Νέα

Νέα μέτρα - φοροεπιδρομή...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gatto
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Που σκέφτεστε να ξοδέψετε τον 14ο μισθό ??? (όσοι βεβαίως θα πάρετε...)

  • Στην Πιστωτική Κάρτα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε Δάνειο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα Τέλη Κυκλοφορίας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε άλλες "ανελαστικές" δαπάνες (πχ ασφάλιστρα κλπ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε CG/CT

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε δώρα...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε κάποιο ταξίδι λόγω εορτών

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πουθενά, αποταμιεύω!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εορτοδάνειο θα πάρω για να την βγάλω...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ποιός ήρθε ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Επισκέπτης
καλα σας λεει ρε...οι δημοσιοι υπαλληλοι αγοραζουν κανα βρακι απο το μαγαζι της αληντισσας,καμια μποτουλα ,καναν καινουριο δονητη κλπ και ενισχυουν την οικονομια....κλαψτεεεε ιδιωτικοι χαμαληδες που αγοραζετε παπουτσια απο τα καρφουρ και βρακια απο την λαικη....χαχαχαχαχαχα
τι κλαψτε ρε μαλακα???
εδω για να γαμησει ο αλλος την εβιτα,βαζει μεσο για να του κλεισει ραντεβου μετα απο ενα μηνα..
ετσι κλαινε???
αντε γαμηθειτε..
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
μην γινεσαι & εσυ μαλακας ρε..
δεν τα βαζουν στον κωλο τους..
κατι αγοραζουν..
αν τους μειωσουν τους μισθους,θα εχεις προβλημα & εσυ..
το χρημα πρεπει να κινειται..
Υ.Γ ψαρι & χρημα,τρωγονται φρεσκα..
Oχι φίλε δεν θα έχω πρόβλημα ας αγοράζουν ότι αγοράζει ο ιδ υπάλληλος με 700 ευρω.Δεν κατάλαβα θα γαμάνε εμενα στην φορολογια για να παιρνουν τα βρωμόσκυλα 1500-2000 το μήνα + της 10δες απεργίες κάθε χρόνο ΡΕ ΟΥΣΤ να ψωφήσουν
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
τι κλαψτε ρε μαλακα???
εδω για να γαμησει ο αλλος την εβιτα,βαζει μεσο για να του κλεισει ραντεβου μετα απο ενα μηνα..
ετσι κλαινε???
αντε γαμηθειτε..
ποιος την γαμει και την εβιτα μωρε....αχαχαχαχαχαχα
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Oχι φίλε δεν θα έχω πρόβλημα ας αγοράζουν ότι αγοράζει ο ιδ υπάλληλος με 700 ευρω.Δεν κατάλαβα θα γαμάνε εμενα στην φορολογια για να παιρνουν τα βρωμόσκυλα 1500-2000 το μήνα + της 10δες απεργίες κάθε χρόνο ΡΕ ΟΥΣΤ να ψωφήσουν
700 παιρνεις?και ζεις με αυτα αθηνα?
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
παιδια καλησπερα! καμια εκτιμηση για το ποσο χρημα (δις) εχει φυγει απο τις ελληνικες τραπεζες για εξωτερικο (ελβετια, κυπρο, βουλγαρια) το τελευταιο διμηνο?
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
μην γινεσαι & εσυ μαλακας ρε..
δεν τα βαζουν στον κωλο τους..
κατι αγοραζουν..
αν τους μειωσουν τους μισθους,θα εχεις προβλημα & εσυ..
το χρημα πρεπει να κινειται..
Υ.Γ ψαρι & χρημα,τρωγονται φρεσκα..
Το τρίτο πράγμα που είπες σωστό, τα δυο μέσα σε ένα 24ωρο!!!
Εντυπωσιάστηκα...
Τελικά σε στρώνω σιγά-σιγά...

Oχι φίλε δεν θα έχω πρόβλημα ας αγοράζουν ότι αγοράζει ο ιδ υπάλληλος με 700 ευρω.
Σε πρώτη φάση η αγοραστική δύναμη θα είναι παρόμοια (βλακείες δλδ. αφού οι μισθοί του δημοσίου παρασύρουν αντίστοιχα τους μισθούς του ιδιωτικού τομέα, αλλά λέμε τώρα...)
Σε δεύτερη φάση θα μειωθεί η κατανάλωση και των "σίγουρων" δημοσίων υπαλλήλων...
Σε τρίτη φάση θα έχουμε απολύσεις ή πτωχεύσεις οπότε ... GAME OVER για τον ιδ. υπάλληλο!!!

Μάντεψε ποιος θα συνεχίσει να τρώει ψωμί...
Ήδη η τρίτη φάση συμβαίνει, για να μην πω ότι είναι σε "ωριμότητα"...
Όλο τα ίδια και τα ίδια λέμε και κάποιοι ζουν στον κόσμο τους, πως να πας μπροστά μετά...
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
η γνωστή μαλακισμένη φιλοσοφία.
το έχω ξαναρωτήσει.
αφού εσείς ως θυμόσοφοι (εννοώ μαζί σου και τους υπόλοιπους που μας ζαλίζουν τα αρχίδια με την ίδια λογική) θεωρείτε πως φταίνε οι πολίτες (η γνωστή μαλακία του οτι ο λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουνε), πες μου εσύ που θεωρείς πως αυτοί οι ηγέτες είναι λάθος πώς να τους διώξουμε.

Γιατί προσωπικά δεν νομίζω πως είναι αυτοί που μας αξίζουνε αλλά αυτοί που μας έχουνε κατσικωθεί στο σβέρκο και επειδή πια είμαστε ένα "δημοκρατικά ευνομούμενο" κράτος, δεν παίρνουμε τα κουμπούρια να τους καθαρίσουμε όλους.
Και δεν μιλάω κομματικά, για μένα όλοι αυτοί είναι σαπάκια που ζούνε σε βάρος μας, από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο.
Αλλά ό,τι και να κάνω εγώ δεν έχει σημασία αν είναι μέσα στο δημοκρατικό πλαίσιο. Είτε ρίξω μαύρο, είτε άσπρο, είτε ψηφίσω μεγαλο κόμμα είτε μικρό είτε ανύπαρκτο, τις ίδιες μαλακισμένες φάτσες θα βλέπω κάθε φορά.
"δημοκρατική" λύση εγώ δεν βλέπω στη γαμοχώρα που ζούμε.

Οπότε ή αποδέχεσαι τον πούτσο που σου ρίχνουνε είτε είναι πράσινος είτε είναι μπλε (το ίδιο είναι άλλωστε) είτε παίρνεις των ομματιών σου.

Πριν από μισό χρόνο είχα πει πως σε 4 χρόνια θα ψάχνουνε όλοι να φύγουνε από την Ελλάδα
Βλέπω το χρονικό πειθώριο που είχα πει να μειώνεται.
Δεν πιστεύω να περιμένεις να το πάρω στα σοβαρά ε?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Οχι δεν βγάζω 700 ευτυχως αλλα ειναι ο μέσος μισθος.Να παει να διώξει ολα τα παράσιτα απο όλο το δημοσιο τομεα και ας κρατήσει ΜΟΝΟ οσους χρειάζονται με όσα euro παιρνουν τώρα. Να δεις πως θα ανέβει η οικονομία.Φυσικά βάζω και τους μαλάκες της βουλής που έχουν απο 5-10 άτομα συμβουλους παρασυμβούλους
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
Οχι δεν βγάζω 700 ευτυχως αλλα ειναι ο μέσος μισθος.Να παει να διώξει ολα τα παράσιτα απο όλο το δημοσιο τομεα και ας κρατήσει ΜΟΝΟ οσους χρειάζονται με όσα euro παιρνουν τώρα. Να δεις πως θα ανέβει η οικονομία.Φυσικά βάζω και τους μαλάκες της βουλής που έχουν απο 5-10 άτομα συμβουλους παρασυμβούλους
Τι κάθομαι και ασχολούμαι ... άκου 700 ευρώ ο μέσος μισθός ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom