Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
Ρε τυπε εκεινο που βαρεσε ηταν ουσιαστικα σουτ απελπισιας λες και εμενε δεκατο του δευτερολεπτου και επρεπε να πεταξει την μπαλα απο οπου βρισκοταν
Δεν ειχε βαρεσει και τα αλλα τριποντα απο τετοια αποσταση
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Να πούμε και ένα ακόμα μεγάλο μπράβο στην Κρατική τηλεόραση που δεν προβάλλει προημιτελικους Μουντομπάσκετ ΗΠΑ-Ιταλια και Καναδας-Σλοβενια
Κι εγώ νόμιζα ότι έπεφτα σε διαφημίσεις για τα'ι'μ ούτε...φτου σας παλιολινατσες!!!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Τι εκανε ρε τυποι το ντουγανι της λετονιας
Ειχε την μπαλα με 8 δευτερα που στο μπασκετ ειναι χρονος που ανετα βγαζεις κανονικη επιθεση
Και πηγε με χαλαρο τρεξιματακι δεν εδωσε πασα σε κανεναν και σουταρε τριποντο απο τα 10 μετρα

Μιλαμε για αρχιμαλακα


Ακόμα και η προηγμένη μπασκετικά Λεττονία έχει στιγμες σαστισματος...μην λέμε μόνο για τους δικούς μας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
Αν υποψιαστώ ότι καλουμαστε να υποστηρίξουμε μια εκ των Γερμανία και Ού.σ.α ...."θα πεθανωωωωω" όπως έλεγε και χήρα Μήτση!
Αν γίνει κάνα λάθος στα πλεονεκτήματα για στοίχημα αλλάζει το πράγμα ...αλλιώς δεν μου κάνει κλικ το ματσάκι γιατί δεν συμπαθώ καμμία εκ των δύο ομάδων.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
Οποτε κλεισανε και τα 2 ευρωπαικα εισιτηρια που εδινε το παγκοσμιο για την ολυμπιαδα

Σερβια,Γερμανια,
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
Ο καναδας ποτε εκανε ομαδα
Μεχρι πριν λιγα χρονια 5 ατομα απο εδω περα να μαζευοτανε τους κερδιζαν
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Λοιπόν, για τα σημερινά :
Η Λετονία τους έβγαλε την ψυχή αλλά δυστυχώς στην κρίσιμη φάση τα θαλάσσωσε. Εκ του αποτελέσματος ήταν τελείως αψυχολόγητη η ενέργεια του Μπερτανς αλλά φανταστείτε να έμπαινε...... Ετσι κι αλλιώς μιλάμε για έναν κλασσικό σουτέρ που παίρνει συμβόλαια ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Δεν ήταν φυσικά καλή επιλογή, αλλά μπορώ να τον καταλάβω κιόλας που πήγε να το τελειώσει. Αυτός ο Σρούντερ είχαι παιχταράς, αλλά όταν χαλάσει το μυαλό του - όσο έχει, γιατί δεν είναι και πολύ - είναι κατάρα για οποιαδήποτε ομάδα.
Από την άλλη υπάρχει σοβαρό θέμα με τη διαιτησία. Ο Καναδάς μου φαίνεται πάει να γίνει η νέα Ισπανία, ή η νέα Γιουγκοσλαβία-Σερβία των 90'ς. Καλή ομάδα, πολλοί και πολύ καλοί παίχτες, αλλά δε γίνεται να τους συμπαθήσεις με τέτοιο σπρώξιμο.
Από την άλλη να σχολιάσω όμως και την απαράδεκτη στάση και μάλιστα για πολλοστή φορά του Ντόνσιτς, ο οποίος για άλλη μια φορά κάνει κακό στην ομάδα του με τα καραγκιοζιλίκια του. Περισσότερο γκρινιάζει, παρά παίζει μπάσκετ. Γι' αυτό και θλίβομαι που το λέω, αλλά παρά το τεράστιο ταλέντο του, δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα έτσι. Κανέναν τίτλο.
Έτσι όπως πάμε και με αυτή τη στάση των διαιτητών πάμε για Αμερικάνικο τελικό και προβλέπω επικράτηση, έστω και δύσκολη, των Ηνωμένων Πολιτειών.
Και κάτι τελευταίο. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να μη δείχνει αυτά τα ματς η ΕΡΤ. Τι διάολο την πληρώνουμε; Τουλάχιστον τόσα χρόνια βλέπαμε τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις εκεί σε όλα τα αθλήματα. Τώρα πλέον, ούτε αυτό δεν μπορεί να μας προσφέρει;;;; ΠΟΠ μαγειρική την ώρα που παίζονται τέτοια ματς; Ντροπή σας.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Όπως τα λες φίλε πασιον φρουιτ .Αυτός ο ντονσιτς πως έχει καταντήσει έτσι .Ξέρει πολύ μπάσκετ αλλά είναι και μέγιστος τσαρλατάνος .Θα μου πεις είχε δίκιο γιατί καποιες στιγμές οι καναδοί κάναν φάουλ που δεν τα σφύριζαν οι διαιτητές .Αν ο Σρέντερ κάνει το ιδιο παιχνίδι και με τους Αμερικανούς δεν έχουν οι τύχη οι Γερμανοί .Αν και εγώ πιστεύω ότι πολλά θα εξαρτηθούν από τον φιλότιμο τιμά ,τα αδέρφια βαγκνερ και τρομερό σουτέρ τριών πόντων ομπστ .Επίσης κανένας δεν πρέπει να ξεγράψει τους Σέρβους (μου Έκαναν εντύπωση ο πετρουσεφ και ο γιοβιτς ).Τέλος αυτός ο Καναδός γκιλτζιους ΑλέξανΤΕρ είναι ο καλύτερος παίχτης για μένα του τουρνουά .Θύμισε τον δικό μας Νίκο Γκάλη .
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Ο Αλεξάντερ είναι πράγματι πολύ καλός και σταθερός παίχτης. Κάνει φοβερό τουρνουά, είναι πολύ φορμαρισμένος και φαίνεται και καλό παιδί, δεν έχει αυτές τις υπερβολικές αντιδράσεις και τις ποζεριές των περισσότερων παιχτών που ξεχωρίζουν. Ο Ντόνσιτς όντως έφαγε ξύλο σήμερα, αλλά πρέπει να μάθει να το διαχειρίζεται. Λογικό είναι να τον πιέσουν παραπάνω και μάλιστα ξέροντας ότι θα έχει απέναντί του αυτόν τον βαρυποινίτη τον Μπρουκς, έπρεπε να είναι πιο ψύχραιμος. Δε μπορεί το παιδί. Είναι πολύ καλομαθημένος. Κρίμα το ταλέντο του.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.599
Πόντοι
3.786
Λοιπόν, για τα σημερινά :
Η Λετονία τους έβγαλε την ψυχή αλλά δυστυχώς στην κρίσιμη φάση τα θαλάσσωσε. Εκ του αποτελέσματος ήταν τελείως αψυχολόγητη η ενέργεια του Μπερτανς αλλά φανταστείτε να έμπαινε...... Ετσι κι αλλιώς μιλάμε για έναν κλασσικό σουτέρ που παίρνει συμβόλαια ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Δεν ήταν φυσικά καλή επιλογή, αλλά μπορώ να τον καταλάβω κιόλας που πήγε να το τελειώσει. Αυτός ο Σρούντερ είχαι παιχταράς, αλλά όταν χαλάσει το μυαλό του - όσο έχει, γιατί δεν είναι και πολύ - είναι κατάρα για οποιαδήποτε ομάδα.
Από την άλλη υπάρχει σοβαρό θέμα με τη διαιτησία. Ο Καναδάς μου φαίνεται πάει να γίνει η νέα Ισπανία, ή η νέα Γιουγκοσλαβία-Σερβία των 90'ς. Καλή ομάδα, πολλοί και πολύ καλοί παίχτες, αλλά δε γίνεται να τους συμπαθήσεις με τέτοιο σπρώξιμο.
Από την άλλη να σχολιάσω όμως και την απαράδεκτη στάση και μάλιστα για πολλοστή φορά του Ντόνσιτς, ο οποίος για άλλη μια φορά κάνει κακό στην ομάδα του με τα καραγκιοζιλίκια του. Περισσότερο γκρινιάζει, παρά παίζει μπάσκετ. Γι' αυτό και θλίβομαι που το λέω, αλλά παρά το τεράστιο ταλέντο του, δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα έτσι. Κανέναν τίτλο.
Έτσι όπως πάμε και με αυτή τη στάση των διαιτητών πάμε για Αμερικάνικο τελικό και προβλέπω επικράτηση, έστω και δύσκολη, των Ηνωμένων Πολιτειών.
Και κάτι τελευταίο. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να μη δείχνει αυτά τα ματς η ΕΡΤ. Τι διάολο την πληρώνουμε; Τουλάχιστον τόσα χρόνια βλέπαμε τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις εκεί σε όλα τα αθλήματα. Τώρα πλέον, ούτε αυτό δεν μπορεί να μας προσφέρει;;;; ΠΟΠ μαγειρική την ώρα που παίζονται τέτοια ματς; Ντροπή σας.
Συμφωνώ στα περισσότερα,αλλά όχι για τη διαιτησία.Σε αυτό το Μουντομπάσκετ οι διαιτητές επιτρέπουν τις πολύ δυνατές άμυνες.Σήμερα ειδικά αν ήθελαν να ευνοήσουν τον Καναδά,δε θα απέβαλαν τον Brooks και ούτε θα ανέχονταν τόσο πολύ τον Doncic μέχρι να τον αποβάλλουν,που διαμαρτύρονταν έντονα σε όλο τον αγώνα.

Για να πάμε και λίγο παραπέρα,δύσκολα τα πράγματα στο προολυμπιακό για την Ελλάδα.Μάλλον θα κατέβουν με τα αστέρια τους που λείπουν οι ήδη πολύ ισχυρές Σλοβενία,Λετονία, Λιθουανία,δηλαδή με Cancar,Porzingis,Sabonis.Έχουμε και Ιταλία,Ισπανία,Κροατία,Δομινικανή Δημοκρατία υποψήφιες.Ακόμα και τις Μπαχάμες,που ακούγεται σαν ανέκδοτο,αλλά ρωτήστε και τους Αργεντινούς που τους απέκλεισαν στο προ-προολυμπιακό.Έχουν βέβαια και 3 NBAers οι νησιώτες.Θα γίνει σφαγή για τις 4 θέσεις,αλλά έχουμε πολλές ελπίδες
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Σωστός ο γκιλτσιους ΑλέξανΤΕρ είναι και απίστευτος παίχτης και χαρακτήρας .Αθόρυβος και δεν μπορεί να τον μαρκάρεις .Δεν το έχω ξαναδεί αυτό μόνο από ένα παίχτη τον νικο Γκάλη ( ο καλύτερος ευρωπαίος παίχτης για μένα όλων των εποχών ).Για μένα ο δεύτερος καλύτερος παίχτης του Καναδά και αν έχεις δει και αυτός είναι βαρόμετρο μεγαλος εργάτης και φιλότιμος είναι ο ολινικ (πολύ καλός και στο τρίποντο και στο ζωγραφιστό και στο πικ εν ρολ ).Τα φαβορι είναι η Αμερική και ο Καναδάς αλλά για να δούμε .Μπορεί να γίνουν εκπλήξεις
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
φιλε Άντερσεν θα γίνει μάχη μεταξύ τους .Η Σερβία είναι πολύ καλή ομάδα σε αυτό το τουρνουά και εγω δεν το περίμενα να φτάσει εδώ (κρινωντας Και με τις απουσίες και με την απόδοση στο γιουρο μπάσκετ ).Με ηγέτη τον αρχηγό μπογκτανοβιτς και τους πολύ καλους πετρουσεφ ,γιοβιτς και τον Σέντερ του Ολυμπιακού Μίλουτιν οφ μπορεί να τους κερδίσει .Από τους Καναδούς εγώ ξεχωρίζω το ανέφερα και πιο πάνω το γκιλτζιους Αλέξαντετ και τον φοργουρντ Σέντερ ολινικ .Επίσης θέλω να δω τους Γερμανούς σε αυτό το παιχνίδι με την Αμερική .Πως το βλέπεις το ματς ;Αν παίξουν όπως με την Λετονία δεν θα έχουν τύχη .Επίσης πρέπει να συνέλθει ο Σρέντερ που στο ματς με την Λετονία δεν θύμιζε μπασκετμπολίστα nba αλλά τσαρλατανος .Να είσαι καλά .
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.139
Κριτικές
8
Like
32.308
Πόντοι
6.536
Αν υποψιαστώ ότι καλουμαστε να υποστηρίξουμε μια εκ των Γερμανία και Ού.σ.α ...."θα πεθανωωωωω" όπως έλεγε και χήρα Μήτση!
Αν γίνει κάνα λάθος στα πλεονεκτήματα για στοίχημα αλλάζει το πράγμα ...αλλιώς δεν μου κάνει κλικ το ματσάκι γιατί δεν συμπαθώ καμμία εκ των δύο ομάδων.
Με Γερμανία θα είμαι.
Έχει ωραία ομάδα και ο Σρέντερ θα έχει 30+ πόντους....
Δεν ξέρω αν θα αρκέσει.
Το ότι είναι αντιπαθείς γενικά οι Γερμανοί δεν το περνάμε στον αθλητισμό.
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.646
Like
28.165
Πόντοι
5.006
Με Γερμανία θα είμαι.
Έχει ωραία ομάδα και ο Σρέντερ θα έχει 30+ πόντους....
Δεν ξέρω αν θα αρκέσει.
Το ότι είναι αντιπαθείς γενικά οι Γερμανοί δεν το περνάμε στον αθλητισμό.
Τσακο εσύ :2on1::knuppel:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.293
Κριτικές
62
Like
44.944
Πόντοι
9.297
φιλε Άντερσεν θα γίνει μάχη μεταξύ τους .Η Σερβία είναι πολύ καλή ομάδα σε αυτό το τουρνουά και εγω δεν το περίμενα να φτάσει εδώ (κρινωντας Και με τις απουσίες και με την απόδοση στο γιουρο μπάσκετ ).Με ηγέτη τον αρχηγό μπογκτανοβιτς και τους πολύ καλους πετρουσεφ ,γιοβιτς και τον Σέντερ του Ολυμπιακού Μίλουτιν οφ μπορεί να τους κερδίσει .Από τους Καναδούς εγώ ξεχωρίζω το ανέφερα και πιο πάνω το γκιλτζιους Αλέξαντετ και τον φοργουρντ Σέντερ ολινικ .Επίσης θέλω να δω τους Γερμανούς σε αυτό το παιχνίδι με την Αμερική .Πως το βλέπεις το ματς ;Αν παίξουν όπως με την Λετονία δεν θα έχουν τύχη .Επίσης πρέπει να συνέλθει ο Σρέντερ που στο ματς με την Λετονία δεν θύμιζε μπασκετμπολίστα nba αλλά τσαρλατανος .Να είσαι καλά .
Ο Σρέντερ δεν θα ξανακάνει τέτοιο παιχνίδι.Το μόνο σίγουρο...έκανε το χειρότερο παιχνίδι του στην Εθνική και η Γερμανία νίκησε σε κρίσιμο παιχνίδι...άρα αυτό κάνει την Γερμανία μεγάλη ομαδα που καθαρίζει ακόμα και όταν η πριμαντόνα της δεν πάει καλά...όπως στο ποδόσφαιρο ...και τα λέει αυτά ένας οπαδός της Εθνικής Αγγλίας που αντιπαθεί διαχρονικά τους Γερμανούς( όχι τις Γερμανίδες :grin:).
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.116
Πόντοι
506
φιλε Άντερσεν θα γίνει μάχη μεταξύ τους .Η Σερβία είναι πολύ καλή ομάδα σε αυτό το τουρνουά και εγω δεν το περίμενα να φτάσει εδώ (κρινωντας Και με τις απουσίες και με την απόδοση στο γιουρο μπάσκετ ).Με ηγέτη τον αρχηγό μπογκτανοβιτς και τους πολύ καλους πετρουσεφ ,γιοβιτς και τον Σέντερ του Ολυμπιακού Μίλουτιν οφ μπορεί να τους κερδίσει .Από τους Καναδούς εγώ ξεχωρίζω το ανέφερα και πιο πάνω το γκιλτζιους Αλέξαντετ και τον φοργουρντ Σέντερ ολινικ .Επίσης θέλω να δω τους Γερμανούς σε αυτό το παιχνίδι με την Αμερική .Πως το βλέπεις το ματς ;Αν παίξουν όπως με την Λετονία δεν θα έχουν τύχη .Επίσης πρέπει να συνέλθει ο Σρέντερ που στο ματς με την Λετονία δεν θύμιζε μπασκετμπολίστα nba αλλά τσαρλατανος .Να είσαι καλά .

Φιλε μου Γερμανια - Αμερικη θα λεγα στο 70% οι πιθανοτητες για νικη της Αμερικης. Αν οι Γερμανοι κανουν το παιχνιδι της ζωης τους κατι μπορει να γινει....

Οι Σερβοι τους εχουν τους Καναδους. Θα γινει βεβαια χαμος!
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Και εγώ αυτό πιστεύω .Θα στο ξαναπώ θα εξαρτηθούν πολλά από τον Σρέντερ ,τα αδέρφια βαγκνερ (πολύ καλοί παίκτες που δίνουν μεγάλη ενέργεια στο παιχνίδι της γερμανιας ), τον τρίποντακια ομπστ αλλά και τον καλύτερο για μενα παίχτη της Γερμανίας αθόρυβος ,χαμάλης μεγάλος ,ριμπάουντ ερ ,βάζει κρίσιμα καλάθια τον τιμά .Να είσαι καλά .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom