Νέα

Μπράβο στο λεβέντη Κρητικό παππού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 164
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
sexsitegr κάνω μια εξαίρεση στην απόφαση που πήρα και θα σχολιάσω τα γραφόμενά σου

Ενδιαφέρουσα εισαγωγή. Απορώ βέβαια με την επιλογή της λέξης εξαίρεση.
Στο συνήθως συμβαίνον, χρησιμοποιούμε την λέξη κανόνας.

Κατ'αρχάς σε ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσες ώστε να γράψεις το κείμενο που παρέθεσες.

Παρακαλώ. Χαρά μου.
Ελπίζω τουλάχιστον να σου μείνει κάτι από αυτό.

Κατα δεύτερον έχω τη βεβαιότητα ότι πάντα παρακολουθούσες τα γραφόμενά μου. Δε μπορώ να πω το έκανα και εγώ το ίδιο για σενα.

Ενδιαφέρον. Από δύο απόψεις.

Κατ΄αρχήν διότι η πρώτη σου πρόταση ενισχύει την άποψη που εξέφρασα στο υπό 4. Βέβαια μπορείς να γράφεις ότι θέλεις, αλλά δυστυχώς, στην προκείμενη, αυτό που έχει αξία είναι αυτό που λέω εγώ.

Εν συνεχεία, διότι η δεύτερη πρόταση σου με προβληματίζει: Πως μπορείς να ζητάς την λογοκρισία και την τροποποίηση πραγμάτων τα οποία δεν παρακολουθείς;

Κατα τρίτον και τελευταίο, επέτρεψέ μου να σου πω ότι ανυπομονώ να διαβάσω ένα ποστ σου το οποίο να περιέχει το προϊόν της σκέψης σου. Της δικής σου ανάλυσης, τη δικής σου εκτίμησης.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πόσο ωραίο είναι να μαθαίνεις ότι κάποιος ανυπομονεί να διαβάσει τα λεγόμενα σου...

Δυστυχώς όμως θα στα χαλάσω. Ένα ενδεικτικό μόλις διάβασες.
(Εκτός και αν νομίζεις ότι τα ανωτέρω αποτελούν προϊόν άλλου, οπότε μάλλον έμμεσα προσδίδεις αποδοχή στα λεγόμενα μου...)

Πιστεύω οτι το ειρωνικό σου στυλάκι σχετίζεται με υπερεκτίμηση των δυνατοτήτων σου. Πάνως καταλήγει να περνά ένα μήνυμα ακριβώς αντίθετο από αυτό που θες να προβάλεις.

Ο καθένας έχει τις δικές του αντιλήψεις.
Για να μπορεί να εκφέρει κάποιος μια άποψη και να σου αντιλογίσει δεν θεωρώ ότι χρειάζεται ιδιαίτερες δυνατότητες. Φυσικά έχεις άλλη άποψη, αν κοιτάξουμε το πλήθος αυτών που εξαιρείς, αλλά και πάλι, είπαμε, δες το υπό 4.

Υπάρχουν χρήστες με τους οποίους έχουμε διαφορετικές θέσεις αλλά οι απόψεις τους και ο τρόπος σκέψης τους έχουν κερδίσει την εκτίμησή μου.

Όπως;

Δεν είσαι ένας απο αυτούς.

Ευχαριστώ που το επαναλαμβάνεις. Το εμπέδωσα.
Έχω βαρεθεί πλέον να σου απαντάω πόσο αδιαφορώ.

Καλή συνέχεια - ελπίζω σύντομα να διαβάσω το πρώτο αμιγώς δικό σου μήνυμα

Το διάβασες ήδη.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Πω πω γραφομανείς άνευ ουσίας μερικοί εδώ μέσα!  :)
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
sincity και sexsite, δεν έχω τίποτα με κανέναν απο τους δυό σας.
Όμως βαρέθηκα να διαβαζώ συνεχώς αντιπαραθέσεις μεταξύ σας, και με αυτή την τακτική γίνεστε και σεις σαν και τους υπόλοιπους που γ***νε τα θρεντ στα οποία όλοι γράφουμε τις απόψεις μας, βγάζοντας τα εκτός θέματος.
Με την διαφορά ότι συνήθως αυτόι που το κάνουν αυτό , δεν είναι παλιοί χρήστες με εμπειρία.... Απο εσάς περίμενα να καταλάβετε ότι με αυτό τον τρόπο υποβιβάζετε πρώτα τους εαυτούς σας, και μετά την ποιότητα της συζήτησης στο σάιτ, αρα του κάνετε ζημιά.
Βλέποντας το να συμβαίνει απο εσας, ομολογώ ότι απογοητεύομαι.
Για την προσωπική σας αντιπαράθεση υπάρχουν τα PM.

 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
JOHNNYDMAX σωστή η άποψή σου.

sexsitegr όταν θα είσαι σε θέση να γράψεις ένα ποστ το οποίο να μην είναι προσβλητικό, να μην είναι γεμάτο copy paste παπαγαλίζοντας απόψεις άλλων και να μην είναι η άποψη κάποιου άλλου με ένα +1 σαν δικό σου σχόλιο, τότε ίσως μπορέσουμε να δούμε αν πίσω από όλη αυτή την έπαρση υπάρχει κάτι.

Μέχρι τότε θα είσαι το ενοχλητικό γυφτάκι που διακόπτει συζητήσεις για να πουλήσει την πραμάτεια του.

Και κάπου εδώ βάζω τέλος στην από μέρους σου κατάχρηση του προνομίου της συζήτησης μαζί μου.
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
ʼλλη μια εξαίρεση.

sexsitegr όταν θα είσαι σε θέση να γράψεις ένα ποστ το οποίο να μην είναι προσβλητικό, να μην είναι γεμάτο copy paste παπαγαλίζοντας απόψεις άλλων και να μην είναι η άποψη κάποιου άλλου με ένα +1 σαν δικό σου σχόλιο, τότε ίσως μπορέσουμε να δούμε αν πίσω από όλη αυτή την έπαρση υπάρχει κάτι.

Μάλλον πρέπει να σε γνωρίσω σε κάποιους που με λένε ξερόλα...

Μέχρι τότε θα είσαι το ενοχλητικό γυφτάκι...

Αυτό το εκλαμβάνω ως κομπλιμέντο.
Ένα άτομο με τις δικές σου τεράστιες ανησυχίες για τις μειονότητες και τις κοινωνικά μειονεκτικές ομάδες δεν θα χρησιμοποιούσε τον χαρακτηρισμό αυτό μειωτικά, έτσι δεν είναι;

που διακόπτει συζητήσεις για να πουλήσει την πραμάτεια του.

Ποια πραμάτεια μου, όταν εσύ λες ότι τίποτα δεν είναι δικό μου.

Και κάπου εδώ βάζω τέλος στην από μέρους σου κατάχρηση του προνομίου της συζήτησης μαζί μου.

Καλά, αυτό το έχουμε ακούσει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom