Νέα

Νοθευμένη βενζίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 223
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.018
Like
72.049
Πόντοι
12.756
ο Θεος και η Τραπεζα Πειραιως μαζι με Eurobank , Αττικης , Κυπρου , Citibank , Alpha και κανα 2 άλλες και δεν μενουμε σε φτωχογειτονιές να τραβαμε τετοια πραγματα :coffee:
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.556
Like
4.634
Πόντοι
1.706

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.253
Πόντοι
206
Τύπος πήγε και έβαλε βενζίνη από ελεύθερο πρατήριο, δεν άνοιγε καλύτερα την τάπα να κατουρήσει μέσα...:confused::confused::confused:
 

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
397
Κριτικές
46
Like
2.442
Πόντοι
3.172

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
378
Like
662
Πόντοι
21
Bγάλε οδό ρε τύπε. Έλεος
για καποιο λογο το αποφευγει.
Οπως σωστα ειπαν, αντλια δεν χαλαει απο νοθευμενη βενζινη με νεφτι.
Επισης αισθητηρας λ ειναι στανταρ βλαβη αν εχεις vw, μήπως εχεις;
 

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
397
Κριτικές
46
Like
2.442
Πόντοι
3.172
για καποιο λογο το αποφευγει.
Οπως σωστα ειπαν, αντλια δεν χαλαει απο νοθευμενη βενζινη με νεφτι.
Επισης αισθητηρας λ ειναι στανταρ βλαβη αν εχεις vw, μήπως εχεις;
Τι εννοείς για κάποιο λόγο το αποφεύγω;είπε φίλε μου μια μαλακία ο μηχανικός μπορεί να είχε και λάδια ...πάντως χάλασε αντλία..μπορεί να ήταν και κοντά να τα παίξει... .δεν βγάζω την οδό για να μην την πατήσουν και άλλοι..έτσι και αλλιώς έχω κάνει και επίσημα καταγγελία
 
Τελευταία τροποποίηση:

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Έχεις πρατήριο καυσίμων σταθερό .Έχω δύο λόγω απόστασης και στα δύο βάζω χρόνια καλά στο ένα βάζω κοντά στα είκοσι πέντε.Δεν ρωτάνε ποσό θα βάλω ήδη ξέρουν .

Τύπε κι εγώ όταν έβαζα βενζίνη ο βενζινάς ήξερε τι καπνό φουμάρω, πως πίνω το ποτό μου και για τις γκόμενες δε ρώταγε έφερνε κάθε φορά άλλη πάντα στα γούστα μου :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
εγώ σκάω άνετος με αέρα μπουκάρω στην αντλία έτοιμος να θερίσω όποιον βρεθεί στο δρόμο μου

κατεβαίνω λέω στον υπάλληλο "παιδί τσέκαρε λίγο και τον αέρα στα λάστιχα και πλύνε και το τζάμι''


και με ρωτάει πόσο να βάλουμε ''10 ευρώ απλή'' :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Έτσι ακριβώς. Επειδή είμαι πελάτης χρόνια μου παίρνουν τσιμπούκια στις τουαλέτες δώρο Αμέ.

Το δεύτερο χύσιμο να ξέρεις μαζεύει πάντα πόντους εξαργύρωσης … ένα γέμισμα το μήνα :coffee:
 

Ilove anal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2023
Μηνύματα
152
Κριτικές
2
Like
579
Πόντοι
301
Πήγα σε ένα πουστη έβαλα 20 ευρώ...και έβγαλε σοβαρή βλάβη..ακόμα τρέχω..ο μηχανικός μου είπε φουλ νοθευμένη με νεφτη.. τι προστασία υπάρχουν απέναντι στο καταναλωτή;
Εάν έχεις την απόδειξη πάρε τον ασφαλιστή σου και ενημέρωσε με τον μηχανικό σου κόψε τιμολόγιο και πήγαινε εκεί να στο πληρώσει μην βάλεις δικηγόρους και αστυνομία δεν θα βγάλεις άκρη!
Άμα έχουν ξανά κάνει καταγγελία το πολύ πολύ να το κλείσουν από 3 μέρες έως 1 εβδομάδα..
Δούλευα κάποτε και ξέρω
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.024
Like
1.777
Πόντοι
216
Ομηρίδου Σκυλίτση στον Πειραιά στο ρεύμα προς παραλιακή μου έχουν τύχει απίστευτα σκηνικά. Έβλεπα κάποιες μέρες ουρά τα αμάξια και λέω δεν γίνεται καλό θα είναι με βολεύει κιόλας είναι ο δρόμος μου .

1. Πάω μια μέρα βάζω 50€ πληρώνω κανονικά πάω να φύγω βλέπω λαμπάκι βενζίνης. Λέω ρε πουστη τι γίνεται. Φωνάζω το παιδί του λέω έβαλα 50€ βενζίνη και δείχνει ακόμα λαμπάκι. Σίγουρα βάλατε? Ναι μου λέει να και εδώ στο μηχάνημα που γράφει τα λίτρα που πέρασαν. Μου λέει πρέπει να κουνηθεί το αμάξι λιγο να διαβάσει την βενζίνη. Του λέω τι λες ρε φίλε σοβαρά ? Δεν το πάω βημα το αμαξι είχε όση βενζίνη είχε από πριν και έχω δώσει 50€. Μετά από μισή ώρα που περίμενα ήρθε ο υπεύθυνος και καλά και μου λέει κόλλησε το σύστημα ήρθες πάνω στο μηδενισμό. Κάτι τέτοια Κούλα μου έβαλε 50 πάλι και έφυγα.

2. Άλλη μέρα πάω βάζω παλι 50 κατοσταρα κιόλας. Με το που φεύγω λαμΠακι μηχανής ούτε καν 100 μέτρα. Γυρνάω τους το λέω μου λένε από την προηγούμενη που είχατε βάλει άναψε. Μπήκε τώρα η καλή βενζίνη και έκανε την διαφορά έσπρωξε τα σκουπίδια προς τη.ν τρόμπα. Κάτι Κούλα μου λέγανε... Τους λέω και την προηγμένη βενζίνη εδώ την είχα βάλει ....

Μεγάλα μουναπανα !!!

Πριν λίγους μήνες τους βάλανε και βόμβα !!!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.153
Like
34.426
Πόντοι
9.931
Ομηρίδου Σκυλίτση στον Πειραιά στο ρεύμα προς παραλιακή μου έχουν τύχει απίστευτα σκηνικά. Έβλεπα κάποιες μέρες ουρά τα αμάξια και λέω δεν γίνεται καλό θα είναι με βολεύει κιόλας είναι ο δρόμος μου .

1. Πάω μια μέρα βάζω 50€ πληρώνω κανονικά πάω να φύγω βλέπω λαμπάκι βενζίνης. Λέω ρε πουστη τι γίνεται. Φωνάζω το παιδί του λέω έβαλα 50€ βενζίνη και δείχνει ακόμα λαμπάκι. Σίγουρα βάλατε? Ναι μου λέει να και εδώ στο μηχάνημα που γράφει τα λίτρα που πέρασαν. Μου λέει πρέπει να κουνηθεί το αμάξι λιγο να διαβάσει την βενζίνη. Του λέω τι λες ρε φίλε σοβαρά ? Δεν το πάω βημα το αμαξι είχε όση βενζίνη είχε από πριν και έχω δώσει 50€. Μετά από μισή ώρα που περίμενα ήρθε ο υπεύθυνος και καλά και μου λέει κόλλησε το σύστημα ήρθες πάνω στο μηδενισμό. Κάτι τέτοια Κούλα μου έβαλε 50 πάλι και έφυγα.

2. Άλλη μέρα πάω βάζω παλι 50 κατοσταρα κιόλας. Με το που φεύγω λαμΠακι μηχανής ούτε καν 100 μέτρα. Γυρνάω τους το λέω μου λένε από την προηγούμενη που είχατε βάλει άναψε. Μπήκε τώρα η καλή βενζίνη και έκανε την διαφορά έσπρωξε τα σκουπίδια προς τη.ν τρόμπα. Κάτι Κούλα μου λέγανε... Τους λέω και την προηγμένη βενζίνη εδώ την είχα βάλει ....

Μεγάλα μουναπανα !!!

Πριν λίγους μήνες τους βάλανε και βόμβα !!!
Κατσε ρε τυπε γιατι θα μας τρελάνεις!! Την πάτησες μια φορα και ξαναπήγες;;;
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.024
Like
1.777
Πόντοι
216
Κατσε ρε τυπε γιατι θα μας τρελάνεις!! Την πάτησες μια φορα και ξαναπήγες;;;
Τύπε ναι τους πίστεψα τότε ότι έκανε επανεκκίνηση το σύστημα τους και δεν μπήκε η βενζίνη.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.018
Like
72.049
Πόντοι
12.756

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom