Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
λες και δεν έφτανε η απουσία του Φανιστελρόι... :headbang: :headbang: :tickedoff: :tickedoff: :S :S :S :S
Γιατί στην προηγούμενη διοργάνωση έπαιξε ο Φαν Νιστελρόι; Ο απίθανος ο Φαν Μπάστεν του έριχνε πάγκο με τους αντιπάλους να έχουν ταμπουρωθεί στο τέρμα. Θεωρώ ότι φοβήθηκε τη σύγκριση μαζί του.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
στην προηγούμενη διοργάνωση αγαπητέ φίλε δε συμμετειχε η ολλανδία....Ειχε αποκλειστεί στα προκριματικά με τον φαν γκαλ προπονητή
αν παλι μιλάς για το euro ,νομίζω πως δεν φανηκε η απουσία του.

Εγω πάλι πιστευω πως αουτσαιντερ ειναι η βραζιλία με την αγγλία , και τα μεγάλα φαβορί η ισπανία με την αγγλία, απο εκει και πέρα ικανές για όλα ειναι και η γαλλία με την ιταλία ,αλλα νομίζω πως και οι δυο θα είναι χάλια....
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Η Αγγλία θεωρείται φαβορί να σηκώσει κούπα? :rolleyes: :rolleyes:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
στην προηγούμενη διοργάνωση αγαπητέ φίλε δε συμμετειχε η ολλανδία....Ειχε αποκλειστεί στα προκριματικά με τον φαν γκαλ προπονητή
αν παλι μιλάς για το euro ,νομίζω πως δεν φανηκε η απουσία του.

Εγω πάλι πιστευω πως αουτσαιντερ ειναι η βραζιλία με την αγγλία , και τα μεγάλα φαβορί η ισπανία με την αγγλία, απο εκει και πέρα ικανές για όλα ειναι και η γαλλία με την ιταλία ,αλλα νομίζω πως και οι δυο θα είναι χάλια....

μας μπέρδεψες. τελικά η αγγλία είναι φαβορί ή αουτσάιντερ;
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
αγγλια και βραζιλία ειπα πως ειναι στα αουτσαιντερ...
μεγαλα φαβορι  η ισπανια και η αργεντινή....ομως για μένα οι επικρατέστερες να το σηκώσουν ειναι αυτες οι 4 ομάδες οι δυο ευρωπαικές χώρες γιατί   οι μεν αγγλοι εχουν τον καλυτερο προπονητή ισως, οι δε ισπανοί ταλέντο και πληρότητα σε ολες τις γραμμες.
Τωρα για τους βραζιλιάνους και τους αργεντίνους τι να πώ?
Η βραζιλία εχει παικταράδες μέσα με μαικόν,ντανι αλβες (ποιο θα ειναι το δεξύ τους μπάκ? η μηπως παιξει ενας μπακ ο αλλος χαφ?) και οι αργεντίνοι με το μεγάλυτερο ροστερ.(και ασ απουσι΄ζαουν οι καμπιάσο-ζανέτι)...και εναν αινιγματικό "προπονητή" που μετα το μουντιάλ ισως μιλάνε για εναν σπουδαίο προπονητή η ενα αυτοματο πιλότο....
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
στην προηγούμενη διοργάνωση αγαπητέ φίλε δε συμμετειχε η ολλανδία....Ειχε αποκλειστεί στα προκριματικά με τον φαν γκαλ προπονητή
αν παλι μιλάς για το euro ,νομίζω πως δεν φανηκε η απουσία του.

Ο αποκλεισμός στο ευρωπαϊκό θεωρείται ένδειξη της απουσίας του;
Με την Ολλανδία να έχει κατασκηνώσει στην αντίπαλη περιοχή και να μην τον βάζει μέσα ο μυρωδιάς ο Φαν Μπάστεν να σπρώξει τη μπάλα μέσα;
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
Γιατί στην προηγούμενη διοργάνωση έπαιξε ο Φαν Νιστελρόι; Ο απίθανος ο Φαν Μπάστεν του έριχνε πάγκο με τους αντιπάλους να έχουν ταμπουρωθεί στο τέρμα. Θεωρώ ότι φοβήθηκε τη σύγκριση μαζί του.

να φοβηθηκε ο φαν μπάστεν σύγκριση με φαν νιστερλοι λιγο χλωμό το κόβω...άλλωστε κανείς δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτη τη σεντερφοράρα και εν πάσει περιπτώσει ο μιλανέζος ολλανδός δεν νομίζω να είναι τέτοιου χαρακτήρα...
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
μεγάλο πλήγμα είναι η απουσία κατα τα φαινόμενα του ντρογκμπά για την ακτή ελεφαντοστού και γενικά για το πρεστίζ του μουντιάλ
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Βραζιλία διότι έχει και προπονητή εκτός από πληρότητα σε όλες τις θέσεις!!!!
Αργεντινή δεν υπάρχει.....σε τέτοιες διοργανώσεις ο προπονητής παίζει σπουδαίο ρόλο!!!!!
Ιταλία.....πάντα πρωταγωνιστές λόγω τακτικής...Λίπι σπουδαίος σε αυτό αλλά πλέον τον γνωρίζουν...τέρμα τα τρικ από τον πάγκο!!!!!
Ισπανία....μόλις έρθουν τα δύσκολα θα κάνουν ισπανική υποχώρηση....γνωστές κότες και δεν έχουν λύσει ακόμα τα εσωτερικά τους...Βάσκοι, αρχίδια μύδια και δεν ξέρω τι άλλο!!!!!
Ολλανδία.....πάντα σπουδαίο ποδόσφαιρο και τακτική...αλλά λείπει ο παίκτης ηγέτης!!!!!
Αγγλία.....αχαχαχαχαχαχα....αυτοί κλάνουν καπότες.....δεν ξέρω οι διασυνδέσεις τους με τα κυκλώματα διαιτησίας σε πιο επίπεδο είναι!!!!!
Από Αφρική...τα γνωστά....ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ρε παιδιά για τα μαυράκια να λιγδώσει το αντεράκι τους!!!!
Ελλάδα...τρία σέντερ μπακ πάλι, άγιος ο Θεός και 30 χρόνια πίσω το ποδόσφαιρο!!!!!
Αυτά......
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
1)να φοβηθηκε ο φαν μπάστεν σύγκριση με φαν νιστερλοι λιγο χλωμό το κόβω...άλλωστε κανείς δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτη τη σεντερφοράρα
2) και εν πάσει περιπτώσει ο μιλανέζος ολλανδός δεν νομίζω να είναι τέτοιου χαρακτήρα...
+1
υ.γ.για το τελευταιο μην παιρνεις και ορκο..
ο ανθρωπος βλεπει φαντασματα μερικες φορες οταν γερναει..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
για κατακτηση αγγλια και ιταλια αξιζουν πονταρισμα κατ'εμε..(για αλλους λογους η καθε μια)....
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Για κουπα πρωτο φαβορι οπως παντα η Βραζιλια και απο κοντα Ισπανια, Αργεντινη και Γαλλια, για οκταδα μαζι με αυτους Γερμανια, Ολλανδια, Ιταλια και Σερβια. Η Ελλαδαρα περναει απο τον ομιλο αν ειναι σοβαρη και η Αγγλια οπως παντα το πουλο  :2funny: :2funny:
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
για κατακτηση αγγλια και ιταλια αξιζουν πονταρισμα κατ'εμε..(για αλλους λογους η καθε μια)....
Η Ιταλια λιγο δυσκολο να το ξαναπαρει, οσο για την Αγγλια εχει και ενα ματσακι στην 16αδα με Γερμανους η Σερβους......
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
μεγάλο πλήγμα είναι η απουσία κατα τα φαινόμενα του ντρογκμπά για την ακτή ελεφαντοστού και γενικά για το πρεστίζ του μουντιάλ
Εκτος απο καποιους παικτες λοιποιν και καποιες ομαδες που θα προσεφεραν κατι οπως η Κροατια, η Ρωσια ακομα και η Τσεχια στη θεση των πρωταρηδων Σλοβακων. Αλλιως ειναι τωρα η Αργεντινη να παιξει ομιλο με την Ελλαδα και αλλιως με τη Κροατια, η Ιταλια θα παιξει με τη Σλοβακια αντι για την Τσεχια και φυσικα θα ηθελα πολυ να δω τα Αγγλακια να παιζουν ομιλο με τους Ρωσους αντι για τους Σλοβενους που θα τους τσακισουν ειτε λογω ποιοτητας ειτε λογω διαιτησιας.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
γενικά πάντως αν δεί κανείς το πρόγραμμα θα καταλάβει πως γερμανοι,αγγλοι.γάλοι,,,αργεντινοι, ειναι μεχρι τους 8 άνετα....και οι ισπανοί με τους ιταλούς αναμένουν μια εκ των πορτογαλία η βραζιλία και ολλανδια,δανία,καμερούν(ανάλογα ποια θα βγεί δευτερη απο τις ομάδες που ανέφερα )
Φυσικά πιστεύω πως θα υπάρξουν και εκπλήξεις....με πιο πιθανές να θεωρώ ως θετικές ακπλήξεις την σεβία την γκάνα και το καμερούν με την δανία ισως και την πορτογαλία που την βλέπω πιο ώριμη απο ποτέ...
Αυτά για τους φίλους που παίζουν στοίχημα....ειδικά για την πορτογαλία που αν βγεί δευτερη η πρώτη κυρίως αποφεύγει δυνατές ομαδες και μπορει να φτασει μεχρι και τους 4.
Γενικά όμως επειδη εχω παρακολουθήσει αρκετά μουντιάλ νομίζω πως η πιο σταθερή ομάδα συνήθως ειναι αυτή που το σηκώνει...δεν είναι τσαμπιονσ λιγκ η πρωτάθλημα που όλα γινονται αργα.....η πιο φορμαρισμένη ομαδα μεσα σε ενα μήνα το σηκώνει....
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
"Άμα κερδίσουμε το τρόπαιο εγώ θα στηθώ να με γ.... Αν γίνουμε πρωταθλητές, ας με παρουν από πίσω", ήταν η "υπόσχεση" που έδωσε ο Μπιλάρδο, ο οποίος όταν ρωτήθηκε αν αυτός μπορεί να είναι ο Μαραντόνα καθώς θα κάθονται δίπλα-δίπλα στον πάγκο, έσπευσε να διευκρινίσει:

"Όχι ο Μαραντόνα, θα με γ... αυτός που θα βάλει το κρίσιμο γκολ..."


[size=11pt]
Και έδιωξε τον Ντάτολο στην τελική επιλογή ο Μαραντόνα!!! :uglystupid:
Θα τα έδινε όλα στον τελικό το τρελό αγόρι!
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
"Άμα κερδίσουμε το τρόπαιο εγώ θα στηθώ να με γ.... Αν γίνουμε πρωταθλητές, ας με παρουν από πίσω", ήταν η "υπόσχεση" που έδωσε ο Μπιλάρδο, ο οποίος όταν ρωτήθηκε αν αυτός μπορεί να είναι ο Μαραντόνα καθώς θα κάθονται δίπλα-δίπλα στον πάγκο, έσπευσε να διευκρινίσει:

"Όχι ο Μαραντόνα, θα με γ... αυτός που θα βάλει το κρίσιμο γκολ..."


[size=11pt]
Και έδιωξε τον Ντάτολο στην τελική επιλογή ο Μαραντόνα!!! :uglystupid:
Θα τα έδινε όλα στον τελικό το τρελό αγόρι!
ωραίος....απλα ο Ντάτολο μπορει να τα έδινε όλα για να τον πηδήξουν
Πάντως υπάρχει μια υπέρμετρη αισιοδοξία στην Αργεντινή
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
καλά ρε μάγκες, ψάχνετε για φαβορί; αν είχατε γνώσεις αριθμοσοφίας θα το είχατε βρει ήδη. ορίστε:

από πόσους παίχτες αποτελείται κάθε ομάδα; από [size=14pt]11[/size]

μέχρι πού έφτασε η ΟΛΛΑΝΔΙΑ στην αμέσως προηγούμενη διοργάνωση (euro2008); στους [size=14pt]8[/size]

πότε πήρε η ΟΛΛΑΝΔΙΑ το μοναδικό της τρόπαιο σε επίπεδο εθνικών; το [size=14pt]88[/size]

όλο μαζί; [size=13pt]11 8 88[/size]

ΤΥΧΑΙΟ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom