Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papaflik

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
374
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
1
Ρε παιδιά να σας πω τον πόνο μου......έχω χάσει τον Arenas ....ξέρω είχε τραυματιστεί στο γόνατο , επέστρεψε αλλά υποτροπίασε και τώρα είμαστε στο περίμενε της επιστροφής...υπόγραψε νέο συμβόλαιο το καλοκαίρι και ακόμα δεν έχει παίξει....φοβάμαι μήπως καταντήσει σαν τον Grant Hill στους Magic...

PS : Αξέχαστη η βραδιά που έριξε 60 πόντους στους Lakers με τον Kobe να τον παίζει άμυνα....
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Ρε παιδιά να σας πω τον πόνο μου......έχω χάσει τον Arenas ....ξέρω είχε τραυματιστεί στο γόνατο , επέστρεψε αλλά υποτροπίασε και τώρα είμαστε στο περίμενε της επιστροφής...υπόγραψε νέο συμβόλαιο το καλοκαίρι και ακόμα δεν έχει παίξει....φοβάμαι μήπως καταντήσει σαν τον Grant Hill στους Magic...

PS : Αξέχαστη η βραδιά που έριξε 60 πόντους στους Lakers με τον Kobe να τον παίζει άμυνα....

Το έχω δει αυτό το ματς. Στην παράταση μας γάμησε το μουνί.
Η τελευταία επέμβαση που έκανε ήταν διαφορετική από τις προηγούμενες γιατί καθάρισε τελείως το προβληματικό του γόνατο.
Βέβαια αν ξανατραυματιστεί σημαίνει τέλος. Μέσα στο μήνα θα επανέλθει και εγώ πιστεύω ότι θα βρει φέτος το ρυθμό του και από του χρόνου & με τους άλλους Wizards υγιείς, πάνε για καλό πλασάρισμα στα playoffs.
Δε χορταίνω να βλέπω τα buzzer beater του. Στα τελευταία δευτερόλεπτα είναι δολοφόνος.

sblgilbird
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Aσχετο.

Αυτη την ωρα παιζει Ορλαντο-Φοινιξ.Μονομαχια Ντουαιτ-Σακ.Αξιζει να το βρειτε,παιζει αρκετο trash-talk αναμεσα τους και ο Ντουαιτ εχει ηδη 4 φαουλ.
Χαρακτηριστικη σκηνη μολις κανει το τεταρτο φαουλ ο Ντουαιτ παιρνει και τεχνικη,κατα την διαρκεια της οποιας ο Σακ ηταν διπλα στον παγκο του Ορλαντο και κατι ελεγε μεχρι που τον τραβηξε ενας διαιτητης. :2funny: :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Aσχετο.

Αυτη την ωρα παιζει Ορλαντο-Φοινιξ.Μονομαχια Ντουαιτ-Σακ.Αξιζει να το βρειτε,παιζει αρκετο trash-talk αναμεσα τους και ο Ντουαιτ εχει ηδη 4 φαουλ.
Χαρακτηριστικη σκηνη μολις κανει το τεταρτο φαουλ ο Ντουαιτ παιρνει και τεχνικη,κατα την διαρκεια της οποιας ο Σακ ηταν διπλα στον παγκο του Ορλαντο και κατι ελεγε μεχρι που τον τραβηξε ενας διαιτητης. :2funny: :2funny:

:rockon:  :2funny:

Εγώ έβλεπα το Nuggets-Pistons αλλά γι' αυτό που λες βρήκα αυτά:

Ξέρεις τίποτε άλλο? :dancing:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:rockon:  :2funny:

Εγώ έβλεπα το Nuggets-Pistons αλλά γι' αυτό που λες βρήκα αυτά:

Ξέρεις τίποτε άλλο? :dancing:
Εγω το βλεπω στο παρακατω.Δεν ειναι πρωτης ποιοτητας λινκ αλλα ηταν το πρωτο που βρηκα και μετα κολλησα με το παιχνιδι και δεν εψαξα για καπου καλυτερα. :rockon: :rockon:

 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
α ρε Πανάθα, έφερες τον Ντομινίκ και είδαμε λίγο θέαμα...
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Πήγαινα και τον παρακολουθούσα σε προπονήσεις και σε ματς με μικρές ομάδες και ο τύπος ήταν σκέτος μυς.
Μια φορά σηκώθηκε ένας παίκτης του Έσπερου για να πάρει το ριμπάουντ και ο Ντομινικ είχε πάει, είχε σηκωθεί, είχε καρφώσει, είχε κατέβει και ο άλλος μόλις που ξεκινούσε το άλμα του.
Άλλο να βλέπεις τέτοιους παίκτες από κοντά κι άλλο από ΤV
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
http://[URL unfurl="true"]www.i-live.gr/wp-content/uploads/2008/07/childress-transfer-olympiakos.jpg[/img[/URL]]

& ακόμα δεν έχετε δει τίποτα...
[/quote]
Δεν το λέω οπαδικά αλλά ο Τσιλντρες με τον Ντομινίκ έχουντην ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά.
Μακάρι να παίξει το παιδί λίγο μπάσκετ αλλά ο Ντομινίκ ήταν το κάτι άλλο.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Δεν το λέω οπαδικά αλλά ο Τσιλντρες με τον Ντομινίκ έχουντην ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά.
Μακάρι να παίξει το παιδί λίγο μπάσκετ αλλά ο Ντομινίκ ήταν το κάτι άλλο.

Έχουν τεράστια διαφορά σαν παίχτες.
Ο Ντομινίκ είναι Hall Of Fame επίπεδο και θρύλος του μπάσκετ. Ο Τσίλντρες είναι ένας πολύτιμος ρολίστας.
Τον έβαλα γιατί σαν μεταγραφή (με τα τωρινά δεδομένα) έκανε το μεγαλύτερο πάταγο στην ιστορία του μπάσκετ.
Ξέρει το μπάσκετ που ήξερε ο Ντομινίκ στα 15 του αλλά ο ερχομός του ίσως να σηματοδοτήσει μια νέα εποχή στο ευρωπαϊκό μπάσκετ.
Και σε αυτό που λες "από κοντά" συμφωνώ.
Είναι απόλαυση να βλέπεις ένα μπασκετικό αγώνα στο γήπεδο και ειδικά σε κοντινές θέσεις.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ο μόνος που μου είχε κάνει την ΤΕΡΑΣΤΙΑ εντύπωση είναι ο Jordan όταν είχε έρθει στον Σπόρτινγκ με το North Carolina.
Ήταν τότε που ένας παίκτης της Εθνικής είδε τα παπούτσια του τι γράφουν από κάτω
 

pinkmartini20

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Σήμερα το απόλυτο ντέρμπι στην ανατολή:Boston-Cleveland.Προσωπικά το βλέπω 1. :rockon:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Σήμερα το απόλυτο ντέρμπι στην ανατολή:Boston-Cleveland.Προσωπικά το βλέπω 1. :rockon:

Εγώ το φοβόμουν λόγω της απουσίας του Garnett αλλά τελικά το πήρε η Βοστώνη. Παραλίγο να χάσουν και τον Ρόντο με τραυματισμό αλλά τελικά δεν έπαθε κάτι σοβαρό.

Νικητές οι Celtics στο ντέρμπι κορυφής…

Οι Celtics αναδείχθηκαν νικητές στο ντέρμπι των πρωτοπόρων της  Atlantic και Central, επικρατώντας των Cavaliers με 105-94, φτάνοντας έτσι τις 49 νίκες στη σεζόν.
Κορυφαίος για τη ομάδα της Βοστώνης ο Paul Pierce με 29 πόντους ενώ από κοντά ακολούθησε σε απόδοση ο Leon Powe με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.
Τη 10η συνεχόμενη νίκη τους σημείωσαν εξάλλου οι Jazz επικρατώντας εντός έδρας των Nuggets με 97-91, με ηγέτη τον Deron Williams ο οποίος σημείωσε 25 πόντους με 4 ριμπάουντ και 11 ασίστ!
Από τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η 50η νίκη των Lakers στη σεζόν οι οποίοι επικράτησαν πολύ εύκολα της Minnesota με 110-90.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημέρας…

Charlotte - Atlanta 98-91
Orlando – New Jersey 105-102
Miami - Toronto 108-102
Boston - Cleveland 105-94
Detroit - Golden State 108-91
Chicago – Milwaukee 117-102
Houston - Phoenix 116-112
San Antonio - Washington 100-78
L.A. Lakers - Minnesota 110-90
Utah - Denver 97-91

Boston Vs Cleveland

[video]md8vhti_ruI&eurl=]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom