Νέα

Να καταργηθεί ο αντιτρομοκρατικός νόμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 460
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
τρομοκρατία είναι μία πολύ ευρεία έννοια.. ο πιτσιρικάς με το νεράντζι θα μπορούσε να κατηγορηθεί για πρόκληση σωματικών βλαβών, καταστροφή ξένης περιουσίας, αντίσταση κατά της αρχής και διάφορα άλλα αδικήματα (αναλόγως με το αποτέλεσμα του νεραντζιού) .. αν όμως αντί για νεράντζι είχε πέτρα το πράγμα αλλάζει..  και ίσως θα έπρεπε να το συζητήσεις με τον 60αρη κύριο που έμεινε αναίσθητος για δύο ώρες και χειρουργήθηκε στον εγκέφαλο από τέτοια πέτρα πιτσιρικά ενώ περνούσε ανέμελος για να πάει από την δουλειά του σπίτι του..

εσυ περνας ανεμελος απο μια πορεια πιτσιρικαδων???
Παιζει το ατυχημα, η μαλακια, η περιεργια του κυριου, η συμπεριφορα του.....
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Συμπερασμα ο νομος απο μονος του δεν λεει τιποτα υπαρχει και αυτο που λεμε κριση βλεπεις και ζυγιζεις τα πραγματα δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια

έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται στη δίκη  :think:
ή βλέπω πολλές αμερικανιές
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εσυ περνας ανεμελος απο μια πορεια πιτσιρικαδων???
Παιζει το ατυχημα, η μαλακια, η περιεργια του κυριου, η συμπεριφορα του.....

εντάξει ρε φίλε δεν το βάζω και στα πόδια κιόλας...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εσυ περνας ανεμελος απο μια πορεια πιτσιρικαδων???
Παιζει το ατυχημα, η μαλακια, η περιεργια του κυριου, η συμπεριφορα του.....

πάντως στην περίπτωση αυτή έχω την εντύπωση ότι αν ο τύπος μας άφηνε χρόνους και ο πετροβόλος συλλαμβανόταν η κατηγορία θα ήταν φόνος εξ αμελείας  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: ενώ θα έπρεπε να είναι φόνος εκ προθέσεως κατά την γνώμη μου.. και αυτό διότι το τυφλό χτύπημα δηλώνει πρόθεση να χτυπήσεις κάποιον..
 

Επισκέπτης
έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται στη δίκη  :think:
ή βλέπω πολλές αμερικανιές
στη δικη αλλα μετραει η συλληψη και η καταθεση του μπατσου που επειδη δουλευω στο κεντο εχω δει πολλαααααααααααααααααααααα και ενδιαφεροντα τυπου να πιανουν πιτσιρικα με πετρα και να του χρεωνουν τσαντα με μολοτοφ....
 

Επισκέπτης
πάντως στην περίπτωση αυτή έχω την εντύπωση ότι αν ο τύπος μας άφηνε χρόνους και ο πετροβόλος συλλαμβανόταν η κατηγορία θα ήταν φόνος εξ αμελείας  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: ενώ θα έπρεπε να είναι φόνος εκ προθέσεως κατά την γνώμη μου.. και αυτό διότι το τυφλό χτύπημα δηλώνει πρόθεση να χτυπήσεις κάποιον..
το ιδιο και οταν οδηγεις πιομενος κατα τη γνωμη μου, τι πρεπει να κανουμε? μετα σου μιαζει λογικο το παιδακι  που πεταξε την πετρα και ειχε την τυχη να προσγειωθει στο κεφαλι του παππου να εχει τιν ιδια αντιμετωπιση με τον πασαρη η τον ριζαι?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
το ιδιο και οταν οδηγεις πιομενος κατα τη γνωμη μου, τι πρεπει να κανουμε? μετα σου μιαζει λογικο το παιδακι  που πεταξε την πετρα και ειχε την τυχη να προσγειωθει στο κεφαλι του παππου να εχει τιν ιδια αντιμετωπιση με τον πασαρη η τον ριζαι?

οταν οδηγείς πιωμένος και προκαλέσεις θάνατο τότε η κατηγορία θα πρέπει να είναι φόνος εκ προμελέτης (η βαρύτερη που υπάρχει)

καταρχή η πέτρα δεν προσγειώνεται κατά τύχη.. προσγειώνεται εκεί που την πετάς... δεύτερον να προσδιορίσουμε τι είναι παιδάκι διότι ο έχων συμπληρωμένο το 18ο έτος της ηλικίας του δεν μπορεί και δεν πρέπει να θεωρηθεί παιδάκι (και αυτό διότι του έχουν δοθεί πλήρη πολιτικά δικαιώματα άρα θεωρείται ώριμος να είναι πολίτης οπότε θα πρέπει να έχει ίση αντιμετώπιση με τους άλλους απέναντι στον νόμο)

αν πάλι είναι κάτω από 18 τότε ισχύει αλλο καθεστώς.. και ίσως στην περίτπωση αυτή θα πρέπει να τραβηχτούνε και λίγο οι γονείς (ο νόμος το προβλέπει) για παραμεληση ανηλίκου...

 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
εντάξει ρε φίλε δεν το βάζω και στα πόδια κιόλας...

μια φορα βρεθηκα σε πορεια στην αθηνα. ειμαι στη στουρναρη μεσα στη bmw εγω και μπροστα μου καμια 200 αναρχοκομμουνιστες ετοιμοι να διαδηλωσουν. τρελαθηκα. ειχα εγκλωβιστει αναμεσα σε επιδοξους τρομοκρατες, ανησυχουσα για τη σωματικη μου ακεραιοτητα αλλα και για το αμαξι μου. σκεφτηκα να το παιξω κι εγω αναρχας για να με αφησουν να περασω, αλλα αποφασισα να ειμαι ο εαυτος μου. βγηκα απο τη bmw και του φωναξα : τι θα γινει ρε παλικαρια θα περασουμε? κι εμεις ανθωποι του μοχθου ειμαστε και παλευουμε για το μεροκαματο. αμεσως μου ανοιξαν χωρο να περασω. καθως περνουσα αναμεσα απο τους αναρχοκομμουνιστας τους εκανα το σημα της νικης και  :thumbsup: αισθανθηκα να αναπτυσετε μια οικοιοτητα. τους εβαλα και τερλεγκα τερμα. αρχισαν να γελανε και να σφυριζουν. ζητω η επαναστασις τους ανταπεδωσα τους χαιρετισμους
 

Επισκέπτης
οταν οδηγείς πιωμένος και προκαλέσεις θάνατο τότε η κατηγορία θα πρέπει να είναι φόνος εκ προμελέτης (η βαρύτερη που υπάρχει)

καταρχή η πέτρα δεν προσγειώνεται κατά τύχη.. προσγειώνεται εκεί που την πετάς... δεύτερον να προσδιορίσουμε τι είναι παιδάκι διότι ο έχων συμπληρωμένο το 18ο έτος της ηλικίας του δεν μπορεί και δεν πρέπει να θεωρηθεί παιδάκι (και αυτό διότι του έχουν δοθεί πλήρη πολιτικά δικαιώματα άρα θεωρείται ώριμος να είναι πολίτης οπότε θα πρέπει να έχει ίση αντιμετώπιση με τους άλλους απέναντι στον νόμο)

αν πάλι είναι κάτω από 18 τότε ισχύει αλλο καθεστώς.. και ίσως στην περίτπωση αυτή θα πρέπει να τραβηχτούνε και λίγο οι γονείς (ο νόμος το προβλέπει) για παραμεληση ανηλίκου...
δηλαδη καποιος ανθρωπος ανω των 18 σημαδευε εναν τυχαιο 60χρωνο κυριο που περνουσε ανεμελος το δρομο για να παει σπιτι του......... τραβηγμενο ακουγεται
Οσο για τα αλλα δεν θα ηθελες να εισαι πιτσιρικας που διαδηλωνει χωρις πετρες και ξαφνικα να γινει ενα ντου και να βρεθεις με 20 κατηγοριες μονο και μονο για να πουν οτι καποιον πιασανε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δηλαδη καποιος ανθρωπος ανω των 18 σημαδευε εναν τυχαιο 60χρωνο κυριο που περνουσε ανεμελος το δρομο για να παει σπιτι του......... τραβηγμενο ακουγεται

όχι δεν είναι έτσι .. κάποιος άνθρωπος πέταξε μια πέτρα μέσα στο πλήθος με σκοπό να χτυπήσει κάποιον... χωρίς να σημαδέψει συγκεκριμένα και το χειρότερο χωρίς να ξέρει ποιόν θα χτυπήσει αλλά ξέροντας ότι μπορεί να τον σκοτώσει..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
από ότι βλέπεις είναι ανάλογη περίπτωση με Κορκονέα.. και ο Κορκονέας εφαγε ισόβια...
 

Επισκέπτης
όχι δεν είναι έτσι .. κάποιος άνθρωπος πέταξε μια πέτρα μέσα στο πλήθος με σκοπό να χτυπήσει κάποιον...
ποιο πληθος ρε τραμουντανα μη μου λες τετοια πραγματα ηταν ενα πληθος αθοοι που περιμεναν να φανε την πετρα?? πορεια ηταν... παιχνιδι με τα ματ κανανε...  και εμφανιστηκε ο περιεργος... τα ρεστα τα ξερεις
 

Επισκέπτης
όχι δεν είναι έτσι .. κάποιος άνθρωπος πέταξε μια πέτρα μέσα στο πλήθος με σκοπό να χτυπήσει κάποιον... χωρίς να σημαδέψει συγκεκριμένα και το χειρότερο χωρίς να ξέρει ποιόν θα χτυπήσει αλλά ξέροντας ότι μπορεί να τον σκοτώσει..
Στο πληθος των μπατσων την πεταξε.

Την αρπαξε ο γερος οποτε προσοχη την αλλη φορα.

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ενστολους και μη(ειδικα αυτους),οχι τους περαστικους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Στο πληθος των μπατσων την πεταξε.

Την αρπαξε ο γερος οποτε προσοχη την αλλη φορα.

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ενστολους και μη(ειδικα αυτους),οχι τους περαστικους.

ελπίζω η επόμενη πέτρα να βρεί εσένα στο κεφάλι..
 

Επισκέπτης
ναι τα είχαμε χύμα μας ήρθαν και τσουβαλάτα.. . :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
χρειαζεται μεγαλη μαγκια να κριβεσαι στο πληθος και να πετας πετρες σε ενα μπατσακι που περνει 800€.... και μετα κλεγοντε για ζαρντινιερες και τ'αρχιδια μας κουνιουνται
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
χρειαζεται μεγαλη μαγκια να κριβεσαι στο πληθος και να πετας πετρες σε ενα μπατσακι που περνει 800€.... και μετα κλεγοντε για ζαρντινιερες και τ'αρχιδια μας κουνιουνται
η κουραδομαγκιά αυτή είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα των αναρχοάπλυτων..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom