Νέα

Ναυτικοι, περιπέτειες με κοριτσια του λιμανιου...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tritwnas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.339
Πόντοι
4.746
Σπιτωσε πειραια καποιος ναυτικος μια βραζιλιανα. Του εκανε ενα κοριτσακι πηγε 12 ετων, και καποια στιγμη του ειπε οτι τους αφηνει και ξαναγυριζει πισω στην πατριδα της. Γιατι εκεινη δεν μπορει αλλο. Ξαναγυρισε στο βουρκο απο εκει που την μαζεψε, για να συνεχισει ανενοχλητη το πεοσαφαρι της.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Σπιτωσε πειραια καποιος ναυτικος μια βραζιλιανα. Του εκανε ενα κοριτσακι πηγε 12 ετων, και καποια στιγμη του ειπε οτι τους αφηνει και ξαναγυριζει πισω στην πατριδα της. Γιατι εκεινη δεν μπορει αλλο. Ξαναγυρισε στο βουρκο απο εκει που την μαζεψε, για να συνεχισει ανενοχλητη το πεοσαφαρι της.
Το κοβει η πουτανα το χουι;

Το παιδι το πηρε μαζι της η εμεινε εδω;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.339
Πόντοι
4.746

Εδώ γίνεται της Πόπης απο τρικυμία και στραπάτσο. Και ο άλλος πιο πάνω ονειρεύεται κωλομπaρδίeς και τρενάκια, μέσα στο καράβι. :confused:
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.644
Πόντοι
7.195
Παίζουνε γκει γαμησια μεσα στα καράβια?εγώ πιστεύω σίγουρα. Εκεί που είναι το τάνκερ στη μέση του ινδικού θα σε λένε άμα δεν μας κάτσεις θα σε πετάξουμε στη θάλασσα και θα πούμε ότι ήτανε ατύχημα ή αυτοκτονία! Εγώ πιστεύω πιο πολύ με γκει γαμησια γαμανε στα καραβια
παίζουνε τέτοια γαμήσια αλλά δεν τα λένε γκέι
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.891
Πόντοι
6.186
εσείς οι γκέι που ονειρεύεστε τέτοια γαμήσια στα καράβια θα σας την χαλάσω κ θα σας πω ότι υπάρχουν κ γυναίκες ποια στα πλοία
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.153
Like
34.426
Πόντοι
9.931
εσείς οι γκέι που ονειρεύεστε τέτοια γαμήσια στα καράβια θα σας την χαλάσω κ θα σας πω ότι υπάρχουν κ γυναίκες ποια στα πλοία
Μην του χαλας την φαντασίωση ρε τυπε:grin::cheesy:

Εχω φιλο που μπαρκαρει εδω και καμια 10αρια χρονια, ουτε μια φορα δεν μου ειπε οτι να πιάσαμε κάποιους να γαμιουνται μεταξυ τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dCorso

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.891
Πόντοι
6.186
Ναι αλλά αυτές καθοντε μόνο στο γιο του εφοπλιστή και στο καπετανιο.. Οι μούτσοι και οι μηχανικοι μάλλον μεταξύ τους τη βρισκουνε
πάλι θα στη χαλάσω, Στις εταιρίες που δουλεύουμε εμείς ο εφοπλιστής έχει κόρη!
κ ακόμα μια φορά ξανά μηχανικός ειμαι κ έχω πολύ κάλο σκορ με δοκιμησες κ ανθυποπλοιαρχινες!
Τις τραβάει η μουτζούρα μάλλον! Η θέλουν να δουν πως δουλεύει η σέχτα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: GRxx

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.891
Πόντοι
6.186
Μην του χαλας την φαντασίωση ρε τυπε:grin::cheesy:

Εχω φιλο που μπαρκαρει εδω και καμια 10αρια χρονια, ουτε μια φορα δεν μου ειπε οτι να πιάσαμε κάποιους να γαμιουνται μεταξυ τους.
αυτός άκουσε για το βαρέλι κ ψάχνει τρόπο να μπει!
ειμαι 32 από το 2010 στο επάγγελμα κ δεν έχω πιάσει ούτε εγώ πότε, με γυναίκες του επαγγέλματος ναι αλλά εκεί δεν λες τίποτα γιατί μλκες υπάρχουν πολύ κ δημιουργούν θέμα!
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.891
Πόντοι
6.186
Ναι μωρέ η γυναίκα του καράβιου εσάς θα κοιτάξει.που είστε όλη μέρα στη μουτζούρα και βρωματε πετρέλαια και λάδια.. Ονειρα πουλιά μου ταξιδιάρικα..ο φιλιπινεζος μάγειρας τι κάνει καλά είναι?
LNG πουστραν δεν βρωμάει τίποτα!
Σε έχει φάει η ζήλια γιατί κ γαμάμε μουνιά κ παίρνουμε το μήνα όσα βγάζεις εσύ σε 1,5 χρόνο!
Άντε δούλεψε εσύ delivery χρονομετραει το αφεντικό θα παραγγείλω σε λίγο καφέ!
 

ΠΑΣΟΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2020
Μηνύματα
28
Like
189
Πόντοι
0
Ερώτηση για σκληρούς πουτανοναύτες: εχει ερωτευτεί πουτανα καποιος και την έχει φερει για σπιτωμα Ελλάδα; ο ερωτας ναυτικών και πουτανανών είναι πανάρχαιο δραμα.
σιγουρα υπαρχουν εδω στεριανοι και ερωτευονται πουτανες δεν θα ερωτεθει ο ναυτικος που εχει μερικες φορες να πατησει στερια κανα 4 μηνο το θεμα ειναι να μην παρασυρθεις γιατι κυριως οι βραζιλιανες πουλανε ερωτα αλλα βεβαια υπαρχουν και αυτοι οι συναδελφοι οι οποιοι ερωτευτικαν κοπελα απο το εξωτερικο κυριως ασια που δεν ειναι πουτανα και καταλαβαν οτι οι ασιατισες εχουν καλυτερη νοοτροποια απο τις δυτικες και μερικοι μετακομησαν κιολας ασια
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.428
Κριτικές
3
Like
12.201
Πόντοι
3.506
Προηγούμενα γράφτηκε για τον Καββαδία και τα θρυλικά ταξίδια του.Ειναι αρκετά γνωστη η απίθανη ιστορία του, με μια Ελληνίδα στην Αργεντινή.
Δεν είναι σίγουρο εάν σήμερα ενας Έλληνας ναυτικός θα εκανε το ίδιο,αλλα μιά "Ελλεηνιδα" θα εκανε σιγουρα τα ίδια...

"Σε ένα από τα ταξίδια του, όταν το πλοίο έπιασε λιμάνι στην Αργεντινή, ο Καββαδίας θέλησε να επισκεφτεί ένα από τα «σπίτια» της περιοχής, για να απολαύσει τη γυναικεία συντροφιά.
Εκεί συνάντησε μια κοπέλα, που αν και δεν ήταν πολύ όμορφη, του τράβηξε το ενδιαφέρον, γιατί πάνω στο τραπέζι του δωματίου της είχε ελληνικές εφημερίδες. Όταν ο ποιητής της μίλησε στα ελληνικά και τη ρώτησε αν είναι «πατριώτες», η κοπέλα έπεσε πάνω του και άρχισε να τον παρακαλεί να τη σώσει.
Όπως του εξομολογήθηκε, όταν ήταν φοιτήτρια στη Γαλλία, γνώρισε και ερωτεύτηκε ένα νεαρό. Εκείνος την έπεισε ότι την αγαπάει και κατάφερε να την κάνει να τον ακολουθήσει στην Αργεντινή.
Τελικά ο νεαρός δεν ήταν ερωτευμένος, αλλά απατεώνας, αφού μόλις έφτασαν στην Αργεντινή, την πούλησε σε οίκο ανοχής.
Εκεί ήταν υποχρεωμένη να δέχεται τους «γελαδάρηδες» της περιοχής, σαν πελάτες. Η κοπέλα έμπλεξε, χωρίς να το καταλάβει, και δεν μπορούσε με τίποτα να ξεφύγει από τον προαγωγό της.
Την επόμενη μέρα ο ποιητής ξαναπήγε στον οίκο ανοχής, μαζί με άλλους ναυτικούς. Με τη βοήθεια τους, ακινητοποίησε τον φρουρό, κατάφερε να «κλέψει» την κοπέλα και να την πάρει μαζί του στο καράβι.
Ο ποιητής έσωσε την κοπέλα, αλλά εκείνη, όταν τον συνάντησε αρκετό καιρό μετά, στο σπίτι του Μ. Καραγάτση, έκανε ότι δεν τον γνώριζε. Μάλιστα, όταν ο Καββαδίας έφυγε, εκείνη ρώτησε τον Καραγάτση «αυτόν εδώ τον αλήτη τι τον μαζεύεις σπίτι σου; Τον ξέρεις ποιος είναι;». Ο πεζογράφος παραξενεύτηκε από τη στάση της κοπέλας και αργότερα ρώτησε τον Καββαδία τι της είχε κάνει και γιατί τον κατηγορούσε.
Ο λόγος που η κοπέλα είχε αντιδράσει έτσι, ήταν επειδή επιστρέφοντας στην Ελλάδα είχε φτιάξει τη ζωή της και δεν ήθελε να αποκαλυφθεί το παρελθόν της. Ο Καββαδίας, σεβόμενος την επιθυμία της, δεν αποκάλυψε στον Καραγάτση την ιστορία της. Του είπε απλά: "Γιατί δεν την ρωτάς αυτήν, να σου πει τι της έχω κάνει."
 
Τελευταία τροποποίηση:

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
637
Like
1.373
Πόντοι
206
Προηγούμενα γράφτηκε για τον Καββαδία και τα θρυλικά ταξίδια του.Ειναι αρκετά γνωστη η απίθανη ιστορία του, με μια Ελληνίδα στην Αργεντινή.
Δεν είναι σίγουρο εάν σήμερα ενας Έλληνας ναυτικός θα εκανε το ίδιο,αλλα μιά "Ελλεηνιδα" θα εκανε σιγουρα τα ίδια...

"Σε ένα από τα ταξίδια του, όταν το πλοίο έπιασε λιμάνι στην Αργεντινή, ο Καββαδίας θέλησε να επισκεφτεί ένα από τα «σπίτια» της περιοχής, για να απολαύσει τη γυναικεία συντροφιά.
Εκεί συνάντησε μια κοπέλα, που αν και δεν ήταν πολύ όμορφη, του τράβηξε το ενδιαφέρον, γιατί πάνω στο τραπέζι του δωματίου της είχε ελληνικές εφημερίδες. Όταν ο ποιητής της μίλησε στα ελληνικά και τη ρώτησε αν είναι «πατριώτες», η κοπέλα έπεσε πάνω του και άρχισε να τον παρακαλεί να τη σώσει.
Όπως του εξομολογήθηκε, όταν ήταν φοιτήτρια στη Γαλλία, γνώρισε και ερωτεύτηκε ένα νεαρό. Εκείνος την έπεισε ότι την αγαπάει και κατάφερε να την κάνει να τον ακολουθήσει στην Αργεντινή.
Τελικά ο νεαρός δεν ήταν ερωτευμένος, αλλά απατεώνας, αφού μόλις έφτασαν στην Αργεντινή, την πούλησε σε οίκο ανοχής.
Εκεί ήταν υποχρεωμένη να δέχεται τους «γελαδάρηδες» της περιοχής, σαν πελάτες. Η κοπέλα έμπλεξε, χωρίς να το καταλάβει, και δεν μπορούσε με τίποτα να ξεφύγει από τον προαγωγό της.
Την επόμενη μέρα ο ποιητής ξαναπήγε στον οίκο ανοχής, μαζί με άλλους ναυτικούς. Με τη βοήθεια τους, ακινητοποίησε τον φρουρό, κατάφερε να «κλέψει» την κοπέλα και να την πάρει μαζί του στο καράβι.
Ο ποιητής έσωσε την κοπέλα, αλλά εκείνη, όταν τον συνάντησε αρκετό καιρό μετά, στο σπίτι του Μ. Καραγάτση, έκανε ότι δεν τον γνώριζε. Μάλιστα, όταν ο Καββαδίας έφυγε, εκείνη ρώτησε τον Καραγάτση «αυτόν εδώ τον αλήτη τι τον μαζεύεις σπίτι σου; Τον ξέρεις ποιος είναι;». Ο πεζογράφος παραξενεύτηκε από τη στάση της κοπέλας και αργότερα ρώτησε τον Καββαδία τι της είχε κάνει και γιατί τον κατηγορούσε.
Ο λόγος που η κοπέλα είχε αντιδράσει έτσι, ήταν επειδή επιστρέφοντας στην Ελλάδα είχε φτιάξει τη ζωή της και δεν ήθελε να αποκαλυφθεί το παρελθόν της. Ο Καββαδίας, σεβόμενος την επιθυμία της, δεν αποκάλυψε στον Καραγάτση την ιστορία της. Του είπε απλά: "Γιατί δεν την ρωτάς αυτήν, να σου πει τι της έχω κάνει."
Υπερκάλτ ιστορία που ταιριάζει στη θεματολογία του μπου
 

Paranagua7

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2019
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
245
Πόντοι
20
Sao luis που ανέφερα είναι και το Itagui, βόρεια Βραζιλία. Εκεί είναι το Καζαμπλάνκα και το ζερο όυνο.
Κατσε θα παει ενα βαποριβτωρα της εταιριας μου εκει. Και μετα παει αμαζωνιο...μεσα βαθια
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.891
Πόντοι
6.186
για να δω πόσοι από εδώ την ξερου?
viber_image_2023-11-10_17-09-53-760.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom