Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
“Βαριά κορμιά τα σέντερ μπακ της Αργεντινής, στο πέλαγος κάνουν μπουρμπουλήθρες”


Ναι, αλλά αυτά ισχύουν όταν έχεις απέναντί σου την Ελλάδα, την Κορέα και τη Νιγηρία. Οταν σφίξουν μετά οι κώλοι, τι γίνεται;[/size]
θα παρει τα παπαρια μου...μη αποκλειστει και απο τους γερμανους στους 8 και γελασει ο καθε πικραμενος..
 

A_re_Koula

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.421
Like
3
Πόντοι
16
θα δουμε δυο ειδων ματς

αυτα http://[URL unfurl="true"]www.bloodhoundrealty.com/BloodhoundBlog/wp-content/uploads/2007/09/chicken-soup.jpg[/img[/URL]]

και αυτα
[img]http://[URL unfurl="true"]www.myworld.gr/assets/media/Top/sintages/60040.jpg[/img[/URL]]
 
OP
OP
Pradadevil

Pradadevil

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.399
Κριτικές
3
Like
862
Πόντοι
96
Ο πρωτος ομιλος βλεπω να ναι ομιλος εκπληξεων.Χλωμη την κοβω την Γαλλια.Ουρουγουαι-Μεξικο εχουν ομαδαρες και δε θυμαμαι ποτε σε μουντιαλ η διοργανωτρια χωρα να μενει εξω απο τον πρωτο γυρο.
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
Ο πρωτος ομιλος βλεπω να ναι ομιλος εκπληξεων.Χλωμη την κοβω την Γαλλια.Ουρουγουαι-Μεξικο εχουν ομαδαρες και δε θυμαμαι ποτε σε μουντιαλ η διοργανωτρια χωρα να μενει εξω απο τον πρωτο γυρο.

Δεν μένει έξω η Γαλλία για κανένα λόγο.
 

sexAdct

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2010
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Ο πρωτος ομιλος βλεπω να ναι ομιλος εκπληξεων.Χλωμη την κοβω την Γαλλια.Ουρουγουαι-Μεξικο εχουν ομαδαρες και δε θυμαμαι ποτε σε μουντιαλ η διοργανωτρια χωρα να μενει εξω απο τον πρωτο γυρο.
πολλα χ βλεπω στο ομιλο και μαλλον η 2η θεση θα παει στη διαφορα τερματων...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ρε παιδιά σαν πολλοί δεν γίνανε οι τραυματισμοί με τους αστέρες ?

Μήπως τα χοντροοικονομήσανε με τα συμβόλαιά τους και βαριούνται να παίξουνε στο Μουντιάλ ?

Σύμπτωση?
Δεν παίζει κάτι τέτοιο...το Μουντιάλ είναι το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό πανυγήρι!Όλοι θέλουν να είναι εκεί...
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166

Τελευταία ενημέρωση: 10.06.2010 | 07:20
Πρώτη δημοσίευση: 09.06.2010 | 23:33
Πρόβλημα με τα πριμ που αναλογούν στους διεθνείς προέκυψε τρεις μέρες πριν τον πρώτο αγώνα με αντίπαλο τη Ν. Κορέα, στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Τα πλάνα του Ρεχάγκελ.

Νότιος Αφρική, αποστολή: Θωμάς Αγγέλου

Η συμφωνία για τα πριμ των διεθνών ποδοσφαιριστών είχε προκαθοριστεί στο 50-50 με την ΕΠΟ ανάλογα με τα έσοδα της ομοσπονδίας που θα προκύψουν από την πορεία του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος στα γήπεδα της Νοτίου Αφρικής. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τους “καταλόγους” της FIFA, σε περίπτωση που η Εθνική προκριθεί στους “16” οι διεθνείς θα γίνουν πλουσιότεροι κατά 1 εκατ. ευρώ, ενώ εάν προκριθούν στους “8” θα βάλουν στα ταμεία τους 6 εκατ. ευρώ.

Οι αντιρρήσεις των διεθνών έχουν να κάνουν με το γεγονός που τα έσοδα της ΕΠΟ δεν θα είναι μόνο αυτά και έτσι ζητούν το 50% επί του συνολικού ποσού που θα μπουν στα ταμεία της ομοσπονδίας. Η εξέλιξη αυτή μόνο ως ευχάριστη δεν μπορεί να θεωρηθεί λίγες μόνο ώρες πριν την πρώτη κόντρα στο Μουντιάλ με αντίπαλο τη Νότιο Κορέα.

Σε ότι αφορά την προπόνηση της Τέταρτης ο Ότο Ρεχάγκελ έκανε κάποιες δοκιμές, στο πρώτο διπλό, στο οποίο παρέταξε τους βασικούς με σχήμα 5-4-1. Ο Γερμανός τεχνικός χρησιμοποίησε κάτω από τα δοκάρια για ένα ημίχρονο τον Σηφάκη και για ένα τον Τζόρβα, ενώ την τρίαδα των στόπερ αποτέλεσαν οι Κυργιάκος, Βύντρα και Αβραάμ Παπαδόπουλος. Δεξία τους ήταν ο Σεϊταρίδης και αριστερά ο Τοροσίδης. Στην μεσαία γραμμή, στον άξονα χρησιμοποίησε τον Κτασουράνη και τον Καραγκούνη, δεξία τον Νίνη, αριστερά τον Χαριστέα και στην κορυφή της επίθεσης τον Γκέκα.
Χρήσιμοι σύνδεσμοι
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
τι θελουν τα βαρεμενα λεφτα;;αντε γεια
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
δω πειναει ο κοσμος,και οι αμπαλοι θενε και μπονους...
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Σε ότι αφορά την προπόνηση της Τέταρτης ο Ότο Ρεχάγκελ έκανε κάποιες δοκιμές, στο πρώτο διπλό, στο οποίο παρέταξε τους βασικούς με σχήμα 5-4-1. Ο Γερμανός τεχνικός χρησιμοποίησε κάτω από τα δοκάρια για ένα ημίχρονο τον Σηφάκη και για ένα τον Τζόρβα, ενώ την τρίαδα των στόπερ αποτέλεσαν οι Κυργιάκος, Βύντρα και Αβραάμ Παπαδόπουλος. Δεξία τους ήταν ο Σεϊταρίδης και αριστερά ο Τοροσίδης. Στην μεσαία γραμμή, στον άξονα χρησιμοποίησε τον Κτασουράνη και τον Καραγκούνη, δεξία τον Νίνη, αριστερά τον Χαριστέα και στην κορυφή της επίθεσης τον Γκέκα.
Χρήσιμοι σύνδεσμοι
ρε παιδια εγω εχω μια απορια? οι περισσοτεροι απ αυτους τους παιχτες γκεγκας, τζιολης, χαριστεας, σειταριδης, κυριακος και τοροσιδης δεν παιξανε ουτε το 1/3 των παιχνιδιων με τις ομαδες τους.... πως καποιοι βλεπουν να περναμε ως δευτεροι??
και δεν ξερω και σε τι υψομετρα θα παιξουμε? γιατι ειναι κι αυτο ενα θεμα
προβλεπω πολυ ΤΑΜΠΟΥΡΙ
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166

Χαριστέας: «Θα ''σκυλιάσουμε''»!

    * 10/06/2010, 10:16 | Διαβάστηκε 473 φορές
    * Αποστολή
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

Get Adobe Flash player
Χαριστέας: «Θα ''σκυλιάσουμε''»! (Photo: Action Images).

Την υπόσχεση ότι οι παίκτες της Εθνικής Ελλάδας θα «σκυλιάσουν» για να περάσουν στη δεύτερη φάση του Μουντιάλ έδωσε ο Άγγελος Χαριστές, μιλώντας στην εφημερίδα «SportDay». «Μπορώ να υποσχεθώ ότι θα "σκυλιάσουμε" για να προκριθούμε», ανέφερε μεταξύ άλλων ο διεθνής επιθετικός και πρόσθεσε: «Θα τα δώσουμε όλα για μια όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία στο Μουντιάλ».

Αποσπάσματα των όσων δήλωσε ο Χαριστέας στη «SportDay»:

Είσαι έτοιμος να αγωνιστείς στο πρώτο Μουντιάλ της καριέρας σου. Ποιοι είναι οι στόχοι της Εθνικής;

«Ολα αυτά τα χρόνια έχω ζήσει μεγάλες επιτυχίες με την Εθνική, αλλά η πρόκριση στο Μουντιάλ είναι κάτι ξεχωριστό. Η σημαντικότερη στιγμή για έναν ποδοσφαιριστή. Και μόνο το ότι θα είμαστε εκεί είναι επιτυχία. Στόχος είναι η πρόκριση στην επόμενη φάση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι αποτυχία αν δεν προκριθούμε. Εχουν αλλάξει πολλά σε σχέση με το 1994, χωρίς να παραβλέπουμε ότι και τότε ήταν επιτυχία που η Εθνική προκρίθηκε στα τελικά, ασχέτως αν δεν τα κατάφερε στις ΗΠΑ. Πάντως, έχουν αλλάξει τα στάνταρ σε σχέση με το 1994. Και πιστεύω πολύ στις δυνατότητες της Εθνικής μας ομάδας».

Τι μπορείς να υποσχεθείς στον κόσμο;

«Μπορώ να υποσχεθώ ότι θα "σκυλιάσουμε" για να προκριθούμε. Θα τα δώσουμε όλα για μια όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία στο Μουντιάλ. Εχουμε εμπειρία από διοργανώσεις. Κλειδί είναι το πρώτο ματς. Θυμίζω ότι στην Πορτογαλία νικήσαμε στο πρώτο ματς και μετά έγινε ό,τι έγινε. Στην Αυστρία χάσαμε το πρώτο ματς και μείναμε πίσω από την αρχή. Με λίγα λόγια, η αρχή σε αυτές τις διοργανώσεις είναι το ήμισυ του παντός».

Θέλεις να μείνει ο Ρεχάγκελ και μετά το Μουντιάλ στην Εθνική;

«Εννοείται ότι αν θέλει ο κ. Ρεχάγκελ να μείνει, θα το ήθελα πολύ. Για να είμαι ειλικρινής, δεν μπορώ να σκεφτώ την Εθνική με άλλον προπονητή. Είναι εννέα χρόνια εδώ γεμάτα με επιτυχίες. Αυτό, όμως, είναι καθαρά θέμα Ομοσπονδίας - προπονητή. Εμείς οι ποδοσφαιριστές δεν αποφασίζουμε, ως εκ τούτου θα πρέπει να τηρούμε σχετικά ουδέτερη στάση. Μένει να δούμε τι θα αποφασίσει ο ίδιος ο κ. Ρεχάγκελ. Μην ξεχνάμε ότι είναι 71 ετών και ξέρει πολύ καλά ο ίδιος τι πρέπει να κάνει και τι όχι. Δεν αποκλείω να γνωρίζει ήδη μέσα του τι θα κάνει».

Μπορείς να κάνεις εκτίμηση εσύ που τον ζεις από κοντά τόσα χρόνια;

«Οχι, διότι δεν μπορείς να τον ψυχολογήσεις. Εχω πέσει έξω όποτε επιχείρησα πρόβλεψη. Και γενικά οι παίκτες που συζητούσαμε μεταξύ μας πέφταμε έξω. Π.χ., μετά το Euro 2004 νόμιζα ότι θα έφευγε. Το ίδιο πίστευα και για τη μετα-Euro 2008 εποχή. Κι όμως είναι ακόμα εδώ. Μπορεί και πάλι να μας ξεγελάσει όλους (σ.σ.: γελάει)».

Θα συνεχίσεις να φοράς τη φανέλα με το εθνόσημο και μετά το Μουντιάλ;

«Κατ' αρχάς δεν είναι στον χαρακτήρα μου να βγω οποτεδήποτε και να πω σε συνέντευξη Τύπου ότι εγώ σταματάω από την Εθνική. Δεν μου βγαίνει να κάνω κάτι τέτοιο και μιλάω ειλικρινά. Ισως επειδή έζησα πολλά χρόνια στο εξωτερικό και τα βλέπω λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Δεν το λέει η καρδιά μου να βγω και να πω ότι σταματάω από την Εθνική».

Επομένως, είναι ξεκάθαρο ότι δεν σταματάς.

«Ναι, η Εθνική ομάδα είναι κάτι ιδιαίτερο. Είμαι ακόμα 30 χρόνων, έχω χρόνια μπροστά μου και δεν σκέφτομαι να αποσυρθώ. Συνεπώς, όσο είμαι υγιής κι αγωνίζομαι θα είμαι στη διάθεση του προπονητή, είτε είναι ο κ. Ρεχάγκελ είτε είναι κάποιος άλλος. Το αν θα καλούμαι στην αποστολή είναι θέμα προπονητή. Εγώ, όμως, θα είμαι διαθέσιμος. Ετσι ακριβώς σκέφτομαι».
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
ο τζιολης δηλωσε υπερτερουμε σε υψος
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Πλεον η Ελλαδα ειναι αουτσαιντερ στον ΟΠΑΠ για τον αυριανο αγωνα, η νικη της ανεβηκε κ άλλο! Μακαρι να παμε καλα, ισως με καποιο στημενο να τους κερδισουμε με μισο μηδεν..Τωρα για οποιον περιμενει μπαλα κ καλο ποδοσφαιρο απ την ομαδα καλυτερα να αλλαξει καναλι :cheesy: Η Νιγηρια μου φαινεται ο πιο βατος αντιπαλος, αν παρουμε καλο αποτελεσμα αυριο πιστευω πως θα περασουμε! Προσωπικα παντως μ αρεσουν ως αουτσαιντερ που προχωρουν το Μεξικο και οι ΗΠΑ, ισως και η Παραγουαη. Απο Ευρωπη δεν βλεπω να ξεπεταγεται καποια ομαδα. Αντε να δουμε καλους αγωνες !

YΓ: Δυστυχως ο τυπος στο αβαταρ μου δεν επαιξε Μουντιαλ. Προλαβε παντως να διαπρεψει σε Ευρωπαικο πρωταθλημα και να συγκινησει τον κοσμο με την ιστορια του.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
αυτο το ζουυυυυυν που ακούγεται στο γήπεδο με εχει εκνευρίσει
 

vavel84

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
175
Κριτικές
36
Like
2
Πόντοι
11
Ελπιζω να μην είναι όλοι οι αγώνες στο ίδιο τεμπο γιατί πολύ μαπα το θεαμα!  :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom