Νέα

Ο αριστερός/Εθνικός Ξερόλας Λάκης Λαζόπουλος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 732
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
ελπίζω μόνο να μην περιμένει κανείς να εμπνευστεί από τον λαζόπουλο ή από τους αρβυλαίους, αυτοί μόνο σάτιρα μπορούν να προσφέρουν και τίποτα παραπάνω ;)

εντιτ:οι δεύτεροι ούτε καν σάτιρα, μια μαλακία και μισή, κακέκτυπο του θέμου
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ελπίζω μόνο να μην περιμένει κανείς να εμπνευστεί από τον λαζόπουλο ή από τους αρβυλαίους, αυτοί μόνο σάτιρα μπορούν να προσφέρουν και τίποτα παραπάνω ;)
Ούτε αυτό,ο Λαζόπουλος προκειμένου να βγάζει επεισόδια επαναλαμβάνεται τραγικά κ κάνει ''σάτυρα'' βγάζοντας ξεφωνημένες,χοντρούς και τους κοροϊδεύει,αυτό μόνο σάτυρα δεν είναι.

Καλά τους αρβύλα απορώ πως υπάρχει κόσμος που τους βλέπει. :headbang:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:καλα τωρα πως γινεται να μην λες ΜΟΝΟ μαλακιες σε ενα τετοιο νημα....? :2funny: :2funny: :2funny:ειναι καλυτερο νημα και απο αυτα που ανοιγει ο γιασου :2funny: :2funny: :2funny:παμε παλι και πουστε!θελω να βαλετε τα δυνατα σας να απαντησετε.... :2funny: :2funny:
ΚΑΛΑ κανει ο θεος της 7ης τεχνης και τα παιρνει απο τους γερμανορουφηχτρες...... :2funny: :2funny: :2funny:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
www.mediasoup.gr/node/10989]http://www.mediasoup.gr/node/10989[/url]

Ο Λαζόπουλος του 2010 έχει κάποια «κολλήματα». Κατ’ αρχήν πάσχει σε υπερθετικό βαθμό από μια αρρώστια της εποχής, την λεγόμενη «νεολαγνεία». Για αυτόν, οτιδήποτε λένε, οτιδήποτε κάνουν οι νέοι, είναι σωστό και πρέπει να αποτελεί παράδειγμα για όλους εμάς τους «μεγάλους». Ειδικά την εποχή της σύγκλισης της «Βουλής των Εφήβων» (ποτέ δεν κατάλαβα τι εξυπηρετεί ο συγκεκριμένος θεσμός…) το Αλ Τσαντίρι κατακλύζεται από βίντεο με αγοράκια και κοριτσάκια που αραδιάζουν ασύλληπτες κοινοτοπίες τις οποίες ο Λαζόπουλος ακούει εκστασιασμένος, προκαλώντας το κοινό του να τις χειροκροτήσει.

Οι πολιτικές θέσεις του Λαζόπουλου είναι μάλλον ασαφείς. Τυπικά είναι αριστερός. Υιοθετεί εν λευκώ τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ ακόμα και του Αντιεξουσιαστικού χώρου (κάτι αρκετά οξύμωρο, όχι μόνο λόγω των δυσθεόραστων αμοιβών του, αλλά και λόγω των εξαιρετικών σχέσεών που διατηρεί στην προσωπική του ζωή, με την αφρόκρεμα της ελληνικής πολιτικής και οικονομικής εξουσίας), δεν διαφωνεί σχεδόν ποτέ με το ΚΚΕ ενώ επιτίθεται όποτε βρει ευκαιρία στο ΛΑΟΣ (στην Χρυσή Αυγή δεν αναφέρεται ποτέ).

Για τον Λαζόπουλο τουλάχιστον τρία πρόσωπα της αριστεράς (με την πολύ ευρύτερη έννοια…) έχουν το αλάθητο του Πάπα και οι απόψεις τους ακούγονται στο «Αλ Τσαντίρι» ασχολίαστες, ως η απόλυτη φωνή της αλήθειας και της λογικής. Πρόκειται για τον Αλέξη Τσίπρα, την Λιάνα Κανέλλη και τον Μίκη Θεοδωράκη. Πέρυσι, δεν δίστασε να διαβάσει με ρίγη συγκίνησης και τρεμάμενη φωνή την γνωστή, υπερεθνικιστική, επιστολή του τελευταίου που μιλούσε για «κλείσιμο συνόρων», σε άλλη εκπομπή του, κατηγόρησε την κυβέρνηση Σημίτη για μαλθακότητα στο θέμα των Ιμίων, ενώ ουκ ολίγες φορές τα έχει «χώσει» και στους Σκοπιανούς.
Επίσης, αν και δηλώνει υποστηρικτής των μεταναστών, αναπαράγει τακτικά την κινδυνολογία των καναλιών για ραγδαία αύξηση της εγκληματικότητας ενώ αποφεύγει με ευλάβεια να πάρει θέση πάνω στο καυτό θέμα της ιθαγένειας.

Προφανώς, ο Λαζόπουλος θεωρεί πως ο ΛΑΟΣ είναι το μοναδικό κόμμα που εκπροσωπεί τον συντηρητικό χώρο στην Ελλάδα, αφού οι επιθέσεις του στη Νέα Δημοκρατία είναι ελάχιστες και περιορίζονται σε στελέχη ήσσονος σημασίας. Η στήριξη που παρείχε στον απερχόμενο πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή υπήρξε παροιμιώδης (ακόμα και ελάχιστες ημέρες πριν τις τελευταίες εκλογές και ενώ η νίκη του ΠΑΣΟΚ διαφαινόταν σίγουρη, εκλιπαρούσε το κοινό του «να μην πιστέψει την προπαγάνδα των ΜΜΕ και να ρίξει την σωστή ψήφο») ενώ ο νυν πρόεδρος του κόμματος Αντώνης Σαμαράς είναι σα να μην υπάρχει. Δε συμβαίνει το ίδιο βέβαια με τη Ντόρα Μπακογιάννη, την οποία «ξεσκονίζει» σε σταθερή βάση σεβόμενος το κόλλημα που έχει μεγάλη μερίδα της ελληνικής Αριστεράς, με την οικογένεια Μητσοτάκη.

Αντίθετα, ο Γιώργος Παπανδρέου αποτελεί αγαπημένο «πελάτη» του Λαζόπουλου. Είτε αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης είτε πρωθυπουργός, το τι τραβάει ο ΓΑΠ από τον Λάκη δεν περιγράφεται. Στις εσωκομματικές εκλογές του ΠΑΣΟΚ το 2007 ο Λαζόπουλος είχε στηρίξει αναφανδόν τον Βενιζέλο και όταν έχασε (ο Βενιζέλος, όχι ο Λαζόπουλος) ο Θεσσαλός κωμικός δεν παρέλειψε να στηλιτεύσει τον βρόμικο ρόλο που έπαιξαν τα διαπλεκόμενα στο αποτέλεσμα.

...

Το πιο παράξενό όμως στο Αλ Τσαντίρι Νιουζ είναι πως, ουσιαστικά, δεν πρόκειται για μια αμιγώς χιουμοριστική εκπομπή. Στο μεγαλύτερο διάστημά της ο Λαζόπουλος απλώς απευθύνεται στην κάμερα (με την βοήθεια φυσικά του Autocue) «συζητώντας» τα πολιτικά δρώμενα. Ο γενικότερος τρόπος του εμένα προσωπικά μου θυμίζει τα θρυλικά πηγαδάκια της Ομόνοιας της δεκαετίας του ‘80 όπου κάποιος ξερόλας έλεγε με ύφος και στόμφο «Θα σας πω εγώ τι συμβαίνει με το ΠΑΣΟΚ/ τη Νέα Δημοκρατία/ τις ΔΕΚΟ/ το πείραμα της Φιλαδέλφειας» κλπ.

Το δε χιούμορ του σίγουρα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί «πρωτοποριακό» ή «ανατρεπτικό» αφού περιλαμβάνει ως επί το πλείστον παλαιομοδίτικα ανέκδοτα για πεθερές και γυναίκες που περιμένουν τον σύζυγο με τον πλάστη στο χέρι καθώς και μπόλικη σκατολογία. Μια προσεκτική ματιά δείχνει πως (με εξαίρεση κάποιες χαζογκόμενες που προφανώς θα γελούν πολύ στην ζωή τους γενικότερα) το κοινό στο στούντιο μάλλον βαριέται με κάποιους να χαμογελούν αμήχανα και άλλους να στέλνουν sms προς άγνωστη κατεύθυνση.

Τίθεται λοιπόν το ερώτημα: που οφείλεται η τρομακτική επιτυχία του «Αλ Τσαντίρι Νιουζ» το οποίο εξακολουθεί να σημειώνει εκπληκτικές επιδόσεις στο στίβο της τηλεθέασης;
Η απάντηση είναι πάρα πολύ απλή: Ο Λαζόπουλος δίνει στον Έλληνα αυτό που χρειάζεται, του λέει αυτό ακριβώς που θέλει ν’ακούσει. Η εκπομπή του, είναι ένας ύμνος στον ελληνικό λαό. Στο Αλ Τσαντίρι, ο μέσος Έλληνας παρουσιάζεται ως ένας εργατικός μεροκαματιάρης, ένας πανέξυπνος καταφερτζής, ένας αγαθός άνθρωπος που αγαπάει όλο τον κόσμο, αλλά όλος ο κόσμος τον μισεί.
Ένας πάμφτωχος και αδικημένος άγιος που πληρώνει πάντα το σφάλματα των άλλων .Των κακών πολιτικών. Των κακών ξένων. Τελικά,ο αποχαυνωμένος Έλληνας τηλεθεατής έχει ανάγκη από στήριξη και όχι από χιούμορ. Αυτό το βρίσκει και στο Youtube.
Βλέποντας αυτό τον καιρό στο Mega τους «Μήτσους» αναρωτιέσαι αν πρόκειται πράγματι για τον ίδιο άνθρωπο που παρουσιάζει σήμερα το Αλ Τσαντίρι. Ξεπεσμός; Όχι, ο Λαζόπουλος δεν έχει ξεπέσει. Ο Λαζόπουλος έχει κάνει μια συγκεκριμένη επιλογή για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Και αυτό είναι το χειρότερο…
Βέβαια επειδή τσούζει το κωλαράκι κάποιων από τις αλήθειες που λέει έστω κ πληρωμένες με 1.000e το λεπτό,είναι ευχάριστο που υπάρχει στην ελληνική τηλεόραση. :s&m_2:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
-TZΩΝΝΥ ποσταρε κανα κοτερικο ρε συ...Οτι αλλο ποσταρεις ειναι μαλακια, πληρωμενη μαλιστα!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
-α και ξεχασα ρε συ...ΓΑΜΩ ΤΟ ΓΑΜΗΔΟΠΑΣΟΚ ΣΑΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ...τα ψωμια σας ειναι μετρημενα!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ελπίζω μόνο να μην περιμένει κανείς να εμπνευστεί από τον λαζόπουλο ή από τους αρβυλαίους, αυτοί μόνο σάτιρα μπορούν να προσφέρουν και τίποτα παραπάνω ;)

εντιτ:οι δεύτεροι ούτε καν σάτιρα, μια μαλακία και μισή, κακέκτυπο του θέμου
αν είναι να βλέπουμε τέτοιου επιπέδου σάτιρα καλύτερα να βλέπουμε σεφερλή.
α χα καλό εεεεεε; :headbang:
εεεε καλέ τσου του  :idiot:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
-α και ξεχασα ρε συ...ΓΑΜΩ ΤΟ ΓΑΜΗΔΟΠΑΣΟΚ ΣΑΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ...τα ψωμια σας ειναι μετρημενα!
Μακάρι σύντροφε,αμήν κ πότε...να δω την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ να σπάνε πέτρες σε τίποτα γκουλάγκ κ δεν θέλω τίποτε άλλο,θα έχω ολοκληρώθει ως άνθρωπος. :grin:

 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Βέβαια επειδή τσούζει το κωλαράκι κάποιων από τις αλήθειες που λέει έστω κ πληρωμένες με 1.000e το λεπτό,είναι ευχάριστο που υπάρχει στην ελληνική τηλεόραση. :s&m_2:
έλα ρε μαν είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι ενοχλείται κανείς από τον λαζόπουλο?
άντε καμιά ντενίση στην χειρότερη, οι υπόλοιποι δεν ασχολούνται καν...
στ'αρχίδια του κάθε πολιτικού τι θα πει ο λαζόπουλος, ίσα ίσα το γέλιο εκτονώνει τον κόσμο...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Φοβερή επιχειρηματολογία. :jerking:

Φαντάζομαι είσαι κιέσύ ένας από τους "ξύπνιους" που εκστασιάζονται με τις αρλούμπες της Βουλής των Εφήβων και εκσπερματώνεις κάθε φορά που κυρήσει την επανάσταση στην τηλεόραση ο Alexis.
Τί επιχειρηματολογία θες για την πράσινη προπαγάνδα κατά Λαζόπουλου;;;
Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία στην προπαγάνδα.

Εγώ αυτός που λες είμαι.Εσύ πάλι ένας από τους ''ξυπνιούς'' που την βρίσκεις με τις παπαριές Πάγκαλου-Βενιζέλου-ΓΑΠ,σου έχουν κάνει τον κώλο νααααα(αν δεν ισχύει εντάξει δικαιολογείσαι να την βρίσκεις με τις παπαριές των πασόκεμων) κ για όλα φταίει η ''κακιά η δεξιά'' κ η αριστερά που ποτέ δεν κυβέρνησε. :kissass:



 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
έλα ρε μαν είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι ενοχλείται κανείς από τον λαζόπουλο?
άντε καμιά ντενίση στην χειρότερη, οι υπόλοιποι δεν ασχολούνται καν...
στ'αρχίδια του κάθε πολιτικού τι θα πει ο λαζόπουλος, ίσα ίσα το γέλιο εκτονώνει τον κόσμο...
Πιστεύω ότι λειτουργεί ως προπαγάνδα κατά του συστήματος ως ένα βαθμό,ας πληρώνεται με 1000e το λεπτό,αδιάφορο,λέει πράγματα που πρέπει να ακούγονται.

Αν δεν υπήρχε Λαζόπουλος κ η αριστερά θα τρώγαμε όλη μέρα στην μάπα την πράσινη πληρωμένη αηδία.


 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
αμεσως οταν πατε να κρινετε καποιον την τσεπη του βλεπετε και ποσα λεφτα εχει στην τράπεζα  :jerking: :jerking:
 

Επισκέπτης
Μακάρι σύντροφε,αμήν κ πότε...να δω την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ να σπάνε πέτρες σε τίποτα γκουλάγκ κ δεν θέλω τίποτε άλλο,θα έχω ολοκληρώθει ως άνθρωπος. ;

Στα γκούλαγκ
θα σπάνε πέτρες όσοι έχουν 2-3 σπίτια
κανά μαγαζί και κανά αυτοκίνητο
και οι κυβερνήτες του ΠΑΣΟΚ
θα κάνουν κόζι στην καλιφόρνια στην ελβετία και σε άλλα τέτοια.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
αμεσως οταν πατε να κρινεται καποιον την τσεπη του βλεπετε και ποσα λεφτα εχει στην τράπεζα  :jerking: :jerking:
Το πιο μαλακωειδές επιχείρημα:''ο αριστερός πρέπει να'ναι ρακένδυτος'',όποιος άλλος δεν μας νοιάζει.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Πράσινη προπαγάνδα είναι ότι επί μπουχέσα πήρε ένα κάρο κρατικά λεφτά και μετά έβγαινε και έλεγε ότι ο Καραμανλής είναι ηθική μυγοσκοτώστρα; Ή ότι ο Alexis και η Γαρουφαλιά είναι στο απυρόβλητο;

Συνέχισε να ζεις στο συνεφάκι σου ενώ ο ήρωας σου χαριεντίζεται με τους Ψυχάρηδες και τους λοιπούς νταβατζήδες.
Kαθόλου ''ηρωάς μου'',απλά λέω ότι ορισμένα πράγματα που λέει μου αρέσουν κ θεωρώ ότι πρέπει να ακούγονται,ας πληρώνεται με 1.000e το λεπτό γι'αυτό.

Στην τελική ο Λαζόπουλος τα δουλεύει,δεν τα κλέβει από το κράτος όπως κάνουνε άλλοι....
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Πιστεύω ότι λειτουργεί ως προπαγάνδα κατά του συστήματος ως ένα βαθμό,ας πληρώνεται με 1000e το λεπτό,αδιάφορο,λέει πράγματα που πρέπει να ακούγονται.

Αν δεν υπήρχε Λαζόπουλος κ η αριστερά θα τρώγαμε όλη μέρα στην μάπα την πράσινη πληρωμένη αηδία.
εγώ έχω να τον δω 2 χρόνια, μια χαρά αισθάνομαι :grin: ούτε την πράσινη ιδεολογία βλέπω γιατί επιλέγω που θα δω ειδήσεις ;)

αμεσως οταν πατε να κρινετε καποιον την τσεπη του βλεπετε και ποσα λεφτα εχει στην τράπεζα  :jerking: :jerking:
ναι γιατί ο τύπος πουλάει εύκολη ιδεολογία ενώ ο ίδιος είναι στην πράξη ιδεολόγος της πούτσας, προσωπικά δεν γουστάρω να με κοροϊδεύουν στα μούτρα τόσο ξεδιάντροπα.

για τον ίδιο λόγο π.χ. μου γυρνάει το μάτι όταν βλέπω παπάδες που έχουν μπάκα σαν του baros και επιπλέον βγαίνουν και μιλάνε για νηστεία...
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
εγώ έχω να τον δω 2 χρόνια, μια χαρά αισθάνομαι :grin: ούτε την πράσινη ιδεολογία βλέπω γιατί επιλέγω που θα δω ειδήσεις ;)
ναι γιατί ο τύπος πουλάει εύκολη ιδεολογία ενώ ο ίδιος είναι στην πράξη ιδεολόγος της πούτσας, προσωπικά δεν γουστάρω να με κοροϊδεύουν στα μούτρα τόσο ξεδιάντροπα.

για τον ίδιο λόγο π.χ. μου γυρνάει το μάτι όταν βλέπω παπάδες που έχουν μπάκα σαν του baros και επιπλέον βγαίνουν και μιλάνε για νηστεία...
τι λες ρε βλακα :jerking:
απο κωλοφαρδια πετυχα οτι με θαβεις :birdman:και ετσι να ξερεις ειμαι πιο καλοστεκουμενος απο σενα τσολι :birdman:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
εγώ έχω να τον δω 2 χρόνια, μια χαρά αισθάνομαι :grin: ούτε την πράσινη ιδεολογία βλέπω γιατί επιλέγω που θα δω ειδήσεις ;)
Για πες κανάλι....γιατί μου διαφεύγει κάποιο κανάλι που να μην προπαγανδίζει από το πρωί ως το βράδυ.... :grin:

Αυτό που κάνει ο Λαζόπουλος μήπως δεν το κάνουν σε όλα τα πρωϊνά-ενημερωτικά,γιατί ενοχλεί μόνο ο Λάκης όμως;;;

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom