Νέα

Νέα/κουτσομπολιά από εφημερίδες, websites, blogs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 896K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Πάνω από 100 περιστέρια βρέθηκαν νεκρά στην Ευελπίδων, συνθέτοντας ένα δυσάρεστο και αποκρουστικό θέαμα σε όποιον βρέθηκε στον περιβάλλοντα χώρο.

Σύμφωνα με μαρτυρίες των κατοίκων, τα άτυχα πουλιά δηλητηριαστήκαν και μάλιστα από μεγάλη ποσότητα δηλητηρίου που έριξε κάποιος ασυνείδητος, προκαλώντας τους φριχτό θάνατο.
Πόσο καμμένος κόσμος κυκλοφορεί! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ:

Σε μια δικαστική απόφαση, που ίσως ανοίξει τον ασκό του Αιόλου για την ΔΕΗ, το Πολυμελές Πρωτοδικείο Αθήνας επιδίκασε αποζημίωση 3.613 ευρώ σε καταναλώτρια στην Κυψέλη, οι ηλεκτρικές συσκευές της οποίας κάηκαν μετά από μπλακ άουτ το 2004.
Την Τετάρτη, 24 Αυγούστου 2004, λόγω υπερφόρτωσης του δικτύου, προκλήθηκε γενική διακοπή ρεύματος στην Κυψέλη, με αποτέλεσμα πολλά νοικοκυριά να βυθιστούν στο σκοτάδι. Το ίδιο συνέβη στην κατοικία της ενάγουσας, Μαρίας Πρασσά. Η ζημιά προκλήθηκε, όμως, όταν έγινε επανατροφοδότηση του δικτύου με ηλεκτρικό ρεύμα, τάσεως μεγαλύτερης των 230 Volt. Έτσι, όταν η κα Πρασσά επιχείρησε να ανοίξει τις ηλεκτρικές συσκευές της, διαπίστωσε ότι η τηλεόραση, τρία κλιματιστικά, ένας ψυγειοκαταψύκτης και ένα στερεοφωνικό συγκρότημα είχαν καεί.
Η Μαρία Πρασσά αποφάσισε να προσφύγει στη δικαιοσύνη, ζητώντας από τη ΔΕΗ να αντικαταστήσει τις ηλεκτρικές της συσκευές
. Αρχικά, το Ειρηνοδικείο τη δικαίωσε, επιδικάζοντάς της 3.613 ευρώ -το ποσό, δηλαδή, που είχε πληρώσει για την αγορά νέων συσκευών. Η Δημόσια Επιχείρηση Ηλεκτρισμού άσκησε έφεση, με το επιχείρημα ότι «δεν έχει καμία υποχρέωση προς αποζημίωση, επειδή σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους Συναλλαγής, ο προμηθευτής δεν εγγυάται την παροχή ρεύματος σε περιπτώσεις ανωμαλιών ή διακοπών και απαλλάσσεται της ευθύνης έναντι του πελάτη για τυχόν ζημιά».   
Το σκεπτικό, όμως, της απόφασης του Πολυμελούς Πρωτοδικείου είναι «κόλαφος» για τη ΔΕΗ. Ανάμεσα σε άλλα, αναφέρει ότι για τη βλάβη ευθύνονται οι τεχνικοί της ΔΕΗ, οι οποίοι παρέλειψαν να προβούν σε προληπτικούς ελέγχους του δικτύου διανομής ηλεκτρικής ενέργειας προς την κατοικία της προσφεύγουσας, αλλά και σε συντήρησή του, ώστε να εξαλείψουν τον κίνδυνο.

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Πάνω από 100 περιστέρια βρέθηκαν νεκρά στην Ευελπίδων, συνθέτοντας ένα δυσάρεστο και αποκρουστικό θέαμα σε όποιον βρέθηκε στον περιβάλλοντα χώρο.

Σύμφωνα με μαρτυρίες των κατοίκων, τα άτυχα πουλιά δηλητηριαστήκαν και μάλιστα από μεγάλη ποσότητα δηλητηρίου που έριξε κάποιος ασυνείδητος, προκαλώντας τους φριχτό θάνατο.
Πόσο καμμένος κόσμος κυκλοφορεί! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
μην ανησυχείς, είναι κάποιες φορές σωστό να γίνεται αυτό.
τα περιστέρια στις πόλεις μόνο αυξάνονται, και ποτέ δεν σκοτώνεται κανένα.
έχουμε περιπτώσεις υπερπληθυσμών σε κάποιες πόλεις.
να ξέρεις ότι μπορεί να το κάνει και η ίδια η τοπική αυτοδιοίκηση για να περιορίσει τον αριθμό τους.(για να κρατηθούν κάποιες ισορροπίες)

τα περιστέρια ήταν και θα είναι ο χειρότερος εφιάλτης των διατηρητέων κτηρίων και των αγαλμάτων
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
μην ανησυχείς, είναι κάποιες φορές σωστό να γίνεται αυτό.
τα περιστέρια στις πόλεις μόνο αυξάνονται, και ποτέ δεν σκοτώνεται κανένα.
έχουμε περιπτώσεις υπερπληθυσμών σε κάποιες πόλεις.
να ξέρεις ότι μπορεί να το κάνει και η ίδια η τοπική αυτοδιοίκηση για να περιορίσει τον αριθμό τους.(για να κρατηθούν κάποιες ισορροπίες)

τα περιστέρια ήταν και θα είναι ο χειρότερος εφιάλτης των διατηρητέων κτηρίων και των αγαλμάτων
Ας τα μαζέψουν να τα πάνε σε άλλη περιοχή!Δεν είναι λύση αυτό που έγινε... :S
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
ΠΡΟΣΟΧΗ! Απάτη...

Τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε ένα "ψάρεμα" μέσα από τα τηλέφωνα!
Άγνωστοι καλούν μαζικά τηλέφωνα κάνοντας δήθεν την αστυνομία, λέγοντας με αυστηρή φωνή οτι υπάρχει η τάδε καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα εις βάρος σας, και πρέπει επειγόντως να καλέσετε το 090-ΧΧΧΧΧ στον αστυνομικό διευθυντή τάδε.
Εμένα προσωπικά μου είπαν οτι υπάρχει καταγγελία για δυνατή μουσική τις βραδινές ώρες, το τηλέφωνο αυτό όμως είναι σε γραφείο και το γραφείο είναι κλειστό τις βραδινές ώρες.

Προσοχή, μην καλείτε 090 μόνο και μόνο γιατί κάποιος με αυστηρή φωνή, σας δίνει τέτοια εντολή !!!



edit_Duracell: Νομίζω ότι θα έπρεπε εκτός από την ενημέρωση μέσω Blogs & Forum... να υπάρξει κ μια επίσημη ανακοίνωση από πλευράς ΕΛ.ΑΣ στα ΜΜΕ για την προστασία των πολιτών !!!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
δεν αφήνει μόνο σημάδι η κουτσουλιά.
όταν πέσει πάνω σε μάρμαρο το μετατρέπει σε γύψο λόγω οξύτητας (γυψοποίηση του μαρμάρου το λέγαν το φαινόμενο στο γυμνάσιο αν θυμάμαι καλά.)
οπότε αλοιώνονται τελείως τα μάρμαρα.
άσε με τα αυτοκ΄νητα που διαβρώνουν το χρώμα...... και ψάξε μετά πως διάολο άρχισε να σκουριάζει το βουβού.
άλλη λύση που μπορύν να κάνουν είναι να τα θανατώσουν με όπλο και νατα δώσουν στον κόσμο να τα φάει. λένε ότι κάνουν και καλό στην καρδιά. τέλος πάντων όπως και να έχει ποτέ κάτι τόσο αθώο δεν παύει να μην κάνει ζημιά.
αυτά!
 

Enaeritis

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2008
Μηνύματα
150
Like
0
Πόντοι
1
ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

Εν ταξει ρε μεγαλε της κ. Πρασια της καηκαν οι συσκευες και καλα εκανε και την επεσε στη ΔΕΗ.
Γιατι ομως το θεμα ειναι "ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ";
Εμενα πχ δε μου εχουν καει συσκευες.
Εσενα σου εχουν καει (εκτος απο εγκεφαλικα κυταρα) και οι συσκευες σου;
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Εν ταξει ρε μεγαλε της κ. Πρασια της καηκαν οι συσκευες και καλα εκανε και την επεσε στη ΔΕΗ.
Γιατι ομως το θεμα ειναι "ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ";
Εμενα πχ δε μου εχουν καει συσκευες.
Εσενα σου εχουν καει (εκτος απο εγκεφαλικα κυταρα) και οι συσκευες σου;

Δεν ξέρω τι έχει παιχτεί μεταξύ εσένα και του Duracell, αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη, είσαι ιδιαίτερα εριστικός και συμπεριφέρεσαι επιθετικά σε κάποιον (που αν και mod) σε όλα του τα Post, είναι ιδιαίτερα φιλικός με όλους, και πάντα προσπαθεί να βοηθάει τους υπόλοιπους συναγωνιστές του bourdela.tv.

Ολα έχουν κάποιο όριο.... ακόμη και η άσχημη συμπεριφορά!

Τώρα αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί είναι πολύ χρήσιμο το post του Duracel..... τι να πω.......
 

Enaeritis

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2008
Μηνύματα
150
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί είναι πολύ χρήσιμο το post του Duracel.....

Εγω δεν ειπα "δεν ειναι χρησιμο".

Εγω σχολιασα μονο οτι ο ιδιος το χαρακτηρισε "ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ"!...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Κάποια Ντένια Σαρακινού πάνε για την θέση της Τσαπανίδου


H Πόπη Τσαπανίδου κόβεται καρά περίεργο τρόπο από το πρωινό αλλά η Ντένια Σαρακίνη έρχεται να κάνει την εκπομπή της με άλλο τίτλο. Λίγο περίεργα με τα λέει ο Χ.Παναγόπουλος. Από και ως που βάζει μια δημοσιογράφο που δεν έχει κάτι πετυχημένο στην ...


ΕΡΤ(εκτός από δελτία)και διώχνει την Πόπη Τσαπανίδου. Πρόβλημα δεν υπάρχει για την ίδια γιατί και αν φύγει από το κρατικό κανάλι θα πάει σε ιδιωτικό αλλά η αξιοκρατία στην ΕΡΤ είναι το ζητούμενο γιατί πολύ απλά εμεις πληρώνουμε



άλλη μία μαλακία της ερτ....... ρε τα καριόλια , κόβουν και ράβουν ανάλογα με το ποια τους κουνιέται
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Είχε που είχε την πετριά την μουρλάνανε τελικά την Θώδη οι διάφοροι Λάκηδες , Λαμπίρες , Σκόρδες κλπ για να κάνουν νουμεράκια... :uglystupid:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Θα γεμίσουν πάλι τα κανάλια με Βαλιανάτους! :boobies:

Gatte,

Βάλε το χέρι στην καρδιά, και πες την αλήθεια:
Ποιόν προτιμάς να βλεπεις στην TV, τον Βαλιανάτο ή τον Παυλίδη?
Εγώ σου δηλώνω ευθαρσώς ότι προτιμώ τον Βαλιανάτο!
Αδερφή ξε-αδερφή, κάτι έχει να πει (εκτός από ψέμματα και μπαρούφες!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Gatte,

Βάλε το χέρι στην καρδιά, και πες την αλήθεια:
Ποιόν προτιμάς να βλεπεις στην TV, τον Βαλιανάτο ή τον Παυλίδη?
Εγώ σου δηλώνω ευθαρσώς ότι προτιμώ τον Βαλιανάτο!
Αδερφή ξε-αδερφή, κάτι έχει να πει (εκτός από ψέμματα και μπαρούφες!
Γιατί θα πρέπει να βλέπω έναν από τους δύο? :think:
Θεωρώ ότι είναι έξυπνος και θα ήταν καλός συζητητής αν δεν ήταν ειρωνικός και δεν οδηγούσε κάθε κουβέντα στην δήθεν καταπίεση των gay...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Γιατί θα πρέπει να βλέπω έναν από τους δύο? :think:
Θεωρώ ότι είναι έξυπνος και θα ήταν καλός συζητητής αν δεν ήταν ειρωνικός και δεν οδηγούσε κάθε κουβέντα στην δήθεν καταπίεση των gay...

Η ερώτηση είναι υποθετική ρε φίλε, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν είσαι υποχρεωμένος να βλέπεις έναν απ' τους δύο!
Αλλά ΑΝ ήσουν (υποχρεωμένος), ΠΟΙΟΝ θα προτιμούσες?  Αυτό ρωτάει η ερώτηση!

Το ξέρω ότι οδηγεί την κουβέντα εκεί που λες.  Αλλά αυτή είναι η δουλειά του, γι' αυτό τον φωνάζουν!  Αν άρχιζε να λέει για την Καρέτα-καρέτα, ή για τα παιδάκια στο Ιρακ, ή για τις ηλικές κηλίδες, δε θα τον φώναζε κανένας!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Η ερώτηση είναι υποθετική ρε φίλε, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν είσαι υποχρεωμένος να βλέπεις έναν απ' τους δύο!
Αλλά ΑΝ ήσουν (υποχρεωμένος), ΠΟΙΟΝ θα προτιμούσες?  Αυτό ρωτάει η ερώτηση!

Το ξέρω ότι οδηγεί την κουβέντα εκεί που λες.  Αλλά αυτή είναι η δουλειά του, γι' αυτό τον φωνάζουν!  Αν άρχιζε να λέει για την Καρέτα-καρέτα, ή για τα παιδάκια στο Ιρακ, ή για τις ηλικές κηλίδες, δε θα τον φώναζε κανένας!
Εντάξει μπορεί να προτιμούσα να δω μια κουβέντα με τον Βαλιανάτο γιατί ξέρω ότι θα έχει ξεκατινιάσματα και θα πέσει γέλιο!Αυτό δεν σημαίνει ότι τον εκτιμώ!Με την ίδια λογική γουστάρω να δω και μια συζήτηση με τον Αλέφαντο για καλεσμένο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom