Νέα

«Νέα Αριστερά» το όνομα του νέου κόμματος που συγκροτούν οι «11»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 341
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
:grin::grin: Εσυ που εισαι δικηγορος , λογικα διαλεγεις κλεφτες για να τους εκπροσωπησεις κιολας στο δικαστηριο
Εγω διαλεγω "ασχετους " γιατι ο ασχετος καποια στιγμη θα μαθει. Ο κλεφτης θα σου ρουφαει το αιμα ΠΑΝΤΑ ( εις το διηνεκες )
Διαβασε τη βιογραφια του Αλαν Γκρινσπαν , του μεγαλυτερου καπιταλιστη, που θεωρει τη διαφθορα τη μεγαλυτερη τροχοπεδη για ενα κρατος
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Η σημερινη κριση στεγης ειναι εργο ΣΥΡΙΖΑ πάντως . Επι Αλεξη πουληθηκαν ενα καρο σπιτια σε ξενους για να στεγασουν ξενους και ο Ελληνας καθεται στον άξονα .

Μανταρα τα εκανε ο Συριζα σε ολα τα επίπεδα και η ΝΔ του Κουλη φανταζει Μπαρτελόνα μπροστα στο τσιρκο .(εργο Αλεξη να βλεπουμε τον Κούλη ως Μεσσία).

Αντιπολιτευση εχουμε , τουλαχιστον 8 κομματα . ΙΚΑΝΗ αντιπολιτευση δεν εχουμε οχι για να κυβερνησει αλλα εστω να καταθεσει μια ρημαδα πρόταση με αρχη και τελος .
Ρε αρχοντα ( και εσυ @alex71 ) ελεος. Τα σπιτα εξαφανιστηκαν ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ λογω RBNB

Ο κουλης παιζει μπαλα , γιατι εχει ολα τα καναλια για προπαγανδα και απευθυνεται σε ανεγκεφαλους , που χαρηκαν με τα 150ευρα των pass και δεν καταλαβαινουν οτι τα χανουν 5πλα στο σουπερμαρκετ και στο ρευμα

Αντιπολιτευση δεν υπαρχει τωρα , αλλα Η ΦΥΣΗ ΑΠΕΧΘΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΕΝΟ

Κουιζ Προβληματιζεται κανενας , γιατι ολα τα καναλια υποστηριζουν Κουλη ???????????
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Κουιζ Προβληματιζεται κανενας , γιατι ολα τα καναλια υποστηριζουν Κουλη ???????????

Όχι....γιατί να προβληματιστεί κανείς όταν όλοι γνωρίζουν ότι κάθε χρόνο τους κάνει δώρο εκατομμύρια ως ενίσχυση για να τον λιβανίζουν?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.821
Like
4.085
Πόντοι
506
Τον ψήφισε κανένας? όταν ζήταγε το πασοκ και η νδ την ψήφο των ανθρώπων τους είχαν ενημερώσει ότι θα κάνουν συγκυβέρνηση και θα φέρουν έναν άσχετο να υπογράψει ότι του υποδείξουν?

Γενικά στις εκλογές τέθηκε το θέμα της συγκυβέρνησης με σκοπό την υπογραφή των μνημονίων?


Τότε γιατί κάνουμε εκλογές με σταυρό??? Να ψηφίζει ο καθένας ένα κόμμα και μετά το κόμμα να φέρνει όποιον γουστάρει μέσα. Όταν η Κωνσταντοπούλου έκανε το ίδιο και πήγε να χώσει τον γκόμενο της από την πίσω πόρτα γιατί το σχολίασες αρνητικά?

Τίποτα αντιδημοκρατικό δεν υπάρχει σε όλα αυτά κατά τη γνώμη σου...
Γιατί ο πρόεδρος της δημοκρατίας εκλέγεται απο το λαο?
 

john doeropoulos

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2009
Μηνύματα
18
Κριτικές
6
Like
91
Πόντοι
0
Βρωμοτσιράκια για να μπερδεύουν τον κόσμο, ενώ τα τζάκια αλωνίζουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.821
Like
4.085
Πόντοι
506
Δεν συμφωνω.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οχι, λαθος το παίρνεις. Δημοκρατια σημαινει οτι αυτοι εφεραν ψηφους στο Συριζα. Οχι ο Συριζα σε αυτους. Η εδρα ανηκει περισσοτερο στον βουλευτη παρα στο κομμα. Καλα στα λεει ο Σαουλ
Αμα γινοτανε οπως το λεω εγω , θα φευγανε?
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
274
Like
286
Πόντοι
21
ξέρει κανείς με ακρίβεια πόσα ακριβώς χρόνια έχει κάνει κυβέρνηση η Νέα Δημοκρατία ? ακριβώς όμως...θυμάται κανείς ? (συνολικά εννοώ)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Κουιζ Προβληματιζεται κανενας , γιατι ολα τα καναλια υποστηριζουν Κουλη ???????????
γιατι τα πληρωνει, γιατι αυτα πρεπει να πληρωσουν τους προπαγανδιστες ευαγγελατους, χατζηνικολαου κλπ
γιατι ειναι υπηρετης των αφεντικων των καναλιων
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.470
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
οι βουλευτές εκλέγονται με ελεύθερη εντολή,

αυτά για παράδοση της έδρας μόνο στις σοβιετικές δικτατορίες ίσχυσαν,
επειδή οι βουλευτές υπάκουαν στο ΚΟΜΜΑ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Γιατί ο πρόεδρος της δημοκρατίας εκλέγεται απο το λαο?
Για μένα δεν έχει λόγω ύπαρξης....τζάμπα πληρώνουμε...θα έπρεπε να καταργηθεί και να υπάρχει ένας ''acting" όταν χρειάζεται
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.386
Like
20.211
Πόντοι
6.056
Για μένα δεν έχει λόγω ύπαρξης....τζάμπα πληρώνουμε...θα έπρεπε να καταργηθεί και να υπάρχει ένας ''acting" όταν χρειάζεται
Και να καταργηθει η κρυφη ψηφοφορια,ξεχασες να το αναφερεις Σαουλ:coffee::confused::confused::confused:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
οι τυποι εδρασαν σαν τον κατρουγκαλο, δουρειοι ιπποι υπερ του κουλη που φοβαται τη συντριβη στις ευρωεκλογες αφου θα εχουν φθασει στον κοσμο οι πολυχρωμοι λογαριασμοι της δεη :pipa1:

γι αυτο και θυμηθηκε την επιστολικη ψηφο, μπας και θολωσουν τα νερα
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
274
Like
286
Πόντοι
21
24 χρόνια έχει κάνει η Νεα Δημοκρατία κυβέρνηση ..24 χρόνια...και προφανώς για όλα φταίει ο Σύριζα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Ενα δικο σου ή ενα δικο της?Για μυριζομαι μια διαφορα μερικα k:coffee::confused::confused::confused:
δεν έχω εγώ μηνιάτικο ρε τύπε είμαι εντερπρενουρ.....:coffee:


(πες δικό μου καλύτερα μη ναυαγήσουμε κιόλα.....:confused: )
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.386
Like
20.211
Πόντοι
6.056
δεν έχω εγώ μηνιάτικο ρε τύπε είμαι εντερπρενουρ.....:coffee:


(πες δικό μου καλύτερα μη ναυαγήσουμε κιόλα.....:confused: )
Σχωρα με,δεν γνωριζα.Δεν παμε να πλακωθουμε διπλα μηπως και αποκτησει ζωη το νημα:think::confused::confused::confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
οι βουλευτές εκλέγονται με ελεύθερη εντολή,

αυτά για παράδοση της έδρας μόνο στις σοβιετικές δικτατορίες ίσχυσαν,
επειδή οι βουλευτές υπάκουαν στο ΚΟΜΜΑ
Συμφωνώ. Αυτό που λένε όλα τα κόμματα να παραδώσει κάποιος την έδρα, όταν φεύγει από το κόμμα, αναφέρεται σε κάποιο σημείο του κξαταστικού τους ή είναι απλά, αντισυνταγματικό κάτι τέτοιο ως όρος;
24 χρόνια έχει κάνει η Νεα Δημοκρατία κυβέρνηση ..24 χρόνια...και προφανώς για όλα φταίει ο Σύριζα.
Τα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ από κάθε άλλο κόμμα, για να καταλαβαινόμαστε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τον ψήφισε κανένας? όταν ζήταγε το πασοκ και η νδ την ψήφο των ανθρώπων τους είχαν ενημερώσει ότι θα κάνουν συγκυβέρνηση και θα φέρουν έναν άσχετο να υπογράψει ότι του υποδείξουν?

Γενικά στις εκλογές τέθηκε το θέμα της συγκυβέρνησης με σκοπό την υπογραφή των μνημονίων?


Τότε γιατί κάνουμε εκλογές με σταυρό??? Να ψηφίζει ο καθένας ένα κόμμα και μετά το κόμμα να φέρνει όποιον γουστάρει μέσα. Όταν η Κωνσταντοπούλου έκανε το ίδιο και πήγε να χώσει τον γκόμενο της από την πίσω πόρτα γιατί το σχολίασες αρνητικά?

Τίποτα αντιδημοκρατικό δεν υπάρχει σε όλα αυτά κατά τη γνώμη σου...
To να απολαμβανει μια κυβερνηση την στηριξη της βουλης και μαλιστα με ευρυτατη πλειοψηφια? Τι αντιδημοκρατικο να βρω σε αυτο?
Οσο για τα υπολοιπα, "αν τεθηκε υποψη του λαου το θεμα των μνημονιων", τι να απαντησω σε αυτο?
Οι κυβερνησεις, και οι βουλευτες, καλούνται να αντιμετωπίσουν και εκτακτες καταστασεις.
Με την ιδια λογικη καμία κυβερνηση δεν θετει υποψη του λαου μια πολεμικη αναμετρηση.
Ούτε κανενας λαος θα ψηφιζε πόλεμο. Αλλά αν πρεπει να γινει, θα γινει.
Με την ιδια λογικη, κανενας λαος δεν θα ψηφιζε φορολογια. Αλλά αν πρεπει να γινει, θα γινει.
Μην λεμε παιδικοτητες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom