Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
νταλας μαβερικς.το ειχα ξαναγραψει,η πιο κομπλεξικη ομαδα.χτες εχασε μεσα στην οκλαχομα,που ειναι απο τις 2-3 χειροτερες ομαδες και χωρις τους 2 καλυτερους της παικτες που ειναι και πρωτοι σκορερ,durant kai green.εγω φταιω ο μαλακας που την επαιξα.αλλα τοσο κομπλεξικη.ουστ εκτος πλει οφ.
Πες το ρε μεγαλε και ανησυχησα για ποιο λογο χασαμε.
Στην αρχη τα εριξα στον τραυματισμο του Howard που τον κρατησε εξω σε ολο το δευτερο ημιχρονο.
Μετα εβριζα τον προπονητη μου για τις μαλακιες που εκανε.
Πες το απο πριν οτι το παιζεις να μην καθομαι μεχρι τις 6 ξυπνιος τζαμπα.
Απο εδω και περα βαρα Νταλας κοντρα οποτε το πετυχαινεις,μπας και δουμε ασπρη μερα.

Τελος,θελω αναλυση για τους λογους που η ομαδα ειναι κομπλεξικη.
Αν εχεις κατι να πεις εκτος του οτι σε κουβαδιασαν και εχεις νευρακια.
 

dr.gam

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2008
Μηνύματα
251
Like
8
Πόντοι
1
τι σχεση εχει αν παιζω το νταλας με τον υπνο σου?επηρεαζεται ο υπνος σου και δεν κοιμασαι αν παιζω το νταλας?
η ομαδα ειναι κομπλεξικη και loozer,γιατι τα προηγουμενα χρονια πολλες φορες,ενω ειχε τερματισει ψηλα στην κανονικη περιοδο,στα πλει οφ αποκλειστηκε,αν και ειχε πλεονεκτημα εδρας.μαλιστα μια φορα τουλαχιστον αν θυμαμαι καλα,ειχε τερματισει πρωτη και αποκλειστηκε απο τον ογδοο,που ηταν οι warriors.χτες, ενω κινδυνευει να μεινει εκτος πλει οφ,καταφερε να χασει απο την οκλαχομα και μαλιστα πολυ ανετα και χωρις τους καλυτερους τους παικτες.
δεν πιστευω να θες κι αλλα?
τωρα αν κουβαδιαστηκα κι εχω νευρακια δε σε αφορα.δικο μου προβλημα.
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
τι σχεση εχει αν παιζω το νταλας με τον υπνο σου?επηρεαζεται ο υπνος σου και δεν κοιμασαι αν παιζω το νταλας?
Υπερβολη ηταν ρε μαγκα και καζουρα οτι και καλα μας ακουμπησες και τον ηπιαμε απο τα λιμα.

η ομαδα ειναι κομπλεξικη και loozer,γιατι τα προηγουμενα χρονια πολλες φορες,ενω ειχε τερματισει ψηλα στην κανονικη περιοδο,στα πλει οφ αποκλειστηκε,αν και ειχε πλεονεκτημα εδρας.μαλιστα μια φορα τουλαχιστον αν θυμαμαι καλα,ειχε τερματισει πρωτη και αποκλειστηκε απο τον ογδοο,που ηταν οι warriors.

Μια ομαδα φιλε δεν ειναι ουτε κομπλεξικη,ουτε λουζερ επειδη αποκλειεται σε μια σειρα πλειοφ.
Μια χρονια ειχε πλεονεκτημα εδρας και αποκλειστηκε απο τον πρωτο γυρο.Την χρονια που αναφερεις,απο τους Γουοριορς.Οτι εχει μεινει σταμπα εχεις δικιο,ομως σε εκεινες τις σειρες εγιναν πραγματα εντελως κουφα(δεν ξερω αν ειχες παρακολουθησει την σειρα των παιχνιδιων).
Γαμηθηκε ο θεος και αποκλειστηκε.
Δεν χρειαζεται να αναφερθω σε συγκεκριμενα περιστατικα,ουτε να αναφερω ποσο ρολο παιζει η ψυχολογια σε μια σειρα πλειοφ στο ΝΒΑ που οι αγωνες ειναι στα καπακια.
Η ρετσινια μενει και εκει συμφωνουμε.

ΟΜΩΣ,για μια χρονια δεν μπορεις να βγαλεις μια σταμπα σε μια ομαδα.
Να σου θυμησω οτι οι Μαβερικς εχουν 8 συνεχομενες χρονιες με +50 νικες στην κανονικη περιοδο?
Να σου θυμησω τους τελικους του 2006?
Να συνυπολογισω και την αντιμετωπιση που εχουν απο ολους στον μαγικο κοσμο μονο και μονο επειδη ο καλυτερος τους παικτης και βιαστης τους ταυτοχρονα ειναι μη Αμερικανος?

Τα τελευταια 8 χρονια το Νταλας ειναι μια πρωταγωνιστρια ομαδα της Δυσης η οποια τωρα βρισκεται στην παρακμη της(απ'οτι φαινεται).Χαρακτηρισμοι για κομπλεξ και νοοτροπια λουζερ πιστευω οτι ειναι υπερβολικοι για μια τετοια ομαδα.

χτες, ενω κινδυνευει να μεινει εκτος πλει οφ,καταφερε να χασει απο την οκλαχομα και μαλιστα πολυ ανετα και χωρις τους καλυτερους τους παικτες.
δεν πιστευω να θες κι αλλα?
τωρα αν κουβαδιαστηκα κι εχω νευρακια δε σε αφορα.δικο μου προβλημα.
Συμφωνω οτι το χθεσινο ματς ηταν απο αυτα που επρεπε να παρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απο την στιγμη που η θεση τους στα πλειοφ ειναι επισφαλης(ειδικα απο την στιγμη που ελειπαν Ντουραντ και Γκριν).
Σεβομαι τα λεφτα που εχασες,αλλα απο την στιγμη που εγινε(αγωνας ειναι),το βρισκω πολυ υπερβολικο να βγαζεις τοση χολη εναντιον μιας ομαδας.
Αυτα. :sunglasses:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
480612988_004ee5b6d4.jpg


souhdos13, did you believe? :rolleyes:
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
ο βαρωνος ο davis παιζει ακομα στους ουοριορς?
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
και.....

γιατι αυτος δεν ηταν που ειχε αποκλεισει μονος του το νταλλας πριν δυο χρονια?
τελικα απλα φωτοβολιδα ηταν ο τυπος?
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
και.....

γιατι αυτος δεν ηταν που ειχε αποκλεισει μονος του το νταλλας πριν δυο χρονια?
τελικα απλα φωτοβολιδα ηταν ο τυπος?
Αυτος και ο πουτανας γιος ο Στεφεν Τζακσον.Στο 6ο και τελευταιο παιχνιδι,σε κλειστο ματς στο ημιχρονο,εβαλε 6 συνεχομενα τριποντα στην 3η περιοδο και γεια σας.

Καλος παικτης ειναι(ο Μπαρον),πολυ ταλεντο,αλλα παραλιας και με πολλους τραυματισμους.
 

dr.gam

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2008
Μηνύματα
251
Like
8
Πόντοι
1
Υπερβολη ηταν ρε μαγκα και καζουρα οτι και καλα μας ακουμπησες και τον ηπιαμε απο τα λιμα.

Μια ομαδα φιλε δεν ειναι ουτε κομπλεξικη,ουτε λουζερ επειδη αποκλειεται σε μια σειρα πλειοφ.
Μια χρονια ειχε πλεονεκτημα εδρας και αποκλειστηκε απο τον πρωτο γυρο.Την χρονια που αναφερεις,απο τους Γουοριορς.Οτι εχει μεινει σταμπα εχεις δικιο,ομως σε εκεινες τις σειρες εγιναν πραγματα εντελως κουφα(δεν ξερω αν ειχες παρακολουθησει την σειρα των παιχνιδιων).
Γαμηθηκε ο θεος και αποκλειστηκε.
Δεν χρειαζεται να αναφερθω σε συγκεκριμενα περιστατικα,ουτε να αναφερω ποσο ρολο παιζει η ψυχολογια σε μια σειρα πλειοφ στο ΝΒΑ που οι αγωνες ειναι στα καπακια.
Η ρετσινια μενει και εκει συμφωνουμε.

ΟΜΩΣ,για μια χρονια δεν μπορεις να βγαλεις μια σταμπα σε μια ομαδα.Να σου θυμησω τους τελικους του 2006?

Να σου θυμησω οτι οι Μαβερικς εχουν 8 συνεχομενες χρονιες με +50 νικες στην κανονικη περιοδο?
Να συνυπολογισω και την αντιμετωπιση που εχουν απο ολους στον μαγικο κοσμο μονο και μονο επειδη ο καλυτερος τους παικτης και βιαστης τους ταυτοχρονα ειναι μη Αμερικανος?

Τα τελευταια 8 χρονια το Νταλας ειναι μια πρωταγωνιστρια ομαδα της Δυσης η οποια τωρα βρισκεται στην παρακμη της(απ'οτι φαινεται).Χαρακτηρισμοι για κομπλεξ και νοοτροπια λουζερ πιστευω οτι ειναι υπερβολικοι για μια τετοια ομαδα.
Συμφωνω οτι το χθεσινο ματς ηταν απο αυτα που επρεπε να παρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απο την στιγμη που η θεση τους στα πλειοφ ειναι επισφαλης(ειδικα απο την στιγμη που ελειπαν Ντουραντ και Γκριν).
Σεβομαι τα λεφτα που εχασες,αλλα απο την στιγμη που εγινε(αγωνας ειναι),το βρισκω πολυ υπερβολικο να βγαζεις τοση χολη εναντιον μιας ομαδας.
Αυτα. :sunglasses:
αυτο εγραψα κι εγω.οτι ενω παει καλα στην κανονικη περιοδο.στα πλει οφ κλαταρει.δεν ειναι θεμα αν εχασα λεφτα κι εβγαλα χολη.τοχα ξαναγραψει οτι ειναι looser.
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
αυτο εγραψα κι εγω.οτι ενω παει καλα στην κανονικη περιοδο.στα πλει οφ κλαταρει.δεν ειναι θεμα αν εχασα λεφτα κι εβγαλα χολη.τοχα ξαναγραψει οτι ειναι looser.
Και εγω αυτο σου ειπα πριν.
Οτι αν εξαιρεσεις την χρονια με τους Γουοριορς που ενω ειχε κανει το εξωπραγματικο 67-15 στην ρεγκιουλαρ,τον ηπιε,ολοι οι υπολοιποι αποκλεισμοι ηταν φυσιολογικοι. ;)
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Και εγω αυτο σου ειπα πριν.
Οτι αν εξαιρεσεις την χρονια με τους Γουοριορς που ενω ειχε κανει το εξωπραγματικο 67-15 στην ρεγκιουλαρ,τον ηπιε,ολοι οι υπολοιποι αποκλεισμοι ηταν φυσιολογικοι. ;)

Τότε προς τι ο χαρακτηρισμός "ντροπές του Τέξας κλπ."?
Παραδέχεσαι ότι είστε λίγοι? :think:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
το σαν αντονιο λεει ετσι ο σουηδος νομιζω

Ναι, γι΄αυτούς λέω.
Τον ρώτησα επειδή ο Σουηδός λέει ότι οι αποκλεισμοί της ομάδας του ήταν όλοι φυσιολογικοί εκτός από αυτόν από τους Warriors.
Κατα τα άλλα μας το παίζει ιστορία ότι ο Dirk είναι ο Γαμάω και ο Terry είναι JET και πετάει και και και καταλαβαίνεις.
Τον ρωτάω όμορφα?
Τον ρωτάω ωραία?
:2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ναι, γι΄αυτούς λέω.
Τον ρώτησα επειδή ο Σουηδός λέει ότι οι αποκλεισμοί της ομάδας του ήταν όλοι φυσιολογικοί εκτός από αυτόν από τους Warriors.
Κατα τα άλλα μας το παίζει ιστορία ότι ο Dirk είναι ο Γαμάω και ο Terry είναι JET και πετάει και και και καταλαβαίνεις.
Τον ρωτάω όμορφα?
Τον ρωτάω ωραία?
:2funny: :2funny: :2funny:

τα παντα ολα του λες
το ενα το αλλο
:2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Τότε προς τι ο χαρακτηρισμός "ντροπές του Τέξας κλπ."?
Παραδέχεσαι ότι είστε λίγοι? :think:
Με το ''οι ντροπες του Τεξας'' τι εννοεις?

Αυτο που ειχα πει πιο παλια για το Σαν Αντονιο?
Δηλαδη εσυ καταλαβες οτι το ελεγα σοβαρα και οχι για χαβαλο?Πιστευεις οτι δεν ειμαι σε θεση να κρινω οτι απο την στιγμη που οι Σπερς εχουν 4 δαχτυλιδια και εγω κανενα,ειναι πιο πανω απο εμενα?
Για να το λυσω για χαβαλε το ελεγα,συν την διασταση οτι οι κατοικοι του Σαν Αντονιο θεωρουνται χωριατες σε σχεση με το Νταλας που ειναι και καλα μεγαλουπολη.
Ελπιζω να ελυσα την απορια.

Οσο για τους αποκλεισμους που τονισες.Αναφερομαι στους αποκλεισμους απο το πρωτο γυρο ενω ειχαμε μειονεκτημα εδρας.Δηλαδη ειναι αποτυχια να αποκλειστεις απο καλυτερες ομαδες?

2001:Αποκλειστηκα απο τους Σπερς στον δευτερο γυρο με μειονεκτημα εδρας και στην συνεχεια οι Σπερς πηραν το δαχτυλιδι.

2002:Αποκλειστηκα απο τους Κινγκς στον δευτερο γυρο,με μειονεκτημα εδρας.Θυμιζω οτι οι Κινγκς εκεινη την χρονια παιζαν απο τα καλυτερα μπασκετ που εχουν παιχτει ποτε και στους τελικους της Δυσης με τους Λεικερς σφαχτηκαν απο την διαιτησια.

2003:Εφτασα στους τελικους της Δυσης και εχασα απο τους Σπερς.

2004:Απολειστηκα απο τους Κινγκς στον πρωτο γυρο με μειονεκτημα εδρας.

2005:Aποκλειστηκα στον δευτερο γυρο απο τους Σανς με μεινεκτημα εδρας.

2006:Εφτασα στον τελικο του ΝΒΑ,αποκλειοντας τους Σπερς στους ημιτελικους της δυσης με μειονεκτημα εδρας.

2007:Αποκλειστηκα απο τους Γουοριορς στον πρωτο γυρο με ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ.

2008:Αποκλειστηκα απο τους Χορνετς στον πρωτο γυρο με μειονεκτημα εδρας.

Απο ολες αυτες τις χρονιες,αν εξαιρεσεις το 2007,σου φαινονται για αποτυχιες?
Για μενα αποτυχια στο ΝΒΑ θεωρειται οταν εχεις το πλεονεκτημα εδρας και αποκλειεσαι απο τον 1ο γυρο.

Και βασικα ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως θες να πεις.

 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Ναι, γι΄αυτούς λέω.
Τον ρώτησα επειδή ο Σουηδός λέει ότι οι αποκλεισμοί της ομάδας του ήταν όλοι φυσιολογικοί εκτός από αυτόν από τους Warriors.
Κατα τα άλλα μας το παίζει ιστορία ότι ο Dirk είναι ο Γαμάω και ο Terry είναι JET και πετάει και και και καταλαβαίνεις.
Τον ρωτάω όμορφα?
Τον ρωτάω ωραία?
:2funny: :2funny: :2funny:
Δεν σε καταλαβαινω ρε μαγκα,σορι.
Δηλαδη αν υμνω τον Ντιρκ και αν λεω οτι ο Τζετ ειναι παικταρας σημαινει οτι λεω πως εχω την καλυτερη ομαδα του κοσμου και τους γαμαω ολους?
Ελεος ρε μουνιντζα.

Ζητησε μου τα ρεστα και γιατι λεω τον Τζειμς ''βασιλισσα'',ενω το παρατσουκλι του ειναι ''βασιλιας''.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Με το ''οι ντροπες του Τεξας'' τι εννοεις?

Αυτο που ειχα πει πιο παλια για το Σαν Αντονιο?
Δηλαδη εσυ καταλαβες οτι το ελεγα σοβαρα και οχι για χαβαλο?Πιστευεις οτι δεν ειμαι σε θεση να κρινω οτι απο την στιγμη που οι Σπερς εχουν 4 δαχτυλιδια και εγω κανενα,ειναι πιο πανω απο εμενα?
Για να το λυσω για χαβαλε το ελεγα,συν την διασταση οτι οι κατοικοι του Σαν Αντονιο θεωρουνται χωριατες σε σχεση με το Νταλας που ειναι και καλα μεγαλουπολη.
Ελπιζω να ελυσα την απορια.

Οσο για τους αποκλεισμους που τονισες.Αναφερομαι στους αποκλεισμους απο το πρωτο γυρο ενω ειχαμε μειονεκτημα εδρας.Δηλαδη ειναι αποτυχια να αποκλειστεις απο καλυτερες ομαδες?

2001:Αποκλειστηκα απο τους Σπερς στον δευτερο γυρο με μειονεκτημα εδρας και στην συνεχεια οι Σπερς πηραν το δαχτυλιδι.

2002:Αποκλειστηκα απο τους Κινγκς στον δευτερο γυρο,με μειονεκτημα εδρας.Θυμιζω οτι οι Κινγκς εκεινη την χρονια παιζαν απο τα καλυτερα μπασκετ που εχουν παιχτει ποτε και στους τελικους της Δυσης με τους Λεικερς σφαχτηκαν απο την διαιτησια.

2003:Εφτασα στους τελικους της Δυσης και εχασα απο τους Σπερς.

2004:Απολειστηκα απο τους Κινγκς στον πρωτο γυρο με μειονεκτημα εδρας.

2005:Aποκλειστηκα στον δευτερο γυρο απο τους Σανς με μεινεκτημα εδρας.

2006:Εφτασα στον τελικο του ΝΒΑ,αποκλειοντας τους Σπερς στους ημιτελικους της δυσης με μειονεκτημα εδρας.

2007:Αποκλειστηκα απο τους Γουοριορς στον πρωτο γυρο με ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ.

2008:Αποκλειστηκα απο τους Χορνετς στον πρωτο γυρο με μειονεκτημα εδρας.

Απο ολες αυτες τις χρονιες,αν εξαιρεσεις το 2007,σου φαινονται για αποτυχιες?
Για μενα αποτυχια στο ΝΒΑ θεωρειται οταν εχεις το πλεονεκτημα εδρας και αποκλειεσαι απο τον 1ο γυρο.

Και βασικα ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως θες να πεις.

Βασικα προσπαθω ακομα να καταλαβω τι θελεις να μου πεις

Πλάκα έκανα ρε φίλε αλλά έγραψες πολύ ωραίο κείμενο. Είσαι μελετημένος πολύ.
Πάντως η διαφορά της καλής ομάδας από τη σούπερ ομάδα είναι η ικανότητα να κάνει το break στα playoffs.
Για παράδειγμα το San Antonio (όντας βλάχοι) δεν καίγονται για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στη regular season και είναι ομάδα που εύκολα θα κάνει μια εκτός έδρας νίκη. Επίσης οι Lakers πέτυχαν μεγάλη νίκη το 2002 στο Game 7 μέσα στο Sacramento και μετά πήραν πρωτάθλημα (έχουν κάνει και άλλες). Η πραγματικά μεγάλη ομάδα θα κάνει την μεγάλη εκτός έδρας εμφάνιση όποτε χρειαστεί. Μιας και ο χαρακτηρισμός έδρα στο ΝΒΑ δεν έχει τη σημασία που έχει στην Ευρώπη και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι τα παιχνίδια είναι και περισσότερα, συνήθως περνάει η καλύτερη ομάδα. Αν δεν υπάρχουν τραυματισμοί και άλλοι μη αγωνιστικοί παράγοντες, πάντα θα περάσει ο καλύτερος από τους 2. Επομένως εμένα το home court advantage δε μου λέει και πολλά. Σίγουρα βοηθάει αλλά όχι τόσο όσο νομίζω ότι πιστεύεις εσύ.
Αυτά για τη διαιτησία με τους Kings το παραδέχομαι και ήταν πραγματικά καλή ομάδα (εμείς ήμασταν καλύτεροι).
Και κάτι άλλο. Αν αναλογιστείς το ρόστερ/ποιότητα/συγκυρίες που είχε η ομάδα σου τις τελευταίες χρονιές στις οποίες αναφέρεσαι, εσύ μένεις ευχαριστημένος βλέποντας το παραπάνω ρεζουμέ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom