Νέα

Μπάγιεβιτς στoν ΠΑΟ. Ναι ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα talos43
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Νομίζω ότι αποτελεί σταλινικού τύπου παραποίηση της ιστορίας και μέγιστη αχαριστία, ειδικά όταν προέρχεται από γαύρο, να προσπαθούν ορισμένοι να βγάλουν άχρηστο τον Μπάγιεβιτς.....
ΔΕν φτάνει που έκανε τους γαύρους από αυστραλοπίθηκους homo sapiens, δεν φτάνει που η μοναδική τους ευρωπαϊκή πορεία για την οποία δεν ντρέπονται έγινε επί βατράχου, μιλάνε για loooser και άλλες παπαριές....Ενώ όταν είχατε Μπιγκόν και Κάτανετς πετούσε η ομάδα στην Ευρώπη...

Ο ΠΑΟ δεν έχει να χάσει τίποτα με τον ερχομό του μπάγιεβιτς, αν έλθει βέβαια...Αν και όπως ειπώθηκε καλύτερα να τον είχε πάρει από το καλοκαίρι για να μοντάρει την ομάδα.
Ότι είναι δύσκολος χαρακτήρας το ξέρουμε....Αλλά την προπονητική του ικανότητα μόνος ένας αναγνώστης του Πρωταθλητη θα μπορούσε να αμφισβητήσει...
 

skoupidi

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
122
Like
1
Πόντοι
1
Καταρχην θα ηθελα να ξεκινησω λεγοντας κατι για τον Τζιγγερ και ολη αυτη τη φιλολογια να φυγει-να μη φυγει,δεν κανει για την Παναθα μας κλπ..
Γενικα μια ομαδα για να παει καλα χρειαζεται 2 πραγματα που ειναι σημαντικοτερα απο παικτες προπονητες και ολα τα αλλα
1.Σταθερη διοικηση    και    2.Φραγκα
Στην Ελλαδα,με αυτες τις οικονομικες δυνατοτητες των ομαδων-γιατι και αυτες επιχειρησεις ειναι-ποιος θα ειχε συμφερον να τις αναλαβει εκτος απο Ελληνες επιχειρηματιες?Ποιος ξενος μεγαλοεπιχειρηματιας θα αφηνε τα ευρωπαικα πρωταθληματα των εκατομμυριων ευρω να ρθει στο μπουρδελο?Καταληγουμε λοιπον στο συμπερασμα οτι μονο για ελληνικη διοικηση μπορει να γινει λογος.
    Ερχομαστε λοιπον στην Ελλαδα.Ποσους μεγαλους επιχειρηματιες εχουμε και ποσοι απο αυοτς θα ενδιαφεροντουσαν να ασχοληθουν με το ποδοσφαιρο και οχι με τις δουλεις τους?Ελαχιστοι.(Ειδατε και το καλοκαιρι το σιριαλ με τον Αγγελοπουλο που ηθελαν ντε και καλα τα παοκια να τον κανουν προεδρο!!!!??λες και τον ρωτησε κανενας αν ηθελε να ασχοληθει..
Για το Βαζελο συγκεκριμενα  το θεμα ειναι το εξης-Εκτος απτο Τζιγγερ ποιος?Ποιος αλλος εχει την οικονομικη ευρωστια της οικογενειας Βαρδηνογιαννη και το συμφερον να κατσει να ασχοληθει με μια ποδοσφαιρικη ομαδα.Κανεις.
Εκτος απο το Γιαννακοπουλο.Ομως και αυτος δεν εχει τα (οικονομικα)αρχιδια να παιζει μπαλα και σε μπασκετ και σε ποδοσφαιρο.Ενα απο τα 2 μπορει να κανει καλα-και στο ποδοσφαιρο τα ποσα δεν εχουν σχεση με του μπασκετ..
  Σε αυτα προσθεστε και το εξης..Οτι ο Τζιγγερ περσι και φετος ΕΡΙΞΕ φραγκα...Αυτο που οφειλε να κανει το εκανε..Απο κει και περα ειναι και θεμα τυχης και αλλων παραγοντων αν θα σου βγουν οι μεταγραφες(θυμαστε τι εγινε με τον Κονσεισαο πχ. οι ιδιοι που ετρεχαν σαν μαλακες να τον αποθεωσουν  κατα την αφιξη, τον σκυλοεβριζαν κατα την αποχωρηση,συμπληρωνοντας παντα την κλασσικη ελληναρια"τα λεγα εγω,απο την αρχη φαινοταν οτι ηταν παλτο κλπ..Θα το παραδεχτει ποτε ο οπαδος?Δεν νομιζω...
Κατα τη γνωμη μου, ολοι οι Βαζελοι πρεπει να καταλαβουμε ενα πραμα..Οπως εχουν τα πραγματα στην Ελλαδα,μονο ο Τζιγγερ ειναι αξιοποιστη διοικηση... Και οτι απο κει που παμε για μαλλι θα βγουμε κουρεμενοι,γιατι δεν υπαρχει αλλος Ελληνας να αναλαβει μια ομαδα με τετοιες υποχρεωσεις..Και οσο να φωναζουν μερικοι,κανενας συνδεσμος και καννενας οπαδος δεν μπορει να κουνησει τοΤζιγερ απο κει που ειναι, αν δεν θελει να φυγει απο μονος του..
  2 πραγματακια για τον Μπαγεβιτς και τελειωνω..Εγω αν και δεν ειμαι κολλημενος Βαζελος(αν και εχω περασει απο τη 13),δεν γουσταρω το Μπαγεβιτς ουτως η αλλως για τους γνωστους λογους.Συν τοις αλλοις τον θεωρω και μαλακα προπονητη.Συν τοις αλλοις θεωρω μαλακιαου Τζιγγερ πουδεν τον πηρε το καλοκαιρι αν τον ηθελε τοσο πολυ,και τρεχει σαν μαλακας τελευταια στιγμη...Μακαρι να βρεθεις καποιος καλυτεροςαπο Ευρωπη.Ομως αν αυτο δεν γινεται(που ειναι και το πιο πιθανο-Ε καλυτερα μπαγεβιτς απο τον καθε Αναστασιαδη και καθε εγχωριο προπονητη...
  Αυτα(Ουφ,ειπα να γραψω 2 κουβεντες και μου βγηκε ολοκληρο αρθρο.. :)
ΈΞΩ ΟΙ ΤΣΑΤΣΟΙ ΤΟΥ ΒΑΡΔΙΝΟΓΑΙΑΝΝΗ.
ΠΑΎΛΟ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ.
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Ρε   skoupidi  ακριβως   το   ιδιο   σκεφτηκα   κι  εγω .  Προφανως   ο   γλειφτης   δουλευει    στην   Μοτοροιλ .  Επισης   χαρακτηριζει   τον  εαυτο   του  βαζελο   διχως    να   καταλαβαινει     οτι   η   λεξη  εχει   υποτιμητικη    και   αρνητικη  εννοια .Τελικα    τιποτα    δεν   ειναι   τυχαιο   σ'αυτη    την  ζωη . Καποιοι   θελουν   να    τους   γαμαει   μια   ζωη   η   οικογενεια  του   Βαρδη   και   να   λενε  κι   ευχαριστω   απο   πανω . Χαρακτηριζει   μοναδικη  αξιοπιστη   διοικητικη   λυση    την  οικογενεια   που  εφερε   τον   Λουπου(τον  θυμαστε?)  και  τοσους  αλλους   ανεκδιηγητους   στον   ΠΑΟ ,  αυτον  που   εκοψε   την  μπαλα  στον  Γεωργακοπουλο , που   εχει   απομακρυνει  τον  κοσμο  απο   το   γηπεδο  και    ο    καταλογος   δεν  εχει  τελειωμο. Αυτο   που   δεν  καταλαβαινω   ειναι   πως   ο    κολακας   του   Βαρδηνογιαννη     προεξοφλει   οτι   ο   Παυλος  η  οποιοσδηποτε   αλλος   Ελληνας   επιχειρηματιας   δεν  θα    προσφερε   περισσοτερα   απο   οικονομικης  αποψεως ? Η   οικογενεια   ειχε  απιστευτα   κερδη  απο  την  ανοδο  του  πετρελαιου   και   παραλιγο   να   χασει     τον  Παπ    για   200.000Ε.
      Οσο   για   τον   Μπαγεβιτς   τι   να  πουμε  .....μετα   τον   μισθοφορο   γυρολογο   καθολου   απιθανο   να   δουμε   και   τον  Αλε   στον   παγκο    του   ΠΑΟ.....Αληθεια  στον  παγκο  του  ΠΑΟ  θα  κατσει  και  ο  Περσιας ?  Αν  το    δω  κι  αυτο  θα  εχω      βασιμες  υποψιες  οτι  ο    Κροκους  στρατολογησε  και  τον  Τζιγγερ.....


 





           
 

bajevic

Νέο Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
εγκω ευχαριστω διοικηση παο για την εναρξη συνεργασιας μας. Παιδια πολυ καλοι παικτες και θα παρουμε μαζι πρωταθλημα και ουεφα. Αρχιζω ντουλεια 2 οκτωβριου αντιπαλος ΟΦΗ. Γαυροι ειστε τελειωμενοι!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Επιτρέψτε μου ένα μεγάλο post :)

Όσο, λοιπόν:

- Οι γάβροι, υπερασπίζονται το δημιουργικό οίστρο του Ριβάλντο και τις αναμφησβήτητες ικανότητες του Μιχαλάκη με μια άμυνα η οποία έχει κεντρικούς μπακ τον Ουαντού και το Μπαρμπα-Γιώργο.. :cheesy:
- Οι γάβροι, που κάποτε είχαν Κουσουλάκη και Νοβοσέλατς (τι μακρινή μπαλιά είχε ο άνθρωπος!...), τώρα βγαίνουν να παίξουν στην Ευρώπη με 'άμυνα' τους Πάντο και Ζεβλάκωφ... :cheesy:
- Τα χανούμια κρατάνε το Λυμπερόπουλο εκτός περιοχής, για να παίζει φορ ο μέγας Ντελίμπασιτς :cheesy:, ο οποίος συνεπικουρείται από τον μέγα εκτελεστή Λάκη :cheesy:
- Εμείς οι βάζελοι αφήνουμε κάποιον Έκι να αυτοαναγορεύεται 'σημαία της ομάδας', τη στιγμή που οι Σαραβάκος, Ζάετς, Βαζέχα κ.λπ. ποτέ δε διανοήθηκαν να διεκδικήσουν από τα ΜΜΕ αυτό τον τον τίτλο  :cussing:
- Εμείς οι βάζελοι βρίζαμε το Νικοπολίδη στη φιέστα για το νταμπλ και αποθεώναμε το Χαλκιά (!!!!) επειδή απλά πούλαγε οπαδιλίκι...  :jerking:
- Τα ΠΑΟΚια μιλάνε ακόμα για 'μεγάλη ομάδα' , όταν μηδενιστήκανε σε προκτιματικούς CH.L. γιατί δεν ξέρανε ότι ο παίκτης τους δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής :cheesy:
- Ψάχνουν (?) ακόμα αυτά τα ζώα - οπαδούς του ʼρη - που έκαψαν ζωντανό ένα σκύλο στο δρόμο επειδή ήταν ασπρόμαυρος  :cussing:
- Θεωρείται επιτυχημένος προπονητής ο Τεννές  :)))
- Ζητάνε άνθρωποι όπως ο Θέμος 'ειλικρινή μεταμέλεια' από το Δεληκάρη (ούτε τα κορδόνια του δεν είναι άξιοι να δέσουν!...  :cussing:) για να του δώσουν ένα κομμάτι ψωμί γιατί πείναγε...
- Το μέλλον της Εθνικής βρίσκεται στην ελληνοποίηση του Καστίγιο... :)))

πιστεύω ότι ο Μπάγεβιτς είναι από τις καλύτερες λύσεις που υπάρχουν αυτή τη στιγμή. ;) Για τα μεγάλα ονόματα που αναφέρθηκαν (Ντάουμ, Κούπερ, κ.λπ.), απλά δεν πιστεύω ότι σκοτώνονται να έρθουν στην Ελλάδα... :)


τι να πω?ποιο περιεκτικη αναλυση για την κατασταση του ελληνικου ποδοσφαιρου πιστευω οτι δεν προκειται να ξαναγινει απο καποιον αλλο!προτεινω να κλεισουμε την κουβεντα εδω.........ευγε αγορι μου!!!!!!! ;) ;)
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
Εγώ τώρα αγωνιώ.Μελέτη Περσία θα πάρετε μαζί?
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
σκετος Μπουρουτζικας αρχηγε με βοηθο Βελιτς
 

ach

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
8
Like
86
Πόντοι
0
Εγω δεν μπορω να βλεπω προπονητη να καθεται στο παγκο και να εχει κλασει απο τον φοβο του. Δειτε το ματς με τη Λιβερπουλ που ειχαν παιξει οι γαυροι. Και απο κουτσαρισμα σε εκεινο το παιχνιδι ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ και οχι μονο σε αυτο. Ασε που θα γεμισουμε παλι με κατι σαριτς μαριτς και κακο συναπαντημα. Ουστ!!
 

Επισκέπτης
Δεν θέλω να χώνομαι σε εσωτερικά άλλων ομάδων, αλλά ταπεινή μου άποψη είναι ότι υπό τέτοιες συνθήκες και τέτοια εποχή (μετά την έναρξη της ποδοσφαιρικής χρονιάς), ο μπάγιεβιτς, αν το δούμε τελείως πρακτικά το θέμα είναι η καλύτερη λύση για τον ΠΑΟ. Καλύτερος (π.χ. Κούπερ που συζητιόταν) δεν έρχεται αυτή την στιγμή. Και επίσης τουλάχιστον όταν ήταν σε εμάς η ομάδα έπαιζε μπάλα...
 

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
Εγω δεν θελω τον κουαξ - κουαξ στην ομαδα μου >:(
:ak: αντε γαμησου βαρδινογιαννη :ak:
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Καλώς να ορίσει... άλλωστε τα τελευταία χρόνια έχουμε δοκιμάσει τόσους και τόσους...!!!

Και όσο για κάποια φιλαράκια που την Κυριακή στο ΟΑΚΑ με τον ΠΑΟΚ έλεγαν ότι θα φέρουν «βατράχια» στο γήπεδο... και αυτά ευπρόσδεκτα... άσε που ταιριάζουν και με τη λαχανί φανέλα μας...!!!  :dancing:
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Τελικά κανείς δεν τον θέλει, τι σκατά παει να τον φέρει ο τζίγγερ?
Αρε Μητσάρα Σαραβάκο γιατι δεν πιάστηκες με την προπονητική?


O  Μητσαρας  ηταν  παντα  σεμνος  και  χαμηλων  τονων. Ανθρωπος  των  εργων  και  λατρης  της  ουσιας  ,  καλυτερα  που  δεν  αναλωθηκε  με    το  προπονητιληκι  σε  αυτη  την  μιζερη  ποδοσφαιρικα  χρονια .  Πριν  απο  λιγο  σε  ενα  αλλο  site  εβλεπα  τα  γκολ  που  ειχε  βαλει  στην  Γιουβε . Αληθεια  αυτος  ο  γνησιος  Παναθηναικος    γιατι  δεν  ειναι  κοντα  στον  ΠΑΟ  ως  τεχνικος  συμβουλος ή σκαουτερ ή  σε  οποιοδηποτε  αλλο  διοικητικο  ποστο ?
Αληθεια  ο  αξιαγαπητος  απο  ολους  τους  Ελληνες  Βαζεχα  που  ειναι ?
Αναπαντητα  ερωτηματικα........


 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
O  Μητσαρας  ηταν  παντα  σεμνος  και  χαμηλων  τονων. Ανθρωπος  των  εργων  και  λατρης  της  ουσιας  ,  καλυτερα  που  δεν  αναλωθηκε  με    το  προπονητιληκι  σε  αυτη  την  μιζερη  ποδοσφαιρικα  χρονια .  Πριν  απο  λιγο  σε  ενα  αλλο  site  εβλεπα  τα  γκολ  που  ειχε  βαλει  στην  Γιουβε . Αληθεια  αυτος  ο  γνησιος  Παναθηναικος    γιατι  δεν  ειναι  κοντα  στον  ΠΑΟ  ως  τεχνικος  συμβουλος ή σκαουτερ ή  σε  οποιοδηποτε  αλλο  διοικητικο  ποστο ?
Αληθεια  ο  αξιαγαπητος  απο  ολους  τους  Ελληνες  Βαζεχα  που  ειναι ?
Αναπαντητα  ερωτηματικα........

Χαίρομαι που άνθρωποι όπως ο Σαραβάκος και ο Βαζέχα μένουν εκτός αυτού του μορφώματος που αποκαλείται 'ελληνικό ποδόσφαιρο'...
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
454
Πόντοι
36
Εγώ δε χαίρομαι κααθόλου φίλτατε ljsilver!

Kαι ο λόγος είναι : Νομίζω πως κάτι τέτοιοι άνθρωποι είναι από τις λίγες ελπίδες για αλλαγή και σοβαρότητα που υπάρχουν....

Τους βλέπεις και στο γήπεδο: σοβαροί, κύριοι, ούτε χαχα και χουχου και κολλητιλίκια....

Χωρίς αυτούς πάμε ξεβράκωτοι στ' αγγούρια (που είναι ο gayboy να ενθουσιαστεί!)
 
OP
OP
talos43

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
μετά τα σημερινά δημοσιεύματα λέτε να μην έρθει ο κ.βάτραχος και να την γλυτώσουμε?  όσο για τους παλιούς παίκτες τους έχουνε κάνει στη μπάντα και ούτε που ασχολούνται μαζί τους. βλέπεις οι περισσότεροι από αυτούς δεν μπορούν να ακούν και να συμφωνούν με τις παπάρες του σοφέρ, έχουν άποψη και προσωπικότητα οι άνθρωποι και τσάτσοι κανενός δεν γίνονται.  ο κούπερ και ο κάθε κούπερ που σέβεται τον εαυτό του και πολλά ζητάει και θέλει να κάνει αποκλειστικό κουμάντο στην ομάδα, δεν μπορεί να παίρνει χαρτάκι για το ποιοί θα πάιξουν από τον κ.πουστη σοφέρ.......
α! ρε ΠΑΥΛΑΡΑΑΑΑΑ....... >:(
 

tin_kanw_sfentona

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
176
Κριτικές
17
Like
8
Πόντοι
11
Διαβαζοντας τα "σχολια" των skoupidi και Carlos μου ηρθε στο μυαλο η κλασικη εικονα του Ελληνα οπαδου(ολων των ομαδων,γιατι τα χαρακτηρηστικα ειναι τα ιδια),που εξαιτιας τετοιων νοοτροπιων εχει τα χαλια που εχει το ελληνικο ποσοσφαιρο.Εχω να παρατηρησω τα εξης

1.Καταρχην για το (κλασικο)σχολιο που χωρις κανενα στοιχειο εκσενδονιζεται αμεσως, "τσατσος του Βαρδηνογιαννη που δουλευει στη Μοτοροιλ", εχω να πω πως ειμαι φοιτητης που πριν 2-3 ημουνα σε συνδεσμο και ημοθν αρκετα χωμενος στη 13(χωρις αυτο να σημαινει οτι ακολουθουσα σε μανουρες και πορειες,αν και ειχα πολλους γνωστους που το εκαναν..)

2.Απο ενα ολοκληρο κατεβατο επιχειρηματων που παραθετω οι δυο "γνώστες" εβγαλαν αβιαστα το παραπανω "συμπερασμα",μπερδευοντας προφανως το γλειψιμο με την νηφαλια και αντικειμενικη κριτικη,που βεβαια αμφιβαλλω αν μπορουν να κατανοησουν,ποσο μαλλον να αναπαραγουν..Ειναι κλασικη η λογικη του πορωμενου και "φανατικου" οπαδου που "σκιζεται" για το καλο της ομαδας να πεταει μεγαλα λογια χωρις να σκεφτεται κατα ποσο αυτα που ευχεται ειναι και ρεαλιστικα,θεωρωντας ταυτοχρονα αυτον που βλεπει τα πραγματα πιο ψυχραιμα, "πουλημενο,τσατσο,οτι δεν θελει το καλο της ομαδας" κλπ...
3.Ελπιζω ολοι αυτοι οι "οπαδοι"  με παρομοια μυαλα να καταλαβουν οτι οι ομαδες δεν φτιαχνονται με γκρινια,φοβερες και απειλες και οτι τελικα  τετοιες νοοτροπιες φερνουν παντα τα αντιθετα αποτελεσματα και κανουν κακο τελικα στην ομαδα τους-για την οποια κατα τα αλλα τοσο πολυ κοπτονται...
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
καλημέρα συναγωνιστές, (κάτι καλό που δίαβασα σε εφημερίδα ;) ):

"Τρία πράγματα δεν θα μας εγκαταλείψουν ποτέ:
-το γέλιο,η ελπίδα. και ο...... Μπάγεβιτς " :dancing:
:cheesy: :grin: :grin:
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
καλημέρα συναγωνιστές, (κάτι καλό που δίαβασα σε εφημερίδα ;) ):

"Τρία πράγματα δεν θα μας εγκαταλείψουν ποτέ:
-το γέλιο,η ελπίδα. και ο...... Μπάγεβιτς " :dancing:
:cheesy: :grin: :grin:

Ο οποιος  Μπαγεβιτς καταφερε και αποκλειστικε με 2 ηττες απ τη Λιμπερετς!!!
 

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
Πολυ ωραια που δεν θα ερθει ο κουαξ - κουαξ  :dancing: :dancing: :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom