Νέα

Να καταργηθεί ο αντιτρομοκρατικός νόμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 460
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Είπα κ γω!!! :headbang:

Δεν θα ακουστεί πολύ κομμουνιστικό τώρα αυτό( :2funny:):

Άμα δεν έχει λεφτά γιατί να τον αναλάβεις;;; :think:

Το ενδεχομενο να υποσχεθει οτι θα πληρωσει μετα τη δικη και να μην το κανει τελικα, δεν το υπολογιζεις?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Για τον Κόρκυ συμφωνώ, δεν ήταν δολοφόνος. Ήταν ένα σπάνιο μείγμα βλακείας, μαγκιάς και γκαντεμιάς.
Για την απόφαση της Άμφισσας τα έχω γράψει αλλού. Είναι ντροπή για την ελληνική δικαιοσύνη.
Κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι η εφαρμογή του αντιτρομοκρατικού νόμου θα έπρεπε να επεκταθεί και σε περιπτώσεις σαν του Κόρκυ.

Για το οικογενειακό περιβάλλον, δεν ξέρω. Όσες φορές έχω δει την τσαλικιάν στα κανάλια, μου φάνηκε λίγο αρντάν.
Ακόμα και οι συνεντεύξεις στο People (με φάτσα τα μοδάτα έργα τέχνης) δεν συνάδουν με την εικόνα που θέλει να περάσει.
Βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί με κανέναν τρόπο τον Κόρκυ...


Δέχεσαι αμάσητο τ0 9,3% του ΚΚΕ το 1946, αλλά κλαψουρίζεις για την απόφαση για τον ΔΟΛΟΦΟΝΟ Κορκονέα.
ΠΟΣΟ νούμερο είσαι;
 

Επισκέπτης
Πτώμα γιατί δεν μιλάς ρε,το πήρες απόφαση κ ψόφησες;;; :2funny:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Δέχεσαι αμάσητο τ0 9,3% του ΚΚΕ το 1946, αλλά κλαψουρίζεις για την απόφαση για τον ΔΟΛΟΦΟΝΟ Κορκονέα.
ΠΟΣΟ νούμερο είσαι;

Δεν κλαψουρίζω, μου είναι αδιάφορη. Με τα νομικά ασχολήθηκα παλιά στο Τέξας. Τόσο ώστε να καταλάβω ότι και δεν πληρώνουν όπως θα έπρεπε, και ότι ο κάθε γκιόζης (ένας μουσικός ας πούμε) μπορεί να έχει άποψη επί παντός επιστητού. Αλλά και τόσο ώστε να έχω άποψη και να διακρίνω πότε υπάρχει απονομή δικαιοσύνης και πότε καθησυχασμός του όχλου. Σε κάθε περίπτωση, βαριέμαι (ειδικά για εσένα) να επαναλάβω τα όσα έχω γράψει, μπορείς να πας στο σχετικό νήμα (ένα από τα τελευταία του πέρσυ) και να τα διαβάσεις. Και να μην τα διαβάσεις πάλι, δεν τρέχει τίποτα, ούτως ή άλλως δεν θα τα καταλάβεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν κλαψουρίζω, μου είναι αδιάφορη. Με τα νομικά ασχολήθηκα παλιά στο Τέξας. Τόσο ώστε να καταλάβω ότι και δεν πληρώνουν όπως θα έπρεπε, και ότι ο κάθε γκιόζης (ένας μουσικός ας πούμε) μπορεί να έχει άποψη επί παντός επιστητού. Αλλά και τόσο ώστε να έχω άποψη και να διακρίνω πότε υπάρχει απονομή δικαιοσύνης και πότε καθησυχασμός του όχλου. Σε κάθε περίπτωση, βαριέμαι (ειδικά για εσένα) να επαναλάβω τα όσα έχω γράψει, μπορείς να πας στο σχετικό νήμα (ένα από τα τελευταία του πέρσυ) και να τα διαβάσεις. Και να μην τα διαβάσεις πάλι, δεν τρέχει τίποτα, ούτως ή άλλως δεν θα τα καταλάβεις.

Τα κλαψουρίσματά σου είναι ποσταρισμένα μόλις μια σελίδα πίσω, σ αυτό το νήμα.
Είναι πάντως εντυπωσιακό πόσο αλλάζεις άποψη -πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις- όταν κάποιος σε ξεβρακώσει.
Να σε χαίρονται που σ' έχουν λοιπόν!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Μια υπόθεση σου.

Το γεγονός είναι ότι δεν πιάσανε αυτούς που κλέψανε-κάψανε-σπάσανε...

Αλλά 11 ανήλικους μαζί με κάτι άλλους...

Για αυτό άλλωστε όλοι είναι έξω σήμερα.

Οπότε δεν στηρίζεις ''εγκληματίες''.
εμένα δηλαδή γιατί δε με πιάσανε όταν ήμουν ανήλικος;
ήμουν από αυτούς που σπάγανε και τους αφήνανε;

μιλάς σαν να βάζεις το χέρι σου στη φωτιά για την αθωότητά τους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Να ακόμη ένας λόγος γιατί ο αντιτρομοκρατικός νόμος θα πρέπει να γίνει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ

www.macedoniablogs.gr/HeLLeNiCReVeNgE/2010/12/05/Έσβησε_χθες_-ΑΘΟΡΥΒΑ-_24χρονος_αστυνομικός,θύμα_κουκουλοφόρων_του_2007_-_ΟΛΟΙ_ΟΙ_ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ_ΜΟΥΓΚΑ!]http://www.macedoniablogs.gr/HeLLeNiCReVeNgE/2010/12/05/Έσβησε_χθες_-ΑΘΟΡΥΒΑ-_24χρονος_αστυνομικός,θύμα_κουκουλοφόρων_του_2007_-_ΟΛΟΙ_ΟΙ_ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ_ΜΟΥΓΚΑ![/url]

Χθες έσβησε ο αστυνομικός που είχε δεχθεί επίθεση από κουκουλοφόρους σε συναυλία στο Ελληνικό το καλοκαίρι του 2007. Όλο αυτό το διάστημα ήταν ουσιαστικά ζωντανός-νεκρός.

-Δεν ήταν αρκετά νέος, ήταν ήδη 24 ετών.
-Δεν ανήκε στη γενιά των 700 ευρώ, γιατί έβγαζε 750.
-Δεν είχε όνειρα για τη ζωή του, είχε όπλο, κι ας μην το τράβηξε ποτέ για να σωθεί.
-Δεν είχε μάνα να τον κλάψει, γιατί ήταν ένας μπάτσος, ένα γουρούνι, ένας δολοφόνος.
-Κάποιοι θάνατοι δεν πουλάνε το ίδιο, αλλά μαντέψτε,πονάνε το ίδιο.

Ποιος είναι ο αστυνομικός;

Δυστυχώς θυμηθείτε το περιστατικό...."Από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας ανακοινώνεται ότι την 23.10 ώρα της06/07/2007, δύο (2) αστυνομικοί οι οποίοι βρίσκονταν σε διατεταγμένη υπηρεσίαμέτρων ασφαλείας για αποτροπή κλοπών, επιθέσεων και φθορών ξένης περιουσίας,(σπάσιμο οχημάτων, καταστημάτων ή εγκαταστάσεων κ.α αδικημάτων) όπως έχει συμβεί κατά το παρελθόν, κατά την διάρκεια συναυλίας συγκροτημάτων μουσικής στις εγκαταστάσεις του γηπέδου Baseball στο Ελληνικό, δέχθηκαν απρόκλητα δολοφονική επίθεση από πλήθος ατόμων του αντιεξουσιαστικου χώρου.
Η αναίτια επίθεση έγινε από τριάντα τουλάχιστον άτομα, με ενωμένες δυνάμεις τα οποία διέπραξαν βιαιοπραγίες σε βάρος των δύο (2) αστυνομικών, με γρόνθους, λακτίσματα και υλικά αντικείμενα (σιδηρολοστούς, ρόπαλα, θλώντα όργανα),προκαλώντας σε αυτούς βαρείες σωματικές βλάβες. Ειδικότερα ο ένας αστυνομικός (γεν. 1983), φέρει βαριές κακώσεις κεφαλής, πολλαπλά τραύματα στο σώμα και νοσηλεύεται στη Μ.Ε.Θ. Νοσοκομείου, ευρισκόμενος σε καταστολή.Η κατάσταση του εγκυμονεί κίνδυνο ζωής. Ο δεύτερος αστυνομικός (γεν. 1972), επίσης νοσηλευόμενος φέρει ρωγμώδες κατάγματα στο αριστερό χέρι και μώλωπες στα πλευρά.
Η βάναυση επίθεση συνεχίζει μια σειρά προκλήσεων έναντι της έννομης τάξης κα ι''καταδρομών'' που αποδέχονται με απάθεια το ενδεχόμενο αποτέλεσμα της σωματικής βλάβης και της ανθρωποκτονίας από ''άτομα'' που ασκούνται στη βία, μάλλον ως πρόταση και στάση ζωής και ως ''πολιτική παρέμβαση''. Η Ελληνική Αστυνομία κινείται για την ανακάλυψη των δραστών".


Γι' αυτό το γεγονός όμως, κανένας δημοσιογράφος δε θα φωνάξει, κανένα Ιντυμίντια δε θα γράψει αράδες, κανένας ψευτοδημοκράτης δε θα αναρτήσει έστω και μία γραμμή
από tromaktiko

και πολλοί προοδευτικοί και αναρχοάπλυτοι θα χαρούνε    , όπως χαρήκανε και με τον φόνο του Αξαρλιάν και όλο περηφάνια το δηλώσανε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom