Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Χαχαχα, και πολλούς μπορεί να λες.
Φέτος πήγε στους Pistons και δήλωσε:
"ο κόσμος μπορεί να με κοροιδεύει αλλά ξεχνάει πως είμαι υποτιμημένος αμυντικός"

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εχει ενα δικιο ο μεγιστος :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Καταρχην ενα μεγαλο respect για το κοκκινισμενο.Πραγματικα ολοσωστη κουβεντα.
Με τον Κιντ,ο Μαριον πιστευω οτι θα ταιριαξει πολυ καλα και θα ειναι ο καλος Μαριον των Σανς.

Πανω κατω οι διαφορες των 2 παικτων(Wallace και Marion) ειναι αυτες που ανεφερες.
Ομως κολλαω πολυ στην απιστευτη αμυντικη ικανοτητα του Wallace.Ο τυπος ειναι μανουλα για να μαρκαρει πολλους σουπερ σταρ της δυσης.Kobe,Roy,McGrady κτλπ.Χθες,πριν το Dallas-Utah,ειδα λιγο τους Μπομπκατς με το Πορτλαντ.Εισα πως επαιζε τον Ροι και εμεινα μαλακας.Τερμα δυνατος,versatile,ικανος ριμπαουντερ,φοβερος αμυντικος.Χρειαζοματε επειγοντως ενισχυση στην αμυνα.Εχει καταντησει ο καλυτερος μας αμυντικος να ειναι ο Κιντ.Γαμησε τα κατασταση δηλαδη.

Για τους Λεικερς,συμφωνω.Ειναι too much να ειναι σταρτερς και ο Μπαινουμ και ο Γκασολ.
Ο Φισερ ειναι λιγος man.Απλα λιγος.Εχει ενα καλο σουτακι,ομως το επιπεδο του δεν ειναι να παιζει τοσο πολυ σε μια ομαδα οπως οι Lakers.
Τελος,για τον Marbury,εχεις καθε λογο να εισαι ανησυχος.Ομως οσο και να τον κραζουμε,μην ξεχναμε οτι εχει υπαρξει μεγαλος παικτης.Ποτε δεν ξερεις πως θα συμπεριφερθει σε μια αλλη ομαδα...

Τεσπα,θα δειξει.Ο επομενος μηνας προμηνυεται καυτος με τις τραμπες που θα γινουν...

ΥΓ:Ο Mason δεν ειναι στα καλα του ρε φιλε.Τι ειναι αυτα που κανει?
Τον ειχατε μεσα στα χερια σας στο λιμανι και τον αφησατε να φυγει :grin: :grin:
Για τον Mason δεν το σχολιάζω. Απλά όση γνώση και όρεξη για δουλειά έχουν οι coaches/trainers στο ΝΒΑ, άλλο τόσο μαλακία και αδιαφορία υπάρχει στο ελληνικό μπάσκετ.
Τον Φισερ το συμπαθώ γιατί είναι βετεράνος, κάπως έξυπνος, έχει παρελθόν στους Lakers αλλά έχεις δίκαιο. Ο Farmar είναι καλύτερος αλλά αρκετά ανούσιος σε σχέση με αυτά που μπορεί να κάνει.
Ο Wallace κάνει καλή χρονιά και έχει αξιέπαινο work ethic. Όποτε τυχαίνει και τον βλέπω, μου φαίνεται καλύτερος. Μη ξεχνάς πάντως πως είναι ο καλύτερος παίχτης των Bobcats και σαν second fiddle μπορεί να μην ήταν τόσο αποδοτικός. Ο Μάριον θα δώσει άλλο αέρα στο Dallas. Γενικά από την ώρα που αρχίσαμε να μιλάμε, έχω ενθουσιαστεί περισσότερο με το trade. Διάβασα όμως ότι παίζει άσχημα, τράμπα J.O'Neal με Marion οπότε θα δείξει. Πάντως σίγουρα πρέπει να γίνει κανα trade καλό για να τρελαθούμε πάλι. :rockon:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Τώρα το βρήκα αυτό. Για άλλη μια φορά, το ESPN έπεσε μέσα στις προβλέψεις του  :jerking:

http://[URL unfurl="true"]www.nbaloud.com/userimages/user1195_1152602817.jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Για τον Mason δεν το σχολιάζω. Απλά όση γνώση και όρεξη για δουλειά έχουν οι coaches/trainers στο ΝΒΑ, άλλο τόσο μαλακία και αδιαφορία υπάρχει στο ελληνικό μπάσκετ.
Τον Φισερ το συμπαθώ γιατί είναι βετεράνος, κάπως έξυπνος, έχει παρελθόν στους Lakers αλλά έχεις δίκαιο. Ο Farmar είναι καλύτερος αλλά αρκετά ανούσιος σε σχέση με αυτά που μπορεί να κάνει.
Ο Wallace κάνει καλή χρονιά και έχει αξιέπαινο work ethic. Όποτε τυχαίνει και τον βλέπω, μου φαίνεται καλύτερος. Μη ξεχνάς πάντως πως είναι ο καλύτερος παίχτης των Bobcats και σαν second fiddle μπορεί να μην ήταν τόσο αποδοτικός. Ο Μάριον θα δώσει άλλο αέρα στο Dallas. Γενικά από την ώρα που αρχίσαμε να μιλάμε, έχω ενθουσιαστεί περισσότερο με το trade. Διάβασα όμως ότι παίζει άσχημα, τράμπα J.O'Neal με Marion οπότε θα δείξει. Πάντως σίγουρα πρέπει να γίνει κανα trade καλό για να τρελαθούμε πάλι. :rockon:
Θα γινει της πουτανας ρε.Πιστευω θα παιξει αρκετη τραμπα φετος για να γουσταρουμε :rockon: :rockon:

Αν χασουμε τον Μαριον θα τους γαμησω :2funny: :2funny: :2funny:

Περναει και ο καιρος,εχουμε φτασει ηδη στα μισα :rockon:

ΥΓ:Αμαρε.Ο παικτης που αν παρει την μπαλα στο ζωγραφιστο,την καρφωνει ο,τι και να γινει.Απο τους πιο καυλιαρηδες παικτες του ΝΒΑ,απο τους παικτες που χαιρεσαι να τους βλεπεις :rockon: :rockon:

Ο Marbury με την εκφραση του αποδεικνυει αλλη μια φορα ποσο χαζος ειναι :2funny: :2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Τώρα το βρήκα αυτό. Για άλλη μια φορά, το ESPN έπεσε μέσα στις προβλέψεις του  :jerking:

http://[URL unfurl="true"]www.nbaloud.com/userimages/user1195_1152602817.jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
[/quote] :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ειδικα στις τραμπες ειναι τερμα εγκυρο :jerking: :jerking: :jerking:
Και αποτι βλεπω και στις προβλεψεις ;D
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
ΥΓ:Αμαρε.Ο παικτης που αν παρει την μπαλα στο ζωγραφιστο,την καρφωνει ο,τι και να γινει.Απο τους πιο καυλιαρηδες παικτες του ΝΒΑ,απο τους παικτες που χαιρεσαι να τους βλεπεις :rockon: :rockon:
Στάνταρ αυτό. Αν και τον φτιάχνει πολύ ο Nash ενώ π.χ. αν είχε τον Fisher θα τον κυνήγαγε να τον δείρει.
Τον βάζεις στο top 5 των PF? Εγώ θα τους έβαζα 1)Duncan 2)Garnett 3)Nowitzki 4)Bosh και μετά αυτόν. Είναι μακράν ο θεαματικότερος από τους 5. Στα power dunks του τη λέει μόνο ο Dwight.
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Στάνταρ αυτό. Αν και τον φτιάχνει πολύ ο Nash ενώ π.χ. αν είχε τον Fisher θα τον κυνήγαγε να τον δείρει.
Τον βάζεις στο top 5 των PF? Εγώ θα τους έβαζα 1)Duncan 2)Garnett 3)Nowitzki 4)Bosh και μετά αυτόν. Είναι μακράν ο θεαματικότερος από τους 5. Στα power dunks του τη λέει μόνο ο Dwight.
Θα σου απαντησω για την δεδομενη χρονικη στιγμη πως τα βλεπω..Γουστα ειναι αυτα.Λοιπον.

1.Duncan.Απλα RESPECT.
2.Amare :rockon:
3.Dirk :rockon:
4.Garnett
5.Boozer

O Bosh επεται για μενα.Δεν με τρελλαινει.
Για τον Νας και τον Αμαρε εχεις απολυτο δικιο :thumbsup:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Θα σου απαντησω για την δεδομενη χρονικη στιγμη πως τα βλεπω..Γουστα ειναι αυτα.Λοιπον.

1.Duncan.Απλα RESPECT.
2.Amare :rockon:
3.Dirk :rockon:
4.Garnett
5.Boozer

O Bosh επεται για μενα.Δεν με τρελλαινει.
Για τον Νας και τον Αμαρε εχεις απολυτο δικιο :thumbsup:
Καλά για τους πρώτους, τη δεδομένη χρονική στιγμή, ίσως έχεις δίκαιο αλλά ο Boozer? Δυνατός, καλός σκόρερ, καλός ριμπαόυντερ αλλά στην άμυνα υστερεί λιγάκι. Εδώ, λόγω της ανάπτυξης του Millsap σκέφτονται να τον διώξουν. Πάντως γούστα είναι αυτά και εγώ τον θεωρώ στο top 10 σίγουρα, πίσω από αυτούς που σου είπα αλλά και Pau Gasol και Al Jefferson.
Τον Kidd τον θεωρείς πλέον top 5 PG?
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Καλά για τους πρώτους, τη δεδομένη χρονική στιγμή, ίσως έχεις δίκαιο αλλά ο Boozer? Δυνατός, καλός σκόρερ, καλός ριμπαόυντερ αλλά στην άμυνα υστερεί λιγάκι. Εδώ, λόγω της ανάπτυξης του Millsap σκέφτονται να τον διώξουν. Πάντως γούστα είναι αυτά και εγώ τον θεωρώ στο top 10 σίγουρα, πίσω από αυτούς που σου είπα αλλά και Pau Gasol και Al Jefferson.
Τον Kidd τον θεωρείς πλέον top 5 PG?
Πιο πολυ πιστευω οτι θελει να φυγει ο ιδιος παρα να τον διωξουν οι Jazz.
Οπως και να εχει παντως θα χωρισουν οι δρομοι τους λιαν συντομως.

Με τον Γκασολ εχω ενα τεραστιο κολλημα αδερφε.Μου την δινει πολυ ασχημα ο συγκεκριμενος.Καλος παικτης αλλα η αντιπαθεια μου στο προσωπο του δεν με αφηνει να πω καλη κουβεντα γιαυτον :2funny: :2funny:

Ο Αλ πολυ καλος.Πραγματικα πολυ καλος :rockon: :rockon:

TOP 5 PG'S για μενα.

1.Deron :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
2.Paul :birdman:
3.Harris :rockon: :rockon:
4.Billups
5.Kidd :rockon:

Please αδερφε μην μου βαλεις τον Baron :grin:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Χθεσινά Αποτελέσματα

L.A. Lakers - Cleveland Cavaliers 105-88
Portland Blazers - Milwaukee Bucks 102-85
Boston Celtics - Phoenix Suns 104-87
Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 79-87
Golden State Warriors - Washington Wizards 119-98
L.A. Clippers - Minnesota Timberwolves 86-94
New Orleans Horrnets - Indiana Pacers 103-100
Houston Rockets - Denver Nuggets 115-113
Atlanta Hawks - Toronto Raptors 87-84
Charlotte Bobcats - San Antonio Spurs 84-86
New York Knicks - Chicago Bulls 102-98
Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 93-95


Bαθμολογία

Eastern Conference

Orlando 33-8
Boston 34-9
Cleveland 31-8
Atlanta 24-16
Detroit 23-17
Miami 22-18
Philadelphia 20-21
New Jersey 19-22

Milwaukee 20-24
Chicago 18-24
New York 16-24
Charlotte 16-25
Toronto 16-27
Indiana 15-26
Washington 8-32


Western Conference

LA Lakers 32-8
San Antonio 27-13
New Orleans 25-13
Denver 27-15
Houston 26-16
Portland 25-16
Phoenix 23-16
Utah 24-17

Dallas 24-17
Minnesota 13-26
Golden State 13-29
Memphis 11-29
Sacramento 10-31
LA Clippers 9-31
Oklahoma City 8-34
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
στις us κυκλοφορει εντονα η φημη οτι ο lebron ετοιμαζεται για το μεγαλο αλμα στο NFL του χρονου . τα λεφτα ειναι πολλα , η διασημοτητα ακομα μεγαλυτερη και ο lebron εχει την αλαζονεια στοαιμα του. λετε?????
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
στις us κυκλοφορει εντονα η φημη οτι ο lebron ετοιμαζεται για το μεγαλο αλμα στο NFL του χρονου . τα λεφτα ειναι πολλα , η διασημοτητα ακομα μεγαλυτερη και ο lebron εχει την αλαζονεια στοαιμα του. λετε?????

εχουμε ακομα καιρο μεχρι την πρωταπριλια τυπε μου :2funny:
θα μας τρελανεις :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom