Νέα

Νέα/κουτσομπολιά από εφημερίδες, websites, blogs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 900K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Γκέτο τα σχολεία εδώ και χρόνια, με καθηγητές απλά θεατές γιατί φοβούνται τα αντίποινα!
Λόγω( κακως εννοουμενης) Αριστερής διαπαιδαγώγησης οι "καθηγητές" δεν ασχολούνται με τα παιδιά γιατί δεν είναι δημοκρατικό να παρεμβαίνουν εκεί που θα έπρεπε να παρεμβαίνουν οι '' γονείς" τους.
Αυτά όμως δεν νομίζω να τα κάνανε τα παιδιά επί κομμουνισμού....τώρα δεν έχουμε ολοκληρωτισμό οποιουδήποτε χρώματος όμως η γενιά γύρω στα 30-40 έβγαλε αποβλακωμενους γονείς και αυτό φαίνεται από την δεύτερη γενιά σποβλακωσης με παιδάκια προσχολικής ηλικίας ηλικίας με ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ κινητο η Η/Υ.Για τετοιο χάλι μιλάμε....και αν μετά από 10-15 χρόνια αυτά τα παιδιά αρχίσουν να βιάζει και να κακοποιεί το ένα το άλλο -κατι που ΗΔΗ συμβαινει- η λύση είναι απλή...μπουζουριασμα και οι "γονείς"....μηπως και σωθεί τουλάχιστον η επόμενη γενιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Γέμισαν τα σχολεία με "δασκάλους" και "καθηγητές" που σπούδασαν στην Γιουγκοσλαβία και την Ρουμανία ....μόνο με ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ σαν την Χαρά Νικοπούλου θα πάει μπροστά η χώρα.
Νιώθω περήφανος που έσφιξα το χέρι της σε ομιλία της!
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.990
Πόντοι
5.956

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Λόγω( κακως εννοουμενης) Αριστερής διαπαιδαγώγησης οι "καθηγητές" δεν ασχολούνται με τα παιδιά γιατί δεν είναι δημοκρατικό να παρεμβαίνουν εκεί που θα έπρεπε να παρεμβαίνουν οι '' γονείς" τους.
Αυτά όμως δεν νομίζω να τα κάνανε τα παιδιά επί κομμουνισμού....τώρα δεν έχουμε ολοκληρωτισμό οποιουδήποτε χρώματος όμως η γενιά γύρω στα 30-40 έβγαλε αποβλακωμενους γονείς και αυτό φαίνεται από την δεύτερη γενιά σποβλακωσης με παιδάκια προσχολικής ηλικίας ηλικίας με ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ κινητο η Η/Υ.Για τετοιο χάλι μιλάμε....και αν μετά από 10-15 χρόνια αυτά τα παιδιά αρχίσουν να βιάζει και να κακοποιεί το ένα το άλλο -κατι που ΗΔΗ συμβαινει- η λύση είναι απλή...μπουζουριασμα και οι "γονείς"....μηπως και σωθεί τουλάχιστον η επόμενη γενιά.
Ρε τι κομμουνισμο και σαπια αλογα μας λες; Εχεις δει σχολείο σε σοσιαλιστικα καθεστωτα; Τοσα χρονια η Δεξια κυβερναει και τα εχει κανει τα σχολεια σαν τα μουτρα της γιατι πολυ απλα δεν θελει τον λαο σπουδαγμενο.
Αλλα ας παμε στο θεμα μας, για να αλλαξει η κατασταση θα πρέπει να αλλαξουν πολλα αλλα δεν μπορεί να τα δεχτεί η ελληνική κοινωνια.
Ποιος γονιος θα δεχοτανε το παιδι του να αποβληθει δια παντως απο ολα τα ελληνικα σχολεια αν κανει μπουλινγκ σε αλλους;
Για να αλλαξουν επίσης πολλα πρέπει να υπάρχουν και ποινες π.χ. πηρες 10 ωριαιες αποβολες μεσα στην χρονια η Διαγωγη σου να μην ηταν κοσμια αλλα επίμπεμτη. Επίσης αν ειχες διαγωγη επίμπεμτη στο απολυτήριο σου, ειτε Γυμνασίου είτε Λυκείου ποτε στην ζωη σου να μην δικαιουσουν καμια μορφης επίδομα απο το ελληνικό κράτος ουτε δλδ επιδομα ανεργίας.
Επίσης η εισαγωγη βιτσας στα σχολεια κλπ κλπ
Μονο με ακραία μετρα μπορείς να σταματησεις την συψη αλλα που να βρει το κουραγιο η ελληνικη οικογενεια να τα δεχτει
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
Ρε τι κομμουνισμο και σαπια αλογα μας λες; Εχεις δει σχολείο σε σοσιαλιστικα καθεστωτα; Τοσα χρονια η Δεξια κυβερναει και τα εχει κανει τα σχολεια σαν τα μουτρα της γιατι πολυ απλα δεν θελει τον λαο σπουδαγμενο.
Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις ζήσει και βρεθεί σε χώρα με σοσιαληστρικό καθεστώς ή λαϊκά κομμουνιστικό. Πέραν κάθε προπαγάνδας και φαντασίας. Για όσους το ζήσαμε, το ελάχιστο που μας συμβαίνει στη θύμηση του, είναι ανατριχίλα φόβου και απελπισίας...
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις ζήσει και βρεθεί σε χώρα με σοσιαληστρικό καθεστώς ή λαϊκά κομμουνιστικό. Πέραν κάθε προπαγάνδας και φαντασίας. Για όσους το ζήσαμε, το ελάχιστο που μας συμβαίνει στη θύμηση του, είναι ανατριχίλα φόβου και απελπισίας...
Ρε δεν με νοιαζει αν σας εδερναν καθε μερα. το θεμα ειναι σχολεια ειχατε; Δουλεια γινότανε σοβαρη; Η απαντηση ειναι ΝΑΙ. Στο αλλο κομματι συμφωνεις ή οχι με τις αλλαγες που ειπα;
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
Ρε δεν με νοιαζει αν σας εδερναν καθε μερα. το θεμα ειναι σχολεια ειχατε; Δουλεια γινότανε σοβαρη; Η απαντηση ειναι ΝΑΙ. Στο αλλο κομματι συμφωνεις ή οχι με τις αλλαγες που ειπα;
Σχολεία μαύρο χάλι ναι. Δουλειά μηδεν εκτός της προπαγάνδας. Με όσα λες δείχνεις ποσο σκοτάδι έχεις για τέτοια θέματα. Ούτε σε ζωγραφιά δεν θα έχεις δει πρώην ανατολικές χώρες, πόσο μάλλον να ζήσεις εκεί. Για αυτό και δεν υπάρχουν πλέον περισσότερες από 5-6 στον κόσμο. Συνέχισε να ζεις στο συννεφάκι του κόμματος. Δικό σου θέμα.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.990
Πόντοι
5.956
Σε εμένα γνωστός μου ρωσοποντιος από Καζακστάν μου είχε πει ότι περνούσαν καλά μέχρι την κατάρευση επί κορμπατσωφ..προσωπική πείρα δεν έχω..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Ρε τι κομμουνισμο και σαπια αλογα μας λες; Εχεις δει σχολείο σε σοσιαλιστικα καθεστωτα; Τοσα χρονια η Δεξια κυβερναει και τα εχει κανει τα σχολεια σαν τα μουτρα της γιατι πολυ απλα δεν θελει τον λαο σπουδαγμενο.
Αλλα ας παμε στο θεμα μας, για να αλλαξει η κατασταση θα πρέπει να αλλαξουν πολλα αλλα δεν μπορεί να τα δεχτεί η ελληνική κοινωνια.
Ποιος γονιος θα δεχοτανε το παιδι του να αποβληθει δια παντως απο ολα τα ελληνικα σχολεια αν κανει μπουλινγκ σε αλλους;
Για να αλλαξουν επίσης πολλα πρέπει να υπάρχουν και ποινες π.χ. πηρες 10 ωριαιες αποβολες μεσα στην χρονια η Διαγωγη σου να μην ηταν κοσμια αλλα επίμπεμτη. Επίσης αν ειχες διαγωγη επίμπεμτη στο απολυτήριο σου, ειτε Γυμνασίου είτε Λυκείου ποτε στην ζωη σου να μην δικαιουσουν καμια μορφης επίδομα απο το ελληνικό κράτος ουτε δλδ επιδομα ανεργίας.
Επίσης η εισαγωγη βιτσας στα σχολεια κλπ κλπ
Μονο με ακραία μετρα μπορείς να σταματησεις την συψη αλλα που να βρει το κουραγιο η ελληνικη οικογενεια να τα δεχτει
Γενικά συμφωνώ όμως η αθρόα εισαγωγή στο σύστημα "εκπαιδευτικών" σπουδαγμενων σε χώρες του Αν.Μπλοκ ήτο ο Δούρειος Ίππος των ιδεολογικών εχθρών της Ελληνικής Φυλής για την διαβρωση της εκ των έσω.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε εμένα γνωστός μου ρωσοποντιος από Καζακστάν μου είχε πει ότι περνούσαν καλά μέχρι την κατάρευση επί κορμπατσωφ..προσωπική πείρα δεν έχω..
Κάτι έχω μάθει για κωλοχαρτα με κομμάτια ξύλου μέσα....η αυτά έγιναν επί Γέλτσιν;
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Γενικά συμφωνώ όμως η αθρόα εισαγωγή στο σύστημα "εκπαιδευτικών" σπουδαγμενων σε χώρες του Αν.Μπλοκ ήτο ο Δούρειος Ίππος των ιδεολογικών εχθρών της Ελληνικής Φυλής για την διαβρωση της εκ των έσω.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Κάτι έχω μάθει για κωλοχαρτα με κομμάτια ξύλου μέσα....η αυτά έγιναν επί Γέλτσιν;
Ρε τι Γελτσιν και πράσινα άλογα λέτε βρε δούλοι της Ευρώπης!
Η αγοραστική δύναμη των Ελλήνων σήμερα είναι η δεύτερη πιο χαμηλή της Ευρώπης με τελευταία της Βουλγαρίας.
Όλοι μας ξεπέρασαν..
Τώρα οι καθηγητές και δάσκαλοι σε σύνολο είναι 160.000 πόσοι να σπούδασαν Βουλγαρια και Σερβια; Άντε 5000 άντε 10.000 όλοι οι άλλοι είναι δικοί μας είναι παιδιά που φώναζαν για την Δαπ νδφκ στα ΑΕΙ και τώρα διδάσκουν στα σχολεία
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Ρε τι Γελτσιν και πράσινα άλογα λέτε βρε δούλοι της Ευρώπης!
Η αγοραστική δύναμη των Ελλήνων σήμερα είναι η δεύτερη πιο χαμηλή της Ευρώπης με τελευταία της Βουλγαρίας.
Όλοι μας ξεπέρασαν..
Τώρα οι καθηγητές και δάσκαλοι σε σύνολο είναι 160.000 πόσοι να σπούδασαν Βουλγαρια και Σερβια; Άντε 5000 άντε 10.000 όλοι οι άλλοι είναι δικοί μας είναι παιδιά που φώναζαν για την Δαπ νδφκ στα ΑΕΙ και τώρα διδάσκουν στα σχολεία
Ο Ρυθμός ανάπτυξης είναι προφανώς υψηλότερος σε πρώτη κομμουνιστικες χώρες γιατί αυτές ήταν υπό διάλυση...
Εμείς φτάσαμε την κορυφή μας ,πέσαμε 25% και τώρα σιγά σιγά ανεβαίνουμε έχοντας αφήσει τα χειρότερα πίσω.Δυστυχως ο πόλεμος στην Ουκρανια ήταν ένα πισωγυρισμα όμως όλη η Ευρώπη είχε επιπτώσεις ...φυσικά δεν ξεχνάμε ότι ακρίβεια αρχισε μήνες νωρίτερα.
Όλη η Ευρώπη πληγώθηκε όμως αντέχει...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...σε πρώην κομμουνιστικές χώρες εννοούσα.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.200
Κριτικές
20
Like
3.754
Πόντοι
1.446

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.200
Κριτικές
20
Like
3.754
Πόντοι
1.446
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
7.107
Κριτικές
2
Like
22.063
Πόντοι
6.236
Συνειδητοποιώ ότι όποια είδηση και να διαβάσω πια, δεν μου κάνει καμία εντύπωση. Και ας έχω σταματήσει να παρακολουθώ τα νέα εδώ και λίγο καιρό.
Με φοβίζει λίγο αυτό, δεν είναι καλό...
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
641
Like
1.390
Πόντοι
206
2-3 ακόμα που πέρασαν πολυτεχνείο γύρισαν πίσω πρεζάκια κ ζητιανεύουν στα φανάρια κ του βλέπω κ τους λείπαμε, ο ένας από αυτούς έφαγε κ την μάνα του πριν 4 χρόνια γιατί δεν του έδινε λεφτά!
Μήπως τα παραλές;
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.990
Πόντοι
5.956
Συνειδητοποιώ ότι όποια είδηση και να διαβάσω πια, δεν μου κάνει καμία εντύπωση. Και ας έχω σταματήσει να παρακολουθώ τα νέα εδώ και λίγο καιρό.
Με φοβίζει λίγο αυτό, δεν είναι καλό...
Εντάξει όλα έχουν ξανασυμβεί και τα έχουμε ζήσει ήδη πολλές φορές για αυτό και δεν μας κάνει πια τίποτα εντύπωση..
Αυτό είναι αποτέλεσμα νομίζω της συστηματικής ατιμωρησίας για τα σκάνδαλα των τελευταίων 50 χρόνων..
Στην συγκεκριμένη είδηση δεν τρέχει και τίποτα τρομερό.. γνωστά πράγματα.. κάποιοι αστυνομικοί συμπληρώνουν το εισόδημα τους.. Κλάιν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom