Νέα

Μούδιασμα των χεριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα yakuza old boy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.695
Πόντοι
3.346
Εχω καμια βδομαδα περιπου..το αριστερο χερι μουδιαζει λιγο πιο κατω απο το μπρατσο και φτανει μεχρι τον αντιχειρα.
Οπως παθαινεις στον υπνο οταν το πατας για να καταλαβετε..
Το εχει παθει κανενας απο εσας; σκεφτομαι να παω στο νοσοκομειο εαν συνεχιστει.
Αυτο ξεκινησε οταν στην δουλεια εβαλα για πολυ ωρα δυναμη στο αριστερο χερι..και μολις τελειωσα δεν το ενιωθα λες και ειχε πρηστει.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εχω καμια βδομαδα περιπου..το αριστερο χερι μουδιαζει λιγο πιο κατω απο το μπρατσο και φτανει μεχρι τον αντιχειρα.
Οπως παθαινεις στον υπνο οταν το πατας για να καταλαβετε..
Το εχει παθει κανενας απο εσας; σκεφτομαι να παω στο νοσοκομειο εαν συνεχιστει.
Αυτο ξεκινησε οταν στην δουλεια εβαλα για πολυ ωρα δυναμη στο αριστερο χερι..και μολις τελειωσα δεν το ενιωθα λες και ειχε πρηστει.
Να πας άμεσα. Παίζει να έχεις ερεθίσει τένοντα και αν το αφήσεις ούτε με ενέσεις κορτιζόνης δε θα περνάει. Και θα σου μείνει μόνιμο κουσούρι που θα σε εμποδίζει στη δουλειά. Παθών.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.911
Πόντοι
12.756
Να πας άμεσα. Παίζει να έχεις ερεθίσει τένοντα και αν το αφήσεις ούτε με ενέσεις κορτιζόνης δε θα περνάει. Και θα σου μείνει μόνιμο κουσούρι που θα σε εμποδίζει στη δουλειά. Παθών.
οτι ετοιμαζομουν να το γραψω...ακομα ταλαιπωρουμαι μετα απο χρονια..δεν κοπηκε ο τενοντας αλλα επαθε ζημια...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Να πας άμεσα. Παίζει να έχεις ερεθίσει τένοντα και αν το αφήσεις ούτε με ενέσεις κορτιζόνης δε θα περνάει. Και θα σου μείνει μόνιμο κουσούρι που θα σε εμποδίζει στη δουλειά. Παθών.
Και εννοείτε να αρχίσει να τον παίζει με το άλλο χέρι... :confused: :confused: :confused:
 
OP
OP
yakuza old boy

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.695
Πόντοι
3.346
Να πας άμεσα. Παίζει να έχεις ερεθίσει τένοντα και αν το αφήσεις ούτε με ενέσεις κορτιζόνης δε θα περνάει. Και θα σου μείνει μόνιμο κουσούρι που θα σε εμποδίζει στη δουλειά. Παθών.
Σωπα ρε..αυτο μου ελειπε τωρα, να παθω καμια μονιμη ζημια. Θα παω κανα δυο μερες θα το αφησω και αν δεν δω βελτιωση..εφυγα.
Μερικες φορες και ειδικα στην αρχη λες και εφτανε μια ενοχληση..οχι μουδιασμα, μεχρι και στην καρδια. Λες να ειναι τιποτε αλλο πιο σοβαρο;;
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.185
Κριτικές
166
Like
27.052
Πόντοι
34.538
Πιο σοβαρο θα ηταν αν το ενιωθες χωρις ζορι..
Αφου το καταλαβες απο τη δουλεια,κατι τετοιο θα ειναι λογικα,
με τενοντες..
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.334
Κριτικές
112
Like
18.595
Πόντοι
20.686
Μάλλον τενοντίτιδα.
 
OP
OP
yakuza old boy

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.695
Πόντοι
3.346
Πιο σοβαρο θα ηταν αν το ενιωθες χωρις ζορι..
Αφου το καταλαβες απο τη δουλεια,κατι τετοιο θα ειναι λογικα,
με τενοντες..
Δεν ειχα τετοιο θεμα.. παντως εκεινη την μερα το ζορισα πολυ,μιλαμε κανα διωρο και οταν σταματησαμε..κατω απο των αντιχειρα ειχε πρηστει ετσι το καταλαβενα. Δεν πονουσα να πεις οτι κατι επαθες να πας νοσοκομειο..και λεω θα ζοροστηκε θα περασει..ελα ομως που εχει μια βδομαδα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μήπως έκανες εμβόλιο;
Εχει πολυ καιρο που το εκανα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σωπα ρε..αυτο μου ελειπε τωρα, να παθω καμια μονιμη ζημια. Θα παω κανα δυο μερες θα το αφησω και αν δεν δω βελτιωση..εφυγα.
Μερικες φορες και ειδικα στην αρχη λες και εφτανε μια ενοχληση..οχι μουδιασμα, μεχρι και στην καρδια. Λες να ειναι τιποτε αλλο πιο σοβαρο;;
Λες και σε χτυπάει ρευμα στο στήθος ή στην πλάτη; Το είχα κι εγώ αλλά ήταν μυικός και ανακλαστικός πόνος. Η φλεγμονή χτυπούσε και αλλού. Σαν σούβλισμα. Ειδικά αν ο πόνος είναι εντοπισμένος και όχι γενικός, δηλαδή μπορείς να δείξεις στο γιατρό με το δάκτυλο "πονάω εδώ" (αλλά όχι εδώ κι εδώ κι εκεί) συνήθως είναι κάτι μη καρδιολογικό. Παρόλα αυτά ένας τακτικός έλεγχος χρειάζεται για να αποκλείσεις οτιδήποτε. Δε θα δεις βελτίωση. Κι εγώ αυτή την ανοησία έκανα. Συνέχισα να δουλεύω μετά από δύο μέρες που μαλάκωσε ο πόνος. Θέλει πλήρη αποχή απο εργασία και φαρμακευτική αγωγή για να περάσει. Για τον πόνο στο στήθος παίζει να έχεις θέμα και με κανένα αυχενικό σπόνδυλο ή φλεγμονή στον ώμο. Μη το αφήνεις ούτε μέρα.
 
OP
OP
yakuza old boy

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.695
Πόντοι
3.346
Λες και σε χτυπάει ρευμα στο στήθος ή στην πλάτη; Το είχα κι εγώ αλλά ήταν μυικός και ανακλαστικός πόνος. Η φλεγμονή χτυπούσε και αλλού. Σαν σούβλισμα. Ειδικά αν ο πόνος είναι εντοπισμένος και όχι γενικός, δηλαδή μπορείς να δείξεις στο γιατρό με το δάκτυλο "πονάω εδώ" (αλλά όχι εδώ κι εδώ κι εκεί) συνήθως είναι κάτι μη καρδιολογικό. Παρόλα αυτά ένας τακτικός έλεγχος χρειάζεται για να αποκλείσεις οτιδήποτε. Δε θα δεις βελτίωση. Κι εγώ αυτή την ανοησία έκανα. Συνέχισα να δουλεύω μετά από δύο μέρες που μαλάκωσε ο πόνος. Θέλει πλήρη αποχή απο εργασία και φαρμακευτική αγωγή για να περάσει. Για τον πόνο στο στήθος παίζει να έχεις θέμα και με κανένα αυχενικό σπόνδυλο ή φλεγμονή στον ώμο. Μη το αφήνεις ούτε μέρα.
Οχι δυνατα..μια μικρη ενοχληση..οταν μουδιασει το χερι φτανει και εκει.
Μπορει γιατι και δουλευω και καποιες μερες γυμναζομαι..και στην καραντινα εκανα μονος..οποτε μπορει να εκανα καμια μλκ τοτε.
 
OP
OP
yakuza old boy

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.695
Πόντοι
3.346
Το δεξι παντως περισσοτερο το εχω ζορισει..ποτε δεν επαθε τιποτα.. περιεργο αυτο.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγγρ.
31 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
738
Like
51.937
Πόντοι
36.618
Να πας άμεσα. Παίζει να έχεις ερεθίσει τένοντα και αν το αφήσεις ούτε με ενέσεις κορτιζόνης δε θα περνάει. Και θα σου μείνει μόνιμο κουσούρι που θα σε εμποδίζει στη δουλειά. Παθών.
Ναι σωστά
Το έχω πάθει από κούραση στη δουλειά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom