Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ρε τί ερωτήσεις είναι αυτές;

Από το 90 έχουν περάσει 30 χρόνια. Έχουν βελτιωθεί τα μέσα συγκομιδής, μεταφοράς και καλλιέργειας. Χώρες που δεν παρήγαγαν ή εξήγαγαν οπωροκηπευτικά, τώρα μπορούν και το κάνουν οικονομικά. Ως εκ τούτου τα ροδάκια της Μακεδονίας έιναι λιγότερο ανταγωνιστικά στην αγορά.

Και στο κάτω κάτω, καλά κάνει ο φοιτητής και δεν πάει στα χωράφια.
Από τη μια, θέλεις η χώρα σου να είναι προηγμένη τεχνολογικά και βιομηχανικά και από την άλλη αναρωτιέσαι γιατί το πιο παραγωγικό και δημιουργικό κομμάτι της κοινωνίας μας δε πηγαίνει να μαζέψει καρπούζια και φράουλες μες το λιοπύρι. Έλεος.
Αφού είστε κακομαθημένοι και φοβάστε μη γεμίσουν ροζους τα χέρια σας,αφηστε το ποίημα.
Ωραια πήγαινε να γίνεις γεωπόνος τότε.
Τα πακιστανια θα συνεχίζουν να δουλεύουν στο χωραφι γιατί κανένας μπουχεσας εθνικιστής ΝεοέλληναΡας δεν παει
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Οκ είσαι άσχετος, πέρα από τις γεωργικές εργασίες, υπάρχουν μερεμέτια, βαψιματα, κουβάλημα κτλ.
Οποίος θέλει να ιδρώσει, αμοιβεται καλά.
Και μιλάμε για ανιδεικευτους.
Αν είσαι τεχνίτης μπορείς να βγάλεις καλο χρήμα,.
εσένα θα σε βάλουν διευθυντή σε ξενοδοχείο γιατί γράφεις ως φουκαριαρης στο μπουρδελa.Κομ

Εσύ λες ότι οι πακιστανοί κάνουν ένα μεροκάματο στις 5 μέρες, όχι εγώ!

Νομίζεις ότι τα 100 ανασφάλιστα μεροκάματα τη μέρα που κάνουν Πακιστανοί και όχι Έλληνες στη Σαντορίνη, είναι η ατμομηχανή της οικονομίας μας.

Τέτοιες μαλακίες πετάει και ο Τζήμερος που ψηφίζεις. Ο φιλελευθερισμός του τελειώνει από τη στιγμή που θα τον πιστέψουν τα πρόβατα που τον διαβάζουν στο facebook.
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Αφού είστε κακομαθημένοι και φοβάστε μη γεμίσουν ροζους τα χέρια σας,αφηστε το ποίημα.
Ωραια πήγαινε να γίνεις γεωπόνος τότε.
Τα πακιστανια θα συνεχίζουν να δουλεύουν στο χωραφι γιατί κανένας μπουχεσας εθνικιστής ΝεοέλληναΡας δεν παει

Καλά, ό,τι πεις...  :jerking:
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Λεμε οτι μεχρι την δεκαετια του 90 δεν χρειαζοταν να ξενιτευτεις για να βγαζεις τα προς το ζην με μερεμετια
Οι μεταναστες αλλαξαν την κατασταση
Τι να ξενιτευτεις ρε αγόρι μου?
Για την ελληνική επικράτεια μιλάμε.
Θες και εσύ να σε κάνουν διευθυντή δίπλα από το σπίτι σου?
Ψηφίστε Τζημερο να γίνουμε σύγχρονη χώρα, με χαμηλή φορολογία,μηδενική γραφειοκρατια να αρχίσουν να γίνονται επενδύσεις με απότελεσμα να υπάρχει μεγαλύτερη προσφορά από ζήτηση και να ανέβει το μεροκάματο.
Με νεοχαζι θα μετατραπουμε από μπανάνα σε χωρα-παριας
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Εσύ λες ότι οι πακιστανοί κάνουν ένα μεροκάματο στις 5 μέρες, όχι εγώ!

Νομίζεις ότι τα 100 ανασφάλιστα μεροκάματα τη μέρα που κάνουν Πακιστανοί και όχι Έλληνες στη Σαντορίνη, είναι η ατμομηχανή της οικονομίας μας.

Τέτοιες μαλακίες πετάει και ο Τζήμερος που ψηφίζεις. Ο φιλελευθερισμός του τελειώνει από τη στιγμή που θα τον πιστέψουν τα πρόβατα που τον διαβάζουν στο facebook.
Οι μπουχεσες Πακιστανοί σαν τους Νεοέλληνες το κανουν αυτο!
Οι δουλευταραδες δουλεύουν 7 μερες την εβδομαδα.
Είσαι ασχετος.
Ψηφισε Κασιδα να σε σώσει.
Κανε και εσυ τατουάζ σβάστικα και πηγαινε σε συνέντευξη για να βρεις δουλειά διευθυντή που σου αρμόζει :jerking: :2funny:
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Αφού είστε κακομαθημένοι και φοβάστε μη γεμίσουν ροζους τα χέρια σας,αφηστε το ποίημα.
Ωραια πήγαινε να γίνεις γεωπόνος τότε.
Τα πακιστανια θα συνεχίζουν να δουλεύουν στο χωραφι γιατί κανένας μπουχεσας εθνικιστής ΝεοέλληναΡας δεν παει
Μια ερωτηση...
Οι δευτερης γενιας Αλβανοι στην Ελλάδα κανουν αγροτικες ή δουλειες σε οικοδομη οπως η πρωτη γενια?
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Μια ερωτηση...
Οι δευτερης γενιας Αλβανοι στην Ελλάδα κανουν αγροτικες ή δουλειες σε οικοδομη οπως η πρωτη γενια?
Φυσικά και οχι.
Αυτο λεμε.
Άλλο τι έκανε απο ανάγκη ο σκληραγωγημένος παππούς σου η πατέρας σου και αλλο τι κανεις εσυ.
Ο Νεοέλληναρας δεν ξαναγίνεται εργατης γης
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Φυσικά και οχι.
Αυτο λεμε.
Άλλο τι έκανε απο ανάγκη ο σκληραγωγημένος παππούς σου η πατέρας σου και αλλο τι κανεις εσυ.
Ο Νεοέλληναρας δεν ξαναγίνεται εργατης γης
Συμφωνω μαζι σου
Ο λογος που πιστευω εγω οτι συμβαινει αυτο ειναι οτι απεκτησαν παιδεια και ελληνικη εκπαιδευση.
Μην πυροβολουμε  τα νεα παιδιά και τα βγαζουμε αχρηστα. Ο πατεας μου ηταν εργατης εχω τελειωσα το Λυκειο και η κορη μου εχει μεταπτυχιακο. Σε τρεις γενιες
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Οι μπουχεσες Πακιστανοί σαν τους Νεοέλληνες το κανουν αυτο!
Οι δουλευταραδες δουλεύουν 7 μερες την εβδομαδα.
Είσαι ασχετος.
Ψηφισε Κασιδα να σε σώσει.
Κανε και εσυ τατουάζ σβάστικα και πηγαινε σε συνέντευξη για να βρεις δουλειά διευθυντή που σου αρμόζει :jerking: :2funny:

Ναζί δε ψηφίζω.

Αλλά δε ψηφίζω και τους ντεμεκ φιλελέρες σα τον Τζήμερο που μου τάζουν ουρανοκατέβατες επενδύσεις και το όραμά τους για την ανάπτυξη της χώρας είναι τα ανασφάλιστα μεροκάματα Ελλήνων (και ουχί ξένων!) εργατών.
Όχι να κάνουμε μάγκες και τους βλάχους αγροκαλλιεργητές της Μακεδονίας και της Σαντορίνης.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τι να ξενιτευτεις ρε αγόρι μου?
Για την ελληνική επικράτεια μιλάμε.
Θες και εσύ να σε κάνουν διευθυντή δίπλα από το σπίτι σου?
Ψηφίστε Τζημερο να γίνουμε σύγχρονη χώρα, με χαμηλή φορολογία,μηδενική γραφειοκρατια να αρχίσουν να γίνονται επενδύσεις με απότελεσμα να υπάρχει μεγαλύτερη προσφορά από ζήτηση και να ανέβει το μεροκάματο.
Με νεοχαζι θα μετατραπουμε από μπανάνα σε χωρα-παριας

Δηλαδη να παμε ναζησουμε σε νησια επειδη οι μεταναστες γεμισαν τις πολεις..
Οχι φιλε, καλυτερα να διωξουμε τους μεταναστες
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Συμφωνω μαζι σου
Ο λογος που πιστευω εγω οτι συμβαινει αυτο ειναι οτι απεκτησαν παιδεια και ελληνικη εκπαιδευση.
Μην πυροβολουμε  τα νεα παιδιά και τα βγαζουμε αχρηστα. Ο πατεας μου ηταν εργατης εχω τελειωσα το Λυκειο και η κορη μου εχει μεταπτυχιακο. Σε τρεις γενιες

Τύπε, να πεις στην κόρη σου να πάρει μια τσάπα και να πάει να μαζεύει φράουλες τώρα το καλοκαίρι στον Πύργο Ηλείας αλλιώς είναι άχρηστη και τεμπέλα.

Να αφήσει τα μεταπτυχιακά για τους Πακιστανούς.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Δηλαδη να παμε ναζησουμε σε νησια επειδη οι μεταναστες γεμισαν τις πολεις..
Οχι φιλε, καλυτερα να διωξουμε τους μεταναστες
Μα ο μπουχεσας Ελληναρας δε θα γίνει εργάτης γης.
Εγραψα και πριν.
Κρατας οσους θες και χρειάζεσαι.
Σφραγιζεις συνορα,κοβεις επιδόματα,κλειστα κεντρα,ξεκινας το χορο των απελασεων.
Δείχνεις έμπρακτα σε ολον τον κοσμο οτι ειναι μεγα λάθος να μπεις στη χωρα παράνομα γιατι θα εφαρμοστεί ο νόμος.
Θα συλληφθεις,δικαστεις,φυλακιστεις και απελαθεις.
Έτσι κάνουν οι σοβαρες χωρες,δε βαζεις το Ρομπερτο Χαιντι να τραμπουκιζει
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ναζί δε ψηφίζω.

Αλλά δε ψηφίζω και τους ντεμεκ φιλελέρες σα τον Τζήμερο που μου τάζουν ουρανοκατέβατες επενδύσεις και το όραμά τους για την ανάπτυξη της χώρας είναι τα ανασφάλιστα μεροκάματα Ελλήνων (και ουχί ξένων!) εργατών.
Όχι να κάνουμε μάγκες και τους βλάχους αγροκαλλιεργητές της Μακεδονίας και της Σαντορίνης.
Εντάξει πορφυρογέννητε και γαλαζοαιματε σε περιμένει η σιλικον βαλλευ.
Δεν ειναι ουρανοκατεβατα.
Ειναι κοινη λογικη και συνταγες επιτυχίας που απλα μπορεις να αντιγραψεις απο αλλες χωρες
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Μα ο μπουχεσας Ελληναρας δε θα γίνει εργάτης γης.
Εγραψα και πριν.
Κρατας οσους θες και χρειάζεσαι.
Σφραγιζεις συνορα,κοβεις επιδόματα,κλειστα κεντρα,ξεκινας το χορο των απελασεων.
Δείχνεις έμπρακτα σε ολον τον κοσμο οτι ειναι μεγα λάθος να μπεις στη χωρα παράνομα γιατι θα εφαρμοστεί ο νόμος.
Θα συλληφθεις,δικαστεις,φυλακιστεις και απελαθεις.
Έτσι κάνουν οι σοβαρες χωρες,δε βαζεις το Ρομπερτο Χαιντι να τραμπουκιζει

Ποιο κομμα θα κανει αυτα που περιγραφεις?
Η παραδοσιακη δεξια σε ολη την Ευρωπη τασεται ανοιχτα υπερ της μεταναστευσης
Τα μονα κομματα που επιβαλλουν συλληψεις απελασεις οπου κυβερνουν χαραχτηριζονται ακροδεξια
Να σου θυμισω τι ελεγε ο Μητσοτακης για τον Ορμπαν
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Εντάξει πορφυρογέννητε και γαλαζοαιματε σε περιμένει η σιλικον βαλλευ.
Δεν ειναι ουρανοκατεβατα.
Ειναι κοινη λογικη και συνταγες επιτυχίας που απλα μπορεις να αντιγραψεις απο αλλες χωρες

Μπορείς να μου πεις δυο-τρεις άλλες χώρες για μάθω κι εγώ ο πορφυρογέννητος;
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Συμφωνω μαζι σου
Ο λογος που πιστευω εγω οτι συμβαινει αυτο ειναι οτι απεκτησαν παιδεια και ελληνικη εκπαιδευση.
Μην πυροβολουμε  τα νεα παιδιά και τα βγαζουμε αχρηστα. Ο πατεας μου ηταν εργατης εχω τελειωσα το Λυκειο και η κορη μου εχει μεταπτυχιακο. Σε τρεις γενιες
Μα και εγω δε θα δουλευα στα χωράφια!
Απλα εγω δεν το παιζω καταδρομεας σαν τους Υπερελληνες εδω μεσα και δεν αναπαραγω τις βλακείες που τους ταιζει ο καθε Ναζι-υπερπατριωτης..
Δεν τα βγάζω σε καμια περίπτωση αχρηστα.
Δε γίνεται ενω εχεις μεγαλώσει στα πούπουλα να δουλεψεις με τσαπα το καλοκαίρι και το χειμώνα.
Αυτο λεμε.
Πρέπει να βρεις λύση
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ποιο κομμα θα κανει αυτα που περιγραφεις?
Η παραδοσιακη δεξια σε ολη την Ευρωπη τασεται ανοιχτα υπερ της μεταναστευσης
Τα μονα κομματα που επιβαλλουν συλληψεις απελασεις οπου κυβερνουν χαραχτηριζονται ακροδεξια
Να σου θυμισω τι ελεγε ο Μητσοτακης για τον Ορμπαν
Εγω σου μιλαω για Τζημερο που εκραζε την Κουλα για αυτό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom