Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.949
Πόντοι
9.297
Η εθνικη εχει μηδενικο ταλεντο και ειναι γηρασμενη

Η " νεα γενια" ρογκαβοπουλος-χατζηδακης-μωραιτης ειναι επιπεδα κατω απο οτι υπηρχε

Μολις φυγουν σε 2-3 χρονια οι καλοι που απομεινανε θα παλευουμε με την ολλανδια να προκριθουμε στο eurobasket
Μην ξεχνάς ότι κατεβήκαμε χωρίς Σλούκα ,Γιάννη Αντετοκούνμπο και είχαμε και ατυχία τελευταιας στιγμής με Μήτρογλου...πήγαμε αιμορραγωντας σε κρίσιμες θέσεις...παρόλα αυτά περάσαμε στην επόμενη φάση.
Με πλήρη σύνθεση θα είχαμε άλλον στόχο.Ο αντικειμενικός στόχος επετεύχθη.
Πάμε παρακάτω.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
O σλουκας τυπε ειναι 33
Για το μελλον λεω δεν υπαρχει υλικο

Ο ρογκαβοπουλος που επρεπε να κανει το βημα παραπανω φανηκε ελαχιστος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.949
Πόντοι
9.297
Μπράβο στην λιθουανια .Μεγάλη νίκη με την ομάδα της Αμερικής .Τώρα ξεκινάει το Μουντομπάσκετ(δεν στοίχισε σε κάτι στην Αμερική ) με τα χιαστι ματσ.Εδώ δεν επιτρέπονται τα λάθη .Μου έκανε εντύπωση αυτή η Λιθουανία .Η Σλοβενία ομάδα που υποστηριζω όπως τα λες φίλε πασσιον φρουιτ ένα μηδενικό απέναντι στην Γερμανία .Ε δεν μπορεί να τα κάνει όλα ο ντονσιτς .Φιλε πασσιον φρουιτ πως την είδες την αμερική ; Γενικά τι βλέπεις στα χιαστι ματσ μπορούν οι Ιταλοί να τους αποκλείσουν ;Στις άλλες διασταυρώσεις τι βλέπεις μπορούν οι Σέρβοι να κερδίσουν αυτήν την Λιθουανία ;.ντερμπι μεταξύ ισπανιας και Καναδά για την ώρα .Να είσαι καλά .
Χάθηκες εδώ και καιρό και αν δεν εμφανίζοσουν ούτε τώρα στο Μουντομπάσκετ, θα έβγαζα bou.alert.
Γουελκομ Μπακ @FARAW !
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
νομιζω παντως πως η αμερικη το "χαρισε" το ματσακι με την λιθουανια...

1693816986168.png


αν ισχυουν αυτα που βλεπω, τοτε ο νικητης του πρωτου ματς (σερβια-λιθουανια) παιζει με το νικητη του 4ου ματς (καναδας-σλοβενια).
βεβαια εδω που φτασαμε ολα τα ματς ζορικα ειναι...
Σερβια, ΗΠΑ, Γερμανια και Καναδας βλεπω να προκρινονται... Τα φαβορι δηλαδη (εκτος σερβιας που ειναι 50-50)
Μετα Σερβια(ή λιθουανια)-Καναδας και Γερμανια-ΗΠΑ ολα ειναι ανοιχτα.

Μετανιωνω ρε πουστη που στην αρχη του τουρνουα οταν επρεπε να διαλεξω μεταξυ Καναδα και Αυστραλιας ποιον να παιξω νικητη (και να το καλυψω αν πηγαινε ημιτελικα-τελικα), διαλεξα τις ΓΑΜΙΟΛΕΣ τις αυστραλεζες που ξεκωλιαστηκανε..

1693817378917.png


οι αποδοσεις νοβιμπετ για το υπολοιπο.
Κεραστειτε οτι βλεπετε οσο ειναι νωρις, στους ημιτελικους θα πεσουν ολα τα φαβορι σε αποδοσεις 3-4
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Να είσαι καλά φίλε αργυρό τροχέ .Φίλε παπαροτριφτουλα και εγώ το είδα αυτό (μου αρέσει πολύ το μπάσκετ και οι εθνικές ) σαν να μην ήθελαν να κερδίσουν το ματς με την Λιθουανία (οι λιθουανοί έκαναν το καλύτερο τους παιχνίδι από την άλλη ).Ίσως να μην ήθελαν να πάρουν τον ομιλο της σερβιας κΙ τον άλλον αν κέρδιζαν με το ζευγάρι Καναδά με Σλοβενία .Πιστεύω ότι Ο μιλάς τώρα που διασταυρώνονται με Ιταλούς και Γερμανούς είναι όντως πιο εύκολος .Να δούμε αν το πληρώσουν αυτό (το έχουν κάνει και οι Ισπανοί παλιότερα ).Θέλω να ακούσω και την άποψη του πασιον φρουιτ πως τα βλέπει τα ζευγάρια .Τώρα δυσκολεύουν τα πραγματα καθώς τα λάθη δεν συγχωρούνται .Ο συγκεκριμένος χρήστης ξέρει πολύ μπάσκετ .
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
Το μπάσκετ εξελίσσεται κι εμείς κοιτάμε

Πολύ ωραίο άρθρο που δείχνει ότι έχουμε αρχαιγονο μπάσκετ
Το mind game τελείωσε και πλέον υπάρχει το run and gun σουτερς και physical game
Δεν ξέρω αν προλαβαίνουμε πλέον να βγάλουμε τέτοιους παίκτες αν δουλέψουν οι ομάδες -τα φυτώρια

Νομίζω χάθηκε μια γενιά κ επίσης δεν ξέρω κατά πόσο η ελληνική σωματοδομή βοηθάει όπως πχ Σέρβους Λιθουανούς ...

Ίσως πρέπει να βρούμε το δικό μας στυλ που μπορεί να είναι ένα βήμα πιο μπροστά από το σημερινό run n gun παιχνίδι ..ποιο όμως;;;;;;;;

Όταν συστήσαμε το mind game κατακτήσαμε αρκετά από το 1990-2007 χωρίς ταλέντο όσο οι άλλες ομάδες ......

Ένας προπονητής α2 είχε πει ότι επειδή δεν έχουμε ποιότητα ταλέντου τρέχω κ σουτάρω ή λύση θα ήταν να μαρκάρουμε με γοργοποδαρους ψηλά ψηλά ψηλά..ώστε να κάνουν πολλά λάθη άρα περισσότερες κατοχές ...αλλά πάλι αυτό διαθέτει γερά πνευμονία κάτι που δεν το έχουμε..

Δυστυχώς επτωχεύσαμεν
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
ο τυπος εφαγε αγκωνια σε "νεκρο χρονο" (+20 μπροστα 2 λεπτα πριν ληξει) και εχασε το νεφρο του...

 

Agnwstos1488

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2023
Μηνύματα
17
Like
14
Πόντοι
0
Μην ξεχνάς ότι κατεβήκαμε χωρίς Σλούκα ,Γιάννη Αντετοκούνμπο και είχαμε και ατυχία τελευταιας στιγμής με Μήτρογλου...πήγαμε αιμορραγωντας σε κρίσιμες θέσεις...παρόλα αυτά περάσαμε στην επόμενη φάση.
Με πλήρη σύνθεση θα είχαμε άλλον στόχο.Ο αντικειμενικός στόχος επετεύχθη.
Πάμε παρακάτω.
Σλούκας είναι 33,τελευταιο τουρνουά θα είναι λογικά η Ολυμπιάδα αν περάσουμε
Ο Γιάννης δε ξέρω αν θα ξαναέρθει και ο Μήτρογλου δεν έπρεπε να έρθει στην εθνική ηθικά και ο τραυματισμός του ήταν σαν μια τιμωρία για την ανηθικότητα της επιλογής του
 

Agnwstos1488

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2023
Μηνύματα
17
Like
14
Πόντοι
0
νομιζω παντως πως η αμερικη το "χαρισε" το ματσακι με την λιθουανια...

1693816986168.png


αν ισχυουν αυτα που βλεπω, τοτε ο νικητης του πρωτου ματς (σερβια-λιθουανια) παιζει με το νικητη του 4ου ματς (καναδας-σλοβενια).
βεβαια εδω που φτασαμε ολα τα ματς ζορικα ειναι...
Σερβια, ΗΠΑ, Γερμανια και Καναδας βλεπω να προκρινονται... Τα φαβορι δηλαδη (εκτος σερβιας που ειναι 50-50)
Μετα Σερβια(ή λιθουανια)-Καναδας και Γερμανια-ΗΠΑ ολα ειναι ανοιχτα.

Μετανιωνω ρε πουστη που στην αρχη του τουρνουα οταν επρεπε να διαλεξω μεταξυ Καναδα και Αυστραλιας ποιον να παιξω νικητη (και να το καλυψω αν πηγαινε ημιτελικα-τελικα), διαλεξα τις ΓΑΜΙΟΛΕΣ τις αυστραλεζες που ξεκωλιαστηκανε..

1693817378917.png


οι αποδοσεις νοβιμπετ για το υπολοιπο.
Κεραστειτε οτι βλεπετε οσο ειναι νωρις, στους ημιτελικους θα πεσουν ολα τα φαβορι σε αποδοσεις 3-4
Καναδάς Ιούλιο έδινε 18 απόδοση,εκεί ήταν το κλέψιμο για όσους το πήρανε τοτε
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
σερβια λιθουανια σε μια ωρα. Οριακα φαβορι η λιθουανια επειδη ειναι αηττητη και επειδη πηρε νικη απο τις ΗΠΑ, ενω οι σερβοι εχασαν ενα ματς απο τους ιταλους και εχασαν και τον Σιμανιτς. Το ματς pregame κυριολεκτικα δειχνει οτι θα κριθει στον ποντο, και θα εχει μπολικο αγνο σλαβικο ξυλο.... Με τρωει ο κωλος μου να τα ριξω σερβια αλλα δεδομενων των κουβαδων που εχω παει μεχρι τωρα στο τουρνουα κολυωμαι λιγο. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΠΙΚΡΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ; :rockon:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
γαμημενο τουρνουα πρωι πρωι ρε πουστη, πως περιμεναν να πουλησει οταν στην ευρωπη ειναι πρωι και στην αμερικη ξημερωματα; Και αυτο μεσοβδομαδα σεπτεμβρη, ουτε καν καλοκαιρι. ποιος θα το δει; οι κινεζοι; Αντι να κανουν τα παντα να διαφημισουν το προιον τους, το σνομπαρουν. Στο μουντιαλ τουλαχιστον παιζανε φραγκα απο τα πετροδολλαρα, τωρα τι δικαιολογια εχουν για αυτο το καραγκιοζιλικι; :confused:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
σερβια λιθουανια σε μια ωρα. Οριακα φαβορι η λιθουανια επειδη ειναι αηττητη και επειδη πηρε νικη απο τις ΗΠΑ, ενω οι σερβοι εχασαν ενα ματς απο τους ιταλους και εχασαν και τον Σιμανιτς. Το ματς pregame κυριολεκτικα δειχνει οτι θα κριθει στον ποντο, και θα εχει μπολικο αγνο σλαβικο ξυλο.... Με τρωει ο κωλος μου να τα ριξω σερβια αλλα δεδομενων των κουβαδων που εχω παει μεχρι τωρα στο τουρνουα κολυωμαι λιγο. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΠΙΚΡΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ; :rockon:
:alivedick:
1693908810281.png

1693908825812.png


ηρεμα πραγματα :cool2:
+30 ευρω μεροκαματο
+20 ευρω σε freebet απο τις προσφορες (10+10)
φοβηθηκα να βαλω παραπανω

εγω τα ειπα. Οι σερβοι pregame πληρωναν εως και 2.05 χωρις γκανιοτα, 1.98 με γκανιοτα (και επειδη περασαν τους 20 ποντους διαφορα θα ηταν ηδη πληρωμενο ακομα κι αν γυρναγε). Ιεροσυλια τετοιες αποδοσεις, αλλη ομαδα ισως να ειχε επηρρεαστει απο την ζημια που επαθε τοσο αδοξα ο συμπαικτης τους (25 χρονων μονο το παλικαρακι, πολυ κριμα), οι σερβοι αποδειχτηκαν σκληροπετσοι και συσπειρωμενοι, σαν τα σκυλια μαρκαραν. Μπογκντανοβιτς οδοστρωτηρας.

ΗΠΑ βλεπω ευκολη νικη με την Ιταλια αλλα δεν θα πληρωσω για να το μαθω, μονο θα το χαζεψω οπως θα νταγκλαρω το μεσημερι, αμα δεν γινει τσοντα και με παρει ο υπνος
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.445
Like
7.023
Πόντοι
1.056
:alivedick:
1693908810281.png

1693908825812.png


ηρεμα πραγματα :cool2:
+30 ευρω μεροκαματο
+20 ευρω σε freebet απο τις προσφορες (10+10)
φοβηθηκα να βαλω παραπανω

εγω τα ειπα. Οι σερβοι pregame πληρωναν εως και 2.05 χωρις γκανιοτα, 1.98 με γκανιοτα (και επειδη περασαν τους 20 ποντους διαφορα θα ηταν ηδη πληρωμενο ακομα κι αν γυρναγε). Ιεροσυλια τετοιες αποδοσεις, αλλη ομαδα ισως να ειχε επηρρεαστει απο την ζημια που επαθε τοσο αδοξα ο συμπαικτης τους (25 χρονων μονο το παλικαρακι, πολυ κριμα), οι σερβοι αποδειχτηκαν σκληροπετσοι και συσπειρωμενοι, σαν τα σκυλια μαρκαραν. Μπογκντανοβιτς οδοστρωτηρας.

ΗΠΑ βλεπω ευκολη νικη με την Ιταλια αλλα δεν θα πληρωσω για να το μαθω, μονο θα το χαζεψω οπως θα νταγκλαρω το μεσημερι, αμα δεν γινει τσοντα και με παρει ο υπνος

Όλα αυτά για να βγάλεις ένα 10λεπτο στο Μετάξι ; Ή το "βλεπεις" και παιζεις σοβαρά ή δεν παιζεις. Τα 20ρικα ειναι για τα παιδάκια στο σχολείο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.949
Πόντοι
9.297
Όλα αυτά για να βγάλεις ένα 10λεπτο στο Μετάξι ; Ή το "βλεπεις" και παιζεις σοβαρά ή δεν παιζεις. Τα 20ρικα ειναι για τα παιδάκια στο σχολείο.
Mαζευε και ας είναι και ..ρώγες :boobies:.
Εσύ παίζεις στοχεύοντας από 1000ρικο και πάνω;;;
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
Της πλακας ομαδας ειναι η λιθουανια

Ξεκωλωθηκε 2 αγώνες με εμας και ηπα και ειχε ποσοστα 60%± στα τριποντα

Σημερα που ειχε φυσιολογικα ποσοστα φανηκε ποσο λιγοι είναι

Εδω κοντεψαμε να τους κερδισουμε με τον Χατζηδάκη και τον λουντζη
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.445
Like
7.023
Πόντοι
1.056
Tο έσωσες...πάντως στους καιρούς που ζούμε πέντε εικοσαρικα πάλι είναι ένα κατοσταρικο...:wink::sunglasses::woldman:

5 εικοσαρικα σημαινει 5 στοιχηματα ομως , αυξανονται εκθετικά οι πιθανοτητες να χασεις. Ετσι επαιζα οταν ξεκινησα πριν 20 χρονια . Πλεον εχω αλλη φιλοσοφια , παιζω πιο επιλεκτικά.
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.237
Κριτικές
40
Like
2.219
Πόντοι
1.796
Επρεπε να πεσει η πουτσα σημερα για να επιβεβαιωθουμε για οτι γραψαμε την προηγουμενη φορα

Επισης αυτος ο Θανασης δεν κάνει για τίποτα , τραβα κανε κατι αλλο αγορίνα μου , γινε σοσιαλ μανατζερ του αδερφου σου.
Ειναι ο γνωστος μαλάκας που ειχαμε ολοι στην παρέα μας πιτσιρικαδες που κανει μονο βαβουρα, "και καλά" το ζει το παιχνιδι
κάνει οτι ειναι σουπερ παθιασμένος προσπαθει σαν πουστης και ειναι σαν αποτελεσμα ο χειρότερος παιχτης
Απλα πάει να περάσει οτι όλα δεν του βγαινουν , και θα γαμουσε και θα εδερνε κτλ κτλ
Με μέσο στους Μπακς με μέσο και στην Εθνική:confused:
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.237
Κριτικές
40
Like
2.219
Πόντοι
1.796
οχι καθολου γκεγκε. Αλαζονεια; ο Θανασης; :confused:
Μαλακα δεν στον βγαζω παιχταρα. Σε αυτην την εθνικη, ετσι υπερμπουρδελο που ειναι, ο αμπαλος θανασης εχει ΑΝΕΤΑ θεση στον παγκο της. Μαλλον δεν εχεις συνειδητοποιησει ποσο χαμηλο ειναι το επιπεδο.

Και σε ρωταω για χιλιοστη φορα, για να σου σπασω τα νευρα, ΠΟΙΟΝ ΡΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟΝ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, αλλα δεν απαντας. Γιατι δεν υπαρχει αλλος, και γιατι δεν ξερεις αλλον. Τοσο απλο. Απλα θες να βρισεις τον θαναση. Ο αλλος πανω εβριζε παπαγιαννη και παπανικολαου. Ε να κατεβασουμε γυναικεια ομαδα την επομενη φορα :tooth: Που να μην περναγαμε και τον πρωτο ομιλο δηλαδη, θα κυνηγουσατε τους παικτες με καραμπινες...

Ρε συ νιπλη, ακου να σου πω κατι να το κλεισουμε. Στα αρχιδια σου και το μπασκετ, στα αρχιδια σου και εθνικη. Τι συζηταμε; Αφου δεν σε νοιαζει, και δεν ασχολεισαι καν. Αστο να πα να γαμηθει
Θα μπορούσε να παίζει ο Ματζούκας αντί του Θανασάκη, η ο Αγραβάνης. Οχι ότι θα μας έκαναν πολύ καλύτερους αλλά δεν θα χειροτερεύαμε κιόλας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom