Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Εντάξει τύπε.


Εσύ , πως τη βλέπεις ; Κομπλέ δεν θα είσαι ;;;;

Να έρθουν άλλα 2.000.000 μετανάστες, όλοι μουσουλμάνοι βέβαια σε αναπαρωγωγική ηλικία,
να κάνουν από 5-15 παιδιά εδώ,  που θα είναι όλα έλληνες υπήκοοι ,
να διαπλασιαστεί ο ΕΝΦΙΑ για να τους ταϊζουμε και να έχουν τσάμπα σπίτια
και οι εισφορές και η ηλικία σύνταξης για τους έλληνες , από τα 72 τώρα, να πάει στα 91.


Αυτοί που έρχονται με τις βάρκες, με το που έρχονται , παίρνουν από τα 20,
650€ το μήνα ο καθένας.

ΟΣΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΑ 72 , με 40 χρόνια ένσημα.

Καλά δεν είναι ;;;

Ένα ένα. Νομίζω το έχω γράψει και αλλού. Τα λεφτά που παίρνουν είναι από Κονδύλι μόνο για τέτοια χρηση. Δηλαδή ακόμα και αν δεν ερχόντουσαν αυτά τα λεφτά δε θα έμπαιναν στο δημόσιο ή στη τσέπη κάποιου.

Εκτός αυτού το 650 το μήνα είναι ψέμα. 650/μηνα παίρνουν ΜΌΝΟ οι πολύτεκνες οικογένειες (δηλαδή 2 γονείς + 4 ή παραπάνω παιδιά) και είναι 650 όλοι μαζί, όχι ανά άτομο.

Επιπλέον, η ηλικία σύνταξης αυξήθηκε επειδή αυξήθηκε και το προσδόκιμο ζωής.

Μουσουλμάνους αν μπορούσα θα πάταγα ένα μαγικό κουμπί να εξαφανιστούν όλοι. Όμως αφού είναι να έρθουν ας τους στείλουν τουλάχιστον διασκορπισμενους σε όλη την Ελλάδα. ΔΕ ΧΩΡΆΕΙ ΑΛΛΟΥΣ η πρωτεύουσα. Ούτε τους Έλληνες δε χωράει. Έχει μπουκώσει. Και εκτός αυτού διαδκορπισμενοι σιγά σιγά θα ενσωματωθουν όπως οι Αλβανοί ενώ αν τους φέρεις όλους Αθήνα θα γίνει γκέτο
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
Να έρθουν άλλα 2.000.000 μετανάστες


Αυτοί που έρχονται με τις βάρκες, με το που έρχονται , παίρνουν από τα 20,
650€ το μήνα ο καθένας.

Υπάρχουν στοιχεία για τα παραπάνω ή είναι ότι να ναι νούμερα? ειλικρινά ρωτάω.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, τα λεφτά για πρόσφυγες έρχονται απευθείας απο ΕΕ
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ένα ένα. Νομίζω το έχω γράψει και αλλού. Τα λεφτά που παίρνουν είναι από Κονδύλι μόνο για τέτοια χρηση. Δηλαδή ακόμα και αν δεν ερχόντουσαν αυτά τα λεφτά δε θα έμπαιναν στο δημόσιο ή στη τσέπη κάποιου.

Εκτός αυτού το 650 το μήνα είναι ψέμα.

Θα μπορούσε να μην υπάρχει το κονδύλι . Οπότε να πληρώνουν μικρότερο φπα όλοι στην εε.
Είναι 650€ το έχει ακούσει δικός μου σε δικαστήριο και έχει δει τεκμήρια.

Σε γερμανία και σουηδία ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, γιαυτό θέλουν να πάνε εκεί .
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.875
Κριτικές
6
Like
3.617
Πόντοι
736
Εντάξει τύπε.


Εσύ , πως τη βλέπεις ; Κομπλέ δεν θα είσαι ;;;;

Να έρθουν άλλα 2.000.000 μετανάστες, όλοι μουσουλμάνοι βέβαια σε αναπαρωγωγική ηλικία,
να κάνουν από 5-15 παιδιά εδώ,  που θα είναι όλα έλληνες υπήκοοι ,
να διαπλασιαστεί ο ΕΝΦΙΑ για να τους ταϊζουμε και να έχουν τσάμπα σπίτια
και οι εισφορές και η ηλικία σύνταξης για τους έλληνες , από τα 72 τώρα, να πάει στα 91.


Αυτοί που έρχονται με τις βάρκες, με το που έρχονται , παίρνουν από τα 20,
650€ το μήνα ο καθένας.

ΟΣΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΑ 72 , με 40 χρόνια ένσημα.

Καλά δεν είναι ;;;
Ετσι όπως το θέτεις θα πρέπει όχι στην βουλή να μπει αλλα να τον βγάλουμε και κυβέρνηση , απλά φαντάζομαι οι περισσότεροι δεν έχουν πειστεί οτι όντως θα μπορέσει να διώξει τους ξένους , όπως δεν μπόρεσε πχ ο Τσίπρας να καταργήσει τον ΕΝΦΙΑ , η να χορέψει στο ταψί τους ευρωπαίους. Σαν να λέμε όποιος καεί απο τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Εγω προσωπικά δεν ξέρω κατα πόσο είναι πραγματοποιήσιμο το να διώξει τους ξένους , αλλά αν ψηφίσω Κασιδιάρη με αυτη την ελπίδα θα το κάνω.
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
μεγάλε ... έχεις πάει στο κέντρο της αθήνας ;;;;

ποιά νούμερα ;;;;

κατάλαβα, λες μαλακίες που κάποιος, κάπου, κάποτε άκουσε και τα παρουσιάζεις για γεγονότα. ταρίφας είσαι φίλε?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ετσι όπως το θέτεις θα πρέπει όχι στην βουλή να μπει αλλα να τον βγάλουμε και κυβέρνηση , απλά φαντάζομαι οι περισσότεροι δεν έχουν πειστεί οτι όντως θα μπορέσει να διώξει τους ξένους , όπως δεν μπόρεσε πχ ο Τσίπρας να καταργήσει τον ΕΝΦΙΑ , η να χορέψει στο ταψί τους ευρωπαίους. Σαν να λέμε όποιος καεί απο τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Εγω προσωπικά δεν ξέρω κατα πόσο είναι πραγματοποιήσιμο το να διώξει τους ξένους , αλλά αν ψηφίσω Κασιδιάρη με αυτη την ελπίδα θα το κάνω.

Δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει ο καθένας στην ελλάδα.
ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ ΣΤΙΣ 4 ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΒΙΣΕΓΚΡΑΝΤ.
Που είναι όλες και στην Ε.Ε. και στο ΝΑΤΟ.

Καμία σχέση με εμάς !
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
Ετσι όπως το θέτεις θα πρέπει όχι στην βουλή να μπει αλλα να τον βγάλουμε και κυβέρνηση , απλά φαντάζομαι οι περισσότεροι δεν έχουν πειστεί οτι όντως θα μπορέσει να διώξει τους ξένους , όπως δεν μπόρεσε πχ ο Τσίπρας να καταργήσει τον ΕΝΦΙΑ , η να χορέψει στο ταψί τους ευρωπαίους. Σαν να λέμε όποιος καεί απο τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Εγω προσωπικά δεν ξέρω κατα πόσο είναι πραγματοποιήσιμο το να διώξει τους ξένους , αλλά αν ψηφίσω Κασιδιάρη με αυτη την ελπίδα θα το κάνω.

μην τσιμπάς ρε φίλε, αρλούμπες είναι. πώς θα τους διώξει? αν προσπαθήσει κάτι τέτοιο και κοπεί η χρηματοδότηση από ΕΕ, θα σας βάλει να τρώτε πέτρες
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
μην τσιμπάς ρε φίλε, αρλούμπες είναι. πώς θα τους διώξει? αν προσπαθήσει κάτι τέτοιο και κοπεί η χρηματοδότηση από ΕΕ, θα σας βάλει να τρώτε πέτρες

Στους 4 του βίσεγκραντ , έκοψαν κάτι ;;;

ΕΠΟΠ είσαι τύπε ;;;
 

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Λοιπόν έψαξα και βρήκα επειδή κι εγώ τα νούμερα τα ήξερα από γνωστο μου. Ορίστε τα αληθινά νούμερα :
1.......................
για όσους μένουν στο Κέντρο Υποδοχής και Ταυτοποίησης, το μηνιαίο ποσό που λαμβάνουν

οι ενήλικες (18 ετών και άνω) είναι 90 ευρώ
για ένα ζευγάρι, ή μονογονεϊκή οικογένεια με ένα παιδί (συνολικά) είναι 140 ευρώ
για μια τριμελή οικογένεια (συνολικά) είναι 190 ευρώ
για μια 4μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 240 ευρώ
για μια 5μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 290 ευρώ
για μια 6μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 310 ευρώ
για 7μελή οικογένεια και περισσότερους είναι (συνολικά) 330 ευρώ
2.................................
για όσους ΔΕΝ μένουν στο Κέντρο Υποδοχής και Ταυτοποίησης, το μηνιαίο ποσό που λαμβάνουν

οι ενήλικες (18 ετών και άνω) είναι 150 ευρώ
για ένα ζευγάρι, ή μονογονεϊκή οικογένεια με ένα παιδί (συνολικά) είναι 280 ευρώ
για μια τριμελή οικογένεια (συνολικά) είναι 340 ευρώ
για μια 4μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 400 ευρώ
για μια 5μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 450 ευρώ
για μια 6μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 500 ευρώ
για 7μελή οικογένεια και περισσότερους είναι (συνολικά) 550 ευρώ
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
Λοιπόν έψαξα και βρήκα επειδή κι εγώ τα νούμερα τα ήξερα από γνωστο μου. Ορίστε τα αληθινά νούμερα :
1.......................
για όσους μένουν στο Κέντρο Υποδοχής και Ταυτοποίησης, το μηνιαίο ποσό που λαμβάνουν

οι ενήλικες (18 ετών και άνω) είναι 90 ευρώ
για ένα ζευγάρι, ή μονογονεϊκή οικογένεια με ένα παιδί (συνολικά) είναι 140 ευρώ
για μια τριμελή οικογένεια (συνολικά) είναι 190 ευρώ
για μια 4μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 240 ευρώ
για μια 5μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 290 ευρώ
για μια 6μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 310 ευρώ
για 7μελή οικογένεια και περισσότερους είναι (συνολικά) 330 ευρώ
2.................................
για όσους ΔΕΝ μένουν στο Κέντρο Υποδοχής και Ταυτοποίησης, το μηνιαίο ποσό που λαμβάνουν

οι ενήλικες (18 ετών και άνω) είναι 150 ευρώ
για ένα ζευγάρι, ή μονογονεϊκή οικογένεια με ένα παιδί (συνολικά) είναι 280 ευρώ
για μια τριμελή οικογένεια (συνολικά) είναι 340 ευρώ
για μια 4μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 400 ευρώ
για μια 5μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 450 ευρώ
για μια 6μελή οικογένεια (συνολικά) είναι 500 ευρώ
για 7μελή οικογένεια και περισσότερους είναι (συνολικά) 550 ευρώ

Τί θες να μας πεις ρε φίλε?? ότι αυτό που άκουσε ο μπατζανάκης του κουνιάδου της συμπεθέρας του φυλόβιου στην ευελπίδων είναι μούφα? άντε ρε ασέβαστε από δω χάμω
 

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Αυτή η βοήθεια ΔΕΝ παρέχεται ούτε χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση της Ελλάδας. Εντούτοις, συντονίζεται μεταξύ της ελληνικής κυβέρνησης από το Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης (AMIF).

Χρηματοδοτείται εξ ολοκλήρου από από το Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αυτή η βοήθεια ΔΕΝ παρέχεται ούτε χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση της Ελλάδας. Εντούτοις, συντονίζεται μεταξύ της ελληνικής κυβέρνησης από το Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης (AMIF).

Χρηματοδοτείται εξ ολοκλήρου από από το Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα η κουβέντα.

ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ, ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ Η ΕΛΛΑΣ , ΩΣ ΜΕΛΟΣ ;;;;

Βάζουν όλα τα άλλα μέλη , εκτός της ελλάδος ... που είναι μάγκες ;;;;;;;;

ρε τι διαβάζω ρε ............
 

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα η κουβέντα.

ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ, ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ Η ΕΛΛΑΣ , ΩΣ ΜΕΛΟΣ ;;;;

Βάζουν όλα τα άλλα μέλη , εκτός της ελλάδος ... που είναι μάγκες ;;;;;;;;

ρε τι διαβάζω ρε ............
Το ταμείο το πληρώνεις ούτως ή άλλως. Ότι πλήρωνες 10 χρόνια πριν, τα ίδια πληρώνεις και τώρα. Στην τσέπη μας δεν αλλάζει κάτι. Αυτό το ταμείο υπάρχει από την ίδρυση της ΕΕ.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Και η Αυστραλία έχει αυστηροποιησει το πλαίσιο μετανάστευσης.
Ξερω οικογένεια Ελλήνων που μετα απο 2 χρόνια που εξάντλησαν τις ανανεωσεις παραμονής τους στη χώρα,εκαναν μεσα σε αυτο το διάστημα και ένα παιδί,τους είπε το κράτος της Αυστραλίας να πάρουν τον πούλο και οταν το παιδί τους γίνει 18 να επιστρέψει στην Αυστραλία για να πάρει υπηκοότητα.
Φυσικά μιλάμε για καλους ανθρώπους, εργατικούς που δε δημιούργησαν το παραμικρό προβλημα, αλλά έκριναν οι Αυστραλοί ότι δεν τους χρειάζονταν και καλα έκαναν
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ετσι όπως το θέτεις θα πρέπει όχι στην βουλή να μπει αλλα να τον βγάλουμε και κυβέρνηση , απλά φαντάζομαι οι περισσότεροι δεν έχουν πειστεί οτι όντως θα μπορέσει να διώξει τους ξένους , όπως δεν μπόρεσε πχ ο Τσίπρας να καταργήσει τον ΕΝΦΙΑ , η να χορέψει στο ταψί τους ευρωπαίους. Σαν να λέμε όποιος καεί απο τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Εγω προσωπικά δεν ξέρω κατα πόσο είναι πραγματοποιήσιμο το να διώξει τους ξένους , αλλά αν ψηφίσω Κασιδιάρη με αυτη την ελπίδα θα το κάνω.
Με τον Κασιδιάρη δε θα συνεργαζοταν κανενας κυβέρνητικος συνασπισμός,οποτε δε θα εχει την ευκαιρία να το δούμε.
Ακόμα και αν οι Έλληνες του εδιναν 35+% σε ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ίσως έδιωχνε ολους τους ξένους.
Όταν όμως λέμε όλους τους ξένους, εννοούμε και τους τουρίστες που βασίζεται η οικονομία της χώρας.
Θα γινόμασταν διεθνης παριας και περιγελος που εκλέξαμε για πρωθυπουργό έναν ναζιστη με τατουάζ σβαστικα.
Οι εικόνες αυτές θα έκαναν το γύρο του κόσμου.
Θα γίνονταν viral σε όλα τα μέσα δικτύωσης.
Θα έκοβαν σχέσεις με την Ελλάδα περισσότερες χώρες από εκείνες που έκοψαν με την Αυστρία στην περίοδο της συγκυβέρνησης Χαιντερ.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.930
Κριτικές
16
Like
14.863
Πόντοι
6.515
Και η Αυστραλία έχει αυστηροποιησει το πλαίσιο μετανάστευσης.
Ξερω οικογένεια Ελλήνων που μετα απο 2 χρόνια που εξάντλησαν τις ανανεωσεις παραμονής τους στη χώρα,εκαναν μεσα σε αυτο το διάστημα και ένα παιδί,τους είπε το κράτος της Αυστραλίας να πάρουν τον πούλο και οταν το παιδί τους γίνει 18 να επιστρέψει στην Αυστραλία για να πάρει υπηκοότητα.
Φυσικά μιλάμε για καλους ανθρώπους, εργατικούς που δε δημιούργησαν το παραμικρό προβλημα, αλλά έκριναν οι Αυστραλοί ότι δεν τους χρειάζονταν και καλα έκαναν

Τι σχεση εχει ρε τυπε το μεταναστευτικο της αυστραλιας με το χαλι της μοριας η της πλατειας βικτωριας?

Αν θεωρεις οτι απειλειται η κοινωνικη ειρηνη απο τον καθε κασιδα με το τατου και οχι απο τις ατελειωτες ορδες του τριτου κοσμου που σου στελνουν εδω να τους σπιτωσεις και να τους ζησεις, να το κοιταξεις...  :idiot:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Για εδώ είναι...

Έχω όλα τα κόμματα χεσμένα και τις ιδεολογίες,δεν είμαι πελάτης κανενός!

Με τον Κασιδιάρη κανένα πρόβλημα,η βάση που προσπαθεί να αντιπροσωπεύσει είναι εύκολα πάνω από 15% στην Ελλάδα,απλά δεν έχει το μυαλό για να το κάνει,εκεί πάσχει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom