πράγματα είναι πολύ απλά: Δεν τον πιστεύω και μην με ρωτήσετε γιατί!

Δεν είχε ποτέ κανείς σας την αίσθηση ότι όλα όσα σας λέει κάποιος είναι απολύτως λογικά αλλά "κάπου κατά βάθος, κάπου υπάρχει λάθος"; Ε λοιπόν αυτό μου συμβαίνει κάθε φορά που βλέπω τον Λάκη στο γυαλί. Ειδικά όταν παίρνει το χαμόγελο της απόλυτης ευτυχίας που πηγάζει από την επαφή του με τον απλό κόσμο (που προσωπικά πιστεύω ότι τον απλό κόσμο τον σιχαίνετε από τα βάθη της ψυχής του) και συνεπαίρνετε από αγαλίαση τραγουδώντας παρέα με το κοινό του ξεπερασμένες μελωδίες, με την ίδια ιερότητα και αφοσίωση που θα ένιωθε κατά την απαγγελία αποσπασμάτων κάποιου νεοανακαλυφθέντος ευαγγελίου.

Λοιπόν αυτόν τον άνθρωπο τον θεωρώ ψεύτη! Δεν τον πιστεύω! Δεν μου κατεβαίνει ρε παιδί μου πως να το πω. Μπορεί να κάνω λάθος. Μπορεί να έχω άδικο. Αλλά ψέματα στον εαυτό μου δεν μπορώ να πω! Για μένα ο τύπος είναι "απάτη" όσον αφορά τα πιστεύω του που μάλιστα προβάλλει τόσο κραυγαλέα! Και για να προλάβω τυχόν ενστάσεις. Δεν συζητώ για το αν οι απόψεις του είναι σωστές ή όχι. Στην προκειμένη περίπτωση διόλου με ενδιαφέρει. Αυτό που λέω είναι ότι " Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ". Ότι προσποιείται. Ίσως γιατί πουλάνε, ίσως γιατί έτσι τον έμαθαν όλοι και τώρα δεν μπορεί να κάνει πίσω, ίσως ακόμα και γιατί θέλει να πιστεύει ότι τις πιστεύει!

Γι αυτό και δεν τον βλέπω. Τον αποφεύγω. Αλλάζω κανάλι και προσπερνώ. Και το κάνω πάντα. Με συνέπεια, γιατί αλλιώς μου χαλάει την βραδυά. Νιώθω ότι με κοροιδεύουν. Κιαυτό δεν το γουστάρω.
 

Επισκέπτης
Και ποίοι πράσινοι ακριβώς καταχράστηκαν δημόσιο χρήμα και τώρα βγαίνουν στην τηλεόραση και διαμορφώνουν την κοινη γνώμη όπως ο Λαζόπουλος;

Όλοι οι υπάλληλοι Λαμπράκη-Μπόμπολα-Αλαφούζου ...
 

Επισκέπτης
Ο Λαζόπουλος λέει ότι τον πληρώνουν να λέει. Υπ'αυτή την έννοια καμία διαφορά δεν έχει από τον Πρετεντέρη, την Τρέμη και τον Χατζηνικολάου, τους οποίους όλοι εσείς κράζετε.

Ακριβώς.
Όλοι τα ίδια σκατά είναι.
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Αλέξης Κούγιας
Η απάντηση για τον Λαζόπουλο που θα συζητηθεί


Μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης έδωσε στο περιοδικό «Λοιπόν» ο Αλέξης Κούγιας. Ο γνωστός ποινικολόγος μίλησε για τη δύσκολη οικονομική κατάσταση της χώρας, τα ευτυχισμένα παιδικά του χρόνια, ενώ δε δίστασε ν’ αναφερθεί και στην πρώην σύντροφό του, Εύη Βατίδου, αλλά και στον Λάκη Λαζόπουλο.



Σε ερώτηση του δημοσιογράφου για το αν έχει μετανιώσει για τις αντιδράσεις του μετά τον χωρισμό του με την Εύη Βατίδου, ο Αλέξης Κούγιας είπε: «Όχι, απλώς θα μπορούσα να μην αντιδρώ στις επιθέσεις που δεχόμουν και να μην κάνω ούτε μια δήλωση. Κάποια στιγμή έγιναν τόσο χοντροκομμένα τα πράγματα, ο Σταμάτης Μαλέλης χρησιμοποιούσε την προσωπική μου ζωή για να κάνει τηλεοπτικά γνωστή την πρώην γυναίκα μου, μη σκεπτόμενος τις επιπτώσεις που θα είχε αυτό στο μέλλον των παιδιών μας. Μου το έχει ομολογήσει και ο ίδιος και μου έχει ζητήσει συγγνώμη». Ο διάσημος ποινικολόγος απέφυγε ν’ απαντήσει στο αν διατηρεί σήμερα καλές σχέσεις με το πρώην μοντέλο, σχολιάζοντας μόνο «Εγώ προτιμώ από όλη αυτή την ιστορία να μείνει το γεγονός ότι γεννήθηκαν δύο αριστουργήματα», εννοώντας φυσικά τα δύο παιδιά του.



Δε θα μπορούσε φυσικά να μη ρωτηθεί για το Λάκη Λαζόπουλο και την έντονη κριτική που εκείνος συχνά του ασκεί. Ο γνωστός δικηγόρος ανέφερε πως πιστεύει ότι η εικόνα του με τα χρόνια έχει διαστρεβλωθεί τελείως από τον παρουσιαστή. Πιο συγκεκριμένα, είπε: «Ενώ ξέρει τι κάνω κάθε μέρα στη ζωή μου, παίρνει κάποιες προσωπικές μου στιγμές και προσπαθεί μέσα από αυτές να αλλοιώσει ό,τι με αφορά», ενώ όταν ρωτήθηκε γιατί είχε πει σε προηγούμενη συνέντευξή του ότι ο Λαζόπουλος ήταν ερωτευμένος μαζί του, απάντησε: «Μου το είπε ο Στάθης Ψάλτης. Ως νέος δικηγόρος έκανα τα συμβόλαια του Ψάλτη, ο οποίος τότε ζητούσε να του γράφει τα κείμενα ο άγνωστος σε όλο τον κόσμο Λάκης Λαζόπουλος.Γνωριστήκαμε σε ένα μικρό σπίτι που είχε ο Ψάλτης στην Κυψέλη. Μετά άρχισε να γράφει κάποια θεατρικά έργα και πάντα είχε μέσα τον Αλέξη Κούγια. Ρώτησα τον Ψάλτη: "Τι έχει πάθει αυτός;" , και μου είπε:  "είναι ερωτευμένος μαζί σου."  :rolleyes:

 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΛΑΚΗ;

Αν δεν έχεις κάτι να πεις, καλύτερα να μην βγαίνεις στο γυαλί…Δεν ξέρουμε τι συμβόλαια προπληρώνει ο Λάκης Λαζόπουλος, με την επανεμφάνισή του, αλλά η χθεσινή εκπομπή του ήταν σίγουρα η περισσότερο άθλια απ όλες....
Έφτασε σε τέτοιο βαθμό προχειρότητας, βλακείας και φθηνού χιούμορ, που τον κατέστησε ένα τραγικό πρόσωπο, το οποίο εάν συνεχίσει έτσι θα…δικαιώσει το μνημόνιο…

Ήταν τόσο άθλια τα σκετς του Λαζόπουλου που αναρωτιέται κανείς εάν του έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση. Τα παρωχημένα μάπετ, που θα πρέπει να μην τα εμφανίσει ξανά γιατί το θέαμα είναι γελοίο, μας θυμίζουν μόνον μια ιστορία από τα μάπετ σώου, όταν ο ένας γέρος στο θεωρείο -οι γνωστές φιγούρες των μάπετς- λέει στον άλλον βλέποντας τις βλακείες που παίζονται: -Μα γιατί δεν φεύγουμε; Και ο έτερος γέροντας : -Γιατί έχουν κλείσει τις πόρτες…

Σε εμάς Λάκη δεν έχουν κλείσει τις πόρτες. Κοίτα να διορθώσεις τις προχειρότητες, αλλιώς μην βγαίνεις στο γυαλί, γιατί αλλιώς θα δικαιωθούν και ο…Παπανδρέου και ο…Πετσάλνικος…

[video]http://exofitsio.blogspot.com/2012/02/blog-post_9619.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook[/video]

Υ.Γ.Είδε κάποιος την εκπομπή;;; Τόσο χάλια είναι πλέον;;; :think: :think: :think:
Έχω κάπου στον χρόνο κοντά αν δεν έχω καβατζώσει κ δεύτερο που δεν τον βλέπω πια....
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
δεν εχω τηλεόραση αλλα και αν είχα δεν θα καθόμουν να βλέπω αυτον τον μαλάκα.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τα ζωα που στηνονται να δουν το ταγαρι καθε τριτη ειναι τα ιδια ζωα που σημερα λενε μπραβο αννα για τον λογο σου

ΕΥΡΩΑΛΒΑΝΟΙ ξεφτυλισμενοι

το 47% σας ΤΟ 2009 θα σας ακολουθει ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.712
Πόντοι
6.515
καλα τα λει ο Χειμωνας.  :rockon: Καλα τα λενε οι περισσοτεροι φιλοι του site.

O Λαζοπουλος εβγαλε ενα καρο λεφτα απο τους γερμανους του αλφα δειχνοντας φιλμακια με τα διαφορα τσολια της TV
Τωρα με τα πορτοφολια και τις θυριδες γεματες γλυφει τους αριστερους ψευτοαναρχικους για να φυλαξει τα νωτα του οταν θα ελθει η ωρα να την πληρωσει το συναφι του :uglystupid:
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.270
Κριτικές
2
Like
772
Πόντοι
96
Μέτρισα τόσα ποστ για το λαζοπουλο που λένε πόσο μαλακας και ψεύτης και κακός ειναι που θα γίνω φαν του τελικα... Get a life τρολιαριδες!
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
παλι με το λαζοπουλο αρχισατε το κραξιμο λοιπον τα πραγματα ειναι απλα

οποιος γουσταρει τον βλεπει στην τηλεοραση η παει και το βλεπει στα θεατρο η παει σε περιοδιες του η παει στο σινεμα και τον παρακολουθει κτλ κτλ

οποιος δεν γουσταρει δεν τον βλεπει δεν ασχολειτε μαζι του και τελος τοσο απλα

δεν ειπαμε οτι ειναι υποχρεωτικο να βλεπεις λαζοπουλο αλλα πειτε ξεκαθαρα σας ενοχλουν αυτα που λεει και σας θιγουν πολιτικα και μα το ασχολειστε συνεχεια μαζι του του δινετε αξια χωρις λογο και αιτια

οσο για τα εκατομμυρια που παιρνει απο τον αλφα και απο εκδοτικους οικους τι σας νοιαζει δικα σας λεφτα παιρνει η μηπως παιρνει κρατικα χρηματα η μηπως οταν βαζετε να δειτε τον αλφα σας λεει δωστε μου 5€ μηπως σας νοιαζουν οι τσεπες του κοντομηνα η μηπως σας ενοιαζαν οι τσεπες των γερμανων που ειχαν πριν τον αλφα. το ξερετε οτι απασχολει η εκπομπη του 100 ατομα σε καθημερινη βαση

ο λογος που τον κραζετε ποιος ακριβως ειναι
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Υποθέτω πως δεν αντέχουν να βλέπουν έναν "αριστερό" (και καλά) να παίρνει χοντρά λεφτά. Αυτά μόνο οι δεξιοί "πατριώτες" (και καλά) έχουν δικαίωμα να τα παίρνουν.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Υποθέτω πως δεν αντέχουν να βλέπουν έναν "αριστερό" (και καλά) να παίρνει χοντρά λεφτά. Αυτά μόνο οι δεξιοί "πατριώτες" (και καλά) έχουν δικαίωμα να τα παίρνουν.

φιλε αυτο παλι που οι ανθρωποι πρεπει να κρινοντε απο τα ποσα παιρνουν αλλα οχι απο το τι εκφραζουν, τι ειναι, τι ξερουν, τι ονειρα εχουν, τι προσωπικους στοχους ποτε δεν το καταλαβα

μαλλον δεν πρεπει να λεγομαστε νεοελληνες αλλα νεοαμερικανοι γιατι και εκει δεν εισαι ο κυριος π.χ παπαδοπουλος
εισαι ο κυριος 1.000.000δολ ο κυριος 100.000δολ ο κυριος 500δολ
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
εμενα προσωπικα μ αφηνει αδιαφορο το ποσα παιρνει
στην τι φι αφου τα φερνεις θα τα παρεις

απλα τον θεωρω ταγαρι

οσο για τους 10 μικρους μητσους που τον εκτοξευσε και πεταξε την γκλιτσα, δεν μπορω ουτε τριλεπτο να το δω
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
φιλε αυτο παλι που οι ανθρωποι πρεπει να κρινοντε απο τα ποσα παιρνουν αλλα οχι απο το τι εκφραζουν, τι ειναι, τι ξερουν, τι ονειρα εχουν, τι προσωπικους στοχους ποτε δεν το καταλαβα

μαλλον δεν πρεπει να λεγομαστε νεοελληνες αλλα νεοαμερικανοι γιατι και εκει δεν εισαι ο κυριος π.χ παπαδοπουλος
εισαι ο κυριος 1.000.000δολ ο κυριος 100.000δολ ο κυριος 500δολ
Αν μπορέσεις να μου βρεις τις διαφορές των νεοελλήνων (της πλειοψηφίας τους) με τους νεοαμερικάνους (στη πλειοψηφία τους) τότε θα σου πω και εγώ για το πως θα πρέπει να λεγόμαστε.
Βλέπεις για καμιά 40αριά (ίσως και παραπάνω χρόνια) οι Έλληνες έχουν φάει πλύση εγκεφάλου του Αμερικάνικου ονείρου. Η Αμερική (η ΗΠΑ) το ένα, η ΗΠΑ το άλλο, η ΗΠΑ το παράλο. Τα περισσότερα στη ζωή μας πλέον είναι απομιμήσεις (καλές και κακές) μέιντ ιν τη Γιου Εσ μοδερφακερ οφ Έι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom