Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 102K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Οπότε πάμε ΕΠΑΜ ...

σχετικά με τον Καζάκη κάποτε πήγα να παρακολουθήσω ένα βίντεο του στο youtube και δεν άντεξα, εκεί που έλεγε 1 - 2 σωστά πράματα πέταγε μια μαλακία από το πουθενά και βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο :headbang::headbang::headbang:
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
ΕΠΑΜ Καζακης; Ποια δημοσκοπηση τον δειχνει εντος Βουλης;
Πολλα τα κομματα, το θεμα ειναι οτι χωρις συνενωσεις, (ο καθενας θελει να το παιζει προεδρος), τα κομματα που θα μπουν στη Βουλη ειναι συγκεκριμενα.
Επίσης ξέχασα πρίν , ο Καζάκης έχει ηδη συνενωθεί με κάποια μικρότερα κόμματα. Σύνολο είναι καμιά 6 - 7 κόμματα , και έχει αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο πρόσθεσης και άλλων κομμάτων , η συμμαχία τους λέγεται ΑΝΑΤΡΟΠΗ.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
σχετικά με τον Καζάκη κάποτε πήγα να παρακολουθήσω ένα βίντεο του στο youtube και δεν άντεξα, εκεί που έλεγε 1 - 2 σωστά πράματα πέταγε μια μαλακία από το πουθενά και βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο :headbang::headbang::headbang:
Ναι , γενικά λέει οτι θα κάνει πράγματα που οι άλλοι μας έχουν πει οτι δεν γίνονται. Τώρα όντως δεν γίνονται , η απλά έτσι μας έχουν πει ; :think:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
26
Like
11.081
Πόντοι
4.746
Επίσης ξέχασα πρίν , ο Καζάκης έχει ηδη συνενωθεί με κάποια μικρότερα κόμματα. Σύνολο είναι καμιά 6 - 7 κόμματα , και έχει αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο πρόσθεσης και άλλων κομμάτων , η συμμαχία τους λέγεται ΑΝΑΤΡΟΠΗ.
Μακαρι να μπει και αυτος στην βουλη
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
σχετικά με τον Καζάκη κάποτε πήγα να παρακολουθήσω ένα βίντεο του στο youtube και δεν άντεξα, εκεί που έλεγε 1 - 2 σωστά πράματα πέταγε μια μαλακία από το πουθενά και βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο :headbang::headbang::headbang:
Αυτό δυστυχώς είναι αλήθεια για πολλά μικρά κόμματα. Γιατί πρέπει να τσιμπήσουν ψήφους και από τους ακραίους και από τους χαζούς κλπ.
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Ναι , γενικά λέει οτι θα κάνει πράγματα που οι άλλοι μας έχουν πει οτι δεν γίνονται. Τώρα όντως δεν γίνονται , η απλά έτσι μας έχουν πει ; :think:

εγώ βασικά ορισμένες φορές νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί του
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Εγω
Ολόκληρο το άρθρο του Σωτήρη Ρίζου στην «Καθημερινή»:
«Υπάρχουν δύο κατηγορίες εννόμων τάξεων, δύο στάσεις έναντι του ζητήματος απαγορεύσεως ή διαλύσεως πολιτικών κομμάτων. Η μία, γνωστή στους πολιτικούς και τους νομικούς, η γερμανική.
Ίδρυση Συνταγματικού Δικαστηρίου με αρμοδιότητα διαλύσεως. Λύση σχετιζόμενη αμέσως με το Γ΄ Ράιχ και υιοθετηθείσα εξαρχής με το Σύνταγμα του 1949 (άρθρο 21). Το Δικαστήριο αποφασίζει τη διάλυση, εφόσον διαπιστώσει, με την τήρηση σχολαστικών δικονομικών εγγυήσεων και μετά μακρές αποδείξεις, ότι το κόμμα επιδιώκει με τους σκοπούς του ή με τις δράσεις των μελών του να καταλύσει τη φιλελεύθερη δημοκρατική τάξη και επιπλέον έχει το βάρος να επιτύχει δυνάμει τους σκοπούς αυτούς.

Λύση δεύτερη, η ελληνική: Άρνηση δημιουργίας Συνταγματικού Δικαστηρίου, καμία οργάνωση απαγορεύσεως ή διαλύσεως σε επίπεδο Συντάγματος. Το Σύνταγμα του 1975 δεν αδιαφορεί, λαμβάνει θέση, δεν καταλείπει τίποτα στον κοινό νομοθέτη, πλην του καθορισμού των εγκλημάτων που οδηγούν στην απώλεια του δικαιώματος του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι (παρ. 3 άρθρ. 51 και άρθρ. 55). Τ
Τα κρίσιμα εν προκειμένω άρθρα του Συντάγματος (29, 51 και 55) αποτελούν το θεμέλιο της δημοκρατικής αρχής του πολιτεύματος. Το δικαίωμα του εκλέγειν και το δικαίωμα του εκλέγεσθαι συναρτώνται στενά. Οι προϋποθέσεις του εκλέγεσθαι ταυτίζονται προς αυτές του εκλέγειν, με διαφοροποίηση μόνο της ηλικίας. Στέρηση του δικαιώματος του εκλέγειν –επομένως και του εκλέγεσθαι– επάγεται μόνο η αμετάκλητη καταδίκη για ορισμένα αδικήματα, τα οποία προσδιορίζει ο νομοθέτης, με φειδώ.


τι ψάχνεις τυπάρα μου:undecided::undecided::undecided:
νομιζεις πως τους νοιάζει η επιστημονική επιχειρηματολογία? σταρχίδια τους!
ολόκληρος Τζανερίκος ομολόγησε πως δέχθηκε...προσεγγίσεις για να εγκρίνει την τροπολογία και δεν κουνήθηκε φύλλο.

λάβαμε το μηνυμα ξεκάθαρα και ..εύγλωττα τις τελευταιες μέρες:coffee:
θα έχουμε συγκυβέρνηση Κούλη + Γιδοβοσκάκη , ο κόσμος να χαλάσει....
δεν τους νοιαζει ο ηθικός διασυρμός που εχουν υποστεί,αλλα η εκλογική νίκη με καθε κόστος.
αυτό το αντιλαμβάνεται εύκολα κάθε σκεπτόμενος πολίτης,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ πολιτικής προτίμησης.

ΑΠΟΡΩ γιατι θα παμε να ψηφισουμε κιολας....:confused:
σαν να περιμένεις να πάρεις πρωτάθλημα με το σταυρό στο χέρι
η αθλητικη διαπλοκή με τις παράγκες της ΕΠΟ ωχριά μπροστά την πολιτική.

υπάρχουν στρατιές χιλιάδων κομματόσκυλων εκει έξω...ικανων να κανουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ προκειμενου να χειραγωγησουν τις μάζες.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
θα έχουμε συγκυβέρνηση Κούλη + Γιδοβοσκάκη , ο κόσμος να χαλάσει....
δεν τους νοιαζει ο ηθικός διασυρμός που εχουν υποστεί,αλλα η εκλογική νίκη με καθε κόστος.
αυτό το αντιλαμβάνεται εύκολα κάθε σκεπτόμενος πολίτης,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ πολιτικής προτίμησης.

ΑΠΟΡΩ γιατι θα παμε να ψηφισουμε κιολας....:confused:
σαν να περιμένεις να πάρεις πρωτάθλημα με το σταυρό στο χέρι
η αθλητικη διαπλοκή με τις παράγκες της ΕΠΟ ωχριά μπροστά την πολιτική.

υπάρχουν στρατιές χιλιάδων κομματόσκυλων εκει έξω...ικανων να κανουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ προκειμενου να χειραγωγησουν τις μάζες.
Στην ανάγκη μπορεί να κάνουν και μαζί με τον Σύριζα συγκυβέρνηση , αρκεί να μην χάσουν την εξουσία. Βέβαια αν γίνει κάτι τέτοιο απορώ ποιός θα τους ψηφίσει στις επόμενες ... που βασικά ποιές επόμενες , και τώρα δεν πρέπει να τους ψηφίσει κανείς αλλά λέμε τώρα :P
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τυπε διόρθωσε το διότι θα μπει ο @alex71 κ θα δεχτείς μπουλιγκ όπως εγώ ,,,τύπου .....πήραν τα μυαλά τους αέρα κ λέγονται Αεροπαγίτες!!!:confused:
Oχι, θα του πω οτι δεν ειναι "αεροπαγιτης" αλλά συμβουλος επικρατειας
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
σχετικά με τον Καζάκη κάποτε πήγα να παρακολουθήσω ένα βίντεο του στο youtube και δεν άντεξα, εκεί που έλεγε 1 - 2 σωστά πράματα πέταγε μια μαλακία από το πουθενά και βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο :headbang::headbang::headbang:
Λέει κάποια σωστά, όμως έχει προβλεψει πληρη χρεωκοπία εδώ και 10 χρονια
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Λέει κάποια σωστά, όμως έχει προβλεψει πληρη χρεωκοπία εδώ και 10 χρονια

Όλοι στην τελική λένε και κάποια σωστά πράγματα , εγώ που είδα ένα δύο βίντεο του νομίζω ότι συνολικά κάτι δεν πάει καλά με αυτόν, πως να σου πώ πρέπει να έχει κάψει μητρική πλακέτα.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: geoMan

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.535
Like
6.172
Πόντοι
2.356
σχετικά με τον Καζάκη κάποτε πήγα να παρακολουθήσω ένα βίντεο του στο youtube και δεν άντεξα, εκεί που έλεγε 1 - 2 σωστά πράματα πέταγε μια μαλακία από το πουθενά και βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο :headbang::headbang::headbang:
Aν έλεγε περισσότερα σωστά δε θα τον ψηφίζαμε για διαμαρτυρία. Όλοι αυτοί οι μικροί, στα 100 που λενε, τα 97 είναι μαλακίες και τα 3 σωστά. Γι'αυτό και δε βλέπουν Βουλή ποτέ. Σπάει ο διάολος το ποδάρι του πότε πότε αλλά δεν αλλάζει κάτι. Φρούτα τυπου Βελόπουλου ή Καρατζαφερη ή Βαρουφάκη επιβιώνουν για λίγο και μετά επιστροφή στα γνωστά.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.560
Like
17.681
Πόντοι
3.656

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom