Νέα

Νέα/κουτσομπολιά από εφημερίδες, websites, blogs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 895K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546

Δολοφονία 46χρονου στη Νέα Σμύρνη: Oμολόγησε η αδελφή του θύματος | 14/09/2024 | ΕΡΤ​


Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πτολεμαΐδα: Πυροβόλησε με αεροβόλο γυναίκα που έκανε βόλτα | 14/09/2024 | ΕΡΤ​

 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
172
Like
390
Πόντοι
21
Ο 46χρονος που παρέσυρε γονείς και παιδί στη Θέρμη είχε χτυπήσει και μία 79χρονη με το αυτοκίνητό του το 2020 5 φορές τον είχαν πιάσει να οδηγάει μεθυσμένος και τον άφηναν ελεύθερο πάλι να οδηγά, είχε χτυπήσει και μια γιαγιά με το αυτοκίνητο, υπάρχει κράτος? που πάμε σαν κοινωνία?
Μεθυσμένος
odigos-1.jpg
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Βγαίνει η Τροχαία και κράζουν άπαντες ότι το κάνει για την κονόμα.

Συμβαίνουν τέτοια πράγματα και κράζουν άπαντες την Πολιτεία.

Πρέπει κάποια στιγμή να αποφασίσουμε τι ακριβώς θέλουμε. Επειδή είμαι όλη μέρα στο δρόμο θέλω την πρώτη επιλογή. Να βγουν και να γαμήσουν τους πάντες. Από τέτοιους εγκληματίες μέχρι το καγκούρι που πάει πλατεία για καφέ.
 

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
34
Like
3.147
Πόντοι
5.355
Βγαίνει η Τροχαία και κράζουν άπαντες ότι το κάνει για την κονόμα.

Συμβαίνουν τέτοια πράγματα και κράζουν άπαντες την Πολιτεία.

Πρέπει κάποια στιγμή να αποφασίσουμε τι ακριβώς θέλουμε. Επειδή είμαι όλη μέρα στο δρόμο θέλω την πρώτη επιλογή. Να βγουν και να γαμήσουν τους πάντες. Από τέτοιους εγκληματίες μέχρι το καγκούρι που πάει πλατεία για καφέ.
Συμφωνώ και εγώ με την άποψή σου.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Δεν φταινε αυτοι μονο αλαλ πρωτη η ατιμωρησια.
Όταν όμως σε σταματήσουν τούμπανο και σου πάρουν άδειες πινακίδες διπλώματα, πες μας μεταξύ μας, ποσά καντήλια θα ρίξεις και ποσά βύσματα θα χρησιμοποιήσεις;
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
10
Like
1.571
Πόντοι
506
Όταν όμως σε σταματήσουν τούμπανο και σου πάρουν άδειες πινακίδες διπλώματα, πες μας μεταξύ μας, ποσά καντήλια θα ρίξεις και ποσά βύσματα θα χρησιμοποιήσεις;
Κανενα διοτι οταν φταιω απλα το βουλωνω δεχομενος τις συνεπειες μου.
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
10
Like
1.571
Πόντοι
506
Βγαίνει η Τροχαία και κράζουν άπαντες ότι το κάνει για την κονόμα.

Συμβαίνουν τέτοια πράγματα και κράζουν άπαντες την Πολιτεία.

Πρέπει κάποια στιγμή να αποφασίσουμε τι ακριβώς θέλουμε. Επειδή είμαι όλη μέρα στο δρόμο θέλω την πρώτη επιλογή. Να βγουν και να γαμήσουν τους πάντες. Από τέτοιους εγκληματίες μέχρι το καγκούρι που πάει πλατεία για καφέ.
Συμφωνω.Απο μικρος δεν ειχα ποτε προβλημα με αστυνομια οταν βρισκοταν στα μερη που βολταρα,παντα το προτιμουσα κ ποτε δε με πειραζε,στη περιοχη μου αραζαν σε κεντρικη πλατεια κ το κανουν κ τωρα,ισως αυτο μας εφερνε σε χαλαροτητα μαζι τους γτ μιλω για εποχη λυκειου κ τωρα ειμαι 36,χιλιες φορες για μενα αστυνομια παντου,εγω τους λεω ενα γεια κ συζητω σοβαρα θεματα,με ελεγξαν 18-20 φορες με αμαξια αλλα κ πεζος,παντα συζητησεις χαβαλε ολα καλααφου δεν εκανα κατι.Μαλιστα μια φορα με μαζεψαν κ με φεραν σπιτι ενω περπατουσα ολομοναχος μεσανυχτα κ ειχα δρομο.Αυτο μου μεινε αξεχαστο,να σε παει περιπολικο σπιτι,δεν εχω καμια αρνητικη αναμνηση,ισα ισα ειχα φιλους ειχα αντιμετωπισει σε αθληματα ειχα παιξει με ατομα σωματων ασφαλειας.Εχω ομως κ πολλα αρνητικα που κανουν καρσγκιοζιλικια οπως το να μην ερχονται 1 ολοκληρο καλοκαιρι στις κλησεις μου ενω παλιοτερα ερχονταν.Ειχα ακουσει πως απειλουσαν τον δημαρχο πως αν δεν τους εδινε γηπεδο να παιζουν δε θα πηγαιναν στα περιστατικα,ε αυτοι ναι θελουν ξεμπροστιασμα!Εχω δει ομως να πιανουν ατομα,εχω δει μικρους να τρεχουν στο δρομο ψαχνωντας καποιον,εχουν σταματησει εμενα πριν το σπιτι με το οπλο στραμενο πανω μου κ παλι λεω οτι προτιμω να ειναι παντου σε αυτο το κωλοκρατος με αυτο τον κωλολαο που ειμαστε.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446

 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
918
Like
836
Πόντοι
86
Παλαιολοξόδων ο Κυπριώτης και Φανούριος ο Μικρότερος ή επί το επιστημονικότερον: Palaeoloxodon cypriotes, Phanourios minor

Κύπρος, 14000 χρόνια πριν, Ύστερο Πλειστόκαινο.
Μέλη του είδους μικροσκοπικού ελέφαντα Palaeoloxodon (περίπου 500 κιλά σε ανάπτυξη) και του είδους μικροσκοπικού ιπποπόταμου Phanourios (περίπου 130 κιλά σε ανάπτυξη) βόσκουν αμέριμνα στο ειδυλλιακό τοπίο του νησιού...
...Και τότε εμφανίζεται ο παλαιολιθικός άνθρωπος. Και μέσα σε περίπου 1000 χρόνια ο Παλαιολοξόδων και ο Φανούριος γίνονται παρελθόν.

Προβολή συνημμένου 1726644382684.png

Η λύση του μυστηρίου της εξαφάνισής τους (αγγλιστί) εδώ:
 

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
392
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Στη σύλληψη ενός 60χρονου Έλληνα προχώρησαν το πρωί της Τετάρτης, στην ευρύτερη περιοχή της οδού Γιαννιτσών, στη Θεσσαλονίκη, αστυνομικοί του Τμήματος Πρόληψης και Καταστολής της Εγκληματικότητας της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης.
Ο συλληφθείς, με την απειλή κυνηγετικού όπλου αποπειράθηκε να αφαιρέσει από 28χρονο Έλληνα το χρηματικό ποσό των 50 ευρώ, που ο ίδιος του είχε παραδώσει νωρίτερα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι δύο άνδρες συνευρέθηκαν ερωτικά και μετά την πράξη, ο 60χρονος απείλησε με καραμπίνα τον 28χρονο να του δώσει πίσω τα χρήματα.
Ο συλληφθείς, με τη δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος του θα οδηγηθεί
στις αρμόδιες δικαστικές αρχές.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Στη σύλληψη ενός 60χρονου Έλληνα προχώρησαν το πρωί της Τετάρτης, στην ευρύτερη περιοχή της οδού Γιαννιτσών, στη Θεσσαλονίκη, αστυνομικοί του Τμήματος Πρόληψης και Καταστολής της Εγκληματικότητας της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης.
Ο συλληφθείς, με την απειλή κυνηγετικού όπλου αποπειράθηκε να αφαιρέσει από 28χρονο Έλληνα το χρηματικό ποσό των 50 ευρώ, που ο ίδιος του είχε παραδώσει νωρίτερα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι δύο άνδρες συνευρέθηκαν ερωτικά και μετά την πράξη, ο 60χρονος απείλησε με καραμπίνα τον 28χρονο να του δώσει πίσω τα χρήματα.
Ο συλληφθείς, με τη δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος του θα οδηγηθεί
στις αρμόδιες δικαστικές αρχές.
Για να καταλάβουμε καλύτερα την υπόθεση και να την λύσουμε, ποιός πήδηξε ποιόν; Ο πηδημένος τράβηξε καραμπίνα γιατί του μπήκε το παλούκι στον λαιμό ή ο πηδήκουλας γιατί ο άλλος ήταν βρωμιάρης; Εγώ βέβαια λέω ότι ο κώλος του ηλικιωμένου ήθελε περιπέτειες, αλλά ποιός ξέρει...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Panos_kat

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2024
Μηνύματα
14
Like
11
Πόντοι
0
Για να καταλάβουμε καλύτερα την υπόθεση και να την λύσουμε, ποιός πήδηξε ποιόν; Ο πηδημένος τράβηξε καραμπίνε γιατί του μπήκε το παλούκι στον λαιμό ή πηδήκουλας γιατί ο άλλος ήταν βρωμιάρης; Εγώ βέβαια λέω ότι ο κώλος του ηλικιωμένου ήθελε περιπέτειες, αλλά ποιός ξέρει...
Ο 60χρονος πηδηξε τον 28χρονο επ αμοιβη και μολις τελειωσε του τα ζητουσε πισω με την απειλη της καραμπινας..λογικα με ενα 50ρικο θα ηθελε να πηδηξει και αλλους δεν παει καλα ο γερος
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
918
Like
836
Πόντοι
86
[...] Το μυστήριο ξεκίνησε το 1972, όταν οι γιατροί ανακάλυψαν ότι μια έγκυος γυναίκα δεν είχε το συνηθισμένο αντιγόνο AnWj. Μόλις το 2022, οι ερευνητές κατάφεραν να ταυτοποιήσουν αυτό το αντιγόνο και να αποκαλύψουν το νέο σύστημα ομάδων αίματος, το MAL. Το αντιγόνο AnWj υπάρχει στο 99,9% των ανθρώπων, και όσοι το στερούνται έχουν μια συγκεκριμένη μετάλλαξη στο γονίδιο MAL. [...]

Από εδώ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom