Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κριμα για την Γερμανια....
Υπερομαδαρα λεμε,εχασε αδικως απο μια υποδεεστερη Ισπανια
Ο φιλος μου ο Χιτμαν και ο Γκιωργο που ειναι να κλαψουμε παρεα;;;;;
εε;;;;



  χαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

φόρα και συ τα τουλιπάκια σου.....
Κυριακή κοντή γιορτή.
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Oλα τα γκολ της Ισπανιας τα εβαλαν οι παικτες της Μπαρτσα!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ισπανια οπως λεμε Μπαρτσελονα....
Αυτο για τα αμπαλλα πουστρακια εδω μεσα που υποστηριζανε Μανγιου,Ρεαλ και Ιντερ.....

Πουστρακια αυτο ειναι το ποδοσφαιρο του μελλοντος,σε γηπεδα που η φυσικη κατασταση των παικτων "μπουκωνει" το χορταρι και τους χωρους.....

Ασταματητη κυκλοφορια της μπαλλας,ΑΡΙΣΤΗ τεχνικη καταρτιση,και Κ Ι Ν Η Σ Η  στον κενο χωρο,μεχρι να βρεθει ο ελευθερος παικτης.....

Αμυνα σωστη,ΠΟΤΕ κατενατσια και διπλες ζωνες οπως εκανε ο τριμαλακας Μουρινιο....

Παιζουμε μπαλλα κυριοι,γαμω τις στρατηγηκες μου και την προπονητικη μου....και τους μαεστρους Μουρινιο και Γιοακιμ Λεβ...

Για Κροατια καλος ειναι,για τιποτα γερμανους ξυλοκοπους που δεν μπορουν να "στριψουν" επισης καλος...

Η καλη μπαλλα δεν κρυβεται,μονο κλεβεται,οπως εκανε ο Μουρινιο με την Γαμω Ιντερ.....

Οπως καποτε η Ολλανδια των εθνικων εκεινων (ατιτλων) ομαδων και ο Αγιαξ,οπως η Λιβερπουλ αμεσως μετα,οπως η Μιλαν πιο μετα,ετσι η Μπαρτσελονα διδασκει ποδοσφαιρο ακομα και στην εθνικη ομαδα της Ισπανιας...

Γιατι οι παικτες των εθνικων ομαδων κουβαλανε στην εθνικη τους το ποδοσφαιρο που παιζουνε με τους συλλογους τους.....Και αν δεν κερδισε η Μπαρτσελονα,το ΤσουΛου,θα το κανει (μαλλον) η εθνικη παιζοντας οπως η Μπαρτσα.....

Αυτο ειναι το συγχρονο ποδοσφαιρο....Εζησα για να δω Γερμανικη ομαδα και δη εθνικη να παιζει διπλη ζωνη αμυνας.....Τους εκοψε αιμα....Αμα ειχαν αντερα ας τολμαγαν να παιξουν ανοικτα να τους γινοταν η κολοσουφρα κουρελοπανο.....


Στον τελικο τωρα.....Η Ισπανια ειναι η τελεια ομαδα,καλυτερη σαφεστατα απο αυτην την Ολλανδια,και σε ολες τις γραμμες μαλιστα....Η Ισπανια εχει περισσοτερες πιθανοτητες να το παρει...Ομως.....

Η Καρδια μου θελει Ολλανδια...Της το χρωσταει απο παλια..και απο οτι βλεπω,δεν διακρινω ταλεντα επιπεδου Ρομπεν και Σναιντερ να ερχονται απο πισω,εκτος του μαυρουκου Ελιας.....

Η Ισπανια εχει ασταματητη παραγωγη ταλεντων γιατι εχει εθνικο πρωταθλημα που γενναει ταλεντα,αρα απο εδω και περα θα της δοθουν και αλλες ευκαιριες να διεκδικησει Παγκοσμια,ενω η Ολλανδια δεν το βλεπω....


Τεσπα,ελπιζω να δουμε καλο αγωνα,αν και η Ισπανια θα "βουτηξει απο τα μουτρα" τους Ολλανδους με αυτο το ασταματητο πρεσσινγκ....Στην τελικη δεν με νοιαζει κιολας,οι ομαδες που αγαπω ειναι ΗΔΗ στον τελικο,οπως το ειχα προειπει εδω και καιρο οταν ποσταριζα τις εθνικες ομαδες της Ολλανδιας του '74 και του'78......Να χαρω εγω κατι αλλους εδω μεσα που μιλαγανε για Βραζιλιες Γερμανιες και Αργεντινικες πιπες....Γνώστες μου εσεις

Περσονα....ειχες δηλωσει οτι μετα τον κοκακια θα το βλεπεις διαικπερεωτικα....
Αμπαλλε....ξεχασες την λατρεια μας για την Μπαρτσα ;
Χαριστηκες για εναν αρχιδοΜεσσι;
Μπαρτσα χωρις Μεσσι υπαρχει και παει και τελικο...
Μεσσι χωρις Μπαρτσα παει σπιτι του,......
Σου εμφυσησα νεο κεφι μικρε μου Κυπριε

αχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Για να δουμε
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αγαπητέ εξακολουθώ να θεωρώ πως η τωρινή αργεντινή είναι η πιο πλήρης εθνική που έχει εμφανιστεί σε γήπεδα μαζί με τη βραζιλία του 70.

η πουτάνα η ζωή παίζει παίγνια.
η χειρότερη αργεντινή όλων των εποχών πήρε παγκόσμιο εξαιτίας του Μαραντόνα.
η καλύτερη αργεντινή όλων των αποχών έχασε παγκόσμιο εξαιτίας του Μαραντόνα.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ισπανια οπως λεμε Μπαρτσελονα....
Αυτο για τα αμπαλλα πουστρακια εδω μεσα που υποστηριζανε Μανγιου,Ρεαλ και Ιντερ.....

Πουστρακια αυτο ειναι το ποδοσφαιρο του μελλοντος,σε γηπεδα που η φυσικη κατασταση των παικτων "μπουκωνει" το χορταρι και τους χωρους.....

Ασταματητη κυκλοφορια της μπαλλας,ΑΡΙΣΤΗ τεχνικη καταρτιση,και Κ Ι Ν Η Σ Η  στον κενο χωρο,μεχρι να βρεθει ο ελευθερος παικτης.....

Αμυνα σωστη,ΠΟΤΕ κατενατσια και διπλες ζωνες οπως εκανε ο τριμαλακας Μουρινιο....

Παιζουμε μπαλλα κυριοι,γαμω τις στρατηγηκες μου και την προπονητικη μου....και τους μαεστρους Μουρινιο και Γιοακιμ Λεβ...

Για Κροατια καλος ειναι,για τιποτα γερμανους ξυλοκοπους που δεν μπορουν να "στριψουν" επισης καλος...

Η καλη μπαλλα δεν κρυβεται,μονο κλεβεται,οπως εκανε ο Μουρινιο με την Γαμω Ιντερ.....

Οπως καποτε η Ολλανδια των εθνικων εκεινων (ατιτλων) ομαδων και ο Αγιαξ,οπως η Λιβερπουλ αμεσως μετα,οπως η Μιλαν πιο μετα,ετσι η Μπαρτσελονα διδασκει ποδοσφαιρο ακομα και στην εθνικη ομαδα της Ισπανιας...

Γιατι οι παικτες των εθνικων ομαδων κουβαλανε στην εθνικη τους το ποδοσφαιρο που παιζουνε με τους συλλογους τους.....Και αν δεν κερδισε η Μπαρτσελονα,το ΤσουΛου,θα το κανει (μαλλον) η εθνικη παιζοντας οπως η Μπαρτσα.....

Αυτο ειναι το συγχρονο ποδοσφαιρο....Εζησα για να δω Γερμανικη ομαδα και δη εθνικη να παιζει διπλη ζωνη αμυνας.....Τους εκοψε αιμα....Αμα ειχαν αντερα ας τολμαγαν να παιξουν ανοικτα να τους γινοταν η κολοσουφρα κουρελοπανο.....


Στον τελικο τωρα.....Η Ισπανια ειναι η τελεια ομαδα,καλυτερη σαφεστατα απο αυτην την Ολλανδια,και σε ολες τις γραμμες μαλιστα....Η Ισπανια εχει περισσοτερες πιθανοτητες να το παρει...Ομως.....

Η Καρδια μου θελει Ολλανδια...Της το χρωσταει απο παλια..και απο οτι βλεπω,δεν διακρινω ταλεντα επιπεδου Ρομπεν και Σναιντερ να ερχονται απο πισω,εκτος του μαυρουκου Ελιας.....

Η Ισπανια εχει ασταματητη παραγωγη ταλεντων γιατι εχει εθνικο πρωταθλημα που γενναει ταλεντα,αρα απο εδω και περα θα της δοθουν και αλλες ευκαιριες να διεκδικησει Παγκοσμια,ενω η Ολλανδια δεν το βλεπω....


Τεσπα,ελπιζω να δουμε καλο αγωνα,αν και η Ισπανια θα "βουτηξει απο τα μουτρα" τους Ολλανδους με αυτο το ασταματητο πρεσσινγκ....Στην τελικη δεν με νοιαζει κιολας,οι ομαδες που αγαπω ειναι ΗΔΗ στον τελικο,οπως το ειχα προειπει εδω και καιρο οταν ποσταριζα τις εθνικες ομαδες της Ολλανδιας του '74 και του'78......Να χαρω εγω κατι αλλους εδω μεσα που μιλαγανε για Βραζιλιες Γερμανιες και Αργεντινικες πιπες....Γνώστες μου εσεις

Περσονα....ειχες δηλωσει οτι μετα τον κοκακια θα το βλεπεις διαικπερεωτικα....
Αμπαλλε....ξεχασες την λατρεια μας για την Μπαρτσα ;
Χαριστηκες για εναν αρχιδοΜεσσι;
Μπαρτσα χωρις Μεσσι υπαρχει και παει και τελικο...
Μεσσι χωρις Μπαρτσα παει σπιτι του,......
Σου εμφυσησα νεο κεφι μικρε μου Κυπριε

αχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Για να δουμε
Ξαναλεω ο μουρινιο θα είναι απο δω και πέρα βιαστης
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
αγαπητέ εξακολουθώ να θεωρώ πως η τωρινή αργεντινή είναι η πιο πλήρης εθνική που έχει εμφανιστεί σε γήπεδα μαζί με τη βραζιλία του 70.

  Για να απαντησω σε εκεινα που εσβησα απο το μηνυμα σου,Μαραντονα ομως ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΕΙ.....
Ισως λιγο νωρις για να το πουμε αυτο,ο Μεσσι εξαλλου ειναι μονο 23,εχει τουλαχιστον ενα ακομα Μουντιαλ για να το αποδειξει.....


 Η πιο πληρης Εθνικη μετα της Βραζιλιας του '70 ειναι η Ολλανδια του '74....
Με Μαξι Ροντριγκεζ και Οτταμεντι και κατι αλλα παλιορεταλα που δεν τα θυμαμαι,απεχεις πολυ απο το να πεις την μεγαλη αυτη κουβεντα που ειπες....

 Οι δυο αυτες ομαδες που ειπα ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ....του ποδοσφαιρου που λατρευουν οι θεατες....και μαζι και εγω..Τριτη η Βραζιλια του Φαλκαο και του Ζικο και του Σωκρατες....Θεαμα που το θυμομαστε ακομα....

 Αμεσως μετα ειναι οι Ισπανοι,ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ....αυτη η ομαδα η σημερινη
Για μενα παντα ετσι;


και μην μου πει κανεις παλι για Γερμανιες για Γκερντ Μιλλερ και αρχιδια....
Αλλο το αποτελεσματικο ποδοσφαιρο και η μπαλλα σκοπιμοτητων,και αλλο το θεαματικο ποδοσφαιρο...

Αυτη η Αργεντινη δεν θα πηγαινε και μακρια,ουτως η αλλως.Εκτος του Μεσσι και δυο αντε τριων αλλων,δεν ειχε τα φοντα να παει ψηλα....

Ομοιως και τα δυο παγκοσμια που πηρε...
Το '78 ελεω Βιντελα...
Το '86 ελεω του πληθωρικου απο ολες τις αποψεις και σε ολα τα επιπεδα Μαραντονα και του χεριου του Θεου βεβαιως βεβαιως.....

Πιο πολυ τα αξιζαν οι Ολλανδιες του '74 και '78...

Οπως το αξιζει και αυτη η Ισπανια.....Με εξαιρετη αμυνα θεεικο κεντρο και εξαιρετη επιθεση...Να ειχε και τον Τορες σε καλη κατασταση....

Αυτη ειναι η αποψη μου γενικοτερα

Βλεπω για το θεαμα και ομαδες που δεν μου προσφερουν θεαμα δεν τις συμπαθω δενπαναχουν οσα Παγκοσμια θελουν.....στα αρχιδια μου
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ξαναλεω ο μουρινιο θα είναι απο δω και πέρα βιαστης

Την αλλη φορα θα ζητησουμε την γνωμη σου
Την σημαια γιατι την εβγαλες γνώστη μου;
Εσυ δεν ειχες την γερμανικη σημαια;
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Την αλλη φορα θα ζητησουμε την γνωμη σου
Την σημαια γιατι την εβγαλες γνώστη μου;
Εσυ δεν ειχες την γερμανικη σημαια;
Θα την κρατούσα μεχρη το τέλος της χρονιάς αν εφτανε η γερμανια τελικο αλλα ως εδω καλα είναι!
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
Nα πω τη μαλακία μου:

Στις καθυστερήσεις του Α' ημιχρόνου είδα να γίνεται πέναλτυ στον Τούρκο γουρλομάτη. Στην κανονική ροή, όχι στην επανάληψη. Του χτυπάει το πόδι από πίσω ο αμυντικός μέσα στην περιοχή.

Κατά τα άλλα, σαφώς καλύτερη ομάδα η Ισπανία, σαφώς έλειψε από τουε Γότθους ο Μυλωνάς.

Θέλω Ολλανδία στον τελικό. Μου αρέσει η μπάλα, όχι το θέατρο.  ;)

ΑΝ ήμουν ΦΙΦΑ θα κρατούσα το δελτίο του #11 της Ισπανίας για 2 χρόνια για το καραγκιοζιλίκι που έκανε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα Ισπανία-Ποτογαλία. ΑΗΔΙΑΣΑ με τον πουσταρά!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Nα πω τη μαλακία μου:

Στις καθυστερήσεις του Α' ημιχρόνου είδα να γίνεται πέναλτυ στον Τούρκο γουρλομάτη. Στην κανονική ροή, όχι στην επανάληψη. Του χτυπάει το πόδι από πίσω ο αμυντικός μέσα στην περιοχή.

Κατά τα άλλα, σαφώς καλύτερη ομάδα η Ισπανία, σαφώς έλειψε από τουε Γότθους ο Μυλωνάς.

Θέλω Ολλανδία στον τελικό. Μου αρέσει η μπάλα, όχι το θέατρο.  ;)

ΑΝ ήμουν ΦΙΦΑ θα κρατούσα το δελτίο του #11 της Ισπανίας για 2 χρόνια για το καραγκιοζιλίκι που έκανε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα Ισπανία-Ποτογαλία. ΑΗΔΙΑΣΑ με τον πουσταρά!

  Αδελφε ξερεις τι επαθα;
  Καπου πηρε το ματι μου οτι καποιος απο εδω μεσα εχει το αβαταρ σου
  (οχι βεβαια το ιδιο ακριβως αλλα περιπου..)

  Ποιος ειναι να σπασουμε τα κοκκαλα που τολμησε;
  Ε;;;

  Σαν να ηταν ο παπατσολης νομιζω..
  Λες αυτο το κουμουνιστικο αποπλυμα να εκανε την αποκοτια;
  Θα το σκισω


  αχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχ
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Θα την κρατούσα μεχρη το τέλος της χρονιάς αν εφτανε η γερμανια τελικο αλλα ως εδω καλα είναι!

  Αααα γεια σου...
  Καλα το πας,να ξερεις μεχρι που φτανει η αντιληπτικη σου ικανοτητα
  Οπως το ειπες,μεχρι εδω καλα
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
στο τέλος του αγώνα Ολλανδίας-Ουρουγουάης την έπεσαν στον Βαν Μπρόμελ?
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
  Για να απαντησω σε εκεινα που εσβησα απο το μηνυμα σου,Μαραντονα ομως ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΕΙ.....
Ισως λιγο νωρις για να το πουμε αυτο,ο Μεσσι εξαλλου ειναι μονο 23,εχει τουλαχιστον ενα ακομα Μουντιαλ για να το αποδειξει.....


 Η πιο πληρης Εθνικη μετα της Βραζιλιας του '70 ειναι η Ολλανδια του '74....
Με Μαξι Ροντριγκεζ και Οτταμεντι και κατι αλλα παλιορεταλα που δεν τα θυμαμαι,απεχεις πολυ απο το να πεις την μεγαλη αυτη κουβεντα που ειπες....

 Οι δυο αυτες ομαδες που ειπα ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ....του ποδοσφαιρου που λατρευουν οι θεατες....και μαζι και εγω..Τριτη η Βραζιλια του Φαλκαο και του Ζικο και του Σωκρατες....Θεαμα που το θυμομαστε ακομα....

 Αμεσως μετα ειναι οι Ισπανοι,ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ....αυτη η ομαδα η σημερινη
Για μενα παντα ετσι;


και μην μου πει κανεις παλι για Γερμανιες για Γκερντ Μιλλερ και αρχιδια....
Αλλο το αποτελεσματικο ποδοσφαιρο και η μπαλλα σκοπιμοτητων,και αλλο το θεαματικο ποδοσφαιρο...

Αυτη η Αργεντινη δεν θα πηγαινε και μακρια,ουτως η αλλως.Εκτος του Μεσσι και δυο αντε τριων αλλων,δεν ειχε τα φοντα να παει ψηλα....

Ομοιως και τα δυο παγκοσμια που πηρε...
Το '78 ελεω Βιντελα...
Το '86 ελεω του πληθωρικου απο ολες τις αποψεις και σε ολα τα επιπεδα Μαραντονα και του χεριου του Θεου βεβαιως βεβαιως.....

Πιο πολυ τα αξιζαν οι Ολλανδιες του '74 και '78...

Οπως το αξιζει και αυτη η Ισπανια.....Με εξαιρετη αμυνα θεεικο κεντρο και εξαιρετη επιθεση...Να ειχε και τον Τορες σε καλη κατασταση....

Αυτη ειναι η αποψη μου γενικοτερα

Βλεπω για το θεαμα και ομαδες που δεν μου προσφερουν θεαμα δεν τις συμπαθω δενπαναχουν οσα Παγκοσμια θελουν.....στα αρχιδια μου
η ιστορια χρωστα κατι στην ολλανδια!!!
να δουμε στατιστικα ποσες πρωταρες στον τελικο το πηραν να το σιγουρευουμε σιγα σιγα και δινει αποδοση
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
στο τέλος του αγώνα Ολλανδίας-Ουρουγουάης την έπεσαν στον Βαν Μπρόμελ?

 Επρεπε να κατσει σπιτι του ο γερολυκος,να μεγαλωσει τα παιδακια του
 αλλα ο πεθερος τον ηθελε μαζι του ,λεει...
 τα εχει φαει τα ψωμια του
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
 Αδελφε ξερεις τι επαθα;
   πηρε το ματι μου οτι καποιος απο εδω μεσα εχει το αβαταρ σου
 (οχι βεβαια το ιδιο ακριβως αλλα περιπου..)

 Ποιος ειναι να σπασουμε τα κοκκαλα που τολμησε;
 Ε;;;

 Σαν να ηταν ο παπατσολης νομιζω..
 Λες αυτο το κουμουνιστικο αποπλυμα να εκανε την αποκοτια;
 Θα το σκισω

αχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχ

:2funny: :2funny: :2funny:

Τόδα!

Είναι παρόμοιας "στάσης ζωής", αλλά αυτού "κουνιέται" :rockon:

Το δικό μου "κουνιέται" αλλού, αλλά εδώ είναι παγωμένο :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:


:2funny: :2funny: :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Καριόλη περσόνα, λες και το ήξερες.

Η γριά με την περμανάντ μας έχυσε στη μούρη και πήραμε τον πούλο.

Δεν το είδα το παιχνίδι, αλλά έμαθα ότι και το ένα που φάγαμε ήταν λίγο.

Ρε gaba...τι κάθεσαι και αναλύεις τώρα, όταν μιλάμε για μουντιάλ?

Από όσους είδαν όλο το μουντιάλ, πόσοι νομίζεις ότι ξέρουν μπάλα? (εγώ δεν ξέρω σίγουρα πάντως)

Και τι σημασία έχει εάν εσύ, ή κάποιος άλλος κρίνει τους γερμανούς σαν ξυλοκόπους?

Τράβα να το πεις αυτό σε 80 μύρια γερμανούς μετά από 4άρα ας πούμε σε αγώνα με την Αγγλία, να δεις βροχή που θα πέσει.

Ή πες τους, ότι έχετε πάει μεν σε 16 ημιτελικούς, αλλά παίδες, δεν μετράτε. Θα γελάει μέχρι και η φαφούτα η Helga στο Kitzingen (μέχρι και αυτή βλέπει μουντιάλ βλέπεις).

Για μουντιάλ μιλάμε, υπενθυμίζω.

Άσε, που είμαι σίγουρος ότι κάποιος ειδήμων (δεν το λέω ειρωνικά) σίγουρα έχει να επιχειρηματολογήσει υπέρ και των ξυλοκόπων.

Σε μουντιάλ, το τελευταίο ζητούμενο για την συντριπτική πλειοψηφία που το παρακολουθεί, είναι η πραγματική τέχνη της μπάλας.

Και ο λόγος είναι, ότι η συντριπτική πλειοψηφία απλά δεν ξέρει μπάλα!

Γι' αυτό και ασχολούνται και τα μουνιά με το σκηνικό άλλωστε.

Διάβασα και άλλα τραγικά...αλλά οκ, όταν έχεις φάει πούλο, δεν απαντάς και ας ακούς λόγια από ληγμένα.

Τώρα, για τον τελικό, κάποιον πρέπει να υποστηρίξουμε, χωρίς άγχος βέβαια, το τρόπαιο είναι ευρωπαϊκό οπότε είμαστε ήδη μέσα στους στόχους.

Προτιμούμε Adidas από Nike εννοείται. Έψαξα λίγο και τα γενεαλογικά δέντρα των δύο βασιλικών οίκων (παπαζόλη, κόψε τους μπάφους) αλλά δεν με βοήθησε να προτιμήσω.

Μου την δίνει που οι Ισπανοί ακούνε Πάπα και χέζονται επάνω τους και ειδικότερα οι καταλανοί που χάβουν παραμύθια και δράκους γενικότερα.

Μου την δίνουν περισσότερο οι ολλανδοί όμως που γεμίζουν τους αυτοκινητόδρομους με τα μαλακισμένα τα τροχόσπιτά τους και δεν μπορούμε να τελικιάσουμε στις ωραίες στροφές της Α3 στην Φρανκονία (φοράμε και τα καλοκαιρινά λάστιχα γμτ).

Οι ισπανοί βέβαια, ίσως χρειάζονται την νίκη περισσότερο για να μεθύσουν όσο προλαβαίνουν, γιατί σύντομα θα τα λένε με ΔΝΤ και η ανεργία τους π.χ, είναι στον θεό πριν καν πέσει η καλή η ψωλή.

Από την άλλη όμως, οι Ολλανδοί, είναι πιο clean cut παιδιά.

Τι να πω. Μου φαίνεται θα αράξω και θα σας βλέπω να πλακώνεστε.

Περσόνα, γαμιέσαι πάντως!

PS: Σε ποια μονάδα πάει ο μικρός ο ζαγορείτης για τιμωρία? Να στείλουμε και τους ξυλοκόπους για να μάθουν να μην χάνουν από κομμώτριες.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Έτσι απλά και όμορφα

Ινιέστα και παθέστα αχαχαχαχαχα

Γερμανοτσολιάδες κουφάλες στα κρεβάτια σας

Ανατόλι πάρε μας μια πίπα

Γκάμπα ετοιμάσου για αποξηραμένη τουλίπα με σως δαμάσκηνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom